Projekty Programy

 • Szkolenia z echolokacji
  Data dodania: 20.03.2019

  Szkolenia z echolokacji

  Kobiety w opaskach na oczach, z białymi laskami w asyście innych z notatnikami – chodziły ulicami Warszawy. Wydawały przy tym nietypowe dźwięki – pstrykanie, stukanie, kląskanie. To niecodzienne zachowanie zatrzymywało wielu przechodniów, wzbudzając żywe zainteresowanie.

 • Projekt Katowice Miasto Otwarte
  Data dodania: 14.03.2019

  Projekt Katowice Miasto Otwarte

  MOPS Katowice wspólnie ze Stowarzyszeniem FAON oraz 4 Future Marzena Olchowy realizują I etap projektu Katowice Miasto Otwarte – Rozwój Usług Społecznych. Grupę docelową stanowi 131 osób niepełnosprawnych (68 kobiet i 63 mężczyzn) posiadających orzeczenie o niepełnosprawności (od 16 r.ż.), zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na...

 • Chcemy, by nowe programy wsparcia osób niepełnosprawnych ruszyły w tym półroczu
  Data dodania: 13.03.2019

  Chcemy, by nowe programy wsparcia osób niepełnosprawnych ruszyły w tym półroczu

  ...zapewnił w rozmowie z PAP wiceminister resortu rodziny, pełnomocnik rządu ds. osb niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz. Programy zakładają m.in. dostosowanie mieszkań do potrzeb osób niepełnosprawnych, tworzenie dodatkowych, przeznaczonych dla nich usług czy zapewnienie opiekunom tzw. opieki wytchnieniowej.

 • Tydzień Mózgu 2019 rusza w poniedziałek 11 marca w wielu miastach Polski
  Data dodania: 06.03.2019

  Tydzień Mózgu 2019 rusza w poniedziałek 11 marca w wielu miastach Polski

  Jak dokarmiać mózg? Co otyłość ma wspólnego z mózgiem? Na te i inne pytania odpowiedzą w czasie licznych wykładów eksperci Tygodnia Mózgu 2019. Wydarzenia popularyzujące wiedzę o mózgu odbędą się od 11 do 16 marca, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Gdańsku.

 • 43 podmioty otrzymają dofinansowanie na wsparcie bezdomnych i niepełnosprawnych
  Data dodania: 02.03.2019

  43 podmioty otrzymają dofinansowanie na wsparcie bezdomnych i niepełnosprawnych

  W sumie 6 mln zł trafi do 43 organizacji pozarządowych w ramach programu "Pokonać bezdomność" – poinformowało 1 marca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na dostosowanie placówek do obowiązujących standardów i na aktywizację bezdomnych oraz niepełnosprawnych.

 • Wspierać dążenie do samodzielności
  Data dodania: 01.03.2019

  Wspierać dążenie do samodzielności

  „Umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi zdobywania kompetencji niezbędnych do samodzielnego życia" – właśnie ten obszar programu MRPiPS „Od zależności ku samodzielności" cieszy się największym zainteresowaniem. W ramach tegorocznej edycji do 46 podmiotów trafią łącznie 3 mln zł.

 • "Dar juniora dla seniora" - wielkopostna akcja Caritas
  Data dodania: 01.03.2019

  "Dar juniora dla seniora" - wielkopostna akcja Caritas

  Solidarność międzypokoleniowa przyświeca tegorocznej akcji Caritas Polska "Jałmużna Wielkopostna", która startuje w Środę Popielcową pod hasłem "Dar Juniora dla Seniora" - poinformowało PAP 1 marca biuro prasowe Caritas.

 • Dostrzec problem. XVIII OTM na horyzoncie
  Data dodania: 23.02.2019

  Dostrzec problem. XVIII OTM na horyzoncie

  25 lutego (poniedziałek) rozpocznie się XVIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy, corocznie organizowany przez Fundację MATIO z Krakowa. W ramach tej kampanii społecznej przewidziane są liczne działania informacyjno-edukacyjne skierowane do odbiorców w różnym wieku. Inicjatywie będzie towarzyszyć hasło #NIEWIDAĆPRAWDA.

 • Co szósty Polak nie był u okulisty, co piąty nie wie, czy ma wadę wzroku
  Data dodania: 23.02.2019

  Co szósty Polak nie był u okulisty, co piąty nie wie, czy ma wadę wzroku

  Co szósty Polak nigdy nie był u okulisty lub optometrysty, a prawie co piąty (19 proc.) nie wie nawet, czy ma wadę wzroku - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IQS.

 • Ważne jest wsparcie bliskich – przekonują organizatorzy kampanii „Nie sam na SM"
  Data dodania: 21.02.2019

  Ważne jest wsparcie bliskich – przekonują organizatorzy kampanii „Nie sam na SM"

  Dzięki postępowi w diagnostyce i w metodach terapii stwardnienie rozsiane (SM) nie oznacza dziś niepełnosprawności - przekonują eksperci kampanii edukacyjnej "Nie sam na SM". Zwracają zarazem uwagę na rolę wsparcia osób z SM przez lekarza, rodzinę i znajomych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.