Projekty Programy

 • 135 osób otrzyma opaski do szybkiego kontaktu z opiekunem
  Data dodania: 06.11.2017

  135 osób otrzyma opaski do szybkiego kontaktu z opiekunem

  "Opaski życia" - urządzenia na rękę, dzięki którym można szybko wezwać pomoc - otrzyma 135 starszych, chorych i samotnych mieszkańców powiatu kraśnickiego (lubelskie). Porozumienie w tej sprawie między samorządami województwa a powiatu podpisano w poniedziałek.

 • "Litr paliwa zamiast piwa" - urodzinowa akcja dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 04.11.2017

  "Litr paliwa zamiast piwa" - urodzinowa akcja dla niepełnosprawnych

  O. franciszkanin, dziennikarz, piłkarz i wolontariusz Stowarzyszenia Na Tak - świętują urodziny na początku listopada. Od kilku lat zamiast prezentów, apelują o włączenie się do akcji „litr paliwa zamiast piwa", która wspiera osoby z niepełnosprawnością.

 • W Krakowie rusza program pomocy dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi
  Data dodania: 02.11.2017

  W Krakowie rusza program pomocy dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi

  W Krakowie od czwartku rusza program wsparcia dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi "Kraków dla rodziny N". Rodziny te mogą skorzystać z systemu zniżek, ulg i preferencji w komunikacji miejskiej oraz w placówkach oświatowo-kulturalnych i sportowych.

 • Kampania Ty Widzisz Tylko Wózek - zostawić niepełnosprawność w szatni
  Data dodania: 31.10.2017

  Kampania Ty Widzisz Tylko Wózek - zostawić niepełnosprawność w szatni

  Autorzy kampanii społecznej Ty Widzisz Tylko Wózek zwracają uwagę na osoby niepełnosprawne uprawiające sport profesjonalnie, które - ich zdaniem - są niedoceniane jako zawodnicy. - Chodzi o to, by zostawić niepełnosprawność w szatni- podkreślają.

 • Wszechstronne projekty w Katowicach
  Data dodania: 31.10.2017

  Wszechstronne projekty w Katowicach

  Katowice pozyskały ponad 14-milionowe dofinansowanie do ośmiu projektów miejskich. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Są to nowe możliwości działania, a także wsparcia dla mieszkańców.

 • Łuszczyca dotyczy nie tylko skóry, ale całego organizmu
  Data dodania: 30.10.2017

  Łuszczyca dotyczy nie tylko skóry, ale całego organizmu

  Łuszczyca jest niezakaźną chorobą zapalną, która powoduje zmiany nie tylko na skórze, ale też w całym organizmie – przypominają eksperci z okazji Światowego Dnia Chorego na Łuszczycę, który przypada 29 października.

 • ZUS z PFRON dla profesjonalnej rehabilitacji
  Data dodania: 27.10.2017

  ZUS z PFRON dla profesjonalnej rehabilitacji

  Właśnie rusza projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, który docelowo ma podnieść poziom kompleksowej rehabilitacji w naszym kraju. PFRON, ZUS i cztery wyższe uczelnie chcą kształcić specjalistów, którzy będą profesjonalnie zarządzać procesem rehabilitacji.

 • W Poznaniu zainaugurowano 10. edycję kampanii społecznej "Drugie życie"
  Data dodania: 26.10.2017

  W Poznaniu zainaugurowano 10. edycję kampanii społecznej "Drugie życie"

  Jeden dawca narządów może ocalić życie ośmiu osób – podkreślają organizatorzy kampanii promującej transplantacje "Drugie życie". 10. edycję akcji zainaugurowano 26 października w Poznaniu. Dotychczas wzięło w niej udział ponad 300 tys. uczniów.

 • Świadomość i wiedza na temat profilaktyki raka prostaty wciąż są bardzo małe
  Data dodania: 26.10.2017

  Świadomość i wiedza na temat profilaktyki raka prostaty wciąż są bardzo małe

  Rak prostaty to drugi po raku płuc najczęstszy nowotwór złośliwy zabijający mężczyzn w Polsce. Co roku umiera z jego powodu ok. 4 tys. osób. Rocznie diagnozuje się ok. tysiąca przypadków nowotworu jąder.

 • Szkolenia informatyczne dla seniorów i osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 26.10.2017

  Szkolenia informatyczne dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

  Seniorzy i osoby niepełnosprawne z Podkarpacia mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach informatycznych, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajęcia rozpoczną się w połowie listopada, nabór już trwa.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.