Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Michał Woroch opowiada o wyprawie
  Data dodania: 15.05.2019

  Takie piękne lekarstwo – fascynująca podróż do...

  „Krok po kroku – z Ziemi Ognistej na Alaskę", to tytuł książki, której autorem jest Michał Woroch, grafik, podróżnik, designer, fotograf. Poza tym świetny prelegent i rozmówca. Ze swadą i dużą dozą humoru potrafi przenieść słuchaczy w świat bardzo egzotyczny dla zwykłego zjadacza chleba. Świat, który stał się dla niego ogromnym wyzwaniem.

 • SM Walcz o siebie – ruszyła siódma edycja kampanii
  Data dodania: 14.05.2019

  SM Walcz o siebie – ruszyła siódma edycja kampanii

  W stwardnieniu rozsianym (SM), wszystkie podejmowane działania są nakierowane na zahamowanie postępu choroby, wcześnie rozpoczętą i odpowiednio dobraną terapię. Czas jej podjęcia ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu sprawności, co za tym idzie miejsca pracy i aktywnego udziału w życiu społecznym.

 • Projekty na rzecz osób z autyzmem z rosnącym wsparciem PFRON
  Data dodania: 14.05.2019

  Projekty na rzecz osób z autyzmem z rosnącym wsparciem PFRON

  12,4 mln złotych przeznaczył w tym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na sfinansowanie projektów na rzecz osób ze spektrum zaburzeń autystycznych. O ich wsparciu ze środków publicznych mówiła prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg podczas konferencji „Do twarzy mi w niebieskim – o barwach wokół autyzmu w codziennej komunikacji",...

 • Schorzenia przyzębia zwiększają ryzyko choroby Alzheimera
  Data dodania: 14.05.2019

  Schorzenia przyzębia zwiększają ryzyko choroby Alzheimera

  Eksperci przypominają, by dbać o higienę jamy ustnej. Według najnowszych badań schorzenia zapalne przyzębia mogą zwiększać ryzyko udaru mózgu i zawału serca, jak również choroby Alzheimera – przekonywali specjaliści na poniedziałkowej konferencji w Warszawie.

 • Projekt „Kurs na samodzielność 2019" dla niewidomych
  Data dodania: 13.05.2019

  Projekt „Kurs na samodzielność 2019" dla niewidomych

  Fundacja Vis Maior zaprasza do udziału w ogólnopolskim projekcie „Kurs na samodzielność 2019" dofinansowanym ze środków PFRON. Projekt ma na celu podnoszenie samodzielności osób niewidomych w różnych obszarach funkcjonowania. Czekamy na osoby dorosłe z całej Polski.

 • O obliczach seksualności
  Data dodania: 13.05.2019

  O obliczach seksualności

  Przez dwa dni czołowi specjaliści rozmawiali we Wrocławiu o seksualności osób z niepełnosprawnościami. to pierwsza z cyklu konferencji i warsztatów, które walczą ze stereotypami, odczarowują mity i przekazują rzetelną wiedzę.

 • Dziecko z alergią nie powinno być trzymane pod kloszem
  Data dodania: 10.05.2019

  Dziecko z alergią nie powinno być trzymane pod kloszem

  Błędne jest przekonanie, że dzieci cierpiące z powodu alergii wziewnej powinny być w jak największym stopniu chronione przed alergenami i trzymane pod kloszem – przekonywał 8 maja dr Łukasz Durajski z Centrum Zdrowia Dziecka podczas śniadania prasowego w Warszawie.

 • Zaproszenie na BoniFEST
  Data dodania: 10.05.2019

  Zaproszenie na BoniFEST

  Bonifraterska Fundacja Dobroczynna i Uczniowski Klub Sportowy Feniks przy Zespole Szkół w Świątnikach Górnych serdecznie zapraszają na wyjątkową rodzinną imprezę sportową pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne – Małgorzaty Duży i Wójta Gminy Mogilany – Piotra Piotrowskiego.

 • Innowacje w sprzęcie medycznym poprawią diagnostykę i terapię
  Data dodania: 09.05.2019

  Innowacje w sprzęcie medycznym poprawią diagnostykę i terapię

  Presja kosztowa ma obecnie ogromne znaczenie na rynku medycznym. Brakuje też kadr, ta branża musi borykać się z wieloma problemami – mówi Philip Stenner z Siemens Healthineers. Jak podkreśla, innowacyjne rozwiązania mogą załagodzić te problemy.

 • Monika Meleń (stoi), Monika Woszczyńska-Kmiecik (w środku)
  Data dodania: 07.05.2019

  Godność nie znika, bądź jak Monika

  W Polsce należy mówić więcej o godności osób z niepełnosprawnościami. Z takiego założenia wychodzą inicjatorki Pierwszego Zjazdu Monik, który odbył się 4 maja w Krakowie. Wydarzenie to rozpoczęło etap przygotowań do przyszłorocznego spotkania w znacznie większym gronie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.