Projekty Programy

 • Akademia Życia zamyka podwoje
  Data dodania: 29.01.2018

  Akademia Życia zamyka podwoje

  Początek roku, a my kończymy swoją przygodę z Akademią Życia. Celem tego projektu było usamodzielnienie w codziennych czynnościach życiowych i aktywizacja społeczno-zawodowa młodych osób, które na progu dorosłego życia straciły sprawność i poruszają się na wózkach inwalidzkich.

 • Odzież przekaże informacje głuchoniewidomym
  Data dodania: 04.01.2018

  Odzież przekaże informacje głuchoniewidomym

  „Ktoś teraz na ciebie patrzy", „upuszczony przedmiot znajduje się po twojej lewej stronie" - takie informacje przekaże osobom głuchoniewidomym odzież projektowana przez zespół europejskich naukowców. Polacy są odpowiedzialni za upowszechnianie wyników prac nad odzieżą.

 • Podpisano 21 umów na 250 mln zł wzmacniających ochronę zdrowia
  Data dodania: 29.12.2017

  Podpisano 21 umów na 250 mln zł wzmacniających ochronę zdrowia

  Dofinansowanie ratownictwa medycznego oraz wyposażenie szpitali to główny cel projektów wzmacniających strategiczną infrastrukturę ochrony zdrowia;28 grudnia podpisano umowy o dofinansowanie 21 takich projektów na 250 mln zł - poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 • PFRON i ZUS wraz z uczelniami będą kształcić specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją
  Data dodania: 28.12.2017

  PFRON i ZUS wraz z uczelniami będą kształcić specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją

  PFRON oraz ZUS wraz z czterema uczelniami będą kształcić specjalistów ds. zarządzania procesem rehabilitacji. Fundusz podpisał 28 grudnia z Centrum Projektów Europejskich (CPE) umowę o dofinansowanie w tej sprawie.

 • Startuje akcja charytatywna „Prawnik w biegu"
  Data dodania: 27.12.2017

  Startuje akcja charytatywna „Prawnik w biegu"

  Marcin Janiak, prawnik z Konina został wylosowany z grona ponad 300 tys. biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tys. szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie Maratonu w Tokio (42,195 km)! Marcin pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą - dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Fundacji im. Doktora Piotra...

 • Uruchomiono Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
  Data dodania: 20.12.2017

  Uruchomiono Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

  Całodobowa pomoc i wsparcie telefoniczne dyżurnych ekspertów: psychologów, psychiatrów czy pracowników socjalnych - tak działać ma uruchomione 20 grudnia przez Fundację "Itaka" "Centrum Wsparcia" dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

 • MamPrawoDo, czyli o prawach osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 14.12.2017

  MamPrawoDo, czyli o prawach osób z niepełnosprawnością

  MamPrawoDo to uruchomiona w grudniu platforma internetowa, na której osoby z niepełnosprawnościami znajdą kompleksowe informacje na temat przysługujących im praw i udogodnień. Jako pierwsze zostały tu opublikowane informacje dotyczące dostępu do usług telekomunikacyjnych. Platforma powstała dzięki współpracy Fundacji Widzialni i Orange Polska.

 • Małopolskie testowanie innowacji
  Data dodania: 12.12.2017

  Małopolskie testowanie innowacji

  Trwają testy innowacyjnych metod wsparcia osób zależnych i ich opiekunów. To rozwiązania zgłoszone w ramach pierwszego naboru do projektu grantowego Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych (MIIS). Najlepsze pomysły wejdą do powszechnego użycia, a już wkrótce będą przyjmowane kolejne wnioski od potencjalnych innowatorów. W tej grupie mogą być m.in....

 • Chory Tymek leci do USA, na jego leczenie zebrano ok. 2,3 mln zł
  Data dodania: 11.12.2017

  Chory Tymek leci do USA, na jego leczenie zebrano ok. 2,3 mln zł

  Ok. 2,3 mln zł udało się w sumie zebrać na leczenie ciężko chorego Tymona z podpoznańskich Złotnik; w środę chłopiec leci z tatą na kilka miesięcy do USA. W poniedziałek 11 grudnia na konferencji prasowej ojciec Tymka dziękował wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

 • Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 01.12.2017

  Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami

  Miasto Białystok rozpoczęło kampanię społeczną "Nieinni", która ma pokazywać aktywność osób z niepełnosprawnościami, ich pasje i działania w żaden sposób nieodbiegające od tego, co robią pełnosprawni. Powstał film promujący akcję; pokazywany będzie m.in. w szkołach.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.