Projekty Programy

 • Data dodania: 02.07.2009

  Pomocne lwy

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Lions Club International powstało w 1917 roku w USA, funkcjonuje w 202 krajach świata, i liczy 1,3 mln członków.

 • Data dodania: 26.06.2009

  SPRAWNI ZAWODOWO

  „Sprawni Zawodowo" to kampania informacyjna mającą na celu zachęcić pracodawców na otwartym rynku pracy do zatrudniania niepełnosprawnych pracowników oraz zainteresować samych niepełnosprawnych podejmowaniem pracy na własny rachunek realizowana przez PFRON w czerwcu br.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy

  Rozpoczęto realizację projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy", który jest przedsięwzięciem pilotażowym realizowanym od stycznia do końca grudnia 2009 roku. Beneficjentami mogą być niepracujące osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym, a także ich opiekunowie. Głównym celem projektu jest wsparcie i przygotowanie osób z...

 • Data dodania: 13.05.2009

  Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

  Od 23 lutego do 1 marca trwał VIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Tegoroczna edycja obrała hasło „Mukowiscydoza. Więcej wiedzieć, lepiej leczyć" i skupiała się na poszerzeniu wiedzy na temat choroby i standardach leczenia. Kampania organizowana była, jak co roku, przez Fundację Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę „Matio".

 • Data dodania: 13.05.2009

  Śmiertelna depresja

  23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. W Warszawie odbył się marsz poparcia dla chorych na tę chorobę. Ruszył w południe z Krakowskiego Przedmieścia i przeszedł Nowym Światem i Al. Jerozolimskimi do stacji metra Centrum. Tam odbyły się też animacje uliczne, pokazy gry na bębnach, rozdawano materiały edukacyjne.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Sam na sam z astmą

  Nie ma jeszcze roku, jak w Internecie pojawił się portal nazwany TacyJakJa.pl. Stworzony został z myślą o osobach żyjących z chorobą przewlekłą. W portalu lekarz zaprasza je do prowadzenia dziennika i notowania przebiegu i objawów choroby. Konsultanci medyczni portalu przygotowali w pełni anonimowe, oparte na medycznych skalach, elektroniczne dzienniki,...

 • Data dodania: 13.05.2009

  Absolwent pomoże aktywnej młodzieży

  Od 1 grudnia 2008 roku do końca bieżącego roku realizowany jest unijny projekt „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy". Nazwany został roboczo „Absolwent", bo stworzony został z myślą o młodych, rozpoczynających karierę zawodową. Ma pomóc niewidomym w realizacji ich marzeń związanych z przyszłą pracą. Inicjatywa koncentruje się nie tylko na aktywizacji...

 • Data dodania: 27.02.2009

  KaFOS rozpoczyna realizację nowego projektu

  Śląskie Forum Organizacji Pozarządowych KaFOS rozpoczęło realizację projektu „Doradca i asystent personalny - Punkty Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych - budowanie współpracy publiczno-społecznej" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 • Data dodania: 27.02.2009

  Akademia Trzeciego Wieku

  Na początek nieco historii i sztuki. Giuseppe Verdi skomponował Falstaffa w wieku 80 lat, Igor Strawiński - Requiem Canticles gdy miał 84 lata, Tycjan namalował Pietę ze św. Magdaleną dobiegając dziewięćdziesiątki.

 • Data dodania: 27.02.2009

  Wirtualne miejsce dla kobiet z niepełnosprawnością

  Każda dziewczynka od początku jest małą kobietką. Lubi się przebierać, malować, bawić w „dom". Dziewczynkom często otoczenie mówi, że wyglądają jak księżniczki albo królewny, ku uciesze ich samych oraz dumnych rodziców. Mamy często ubierają swoje małe córeczki w kolorowe, falbaniaste sukieneczki i spódniczki, a włosy splatają im w warkoczyki, chcąc się...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.