Projekty Programy

 • Chory Tymek leci do USA, na jego leczenie zebrano ok. 2,3 mln zł
  Data dodania: 11.12.2017

  Chory Tymek leci do USA, na jego leczenie zebrano ok. 2,3 mln zł

  Ok. 2,3 mln zł udało się w sumie zebrać na leczenie ciężko chorego Tymona z podpoznańskich Złotnik; w środę chłopiec leci z tatą na kilka miesięcy do USA. W poniedziałek 11 grudnia na konferencji prasowej ojciec Tymka dziękował wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

 • Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 01.12.2017

  Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami

  Miasto Białystok rozpoczęło kampanię społeczną "Nieinni", która ma pokazywać aktywność osób z niepełnosprawnościami, ich pasje i działania w żaden sposób nieodbiegające od tego, co robią pełnosprawni. Powstał film promujący akcję; pokazywany będzie m.in. w szkołach.

 • „Piękne spojrzenie" finałem projektu „5 zmysłów"
  Data dodania: 24.11.2017

  „Piękne spojrzenie" finałem projektu „5 zmysłów"

  Spektakl muzyczny „Piękne spojrzenie" w reż. Katarzyny Stoparczyk zwieńczy w Poznaniu tegoroczną edycję projektu „5 zmysłów. Imaginarium". W trakcie wydarzenia muzycy wykonają specjalnie napisane utwory inspirowane wypowiedziami niewidomych dzieci.

 • UWAGA DODATKOWA REKRUTACJA na TWÓRCZE WARSZTATY ARTETERAPII
  Data dodania: 22.11.2017

  UWAGA DODATKOWA REKRUTACJA na TWÓRCZE WARSZTATY ARTETERAPII

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ pragnie zaprosić grupę łącznie 84 osób z całej Polski do uczestnictwa w projekcie ARTETARAPIA DROGĄ DO TWÓRCZEJ INTEGRACJI 2017.

 • To już 15. serdecznych lat! Podsumowanie jubileuszowej edycji kampanii „Servier dla Serca"
  Data dodania: 22.11.2017

  To już 15. serdecznych lat! Podsumowanie jubileuszowej edycji kampanii „Servier dla Serca"

  Ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna „Servier dla Serca" już od 15 lat wsłuchuje się w serca Polaków, pokazuje, że warto inwestować w dobre nawyki, ponieważ procentuje to w przyszłości, oraz uświadamia, że zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych.

 • Głusi poznają historię AK
  Data dodania: 20.11.2017

  Głusi poznają historię AK

  Oferta Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" w Krakowie została dostosowana do potrzeb osób z dysfunkcją słuchu. Chętni mogą już korzystać z nowej ścieżki zwiedzania, która powstała w ramach projektu „Historia wpada w ucho".

 • Projekt „Miejska dżungla"
  Data dodania: 16.11.2017

  Projekt „Miejska dżungla"

  X edycja projektu „Miejska Dżungla" odbywa się pod hasłem „Nigdy nie parkuję na miejscu dla osoby niepełnosprawnej". Głównym celem akcji jest łamanie barier mentalnych w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne przeszkadzające im w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.

 • Zainaugurowano kampanię "Razem koordynujmy cukrzycę"
  Data dodania: 13.11.2017

  Zainaugurowano kampanię "Razem koordynujmy cukrzycę"

  Zachęcanie samorządów, do tworzenia programów polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki, wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi cukrzycy oraz jej powikłaniom, to jeden z celów kampanii "Razem koordynujmy cukrzycę" zainaugurowanej 13 listopada w województwie świętokrzyskiem.

 • 18 i 19 listopada kolejna edycja akcji "Zdrowie pod kontrolą"
  Data dodania: 13.11.2017

  18 i 19 listopada kolejna edycja akcji "Zdrowie pod kontrolą"

  Pomiary ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy we krwi czy zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, m.in. takie badania będzie można wykonać w ramach akcji profilaktycznej pt. „Zdrowie pod kontrolą".

 • W walce o dłuższe życie z cukrzycą
  Data dodania: 10.11.2017

  W walce o dłuższe życie z cukrzycą

  12 lat - aż o tyle krócej mogą żyć chorzy na cukrzycę, u których doszło już do powikłań sercowo-naczyniowych – alarmują eksperci. 12 osób, wśród których jedną drużynę stanowili przedstawiciele organizacji pacjenckich, a drugą znane osobistości, 8 listopada, pokonało 12 pięter nowoczesnego wieżowca Q22 przy Alei Jana Pawła II 22 w Warszawie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.