Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Prawie połowa seniorów ma tzw. zespół kruchości lub jest nim zagrożona
  Data dodania: 30.11.2018

  Prawie połowa seniorów ma tzw. zespół kruchości lub jest nim zagrożona

  Zespół kruchości objawiający się pogorszeniem sprawności fizycznej, niedożywieniem i większą podatnością na choroby wykazuje lub jest nim zagrożona prawie połowa osób w wieku co najmniej 65 lat – mówił w środę w Warszawie prof. Tomasz Targowski.

 • Dzięki lepszemu leczeniu stwardnienia rozsianego mniej nieobecności w pracy
  Data dodania: 29.11.2018

  Dzięki lepszemu leczeniu stwardnienia rozsianego mniej nieobecności w pracy

  Dzięki zwiększeniu w ostatnich latach dostępności do nowych terapii dla osób ze stwardnieniem rozsianym, ich absencja w pracy spada – przekonują eksperci kampanii „Choroba? Pracuję z nią!".

 • Nowoczesna platforma informatyczna pomoże osobom z niepełnosprawnością wrócić na rynek pracy
  Data dodania: 28.11.2018

  Nowoczesna platforma informatyczna pomoże osobom z niepełnosprawnością wrócić na rynek pracy

  Obecnie tylko 1/4 z nich pracuje zawodowo.

 • Gliwickie Spotkania Tęczowe
  Data dodania: 28.11.2018

  Gliwickie Spotkania Tęczowe

  XII Gliwickie Spotkania Tęczowe już za nami! 22 listopada br. w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego Łabędź w Gliwicach-Łabędach spotkały się zespoły artystów z niepełnosprawnościami z Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych.

 • 5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc
  Data dodania: 28.11.2018

  5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc

  5000 euro na warsztaty dla dolnośląskich uczniów i oraz na budowę we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc. 29 listopada, wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc" odbierze symboliczny czek od międzynarodowej Fundacji C&A i zorganizuje pierwsze warsztaty „Wchodzę w rolę".

 • Terapia przeciwpłytkowa to terapia ratująca życie
  Data dodania: 27.11.2018

  Terapia przeciwpłytkowa to terapia ratująca życie

  Zaniechanie stosowania leczenia przeciwpłytkowego przez pacjentów po przebytym zawale serca ma w wielu przypadkach śmiertelne konsekwencje. Dlaczego nawet połowa pacjentów przestaje stosować niezbędną terapię i co ma w tym kontekście do zrobienia środowisko lekarskie, mówi prof. Andrzej Budaj, ordynator Oddziału Kardiologii, kierownik Kliniki...

 • Ponad 16 mln zł z UE na rehabilitację dzieci z porażeniem mózgowym w Wielkopolsce
  Data dodania: 26.11.2018

  Ponad 16 mln zł z UE na rehabilitację dzieci z porażeniem mózgowym w Wielkopolsce

  Ponad 16 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych otrzymał Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dzięki tym pieniądzom szpital zrealizuje program rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

 • Rzecznik pacjentów proponuje tworzenie poradni dla stomików
  Data dodania: 26.11.2018

  Rzecznik pacjentów proponuje tworzenie poradni dla stomików

  Rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, zwracając uwagę na problem opieki nad pacjentami z wyłonioną stomią i tych, którzy dopiero przygotowują się do wykonania takiego zabiegu, wystąpił do ministra zdrowia o rozważenie tworzenia poradni stomijnych.

 • Cukrzycę można wykryć świecąc na skórę
  Data dodania: 26.11.2018

  Cukrzycę można wykryć świecąc na skórę

  Wykrywanie obecności w skórze nieprawidłowych białek przy użyciu światła może stać się szybką i łątwą metodą wczesnego wykrywania cukrzycy i ryzyka chorób serca - informuje pismo "Diabetologia".

 • Droga po pomoc. Na wózku przez cztery kraje
  Data dodania: 26.11.2018

  Droga po pomoc. Na wózku przez cztery kraje

  Adrian Beściak pokonał na wózku 2,5 tys. km w ramach czwartej edycji The Best Trip. 46-dniowa wyprawa objęła etapy w Szwecji, Danii, Niemczech i Polsce. Finał podróży został połączony z The Best Festiwal 2k18. Działania te podjęto w szczytnym celu, aby ułatwić życie czteroletniej Zosi.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.