Projekty Programy

 • Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne
  Data dodania: 19.09.2017

  Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne

  Fundacja Kultury bez Barier zaprasza niewidomych i słabowidzących na warsztaty teatralne w ramach projektu Conradoteka dla wszystkich!, w trakcie których wspólnie przygotujemy niezapomniane przedstawienie pod czujnym okiem prowadzącej Grażyny Kopeć, aktorki i performerki.

 • Projekt Pożyczki na kształcenie
  Data dodania: 19.09.2017

  Projekt Pożyczki na kształcenie

  W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój uruchamiany jest przez Ministerstwo Rozwoju pilotaż nowej formy finansowania kształcenia ustawicznego osób dorosłych pn. Pożyczki na kształcenia. Nabór do projektu startuje 18 września br.

 • Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"
  Data dodania: 15.09.2017

  Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"

  „5 zmysłów.DYSTANS" to piąta odsłona cyklu artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom z niepełnosprawnością. Projekt włącza osoby z różnymi typami niepełnosprawności w wiele aspektów życia kulturalnego i społecznego. 

 • Płatne staże i szkolenia dla osób niepełnosprawnych w Podkarpackiem
  Data dodania: 15.09.2017

  Płatne staże i szkolenia dla osób niepełnosprawnych w Podkarpackiem

  80 osób niepełnosprawnych z Podkarpacia ma szansę na półroczne płatne staże oraz szkolenia zawodowe. Do końca września Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR) prowadzi nabór w pierwszej turze projektu "Szansa na sukces".

 • „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - niewidomi a sztuka"
  Data dodania: 14.09.2017

  „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - niewidomi a sztuka"

  Cytat z „Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" stał się tytułem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych „Razem do Celu" w Dąbrowie Górniczej i stał się jego hasłem przewodnim.

 • Muzeum Schoena w Sosnowcu dostępne dla osób niewidomych i słabo widzących
  Data dodania: 14.09.2017

  Muzeum Schoena w Sosnowcu dostępne dla osób niewidomych i słabo widzących

  Uczestniczenie w kulturze wizualnej osób niewidomych i słabo widzących było jeszcze nie tak dawno niemożliwe.

 • Trwa kampania społeczna „WidzialniPełnosprawni.pl"
  Data dodania: 07.09.2017

  Trwa kampania społeczna „WidzialniPełnosprawni.pl"

  Według różnych źródeł w Polsce może być od 4 do 7 mln osób z niepełnosprawnością. Jednie 26,8 proc. z nich jest aktywnych zawodowo.– Problemem jest przede wszystkim niska świadomość społeczna, w tym ta wśród pracodawców – mówi prezes Fundacji Grupy PKP, Katarzyna Kucharek. Aby tą świadomość zmienić trwa projekt WidzialniPełnosprawni.pl,...

 • Servier - wyłącz raka!
  Data dodania: 05.09.2017

  Servier - wyłącz raka!

  Rak jelita grubego - Zapobiegaj, Lecz! - to hasło pierwszej edycji kampanii edukacyjnej Servier - wyłącz raka!, która rusza już we wrześniu. Jej zadaniem jest promocja rzetelnej wiedzy na temat raka i odpowiedniej profilaktyki nowotworowej.

 • Zawodowy start w bezpiecznych warunkach
  Data dodania: 05.09.2017

  Zawodowy start w bezpiecznych warunkach

  Stowarzyszenie Rodzin Zdrowie Psychiczne realizuje projekt „Młodzi niepełnosprawni - wzór aktywności zawodowej". Na chętnych czekają ostatnie wolne miejsca. Program obejmuje m.in. szkolenia oraz płatne staże zawodowe. Część beneficjentów już zdobyła pracę.

 • Mieszkania wspomagane w Częstochowie
  Data dodania: 04.09.2017

  Mieszkania wspomagane w Częstochowie

  Fundacja Oczami Brata wraz z Gminą Miastem Częstochowa, rozpoczęła we wrześniu realizację projektu „Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie", współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON