Projekty Programy

 • Dzięki lepszemu leczeniu stwardnienia rozsianego mniej nieobecności w pracy
  Data dodania: 29.11.2018

  Dzięki lepszemu leczeniu stwardnienia rozsianego mniej nieobecności w pracy

  Dzięki zwiększeniu w ostatnich latach dostępności do nowych terapii dla osób ze stwardnieniem rozsianym, ich absencja w pracy spada – przekonują eksperci kampanii „Choroba? Pracuję z nią!".

 • Kultura dostępna dla wszystkich.....?
  Data dodania: 26.11.2018

  Kultura dostępna dla wszystkich.....?

  Niepełnosprawność często wiąże sie z innym postrzeganiem rzeczywistości. Według psychologii i pedagogiki humanistycznej, człowiek jest jednością psychofizyczną, zatem nie można jego zachowań interpretować tylko w odniesieniu do poszczególnych sfer jego funkcjonowania.

 • Start kampanii EXTRAsprawni - BNH dla Fundacji Avalon
  Data dodania: 26.11.2018

  Start kampanii EXTRAsprawni - BNH dla Fundacji Avalon

  Brand New Heaven (BNH), agencja marketingu zintegrowanego i reklamy, przygotowała i realizuje kampanię społeczną Fundacji Avalon. Na projekt składają się spoty telewizyjne, radiowe, reklama on line, działania w mediach społecznościowych i specjalnie zaprojektowana platforma internetowa pod adresem

 • Innowacje poprawią komfort życia niepełnosprawnym i seniorom
  Data dodania: 22.11.2018

  Innowacje poprawią komfort życia niepełnosprawnym i seniorom

  Ogłaszamy konkurs na innowacyjne projekty, które poprawią komfort życia niepełnosprawnym i seniorom - powiedział w czwartek wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak. Budżet konkursu to 10 mln zł.

 • Rząd za zmianami w programie Wiedza Edukacja Rozwój, służącym niepełnosprawnym
  Data dodania: 20.11.2018

  Rząd za zmianami w programie Wiedza Edukacja Rozwój, służącym niepełnosprawnym

  Rząd zdecydował 20 listopada o zmianach w programie operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, które mają służyć m.in. wsparciu ludzi starszych i niepełnosprawnych - poinformowało CIR.

 • „Urodziłeś się w Polsce, nie wstydź się tego, poznawaj i pamiętaj swoją historię, bo warto" -
  Data dodania: 20.11.2018

  „Urodziłeś się w Polsce, nie wstydź się tego, poznawaj i pamiętaj swoją historię, bo warto"

  to hasło projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, które z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości realizowała młodzież w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

 • Ruszyła kampania informacyjna "Pacjent w badaniach klinicznych"
  Data dodania: 14.11.2018

  Ruszyła kampania informacyjna "Pacjent w badaniach klinicznych"

  Osoby zainteresowane znalezieniem szczegółowych informacji na temat standardów, procedur i wymagań dotyczących procesu przystępowania do badań klinicznych, mogą już korzystać ze specjalnej strony internetowej poświęconej tej tematyce.

 • W Poznaniu ruszył projekt wsparcia dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 12.11.2018

  W Poznaniu ruszył projekt wsparcia dla niepełnosprawnych

  Projekt "Niezależność na telefon", w ramach którego wezwani przez telefon asystenci pomogą niepełnosprawnym np. w zakupach czy w dostaniu się do urzędu, uruchomił poznański magistrat. Przedsięwzięcie jest na razie realizowane pilotażowo.

 • Każda może być modelką
  Data dodania: 09.11.2018

  Każda może być modelką

  W trakcie realizacji jest projekt modowy specjalnie dla dziewczyn z niepełnosprawnościami. „Monomoda - żurnal internetowy" jest projektem współfinansowanym ze środków EFS (IV Oś Priorytetowa PO Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 4.1 Innowacje społeczne).

 • Program Upowszechnianie Sportu Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 30.10.2018

  Program Upowszechnianie Sportu Osób Niepełnosprawnych

  Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło program „Upowszechnianie Sportu Osób Niepełnosprawnych" adresowany do organizacji pozarządowych prowadzących działalność w zakresie kultury fizycznej osób z niepełnosprawnościami.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.