Projekty Programy

 • Projekt edukacyjny „Razem uczyć” dla rodziców i nauczycieli
  Data dodania: 14.05.2018

  Projekt edukacyjny „Razem uczyć” dla rodziców i nauczycieli

  Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach dla rodziców i opiekunów oraz nauczycieli, wychowawców i terapeutów osób z niepełnosprawnością.

 • Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018. Zawalcz o najbardziej prestiżową statuetkę - Lodołamacza 2018
  Data dodania: 11.05.2018

  Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018. Zawalcz o najbardziej prestiżową statuetkę - Lodołamacza 2018

  Nadszedł miesiąc maj, a to jak już nakazuje tradycja, czas na ogłoszenie rozpoczęcia konkursu Lodołamacze. Od 13. lat jego organizatorzy – Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) nagradzają pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i podejmujących różne inicjatywy.

 • Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki
  Data dodania: 26.04.2018

  Rządowy program Dostępność plus wystartował

  Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek 23 kwietnia podpisał Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025, czyli wspólną deklarację partnerstwa rządu, organizacji pozarządowych oraz firm działających na rzecz likwidacji barier dla osób z niepełnosprawnością. Inaugurując nowy program rządowy na konferencji w...

 • Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III
  Data dodania: 13.04.2018

  Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” w Koninie ogłasza rekrutację na twórcze warsztaty arteterapii w ramach projektu „Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III”.

 • Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce
  Data dodania: 12.04.2018

  Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce

  Prowadzona przez poznańskie Stowarzyszenie Na Tak Agencja Zatrudnienia Wspomaganego Bizon zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie „Kierunek praca - działaj skutecznie!”.

 • Model wsparcia w środowisku pracy
  Data dodania: 11.04.2018

  Model wsparcia w środowisku pracy

  Rozpoczęto realizację projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. "Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy," którego liderem jest Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy. 

 • Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie
  Data dodania: 05.04.2018

  Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie

  Urząd Miejski w Chorzowie oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają do składania do końca kwietnia zgłoszeń do konkursu na inicjatywy „Kultura na Wolności” Projekt adresowany jest do animatorów kultury, pomysłowych mieszkańców Chorzowa i miast okolicznych oraz organizacji pozarządowych.

 • Osoby z niepełnosprawnością łatwo znajdą teraz dostępny dla nich bankomat
  Data dodania: 27.03.2018

  Osoby z niepełnosprawnością łatwo znajdą teraz dostępny dla nich bankomat

  Wystartował serwis Dostępny Bankomat - specjalnie przygotowana platforma internetowa, w pełni dostępna dla wszystkich użytkowników sieci, która umożliwia dostęp do pełnej bazy bankomatów posiadających określone udogodnienia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

 • Trenerzy pracy niezastąpionym wsparciem dla osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 27.03.2018

  Trenerzy pracy niezastąpionym wsparciem dla osób z niepełnosprawnością

  W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie 26 marca podsumowano projekt „Wsparcie trenera pracy w procesie zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych”. Był on realizowany w partnerstwie przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną...

 • Na niebiesko w imię ważnych zmian
  Data dodania: 26.03.2018

  Na niebiesko w imię ważnych zmian

  2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji, po raz kolejny, Fundacja JiM realizuje ogólnopolską akcję „Polska Na Niebiesko”. Wszystko po to, by przybliżyć Polakom temat autyzmu i zmienić postawy mieszkańców naszego kraju.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.