Projekty Programy

 • Design Silesia dla wszystkich
  Data dodania: 19.09.2010

  Design Silesia dla wszystkich

  13 września br. w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Jeszcze lepsze Śląskie. Design Silesia".

 • Data dodania: 12.09.2010

  W Szczecinie łatwiej o prawo jazdy

  W województwie zachodniopomorskim jest realizowany projekt „Z prawem jazdy łatwiej", który jest adresowany m.in. do 48 osób niepełnosprawnych - 24 niepełnosprawnych ruchowo oraz 24 słabosłyszących lub niesłyszących, w wieku aktywności zawodowej, niepracujących, posiadających ważne orzeczenie lekarskie o niepełnosprawności.

 • Data dodania: 09.09.2010

  Tyflobus - widzieć więcej

  Wzrost wiedzy na temat problemów osób z dysfunkcją wzroku i sposobów ich rozwiązywania to podstawowy cel projektu „Tyflobus" zainaugurowanego 4 sierpnia br. przez Fundację Szansa dla Niewidomych.

 • Data dodania: 05.09.2010

  Projekt „Samodzielność"

  Fundacja Ari Ari razem z organizacjami partnerskim z Armenii i Gruzji organizuje pierwsze wspólne spotkanie, na którym zostaną zaprezentowane metody działań w ośrodkach Polskiego Związku Niewidomych, domach pomocy społecznej dla dorosłych, dzieci i młodzieży, różne formy terapii i nowoczesna edukacja integracyjna.

 • Magiczna Europa
  Data dodania: 28.07.2010

  Magiczna Europa

  Fundacja Widzialni.eu rozpoczyna konkurs dla młodzieży z dysfunkcjami wzroku lub słuchu „Magiczna Europa 2010". Zadaniem jego uczestników jest wykonanie zdjęcia lub napisanie czy nagranie krótkiego reportażu z wakacji spędzonych w Unii Europejskiej. Zwycięzcy pojadą na niezapomnianą wycieczkę do Brukseli.

 • Data dodania: 20.07.2010

  Szkolenia komputerowe „Okno na przyszłość"

  AXON Międzynarodowa Sieć Nauczania zaprasza osoby niepełnosprawne pozostające bez zatrudnienia na bezpłatne szkolenia „Okno na przyszłość" na platformie e-learningowej, które rozpoczną się z początkiem września 2010 r.

 • Data dodania: 19.07.2010

  Silni Duchem w Zielonej Górze

  1 lipca 2010 r. Towarzystwo Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczęło realizację Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Silni Duchem - wsparcie osób niepełnosprawnych w drodze do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym".

 • Data dodania: 15.07.2010

  Asystent osoby z niepełnosprawnością

  14 lipca 2010 r. w Urzędzie Miejskim w Katowicach odbyła się konferencja pod patronatem posła Marka Plury pt. „Asystent Osoby Niepełnosprawnej - realna pomoc i wsparcie". Organizatorami był Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Stowarzyszenie FAON z Katowic.

 • Data dodania: 11.07.2010

  Trójkąt pożytku publicznego

  Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Inwalidów i Spółdzielni niewidomych jest realizatorem interesującego projektu z zakresu wspierania ekonomii społecznej, do uczestnictwa w którym zaprasza powiatowe urzędy pracy. Jest to zadanie publiczne zlecone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw...

 • Kampania „Żywa Książka" otwarta na współpracę
  Data dodania: 08.07.2010

  Kampania „Żywa Książka" otwarta na współpracę

  Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika organizuje akcję społeczną pod nazwą „Żywa Biblioteka". To zatwierdzony przez Radę Europy sposób edukacji obywatelskiej, który ma na celu podnoszenie poziomu tolerancji obywateli wobec grup społecznie dyskryminowanych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.