Projekty Programy

 • Internetowy kiosk dla niewidomych
  Data dodania: 10.09.2009

  Internetowy kiosk dla niewidomych

  „Uprzejmie informujemy, że eksploatacja próbna internetowego serwisu z prasą dla osób niewidomych i słabowidzących w IMM została zakończona. Od 18 sierpnia br. serwis ten jest dostępny pod adresem www.ekiosk.defacto.org.pl".

 • Data dodania: 07.09.2009

  Projekty

  Sprawne i aktywne

 • Data dodania: 22.07.2009

  Rusza IV edycja konkursu "Warto być za"

  Inicjatywa społeczna „Warto być za!" ma już swoją trzyletnią historię. Powstała z myślą o osobach najbardziej potrzebujących, zagrożonych wykluczeniem społecznym, tych które nie poradziły sobie w czasach transformacji, a ich ubożenie nadal się pogłębia.

 • Data dodania: 02.07.2009

  Pomocne lwy

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Lions Club International powstało w 1917 roku w USA, funkcjonuje w 202 krajach świata, i liczy 1,3 mln członków.

 • Data dodania: 26.06.2009

  SPRAWNI ZAWODOWO

  „Sprawni Zawodowo" to kampania informacyjna mającą na celu zachęcić pracodawców na otwartym rynku pracy do zatrudniania niepełnosprawnych pracowników oraz zainteresować samych niepełnosprawnych podejmowaniem pracy na własny rachunek realizowana przez PFRON w czerwcu br.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy

  Rozpoczęto realizację projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy", który jest przedsięwzięciem pilotażowym realizowanym od stycznia do końca grudnia 2009 roku. Beneficjentami mogą być niepracujące osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym, a także ich opiekunowie. Głównym celem projektu jest wsparcie i przygotowanie osób z...

 • Data dodania: 13.05.2009

  Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  Od 23 lutego do 1 marca trwał VIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Tegoroczna edycja obrała hasło „Mukowiscydoza. Więcej wiedzieć, lepiej leczyć" i skupiała się na poszerzeniu wiedzy na temat choroby i standardach leczenia. Kampania organizowana była, jak co roku, przez Fundację Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę „Matio".

 • Data dodania: 13.05.2009

  Śmiertelna depresja

  23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. W Warszawie odbył się marsz poparcia dla chorych na tę chorobę. Ruszył w południe z Krakowskiego Przedmieścia i przeszedł Nowym Światem i Al. Jerozolimskimi do stacji metra Centrum. Tam odbyły się też animacje uliczne, pokazy gry na bębnach, rozdawano materiały edukacyjne.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Sam na sam z astmą

  Nie ma jeszcze roku, jak w Internecie pojawił się portal nazwany TacyJakJa.pl. Stworzony został z myślą o osobach żyjących z chorobą przewlekłą. W portalu lekarz zaprasza je do prowadzenia dziennika i notowania przebiegu i objawów choroby. Konsultanci medyczni portalu przygotowali w pełni anonimowe, oparte na medycznych skalach, elektroniczne dzienniki,...

 • Data dodania: 13.05.2009

  Absolwent pomoże aktywnej młodzieży

  Od 1 grudnia 2008 roku do końca bieżącego roku realizowany jest unijny projekt „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy". Nazwany został roboczo „Absolwent", bo stworzony został z myślą o młodych, rozpoczynających karierę zawodową. Ma pomóc niewidomym w realizacji ich marzeń związanych z przyszłą pracą. Inicjatywa koncentruje się nie tylko na aktywizacji...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.