Projekty Programy

 • Postawili na aktywizację zawodową
  Data dodania: 27.05.2017

  Postawili na aktywizację zawodową

  Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska EKON zrealizowało dwie edycje projektu „Aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych osób młodych z woj. małopolskiego". Wzięło w nim udział 80 mieszkańców regionu. Program obejmował m.in. płatne staże.

 • Ambasador honorowy kampanii redaktor Grzegorz Miecugow
  Data dodania: 19.05.2017

  Hamuj raka! Daj szansę płucom!

  Pod hasłem Hamuj Raka! Daj Szansę Płucom! Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca, Polskie Amazonki Ruch Społeczny i Fundacja Onkologiczna Alivia rozpoczęły wspólną akcję edukacyjną, której celem jest zmiana postrzegania raka płuca, promowanie profilaktyki tej choroby oraz optymalnych standardów diagnostyki i leczenia.

 • Eksperci zalecają 7 prostych reguł zmniejszających ryzyko czerniaka
  Data dodania: 17.05.2017

  Eksperci zalecają 7 prostych reguł zmniejszających ryzyko czerniaka

  Czerniak to najbardziej agresywny spośród nowotworów skóry. W ramach trwającego Tygodnia Świadomości Czerniaka eksperci zachęcają więc do przestrzegania siedmiu prostych reguł, które pomogą zmniejszyć ryzyko tego nowotworu.

 • Konsultacje programu „Za Życiem"
  Data dodania: 12.05.2017

  Konsultacje programu „Za Życiem”

  Ruszają konsultacje społeczne programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem". Będą trwały do marca 2018, a przeprowadzą je Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Caritas Polska.

 • Trening gigantów do utraty tchu...
  Data dodania: 11.05.2017

  Trening gigantów do utraty tchu...

  Z okazji 6. Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego już po raz kolejny Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół organizuje specjalne wydarzenie edukacyjno-sportowe, by zwrócić uwagę na to śmiertelne i niebezpieczne schorzenie, które objawia się m.in. tym, że chorym brakuje tchu podczas najprostszych codziennych czynności.

 • Audiodeskrypcja jako innowacja pedagogiczna
  Data dodania: 04.05.2017

  Audiodeskrypcja jako innowacja pedagogiczna

  Fundacja Katarynka realizuje projekt „ADAPTER w szkole". Opiera się on na trzech elementach:- audiodeskrypcji, czyli narzędziu, które opisuje treści wizualne na potrzeby osób niewidomych;- materiale filmowym, głównie są to adaptacje filmowe lektur szkolnych;- na internecie, czyli jednym z głównych narzędzi komunikacji młodzieży.

 • Druga edycja konkursu Jestem Lepszy
  Data dodania: 21.04.2017

  Druga edycja konkursu Jestem Lepszy

  Fundacja Szansa dla Niewidomych i jej sponsor, firma tyfloinformatyczna Altix, założona przez niewidomych informatyków, inicjują drugą edycję konkursu Jestem Lepszy. Jego celem jest zainteresowanie jak największej liczby osób i instytucji sytuacją niewidomych i słabowidzących w Polsce.

 • WAR ON CANCER: zagraj i wesprzyj podopiecznych Fundacji Alivia
  Data dodania: 20.04.2017

  WAR ON CANCER: zagraj i wesprzyj podopiecznych Fundacji Alivia

  Graj i pomagaj w walce z rakiem, pomagaj i baw się, pomagaj w chwili nudy lub stojąc w kolejce! WAR ON CANCER to pierwsza gra z unikalnym mechanizmem synchronizacji mikropłatności z kontem konkretnych podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia.

 • Śląskie: 80 mln zł na rehabilitację ułatwiającą powrót do pracy
  Data dodania: 13.04.2017

  Śląskie: 80 mln zł na rehabilitację ułatwiającą powrót do pracy

  Ok. 80 mln zł rozdysponuje samorząd woj. śląskiego na przedsięwzięcia zakładające rehabilitację schorzeń osób chcących wrócić na rynek pracy. Wcześniej województwo przygotuje - dzięki unijnemu projektowi, we współpracy z praktykami - odpowiednie regionalne programy zdrowotne. 

 • „Sześć miesięcy” - film o Akademii Życia
  Data dodania: 12.04.2017

  „Sześć miesięcy” - film o Akademii Życia

  Od kilku lat w Koninie działa Akademia Życia. Przez pół roku młode osoby poruszające się na wózkach uczą się samodzielnego życia. O działaniach w ramach tego projektu wielokrotnie informowaliśmy na łamach i w portalu „Naszych Spraw”.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON