Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Kampania profilaktyczna ZDROWA JESIEŃ
  Data dodania: 20.09.2018

  Kampania profilaktyczna ZDROWA JESIEŃ

  Badania diagnostyczne dla osób w wieku dojrzałymKiedy zacząć myśleć o swoim zdrowiu? Właściwie przez całe życie warto pamiętać, że nasze ciało nie jest wymienne i że mamy je raz na zawsze. Gdyby jednak starać się wskazać dobry moment na zmianę złych nawyków i spowolnienie lub zatrzymanie niekorzystnych dla nas procesów - będzie to 50. rok życia.

 • Na Śląsku ruszyła kampania społeczna o autyzmie
  Data dodania: 19.09.2018

  Na Śląsku ruszyła kampania społeczna o autyzmie

  W Sali Sejmu Śląskiego 18 września odbyła się konferencja inaugurująca kampanię społeczną „Autyzm. Codzienność... Popatrz na autyzm odwrotnie od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj".

 • Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych
  Data dodania: 18.09.2018

  Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych

  Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza 29 września do wspólnej zabawy z igłą i nitką, podczas której wyczarujemy pełne opowieści książki dotykowe, idealnie odpowiadające indywidualnym potrzebom dzieci!

 • Zdjęcie z archiwum FPP VII konferencja
  Data dodania: 18.09.2018

  „Wiek młodzieńczy, okres przejściowy i dorosłość osób z chorobami rzadkimi"

  ... to temat bezprecedensowej, ósmej konferencji organizowanej przez Fundację „Potrafię Pomóc" we Wrocławiu, na którą trwają jeszcze zapisy Dorosłość osób z niepełnosprawnością jest tematem, o którym wciąż mówi się zbyt rzadko. Konferencja będzie niezwykła z kilku względów.

 • 42. Konferencja Naukowa we Wrocławiu
  Data dodania: 17.09.2018

  42. Konferencja Naukowa we Wrocławiu

  Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Wojewódzki we Wrocławiu organizuje w ramach Ogólnokrajowego Dnia Rehabilitacji Dziecka (ODRD) 42. Konferencję Naukową na temat: „Medyczne, psychologiczne i społeczne czynniki jakości życia osób niepełnosprawnych i ich rodzin".

 • Cała Oleśnica biegała!
  Data dodania: 17.09.2018

  Cała Oleśnica biegała!

  Biegali solo, w duetach, całymi rodzinami i równocześnie – pomagali! W sobotę, 15 września, w Oleśnicy zakończył się Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka.

 • Współpraca publicznego sektora ochrony zdrowia z prywatnym może skrócić kolejki do specjalistów
  Data dodania: 14.09.2018

  Współpraca publicznego sektora ochrony zdrowia z prywatnym może skrócić kolejki do specjalistów

  Więcej niż połowa Polaków korzysta zarówno z prywatnej, jak i publicznej opieki zdrowotnej, a tylko co trzeci wyłącznie z usług świadczonych w ramach publicznego finansowania – wynika z danych PIU. Sektor prywatny szybciej wprowadza nowinki technologiczne i innowacje, stawia też na spersonalizowaną opiekę medyczną.

 • Pułapki zaleceń i stanowisk, czyli każdy pacjent jest inny!
  Data dodania: 13.09.2018

  Pułapki zaleceń i stanowisk, czyli każdy pacjent jest inny!

  Zalecenia i stanowiska towarzystw naukowych są bardzo potrzebne – podsumowują najnowszą wiedzę naukową i wnioski z praktyki klinicznej oraz pomagają lekarzom podejmować trafne decyzje terapeutyczne. Nie należy jednak trzymać się ich bezwzględnie – w każdym przypadku i bez zastrzeżeń.

 • Techniki radioizotopowe pomagają wcześniej wykryć choroby serca
  Data dodania: 13.09.2018

  Techniki radioizotopowe pomagają wcześniej wykryć choroby serca

  Zastosowanie technik radioizotopowych w diagnostyce chorób serca pozwala na precyzyjne i bezpieczne wykrycie schorzeń układu sercowo-naczyniowego już na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Jest przy tym dobre dla pacjenta i efektywne kosztowo.

 • Cała Oleśnica biega... i pomaga!
  Data dodania: 12.09.2018

  Cała Oleśnica biega... i pomaga!

  Już w najbliższą sobotę, 15 września, w Oleśnicy spotka się około 300 dorosłych miłośników ruchu na świeżym powietrzu i 200 dzieci wraz z rodzinami. Wezmą udział w Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka. Wciąż można do nich dołączyć – przyjść pokibicować lub pobiec – zapisy do biegu będą trwały do wyczerpania...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.