Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 01.04.2012

  Ogólnopolskie Konkursy PFRON w 2012 roku

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłasza X edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

 • Data dodania: 01.04.2012

  Wystawa prac dzieci z autyzmem

  Word Autism Awareness Day - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony zaledwie 4 lata temu, w styczniu 2008 roku podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, na 2 kwietnia.

 • Data dodania: 29.03.2012

  Otwarte serca po raz ósmy

  Po raz ósmy w Starochorzowskim Domu Kultury odbył się Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych „Festiwal Otwartych Serc".

 • Nadzieja ma kolor niebieski
  Data dodania: 28.03.2012

  Nadzieja ma kolor niebieski

  Zanim skończą Państwo czytać ten tekst, na świat przyjdzie około 250 dzieci. Dwoje z nich będzie miało prawdopodobnie zdiagnozowane całościowe zaburzenia rozwojowe, w tym także autyzm.

 • Data dodania: 28.03.2012

  Groźne zwyrodnienie żółtej plamki

  AMD (Age-related Macular Degeneration), czyli zwyrodnienie plamki żółtej to najczęstsze schorzenie siatkówki oka. Przyczyny tej autoimmunologicznej choroby nie są znane, natomiast czynniki ryzyka ją wywołujące to: późny wiek, płeć (częściej dotyka kobiety), uwarunkowania genetyczne, kolor tęczówki, nadciśnienie tętnicze, otyłość, palenie tytoniu,...

 • Data dodania: 27.03.2012

  Informacja o wniosku w sprawie ratyfikacji przez Polskę Konwencji NZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych

  Minister Pracy i Polityki Społecznej przedłożył Radzie Ministrów wniosek o ratyfikację, za zgodą wyrażoną w ustawie, Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Rozpatrzenie wniosku przez Radę Ministrów jest zaplanowane na 27 marca br.

 • Data dodania: 22.03.2012

  Na hanbike'u kobieta na Pico del Veleta

  Z ciekawą i nowatorską inicjatywą społeczno-sportową wystąpiła Fundacja "Bariera" i podróżnik Karol Kleszyk - organizatorzy wyprawy rowerowej do Hiszpanii.

 • Polkowice: Brakuje tylko dwóch metrów
  Data dodania: 22.03.2012

  Polkowice: Brakuje tylko dwóch metrów

  Niepełnosprawni z Polkowic robią rekordowo długie korale i już 30 marca dokonają bicia rekordu Polski. W sercu miasta zaprezentują aż stumetrowy sznur ręcznie robionych korali, na których zawiśnie ponad 6 tysięcy ceramicznych kuleczek.

 • Data dodania: 22.03.2012

  Uprzedź Uprzedzenia!

  Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy w Polsce młodzi aktywiści z całej Polski (czyli Ekipa Uprzedź Uprzedzenia) zaprezentują swój Manifest Uprzedź Uprzedzenia w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i wraz z ekspertami opowiedzą dlaczego Polska powinna Ratyfikować Konwencję ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych + jak można do tego doprowadzić.

 • Data dodania: 19.03.2012

  Obiecujące wyniki badań nad leczeniem alzheimera

  Choroba Alzheimera, zmieniająca struktury mózgowia, co doprowadza do otępienia i demencji, najczęściej rozwija się u osób po 65 roku życia. Chory ma problemy z pamięcią krótkotrwałą i wykazuje apatię. Diagnozuje się ją za pomocą rezonansu magnetycznego wspartego wywiadem klinicznym. Obecnie chorobę tę leczy się objawowo, nie eliminując źródła schorzenia.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.