Projekty Programy

 • Trenerzy pracy niezastąpionym wsparciem dla osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 27.03.2018

  Trenerzy pracy niezastąpionym wsparciem dla osób z niepełnosprawnością

  W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie 26 marca podsumowano projekt „Wsparcie trenera pracy w procesie zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych”. Był on realizowany w partnerstwie przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną...

 • Na niebiesko w imię ważnych zmian
  Data dodania: 26.03.2018

  Na niebiesko w imię ważnych zmian

  2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji, po raz kolejny, Fundacja JiM realizuje ogólnopolską akcję „Polska Na Niebiesko”. Wszystko po to, by przybliżyć Polakom temat autyzmu i zmienić postawy mieszkańców naszego kraju.

 • Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce
  Data dodania: 23.03.2018

  Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce

  Do 30 marca 2018 r. Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” z Konina zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do aplikowania do projektu „Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce”.

 • Przedstawiciele Ambasadorów Zatrudnienia Wspomaganego
  Data dodania: 23.03.2018

  Centrum DZWONI nagrodziło „Jaskółkami 2018”

  Od dwunastu lat działa w Bytomiu Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (DZWONI) prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Działając na terenie całego Śląska i Zagłębia bytomskie centrum przez 12 lat pomogło znaleźć pracę prawie 350 osobom.

 • Zdobyć i utrzymać zatrudnienie
  Data dodania: 05.03.2018

  Zdobyć i utrzymać zatrudnienie

  Zdobyli pracę, a wkrótce otrzymają wsparcie, aby ją utrzymać. Mowa o beneficjentach dwuletniego projektu „Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy", realizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR).

 • Piękno jest w nas - kampania, która oswaja z niepełnosprawnością
  Data dodania: 02.03.2018

  Piękno jest w nas - kampania, która oswaja z niepełnosprawnością

  Dziewięć wspaniałych kobiet wzięło udział w kampanii Piękno jest w nas. Stanęły przed obiektywem aparatu wspólnie ze swoimi dziećmi, które uwielbiają grać w koszykówkę i mają mnóstwo energii. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystkie maluchy poruszają się na wózkach inwalidzkich.

 • Ruszyła kampania społeczna „Zrozumieć starość"
  Data dodania: 01.03.2018

  Ruszyła kampania społeczna „Zrozumieć starość"

  Hasło kampanii społecznej „Zrozumieć starość Twoje zrozumienie wiele znaczy", ma na celu uwrażliwienie na potrzeby rosnącej grupy osób starszych. Adresatami kampanii są wszystkie osoby, które dopiero w przyszłości znajdą się w tzw. trzecim wieku i dziś nie wyobrażają sobie w pełni wyzwań, z jakimi wiąże się starzenie w wymiarach fizycznym i...

 • Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta
  Data dodania: 27.02.2018

  Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta

  Pierwsze spotkania w przedszkolach realizowane w ramach akcji MOON (Miej Obraz Osoby Niewidomej) już za nami! Łukasz Baruch (pomysłodawca akcji, prezes Fundacji „Wygrajmy Razem") wraz z Anną Gorgoń i Karoliną Żelichowską odwiedził w ubiegłym tygodniu przedszkola numer 12 i 4 w Dąbrowie Górniczej.

 • Sposób na SM – nowa odsłona kampanii „P.S. Mam SM"
  Data dodania: 23.02.2018

  Sposób na SM – nowa odsłona kampanii „P.S. Mam SM"

  Gdy lekarz postawił diagnozę stwardnienia rozsianego, o chorobie wiedziała niewiele. Kilka pierwszych rzutów sprawiło, że Anna-Maria Siwińska, ukochany rower i narty musiała zamienić na laskę, która ułatwiała jej poruszanie. Równowagę odzyskała dzięki wspinaczce. Dziś w ramach nowej odsłony kampanii P.S. Mam SM dzieli się z innymi swoim sposobem na...

 • Dostrzec niewidoczne. XVII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy
  Data dodania: 23.02.2018

  Dostrzec niewidoczne. XVII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  Już po raz siedemnasty Fundacja MATIO z Krakowa zorganizuje Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Kampania tradycyjnie obejmie działania informacyjno-edukacyjne. Tegoroczna edycja rozpocznie się 26 lutego (poniedziałek). Inicjatywie będzie towarzyszyć hasło „#NIE WIDAĆ PRAWDA?".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.