Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Nanotechnologia leczy nerki
  Data dodania: 15.11.2018

  Nanotechnologia leczy nerki

  Dzięki nanotechnologii można zapobiegać ostremu uszkodzeniu nerek i leczyć je - informuje pismo „Nature Biomedical Engineering".

 • Rak trzustki będzie wkrótce drugą przyczyną zgonów wśród nowotworów
  Data dodania: 15.11.2018

  Rak trzustki będzie wkrótce drugą przyczyną zgonów wśród nowotworów

  Rak trzustki w 2020 r. będzie drugą przyczyną zgonów wśród nowotworów – alarmuje organizacja Pancreatic Cancer Action Network z okazji przypadającego 15 listopada Światowego Dnia Raka Trzustki.

 • Ruszyła kampania informacyjna "Pacjent w badaniach klinicznych"
  Data dodania: 14.11.2018

  Ruszyła kampania informacyjna "Pacjent w badaniach klinicznych"

  Osoby zainteresowane znalezieniem szczegółowych informacji na temat standardów, procedur i wymagań dotyczących procesu przystępowania do badań klinicznych, mogą już korzystać ze specjalnej strony internetowej poświęconej tej tematyce.

 • Teatr, piosenka, radość I emocje w Tychach
  Data dodania: 14.11.2018

  Teatr, piosenka, radość i emocje w Tychach

  Wiele jest wydarzeń artystycznych z udziałem osób z niepełnosprawnościami, nie sposób we wszystkich uczestniczyć. W Tychach „NS" były po raz pierwszy. 25 października na scenie Teatru Małego tamże już od rana trwały przesłuchania w ramach XVIII Festiwalu Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, organizowanego przez Caritas Archidiecezji...

 • Polskie MSZ sfinansowało świetlicę dla dzieci w białoruskim Homlu
  Data dodania: 14.11.2018

  Polskie MSZ sfinansowało świetlicę dla dzieci w białoruskim Homlu

  Świetlica dla niepełnosprawnych dzieci, sfinansowana ze środków Polskiej Pomocy przez polskie MSZ, została otwarta 13 listopada w Homlu na południowym wschodzie Białorusi.

 • Stygmatyzacja chorych psychicznie szkodzi całemu społeczeństwu
  Data dodania: 13.11.2018

  Stygmatyzacja chorych psychicznie szkodzi całemu społeczeństwu

  ...a nie tylko chorym i ich rodzinom – podkreślali we wtorek, 14 listopada eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.

 • Anna Śliwińska: Największym problemem w walce z cichą epidemią cukrzycy jest... cisza
  Data dodania: 13.11.2018

  Anna Śliwińska: Największym problemem w walce z cichą epidemią cukrzycy jest... cisza

  - Nawet kilkaset tysięcy osób w Polce nie wie, że choruje na cukrzycę. Gros z 3 milionów pacjentów, którzy mają postawioną diagnozę, nie leczy się zgodnie z zaleceniami – przy okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, przypadającego 14 listopada, mówi Anna Śliwińska, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

 • Kawa - pobudzająca i... lecznicza
  Data dodania: 12.11.2018

  Kawa - pobudzająca i... lecznicza

  Pobudza, dodaje energii, poprawia koncentrację. Kawa, prócz swoich oczywistych zalet, ma również lecznicze właściwości. Naukowcy donoszą bowiem, że regularne picie tego aromatycznego napoju może zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera lub Parkinsona.

 • W Poznaniu ruszył projekt wsparcia dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 12.11.2018

  W Poznaniu ruszył projekt wsparcia dla niepełnosprawnych

  Projekt "Niezależność na telefon", w ramach którego wezwani przez telefon asystenci pomogą niepełnosprawnym np. w zakupach czy w dostaniu się do urzędu, uruchomił poznański magistrat. Przedsięwzięcie jest na razie realizowane pilotażowo.

 • Na pomoc ośrodkowi
  Data dodania: 12.11.2018

  Na pomoc ośrodkowi

  W niedzielę 18 listopada w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Giszowcu odbędzie się impreza charytatywna pod nazwą Kulinarne Serce dla OREW, w trakcie której zbierane będą pieniądze na odbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, który w lipcu został podpalony i w znacznym stopniu zniszczony.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.