Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Powstaje inteligentna klawiatura dla niepełnosprawnych i seniorów
  Data dodania: 17.01.2018

  Powstaje inteligentna klawiatura dla niepełnosprawnych i seniorów

  Polski start-up ParrotOne jeszcze w tym roku planuje zaprezentowanie inteligentnej klawiatury dotykowej do komputera, przeznaczonej głównie dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Celem ParrotOne jest pomoc chorym w kontakcie ze światem oraz zwiększenie aktywności zawodowej niepełnosprawnych pracujących zdalnie.

 • Od 15 lat Dają Szansę
  Data dodania: 16.01.2018

  Od 15 lat Dają Szansę

  14 stycznia Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę" w Wadowicach obchodziło jubileusz 15-lecia działalności.Jego realizowana przez te lata misja to: twórcze dzieciństwo, przełamywanie barier i ograniczeń, łatwiejsza codzienność i lepsza przyszłość dla niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin.

 • II Bieg Otwartych Serc już wkrótce!
  Data dodania: 15.01.2018

  II Bieg Otwartych Serc już wkrótce!

  Stowarzyszenie „Otwarte Serca" z Rudy Śląskiej działa nieprzerwanie od 16 lat na rzecz niepełnosprawnych dzieci , młodzieży oraz ich rodzin.

 • Dyplom za I miejsce w rajdzie
  Data dodania: 11.01.2018

  Najtrudniejsza jest normalność

  Pani Agnieszka Maj wychowywała wraz z mężem niesłyszącą córkę w trudnych czasach, ale dzięki ogromnemu wysiłkowi, staraniom i codziennej pracy udało się osiągnąć to, że dzisiaj jej córka wspaniale sobie radzi i prowadzi normalne, szczęśliwe życie rodzinne i zawodowe.

 • Blindtouch - pierwszy na świecie aparat fotograficzny dla niewidomych
  Data dodania: 10.01.2018

  Blindtouch - pierwszy na świecie aparat fotograficzny dla niewidomych

  Robot Manufacture, młody start-up z Bielska-Białej specjalizujący się w nowych technologiach dla osób z niepełnosprawnością, zaprezentował Blindtouch - pierwszy na świecie działający prototyp aparatu fotograficznego dla osób niewidomych.

 • Otwarto nowy ŚDS w Białej Podlaskiej
  Data dodania: 08.01.2018

  Otwarto nowy ŚDS w Białej Podlaskiej

  Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) został oficjalnie otwarty. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wspólnie z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem. W wydarzeniu udział wziął także wiceminister w resorcie pracy Krzysztof Michałkiewicz.

 • One mają gorzej
  Data dodania: 05.01.2018

  One mają gorzej

  Obciążenie opieką nad dzieckiem z niepełnosprawnością ma niekorzystny wpływ na jakość życia ich matek. Rzadziej są zadowolone z życia niż matki dzieci pełnosprawnych, a ich obiektywne warunki życia – finansowe, zatrudnienie, wykształcenie, stan zdrowia – również są niższe.

 • Nowa lista leków refundowanych
  Data dodania: 04.01.2018

  Nowa lista leków refundowanych

  Od 1 stycznia obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Wśród nich znalazł się jeden z najdroższych leków preparat – eculizumab (nazwa handlowa Soliris), wykorzystywany w leczeniu atypowego zespołu hemolityczno-mocznicowego i nocnej napadowej hemoglobinurii.

 • Bezpłatna rehabilitacja domowa w Wielkopolsce
  Data dodania: 04.01.2018

  Bezpłatna rehabilitacja domowa w Wielkopolsce

  Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał pięcioletnie umowy z 44 podmiotami w niemal wszystkich powiatach w regionie na przeprowadzenie rehabilitacji w warunkach domowych. NFZ finansuje do 80 dni zabiegowych w roku, w szczególnych przypadkach może być przedłużona.

 • Odzież przekaże informacje głuchoniewidomym
  Data dodania: 04.01.2018

  Odzież przekaże informacje głuchoniewidomym

  „Ktoś teraz na ciebie patrzy", „upuszczony przedmiot znajduje się po twojej lewej stronie" - takie informacje przekaże osobom głuchoniewidomym odzież projektowana przez zespół europejskich naukowców. Polacy są odpowiedzialni za upowszechnianie wyników prac nad odzieżą.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON