Projekty Programy

 • Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie
  Data dodania: 05.04.2018

  Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie

  Urząd Miejski w Chorzowie oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają do składania do końca kwietnia zgłoszeń do konkursu na inicjatywy „Kultura na Wolności” Projekt adresowany jest do animatorów kultury, pomysłowych mieszkańców Chorzowa i miast okolicznych oraz organizacji pozarządowych.

 • Osoby z niepełnosprawnością łatwo znajdą teraz dostępny dla nich bankomat
  Data dodania: 27.03.2018

  Osoby z niepełnosprawnością łatwo znajdą teraz dostępny dla nich bankomat

  Wystartował serwis Dostępny Bankomat - specjalnie przygotowana platforma internetowa, w pełni dostępna dla wszystkich użytkowników sieci, która umożliwia dostęp do pełnej bazy bankomatów posiadających określone udogodnienia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

 • Trenerzy pracy niezastąpionym wsparciem dla osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 27.03.2018

  Trenerzy pracy niezastąpionym wsparciem dla osób z niepełnosprawnością

  W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie 26 marca podsumowano projekt „Wsparcie trenera pracy w procesie zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych”. Był on realizowany w partnerstwie przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną...

 • Na niebiesko w imię ważnych zmian
  Data dodania: 26.03.2018

  Na niebiesko w imię ważnych zmian

  2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji, po raz kolejny, Fundacja JiM realizuje ogólnopolską akcję „Polska Na Niebiesko”. Wszystko po to, by przybliżyć Polakom temat autyzmu i zmienić postawy mieszkańców naszego kraju.

 • Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce
  Data dodania: 23.03.2018

  Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce

  Do 30 marca 2018 r. Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” z Konina zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do aplikowania do projektu „Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce”.

 • Przedstawiciele Ambasadorów Zatrudnienia Wspomaganego
  Data dodania: 23.03.2018

  Centrum DZWONI nagrodziło „Jaskółkami 2018”

  Od dwunastu lat działa w Bytomiu Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (DZWONI) prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Działając na terenie całego Śląska i Zagłębia bytomskie centrum przez 12 lat pomogło znaleźć pracę prawie 350 osobom.

 • Zdobyć i utrzymać zatrudnienie
  Data dodania: 05.03.2018

  Zdobyć i utrzymać zatrudnienie

  Zdobyli pracę, a wkrótce otrzymają wsparcie, aby ją utrzymać. Mowa o beneficjentach dwuletniego projektu „Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy", realizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR).

 • Piękno jest w nas - kampania, która oswaja z niepełnosprawnością
  Data dodania: 02.03.2018

  Piękno jest w nas - kampania, która oswaja z niepełnosprawnością

  Dziewięć wspaniałych kobiet wzięło udział w kampanii Piękno jest w nas. Stanęły przed obiektywem aparatu wspólnie ze swoimi dziećmi, które uwielbiają grać w koszykówkę i mają mnóstwo energii. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystkie maluchy poruszają się na wózkach inwalidzkich.

 • Ruszyła kampania społeczna „Zrozumieć starość"
  Data dodania: 01.03.2018

  Ruszyła kampania społeczna „Zrozumieć starość"

  Hasło kampanii społecznej „Zrozumieć starość Twoje zrozumienie wiele znaczy", ma na celu uwrażliwienie na potrzeby rosnącej grupy osób starszych. Adresatami kampanii są wszystkie osoby, które dopiero w przyszłości znajdą się w tzw. trzecim wieku i dziś nie wyobrażają sobie w pełni wyzwań, z jakimi wiąże się starzenie w wymiarach fizycznym i...

 • Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta
  Data dodania: 27.02.2018

  Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta

  Pierwsze spotkania w przedszkolach realizowane w ramach akcji MOON (Miej Obraz Osoby Niewidomej) już za nami! Łukasz Baruch (pomysłodawca akcji, prezes Fundacji „Wygrajmy Razem") wraz z Anną Gorgoń i Karoliną Żelichowską odwiedził w ubiegłym tygodniu przedszkola numer 12 i 4 w Dąbrowie Górniczej.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.