Projekty Programy

 • Arteterapia kluczem komunikacji
  Data dodania: 12.06.2018

  Arteterapia kluczem komunikacji

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej jest jedną z największych tego typu placówek w Polsce. Kształci i rehabilituje osoby z autyzmem, z deficytami wzroku i słuchu, niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie.

 • Ruszył projekt Junior Amp Futbol!
  Data dodania: 12.06.2018

  Ruszył projekt Junior Amp Futbol!

  Stowarzyszenie Amp Futbol po stworzeniu reprezentacji Polski, uruchomieniu rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy i nawiązaniu współpracy z Kamilem Grosickim, Robertem Lewandowskim i Łukaszem Fabiańskim rozpoczyna działania skierowane do młodych zawodników. 

 • SM: Nie wolno poddać się chorobie - trzeba działać!
  Data dodania: 15.05.2018

  SM: Nie wolno poddać się chorobie - trzeba działać!

  Problemy z poruszaniem, zawodna pamięć, szwankujące zmysły - to trudności, z jakimi na co dzień mają do czynienia osoby dotknięte stwardnieniem rozsianym. Jaki jest ich sposób na SM? Działanie -  o swoich doświadczeniach z problemami ruchowymi mówi ambasadorka kampanii P.S. Mam SM: Anna-Maria Siwińska.

 • Projekt edukacyjny „Razem uczyć” dla rodziców i nauczycieli
  Data dodania: 14.05.2018

  Projekt edukacyjny „Razem uczyć” dla rodziców i nauczycieli

  Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach dla rodziców i opiekunów oraz nauczycieli, wychowawców i terapeutów osób z niepełnosprawnością.

 • Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018. Zawalcz o najbardziej prestiżową statuetkę - Lodołamacza 2018
  Data dodania: 11.05.2018

  Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018. Zawalcz o najbardziej prestiżową statuetkę - Lodołamacza 2018

  Nadszedł miesiąc maj, a to jak już nakazuje tradycja, czas na ogłoszenie rozpoczęcia konkursu Lodołamacze. Od 13. lat jego organizatorzy – Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) nagradzają pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i podejmujących różne inicjatywy.

 • Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki
  Data dodania: 26.04.2018

  Rządowy program Dostępność plus wystartował

  Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek 23 kwietnia podpisał Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025, czyli wspólną deklarację partnerstwa rządu, organizacji pozarządowych oraz firm działających na rzecz likwidacji barier dla osób z niepełnosprawnością. Inaugurując nowy program rządowy na konferencji w...

 • Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III
  Data dodania: 13.04.2018

  Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” w Koninie ogłasza rekrutację na twórcze warsztaty arteterapii w ramach projektu „Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III”.

 • Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce
  Data dodania: 12.04.2018

  Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce

  Prowadzona przez poznańskie Stowarzyszenie Na Tak Agencja Zatrudnienia Wspomaganego Bizon zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie „Kierunek praca - działaj skutecznie!”.

 • Model wsparcia w środowisku pracy
  Data dodania: 11.04.2018

  Model wsparcia w środowisku pracy

  Rozpoczęto realizację projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. "Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy," którego liderem jest Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy. 

 • Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie
  Data dodania: 05.04.2018

  Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie

  Urząd Miejski w Chorzowie oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają do składania do końca kwietnia zgłoszeń do konkursu na inicjatywy „Kultura na Wolności” Projekt adresowany jest do animatorów kultury, pomysłowych mieszkańców Chorzowa i miast okolicznych oraz organizacji pozarządowych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.