Projekty Programy

 • Edukacja kulturalna w kulturze. Kultowy sposób ukazywania rzeczywistości osobom słabo widzącycm i niewidomym.
  Data dodania: 09.01.2019

  Edukacja kulturalna w kulturze. Kultowy sposób ukazywania rzeczywistości osobom słabo widzącycm i niewidomym.

  Aby rozpocząć wywód na temat edukacji kulturalnej niewidomych i słabo widzących, trzeba przytoczyć dwie definicje słów użytych w tytule artykułu. Pierwsze z nich to słowo: „kultowy". Jak podaje Słownik jezyka polskiego PWN: 1.«związany z kultem religijnym» 2.«symbolizujący doświadczenia, wartości i postawy jakiejś społeczności lub jakiegoś pokolenia»...

 • Wypracowywanie modelowego wsparcia w środowisku pracy osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 02.01.2019

  Wypracowywanie modelowego wsparcia w środowisku pracy osób z niepełnosprawnością

  12 grudnia ub. roku odbyło się w Warszawie, zorganizowane przez Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni Niewidomych, spotkanie informacyjne na temat projektu „Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy".

 • Autorka prowadzi wykład
  Data dodania: 27.12.2018

  Nie taki niepełnosprawny straszny, jak go malują

  Czy głuchego kierowcę można ukarać mandatem za przekroczenie prędkości? Czy niewidomy jest wiarygodnym świadkiem? Jak dostosować składanie zeznań do potrzeb osoby z nadwrażliwością sensoryczną? Dlaczego w sprawach o ubezwłasnowolnienie należy pytać świadków także o zasoby i mocne strony osoby, wobec której toczy się postępowanie?

 • Trwa rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł
  Data dodania: 24.12.2018

  Trwa rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł

  Cały czas trwa rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł. Oprócz osób niesamodzielnych, które będą mogły otrzymać za darmo tzw. opaskę bezpieczeństwa, Województwo Małopolskie szuka też opiekunów oraz wolontariuszy. To osoby, które w ramach projektu będą pomagać schorowanym i starszym w ich własnym domu.

 • Nowi adresaci pomocy i formy wsparcia - zmiany w pilotażowym programie „Aktywny samorząd"
  Data dodania: 21.12.2018

  Nowi adresaci pomocy i formy wsparcia - zmiany w pilotażowym programie „Aktywny samorząd"

  Rada Nadzorcza w grudniu 2018 roku wprowadziła oczekiwane przez środowisko osób z niepełnosprawnością zmiany w pilotażowym programie „Aktywny samorząd". Decyzja ta umożliwi od 2019 roku pomoc kolejnej grupie osób wykluczonych w dostępie do komunikacji i informacji, a także osób mających problemy z poruszaniem się.

 • MRPiPS ogłasza konkurs dla placówek wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi
  Data dodania: 18.12.2018

  MRPiPS ogłasza konkurs dla placówek wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi

  Nawet do 100 tys. zł w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mogą otrzymać placówki zajmujące się aktywizacją osób z zaburzeniami psychicznymi. Oferty można składać do 4 stycznia 2019 r.

 • Startują 4 konkursy w ramach programu "Od wykluczenia do aktywizacji"
  Data dodania: 17.12.2018

  Startują 4 konkursy w ramach programu "Od wykluczenia do aktywizacji"

  3,34 mln zł przeznaczono w 2019 roku na konkursy w ramach „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo". Oferty można składać do 7 stycznia 2019 r.

 • Zaproszenie do udziału w projekcie "Szansa na niezależność!"
  Data dodania: 14.12.2018

  Zaproszenie do udziału w projekcie "Szansa na niezależność!"

  Fundacja Fuga Mundi zaprasza osoby zamieszkujące na terenie województwa lubelskiego, z orzeczonym stopniem niepełnosprawności do uczestnictwa w projekcie „Szansa na niezależność!"

 • Finał 7. edycji konkursu „Każdy jest komuś potrzebny"
  Data dodania: 07.12.2018

  Finał 7. edycji konkursu „Każdy jest komuś potrzebny"

  18-letni Piotrek, który zmaga się z niepełnosprawnością intelektualną, czuje się szczęśliwy, kiedy uprawia sport. Najbardziej lubi wyścigi rowerowe. Niestety jego mamy, nie było stać na zakup roweru, ale to nie była dla Piotrka przeszkoda w realizacji pasji. Pożyczał rower od pani, która uczyła go WF-u i trenował. Bez względu na pogodę i przeciwności...

 • Ruszył program dofinansowujący projekty aktywizujące osoby starsze
  Data dodania: 01.12.2018

  Ruszył program dofinansowujący projekty aktywizujące osoby starsze

  Nawet o 200 tys. zł mogą ubiegać się podmioty świadczące usługi na rzecz aktywizacji seniorów w ramach rządowego programu aktywności społecznej osób starszych, którego kolejna edycja właśnie ruszyła. Wnioski można składać do 21 grudnia.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.