Projekty Programy

 • UWAGA DODATKOWA REKRUTACJA na TWÓRCZE WARSZTATY ARTETERAPII
  Data dodania: 22.11.2017

  UWAGA DODATKOWA REKRUTACJA na TWÓRCZE WARSZTATY ARTETERAPII

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ pragnie zaprosić grupę łącznie 84 osób z całej Polski do uczestnictwa w projekcie ARTETARAPIA DROGĄ DO TWÓRCZEJ INTEGRACJI 2017.

 • To już 15. serdecznych lat! Podsumowanie jubileuszowej edycji kampanii „Servier dla Serca"
  Data dodania: 22.11.2017

  To już 15. serdecznych lat! Podsumowanie jubileuszowej edycji kampanii „Servier dla Serca"

  Ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna „Servier dla Serca" już od 15 lat wsłuchuje się w serca Polaków, pokazuje, że warto inwestować w dobre nawyki, ponieważ procentuje to w przyszłości, oraz uświadamia, że zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych.

 • Głusi poznają historię AK
  Data dodania: 20.11.2017

  Głusi poznają historię AK

  Oferta Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" w Krakowie została dostosowana do potrzeb osób z dysfunkcją słuchu. Chętni mogą już korzystać z nowej ścieżki zwiedzania, która powstała w ramach projektu „Historia wpada w ucho".

 • Projekt „Miejska dżungla"
  Data dodania: 16.11.2017

  Projekt „Miejska dżungla"

  X edycja projektu „Miejska Dżungla" odbywa się pod hasłem „Nigdy nie parkuję na miejscu dla osoby niepełnosprawnej". Głównym celem akcji jest łamanie barier mentalnych w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne przeszkadzające im w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.

 • Zainaugurowano kampanię "Razem koordynujmy cukrzycę"
  Data dodania: 13.11.2017

  Zainaugurowano kampanię "Razem koordynujmy cukrzycę"

  Zachęcanie samorządów, do tworzenia programów polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki, wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi cukrzycy oraz jej powikłaniom, to jeden z celów kampanii "Razem koordynujmy cukrzycę" zainaugurowanej 13 listopada w województwie świętokrzyskiem.

 • 18 i 19 listopada kolejna edycja akcji "Zdrowie pod kontrolą"
  Data dodania: 13.11.2017

  18 i 19 listopada kolejna edycja akcji "Zdrowie pod kontrolą"

  Pomiary ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy we krwi czy zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, m.in. takie badania będzie można wykonać w ramach akcji profilaktycznej pt. „Zdrowie pod kontrolą".

 • W walce o dłuższe życie z cukrzycą
  Data dodania: 10.11.2017

  W walce o dłuższe życie z cukrzycą

  12 lat - aż o tyle krócej mogą żyć chorzy na cukrzycę, u których doszło już do powikłań sercowo-naczyniowych – alarmują eksperci. 12 osób, wśród których jedną drużynę stanowili przedstawiciele organizacji pacjenckich, a drugą znane osobistości, 8 listopada, pokonało 12 pięter nowoczesnego wieżowca Q22 przy Alei Jana Pawła II 22 w Warszawie.

 • 135 osób otrzyma opaski do szybkiego kontaktu z opiekunem
  Data dodania: 06.11.2017

  135 osób otrzyma opaski do szybkiego kontaktu z opiekunem

  "Opaski życia" - urządzenia na rękę, dzięki którym można szybko wezwać pomoc - otrzyma 135 starszych, chorych i samotnych mieszkańców powiatu kraśnickiego (lubelskie). Porozumienie w tej sprawie między samorządami województwa a powiatu podpisano w poniedziałek.

 • "Litr paliwa zamiast piwa" - urodzinowa akcja dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 04.11.2017

  "Litr paliwa zamiast piwa" - urodzinowa akcja dla niepełnosprawnych

  O. franciszkanin, dziennikarz, piłkarz i wolontariusz Stowarzyszenia Na Tak - świętują urodziny na początku listopada. Od kilku lat zamiast prezentów, apelują o włączenie się do akcji „litr paliwa zamiast piwa", która wspiera osoby z niepełnosprawnością.

 • W Krakowie rusza program pomocy dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi
  Data dodania: 02.11.2017

  W Krakowie rusza program pomocy dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi

  W Krakowie od czwartku rusza program wsparcia dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi "Kraków dla rodziny N". Rodziny te mogą skorzystać z systemu zniżek, ulg i preferencji w komunikacji miejskiej oraz w placówkach oświatowo-kulturalnych i sportowych.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON