Projekty Programy

 • Rozwój e-usług opiekuńczych w Warszawie
  Data dodania: 17.08.2018

  Rozwój e-usług opiekuńczych w Warszawie

  Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę.

 • Wypracowanie i upowszechnianie modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy
  Data dodania: 10.08.2018

  Wypracowanie i upowszechnianie modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy

  Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych jest partnerem i współrealizatorem projektu Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy.

 • Siódma edycja projektu „440 km po zmianę” zakończona
  Data dodania: 28.07.2018

  Siódma edycja projektu „440 km po zmianę” zakończona

  Już 3 lipca kobieca ekipa projektu „440 km po zmianę” wyruszyła w trasę. Po raz siódmy uczestniczki akcji łączą podróżowanie ze spełnianiem marzeń i wsparciem dla kobiety z niepełnosprawnością ruchową. Jak co roku, tak i tym razem, jeszcze więcej osób dołączyło do nich na trasie, a nocowali u zaprzyjaźnionych z projektem mieszkanek i...

 • Na siedząco też można dobrze żyć
  Data dodania: 23.07.2018

  Na siedząco też można dobrze żyć

  Co robi 18-latek, który miesiącami leży na szpitalnym łóżku, podłączony do respiratora, nie mogąc ruszyć nawet palcem u nogi? Szczerze? Gapi się w sufit i modli, aby jak najszybciej umrzeć. Nie miałem odwagi, żeby ze sobą skończyć. Na szczęście.

 • Jasiek Mela wspiera akcję Pomagajrzeczowo
  Data dodania: 16.07.2018

  Jasiek Mela wspiera akcję Pomagajrzeczowo

  Jasiek Mela, polski podróżnik i zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej, wspiera akcję #pomagajrzeczowo, której celem jest pomoc sportowcom z niepełnosprawnościami. Internetowa platforma stworzona w ramach programu Renault Handisport Team umożliwia kontakt między niepełnosprawnymi sportowcami a...

 • „Programista i grafik komputerowy – kwalifikacje przyszłości” – darmowy kurs dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego
  Data dodania: 14.07.2018

  „Programista i grafik komputerowy – kwalifikacje przyszłości” – darmowy kurs dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Kielcach startuje projekt pt.: „Programista i grafik komputerowy – kwalifikacje przyszłości” . Projekt jest realizowany przez firmę BSMART Sp. z o.o. ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Podsumowanie akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”:
  Data dodania: 22.06.2018

  Podsumowanie akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”:

  Akcja edukacyjno-kulturalna „Miej Obraz Osoby Niewidomej” (MOON) to inicjatywa dąbrowskiego społecznika i wokalisty – Łukasza Barucha. 22 lutego br. rozpoczął on wraz z przyjaciółmi z Fundacji „Wygrajmy Razem” cykl spotkań w placówkach szkolno-przedszkolnych.

 • Osoby przewlekle chore wykluczone z rynku pracy
  Data dodania: 21.06.2018

  Osoby przewlekle chore wykluczone z rynku pracy

  Praca zawodowa ma dla osób przewlekle chorych ogromne znaczenie ze względu zarówno na zwiększone potrzeby finansowe, jak i samopoczucie psychiczne. Większość pacjentów jest jednak wykluczana z rynku pracy. Ponad 70 proc. menadżerów przyznaje, że choroba może stanowić przyczynę odrzucenia kandydata – wynika z badania przeprowadzonego w ramach...

 • Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane
  Data dodania: 20.06.2018

  Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane

  Fundacja „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej, którą założyli 8 lat temu działacze społeczni i animatorzy życia kulturalnego, Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska przygotowuje nowy i ciekawy projekt. Będą to tygodniowe warsztaty, których uczestnicy zrealizują dwa filmy animowane.

 • System Obsługi Wsparcia, czyli cyfrowa rewolucja
  Data dodania: 13.06.2018

  System Obsługi Wsparcia, czyli cyfrowa rewolucja

  Celem projektu jest ograniczenie bądź całkowite wyeliminowanie konieczności wizyt osób niepełnosprawnych w urzędzie przy składaniu wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON, będących w dyspozycji samorządów. Szczegóły przedstawił zespół projektowy podczas konferencji w Warszawie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.