Projekty Programy

 • 100 mln zł z UE na wsparcie osób z problemami na rynku pracy na Śląsku
  Data dodania: 06.10.2018

  100 mln zł z UE na wsparcie osób z problemami na rynku pracy na Śląsku

  Około 100 mln zł z unijnych funduszy trafi na wsparcie osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych czy uzależnionych w woj. śląskim. Projekty, które zostaną zrealizowane za te pieniądze mają przyczynić się do powstania ponad 1,2 tys. miejsc pracy.

 • Ministerstwo Zdrowia zainaugurowało kampanię "DEPRESJA. Rozumiesz-pomagasz"
  Data dodania: 05.10.2018

  Ministerstwo Zdrowia zainaugurowało kampanię "DEPRESJA. Rozumiesz-pomagasz"

  Badania pokazują, że 80 proc. Polaków czuje niedosyt wiedzy o depresji, jej objawach i leczeniu; może to oznaczać, że wiele przypadków choroby jest niedostrzeganych lub błędnie interpretowanych - ocenia Ministerstwo Zdrowia, które rusza z kampanią "DEPRESJA. Rozumiesz-pomagasz".

 • Zaproszenie do Akademii Samodzielności w Koninie
  Data dodania: 02.10.2018

  Zaproszenie do Akademii Samodzielności w Koninie

  Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, jesteś pełnoletni, mieszkasz, pracujesz lub uczysz się w Wielkopolsce i chcesz poprawić swoje umiejętności życiowe, zgłoś się do Akademii Samodzielności w Koninie.

 • Kampania profilaktyczna ZDROWA JESIEŃ
  Data dodania: 26.09.2018

  Kampania profilaktyczna ZDROWA JESIEŃ

  Badania diagnostyczne dla osób w wieku dojrzałymKiedy zacząć myśleć o swoim zdrowiu? Właściwie przez całe życie warto pamiętać, że nasze ciało nie jest wymienne i że mamy je raz na zawsze. Gdyby jednak starać się wskazać dobry moment na zmianę złych nawyków i spowolnienie lub zatrzymanie niekorzystnych dla nas procesów - będzie to 50. rok życia.

 • Zabójczy duet
  Data dodania: 21.09.2018

  Zabójczy duet

  XVI edycja ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Servier dla Serca"

 • Na Śląsku ruszyła kampania społeczna o autyzmie
  Data dodania: 19.09.2018

  Na Śląsku ruszyła kampania społeczna o autyzmie

  W Sali Sejmu Śląskiego 18 września odbyła się konferencja inaugurująca kampanię społeczną „Autyzm. Codzienność... Popatrz na autyzm odwrotnie od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj".

 • Zapraszamy do udziału w projekcie rehabilitacyjnym
  Data dodania: 07.09.2018

  Zapraszamy do udziału w projekcie rehabilitacyjnym

  W okresie od 10.09.2018 r. do 10.03.2019 r. realizowany będzie projekt skierowany do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową z powiatu pszczyńskiego pt. „Razem do przodu - by niemożliwe stało się możliwym!"

 • Niezwykły „Projekt 100"
  Data dodania: 04.09.2018

  Niezwykły „Projekt 100"

  27 sierpnia niebo należało do spadochroniarza Tomasza Kozłowskiego, który podjął drugą już w tym roku, tym razem udaną, próbę pobicia własnych rekordów i rekordu Europy w spadochroniarstwie.

 • Rusza nowa edycja akcji edukacyjnej pt. „Miej Obraz Osoby Niewidomej"
  Data dodania: 30.08.2018

  Rusza nowa edycja akcji edukacyjnej pt. „Miej Obraz Osoby Niewidomej"

  Wakacje już prawie za nami. Pełni siły, energii i zmotywowani społecznicy z Fundacji „Wygrajmy Razem" ruszają do realizacji swych działań. Zaczynają od drugiej edycji akcji edukacyjno-kulturalnej „Miej Obraz Osoby Niewidomej" (MOON), która dzięki ludziom i mediom odbiła się szerokim echem w całym kraju. Rozpocznie się ona 7 września w przedszkolach i...

 • Dzień bez Kamuflażu zorganizowały w Warszawie osoby chore na łuszczycę
  Data dodania: 28.08.2018

  Dzień bez Kamuflażu zorganizowały w Warszawie osoby chore na łuszczycę

  Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę PSORIASIS zorganizowało 24 sierpnia w Warszawie „Dzień bez kamuflażu". W jego ramach odbyły się spotkania z lekarzami na temat profilaktyki i możliwości leczenia łuszczycy. Można było skorzystać z badania dermatoskopem, porozmawiać z psychologiem na temat problemów związanych z chorobą.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.