Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Personalizowana medycyna nuklearna
  Data dodania: 28.05.2018

  Personalizowana medycyna nuklearna

  Diagnostyka i terapia radioizotopowa w onkologii, kardiologii i endokrynologii w dobie medycyny personalizowanej buły tematem przewodnim XVI naukowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej. W dniach 23-26 maja w Szczecinie specjaliści różnych dziedzin dyskutowali o przyszłości medycyny nuklearnej w badaniu i leczeniu...

 • Tarczyca - efekt motyla w organizmie
  Data dodania: 18.05.2018

  Tarczyca - efekt motyla w organizmie

  Zmęczenie, problemy ze snem i masą ciała, czy rozdrażnienie mogą świadczyć o problemach z tarczycą. Choroby tarczycy dotykają około 22 proc. Polaków. W Światowy Dzień Tarczycy (25 maja 2018 r.) eksperci zachęcają do badań profilaktycznych i zwracają uwagę na raka tarczycy, który każdego roku diagnozowany jest u ponad 3 tysięcy osób. 

 • Zakażenia w szpitalach coraz większym problemem, alarmuje NIK
  Data dodania: 17.05.2018

  Zakażenia w szpitalach coraz większym problemem, alarmuje NIK

  Brudne ręce personelu medycznego, skażone otoczenie chorego, zatrudnianie osób nieprzygotowanych do pracy w szpitalach wskazują, jak bardzo nieskuteczny jest w niektórych placówkach system przeciwdziałania zakażeniom wewnątrzszpitalnym - ostrzega NIK. 

 • Eksperci: jest przełom w leczeniu raka nerki w Polsce
  Data dodania: 16.05.2018

  Eksperci: jest przełom w leczeniu raka nerki w Polsce

  Nowoczesne terapie w porównaniu do możliwości, którymi do tej pory dysponowaliśmy znacząco wydłużają życie chorym na raka nerki – mówili eksperci podczas konferencji poświęconej nowym standardom leczenia raka nerki. Od 1 maja dostęp do leków nowej generacji mają także pacjenci z Polski.

 • SM: Nie wolno poddać się chorobie - trzeba działać!
  Data dodania: 15.05.2018

  SM: Nie wolno poddać się chorobie - trzeba działać!

  Problemy z poruszaniem, zawodna pamięć, szwankujące zmysły - to trudności, z jakimi na co dzień mają do czynienia osoby dotknięte stwardnieniem rozsianym. Jaki jest ich sposób na SM? Działanie -  o swoich doświadczeniach z problemami ruchowymi mówi ambasadorka kampanii P.S. Mam SM: Anna-Maria Siwińska.

 • Jaja znów na topie…
  Data dodania: 10.05.2018

  Jaja znów na topie…

  Co jakiś czas dietetycy, badacze, zajmujący się naukowymi aspektami zdrowego żywienia itp. znawcy tematu zaskakują nas niezwykłymi doniesieniami na temat zdrowych lub nie składników naszego pożywienia. Dodajmy, że całkowicie wywracających do góry nogami dotychczasowe nawyki, zwyczaje i posiadaną wiedzę przekazaną nam przecież nie przez kogoś...

 • Europejski Dzień Profilaktyki Udaru Mózgu - Już czas na Twój własny Plan dla Zdrowia!
  Data dodania: 10.05.2018

  Europejski Dzień Profilaktyki Udaru Mózgu - Już czas na Twój własny Plan dla Zdrowia!

  Już 10 maja w ramach obchodów Europejskiego Dnia Profilaktyki Udarowej, Fundacja Udaru Mózgu rozpoczyna kampanię edukacyjną Zapobiegam.pl. To pierwsza inicjatywa, która dotyczy profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych (głównie udaru mózgu i zawału serca). 

 • Wrocławscy ortopedzi przeszczepili rzepkę u chorego z guzem nowotworowy
  Data dodania: 08.05.2018

  Wrocławscy ortopedzi przeszczepili rzepkę u chorego z guzem nowotworowy

  Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Szymona Dragana przeszczepili rzepkę u chorego, który miał w kolanie guz tzw. olbrzymiokomórkowy. Chory powrócił do zdrowia i sprawności. To pierwszy taki zabieg w Europie. 

 • Po grypie aż 6-krotnie większe ryzyko zawału serca
  Data dodania: 23.04.2018

  Po grypie aż 6-krotnie większe ryzyko zawału serca

  Najnowsze badania wykazały, że w ciągu 7 dni po grypie potwierdzonej laboratoryjnie aż 6-krotnie zwiększa się ryzyko zawału serca – podkreśla prof. Andrzej Ciszewski z Instytutu Kardiologii w Warszawie. 

 • Elektrofizjologia to nie gwiezdne wojny
  Data dodania: 20.04.2018

  Elektrofizjologia to nie gwiezdne wojny. Nowe technologie w terapii arytmii – codzienna praktyka kliniczna i trendy A.D. 2019

  Inteligentne systemy obrazowania, precyzyjne mapowanie wewnątrzsercowe, nowe technologie w terapii zaburzeń rytmu oraz trendy w elektrofizjologii i elektroterapii były tematami przewodnimi sesji poświęconych problematyce arytmii, odbywających się w ramach I Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.