Projekty Programy

 • Piękno jest w nas - kampania, która oswaja z niepełnosprawnością
  Data dodania: 02.03.2018

  Piękno jest w nas - kampania, która oswaja z niepełnosprawnością

  Dziewięć wspaniałych kobiet wzięło udział w kampanii Piękno jest w nas. Stanęły przed obiektywem aparatu wspólnie ze swoimi dziećmi, które uwielbiają grać w koszykówkę i mają mnóstwo energii. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystkie maluchy poruszają się na wózkach inwalidzkich.

 • Ruszyła kampania społeczna „Zrozumieć starość"
  Data dodania: 01.03.2018

  Ruszyła kampania społeczna „Zrozumieć starość"

  Hasło kampanii społecznej „Zrozumieć starość Twoje zrozumienie wiele znaczy", ma na celu uwrażliwienie na potrzeby rosnącej grupy osób starszych. Adresatami kampanii są wszystkie osoby, które dopiero w przyszłości znajdą się w tzw. trzecim wieku i dziś nie wyobrażają sobie w pełni wyzwań, z jakimi wiąże się starzenie w wymiarach fizycznym i...

 • Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta
  Data dodania: 27.02.2018

  Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta

  Pierwsze spotkania w przedszkolach realizowane w ramach akcji MOON (Miej Obraz Osoby Niewidomej) już za nami! Łukasz Baruch (pomysłodawca akcji, prezes Fundacji „Wygrajmy Razem") wraz z Anną Gorgoń i Karoliną Żelichowską odwiedził w ubiegłym tygodniu przedszkola numer 12 i 4 w Dąbrowie Górniczej.

 • Sposób na SM – nowa odsłona kampanii „P.S. Mam SM"
  Data dodania: 23.02.2018

  Sposób na SM – nowa odsłona kampanii „P.S. Mam SM"

  Gdy lekarz postawił diagnozę stwardnienia rozsianego, o chorobie wiedziała niewiele. Kilka pierwszych rzutów sprawiło, że Anna-Maria Siwińska, ukochany rower i narty musiała zamienić na laskę, która ułatwiała jej poruszanie. Równowagę odzyskała dzięki wspinaczce. Dziś w ramach nowej odsłony kampanii P.S. Mam SM dzieli się z innymi swoim sposobem na...

 • Dostrzec niewidoczne. XVII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy
  Data dodania: 23.02.2018

  Dostrzec niewidoczne. XVII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  Już po raz siedemnasty Fundacja MATIO z Krakowa zorganizuje Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Kampania tradycyjnie obejmie działania informacyjno-edukacyjne. Tegoroczna edycja rozpocznie się 26 lutego (poniedziałek). Inicjatywie będzie towarzyszyć hasło „#NIE WIDAĆ PRAWDA?".

 • Rekrutacja uczestników do projektu „Centrum Usług Asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Bielsku-Białej"
  Data dodania: 22.02.2018

  Rekrutacja uczestników do projektu „Centrum Usług Asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Bielsku-Białej"

  Miasto Bielsko-Biała oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki" zaprasza osoby zamieszkujące Bielsko-Białą, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym do skorzystania z oferty asystenta osoby niepełnosprawnej.

 • Wakacje bez przeszkód
  Data dodania: 20.02.2018

  Wakacje bez przeszkód

  Fundacja Polska Bez Barier przeprowadziła 14 lutego warsztaty dla Biura Podróży Itaka. Piętnastu pracowników salonów firmowych, infolinii i centrum obsługi klienta Itaki przesiadło się na próbę na wózki, by lepiej zrozumieć potrzeby podróżnych z niepełnosprawnością.

 • Miej Obraz Osoby Niewidomej, czyli różne strony życia w ciemności
  Data dodania: 09.02.2018

  Miej Obraz Osoby Niewidomej, czyli różne strony życia w ciemności

  To tytuł akcji edukacyjno-kulturalnej, której pomysłodawcą jest niewidzący od 2006 roku Łukasz Baruch (dąbrowski działacz społeczny, animator życia kulturalnego i wokalista). Celem inicjatywy jest przybliżenie, głównie najmłodszym mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, świata w jakim żyją na co dzień osoby niewidome.

 • Absolwencie weź udział w projekcie!
  Data dodania: 05.02.2018

  Absolwencie weź udział w projekcie!

  TEKA ABSOLWENTA – Technologia –Efektywność – Kompetencje – Aktywizacja Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia

 • Projekt Trenerzy Wsparcia odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością narządu ruchu
  Data dodania: 01.02.2018

  Projekt Trenerzy Wsparcia odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

  Na podstawie doświadczenia związanego z kompleksową pomocą osobom niepełnosprawnym ruchowo, w tym osobom po amputacji, Fundacja Poland Business Run postanowiła otoczyć swoich podopiecznych jeszcze skuteczniejszą opieką.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.