Projekty Programy

 • 279 mln zł od PFRON dla organizacji pozarządowych
  Data dodania: 15.04.2019

  279 mln zł od PFRON dla organizacji pozarządowych

  Zgodnie z obietnicą Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Nie-pełnosprawnych wzrosła kwota jaka przekazana zostanie w tym roku na dzia-łania dla organizacji pozarządowych na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Budżet wzrósł do prawie 279 milionów zł. To największy budżet w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

 • Bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób z niepełnosprawnością w 2019 roku
  Data dodania: 10.04.2019

  Bezpłatne warsztaty żeglarskie dla osób z niepełnosprawnością w 2019 roku

  W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko (www.sail-mazury.pl) odbędą się kolejne edycje warsztatów żeglarskich dla osób niepełnosprawnych.

 • MOON odczarowuje świat niewidomych
  Data dodania: 02.04.2019

  MOON odczarowuje świat niewidomych

  W marcu br. rozpoczęła się trzecia edycja Integracyjnego Programu Edukacyjnego „Miej Obraz Osoby Niewidomej" (MOON). W trakcie dwóch poprzednich i aktualnej edycji MOON, Łukasz Baruch i jego współpracownicy z dąbrowskiej Fundacji „Wygrajmy Razem" odwiedzili już około 30 placówek oświatowych na terenie Dąbrowy Górniczej i dotarli ze swoim szkoleniem do...

 • W Warszawie ruszyły warsztaty wspierające chorych na nowotwory oraz ich bliskich
  Data dodania: 31.03.2019

  W Warszawie ruszyły warsztaty wspierające chorych na nowotwory oraz ich bliskich

  Ruszył cykl bezpłatnych warsztatów pt. „Zdrowiej", który ma pomóc osobom z chorobą nowotworową i ich bliskim w radzeniu sobie ze stresem i emocjami. Spotkania odbywają się co poniedziałek w stolicy, a ich organizatorem jest Ruch Społeczny Polskie Amazonki.

 • „Poruszamy ludzi" – kampania społeczna zwracająca uwagę na niepełnosprawnych
  Data dodania: 29.03.2019

  „Poruszamy ludzi" – kampania społeczna zwracająca uwagę na niepełnosprawnych

  Kampanię pokazującą, że osoby z niepełnosprawnościami nie różnią się od innych, a także zachęcającą niepełnosprawnych do aktywności i spełniania marzeń – zainaugurowano 29 marca w Białymstoku. W jej ramach zaplanowano spotkania w szkołach z ambasadorami akcji.

 • Kolejne dofinansowania PFRON dla organizacji pozarządowych
  Data dodania: 29.03.2019

  Kolejne dofinansowania PFRON dla organizacji pozarządowych

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadecydował o przekazaniu 177 mln zł dla organizacji pozarządowych – poinformował w piątek PFRON. Pieniądze te mają zapewnić wsparcie 144 tys. osób, z czego ponad 17 tys. to korzystający z rehabilitacji ciągłej w placówkach terapeutycznych.

 • Konsultacje dotyczące projektu procedur realizacji programu „Stabilne Zatrudnienie"
  Data dodania: 26.03.2019

  Konsultacje dotyczące projektu procedur realizacji programu „Stabilne Zatrudnienie"

  PFRON zaprasza jednostki administracji publicznej, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach dotyczących projektu procedur realizacji programu „Stabilne Zatrudnienie – osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej".

 • Zmiany w pilotażowym programie „ABSOLWENT"
  Data dodania: 26.03.2019

  Zmiany w pilotażowym programie „ABSOLWENT"

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż uchwałą nr 3/2019 Rady Nadzorczej PFRON z dnia 20 marca 2019 roku zostały wprowadzone zmiany do pilotażowego programu „ABSOLWENT".

 • „Portrety trochę inaczej"
  Data dodania: 25.03.2019

  „Portrety trochę inaczej"

  Zdjęcia fotografa National Geographic odkrywają nowy wizerunek osób z Zespołem Downa.

 • „Aktywny Absolwent" – wsparcie zatrudnienia osób niewidomych
  Data dodania: 20.03.2019

  „Aktywny Absolwent" – wsparcie zatrudnienia osób niewidomych

  Instytut Tyflologiczny PZN zaprasza do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent" współfinansowanego ze środków PFRON, realizowanego w ramach pilotażowego programu „Absolwent".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.