Projekty Programy

 • Sposób na SM – nowa odsłona kampanii „P.S. Mam SM"
  Data dodania: 23.02.2018

  Sposób na SM – nowa odsłona kampanii „P.S. Mam SM"

  Gdy lekarz postawił diagnozę stwardnienia rozsianego, o chorobie wiedziała niewiele. Kilka pierwszych rzutów sprawiło, że Anna-Maria Siwińska, ukochany rower i narty musiała zamienić na laskę, która ułatwiała jej poruszanie. Równowagę odzyskała dzięki wspinaczce. Dziś w ramach nowej odsłony kampanii P.S. Mam SM dzieli się z innymi swoim sposobem na...

 • Dostrzec niewidoczne. XVII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy
  Data dodania: 23.02.2018

  Dostrzec niewidoczne. XVII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  Już po raz siedemnasty Fundacja MATIO z Krakowa zorganizuje Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Kampania tradycyjnie obejmie działania informacyjno-edukacyjne. Tegoroczna edycja rozpocznie się 26 lutego (poniedziałek). Inicjatywie będzie towarzyszyć hasło „#NIE WIDAĆ PRAWDA?".

 • Rekrutacja uczestników do projektu „Centrum Usług Asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Bielsku-Białej"
  Data dodania: 22.02.2018

  Rekrutacja uczestników do projektu „Centrum Usług Asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Bielsku-Białej"

  Miasto Bielsko-Biała oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki" zaprasza osoby zamieszkujące Bielsko-Białą, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym do skorzystania z oferty asystenta osoby niepełnosprawnej.

 • Wakacje bez przeszkód
  Data dodania: 20.02.2018

  Wakacje bez przeszkód

  Fundacja Polska Bez Barier przeprowadziła 14 lutego warsztaty dla Biura Podróży Itaka. Piętnastu pracowników salonów firmowych, infolinii i centrum obsługi klienta Itaki przesiadło się na próbę na wózki, by lepiej zrozumieć potrzeby podróżnych z niepełnosprawnością.

 • Miej Obraz Osoby Niewidomej, czyli różne strony życia w ciemności
  Data dodania: 09.02.2018

  Miej Obraz Osoby Niewidomej, czyli różne strony życia w ciemności

  To tytuł akcji edukacyjno-kulturalnej, której pomysłodawcą jest niewidzący od 2006 roku Łukasz Baruch (dąbrowski działacz społeczny, animator życia kulturalnego i wokalista). Celem inicjatywy jest przybliżenie, głównie najmłodszym mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, świata w jakim żyją na co dzień osoby niewidome.

 • Absolwencie weź udział w projekcie!
  Data dodania: 05.02.2018

  Absolwencie weź udział w projekcie!

  TEKA ABSOLWENTA – Technologia –Efektywność – Kompetencje – Aktywizacja Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia

 • Projekt Trenerzy Wsparcia odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością narządu ruchu
  Data dodania: 01.02.2018

  Projekt Trenerzy Wsparcia odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

  Na podstawie doświadczenia związanego z kompleksową pomocą osobom niepełnosprawnym ruchowo, w tym osobom po amputacji, Fundacja Poland Business Run postanowiła otoczyć swoich podopiecznych jeszcze skuteczniejszą opieką.

 • Akademia Życia zamyka podwoje
  Data dodania: 29.01.2018

  Akademia Życia zamyka podwoje

  Początek roku, a my kończymy swoją przygodę z Akademią Życia. Celem tego projektu było usamodzielnienie w codziennych czynnościach życiowych i aktywizacja społeczno-zawodowa młodych osób, które na progu dorosłego życia straciły sprawność i poruszają się na wózkach inwalidzkich.

 • Odzież przekaże informacje głuchoniewidomym
  Data dodania: 04.01.2018

  Odzież przekaże informacje głuchoniewidomym

  „Ktoś teraz na ciebie patrzy", „upuszczony przedmiot znajduje się po twojej lewej stronie" - takie informacje przekaże osobom głuchoniewidomym odzież projektowana przez zespół europejskich naukowców. Polacy są odpowiedzialni za upowszechnianie wyników prac nad odzieżą.

 • Podpisano 21 umów na 250 mln zł wzmacniających ochronę zdrowia
  Data dodania: 29.12.2017

  Podpisano 21 umów na 250 mln zł wzmacniających ochronę zdrowia

  Dofinansowanie ratownictwa medycznego oraz wyposażenie szpitali to główny cel projektów wzmacniających strategiczną infrastrukturę ochrony zdrowia;28 grudnia podpisano umowy o dofinansowanie 21 takich projektów na 250 mln zł - poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.