Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 18.04.2011

  Ośrodek dla dzieci niewidomych na 20-lecie

  18 kwietnia 2011 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach rozpoczęła się inauguracja obchodów 20-lecia działalności Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym z siedzibą w Chorzowie, w ramach której zostanie powołany Społeczny Komitet Honorowy Budowy Regionalnego Ośrodka Pomocy Niewidomym i Niedowidzącym dla dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, w...

 • Data dodania: 17.04.2011

  Nadzieja dla chorych na mukowiscydozę

  Kolejny sukces odnotowało Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W marcu br. w Klinice Kardiochirurgii prowadzonej przez prof. Mariana Zembalę przeprowadzono pierwszy w Polsce przeszczep płuc u chorego na mukowiscydozę. Dokonał go u 30-letniego pacjenta dr Jacek Wojarski, który od pięciu lat jest odpowiedzialny za program przeszczepów płuc w Polsce.

 • Nie kolejne zmiany lecz gruntowna odnowa systemu
  Data dodania: 15.04.2011

  Nie kolejne zmiany lecz gruntowna odnowa systemu

  Rozmowa z posłem Markiem Plurą, przewodniczącym Podkomisji Stałej ds. Osób Niepełnosprawnych, specjalnie dla czytelników „Naszych Spraw"

 • Data dodania: 14.04.2011

  Głuchoślepota - aspekt medyczny, czy funkcjonalny?

  Parlament Europejski 7 lat temu - 13 kwietnia 2004 r. - uchwalił Deklarację Praw Osób Głuchoniewidomych, zalecając państwom członkowskim UE, aby w swoich systemach prawnych uznały głuchoślepotę jako odrębny rodzaj niepełnosprawności. Zrobiło to już wiele krajów.

 • Platforma doz.pl - fachowa informacja i bezpieczna realizacja recept
  Data dodania: 13.04.2011

  Platforma doz.pl - fachowa informacja i bezpieczna realizacja recept

  Według badań TNS OBOP, przeprowadzonych w styczniu 2011 r., 38 proc. Polaków poszukuje porad medycznych w Internecie. Coraz więcej polskich internautów decyduje się na zakup leków w sieci. Wraz z rosnącym zainteresowaniem lekami w Internecie kluczowym zagadnieniem staje się gwarancja bezpieczeństwa takich zakupów.

 • Data dodania: 10.04.2011

  Strona poświęcona opiece paliatywnej

  Dobiegł końca pierwszy etap prac na stroną internetową www.opiekawdomu.info. Stronę tworzy oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, a całe przedsięwzięcie finansowane jest przez Miasto Poznań.

 • Data dodania: 07.04.2011

  Łapa ukoi autyzm

  Psy znakomicie nadają się na terapeutów. Studenci łódzkiej Filmówki oraz Uniwersytetu Łódzkiego nakręcili spot reklamowy „Autyzm. Podaj łapę!", którego bohaterami są podopieczni Navicula-Centrum, ośrodka specjalizującego się w terapii osób dotkniętych autyzmem. Film dokumentujący udział podopiecznych Naviculi w dogoterapii służy kampanii...

 • Data dodania: 06.04.2011

  Spotkanie pełnomocników w Zabrzu

  W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Zabrzu w poniedziałek, 4 kwietnia br., spotkali się pełnomocnicy ds. osób niepełnosprawnych z województwa śląskiego na V już Forum. Zebrani dzielili się swoimi doświadczeniami, zachęcali do innowacyjnych działań i poszukiwań.

 • Data dodania: 03.04.2011

  Dziecko z niepełnosprawnością - diagnoza i perspektywy systemu wsparcia

  Podczas konferencji poświęconej tematyce dziecka z niepełnosprawnością zorganizowanej przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację „Promyk Słońca" w Sejmie 28 marca br., podjęto próbę zdiagnozowania obecnej sytuacji i perspektyw stworzenia zintegrowanego systemu pomocy medycznej, edukacyjnej i socjalnej.

 • Data dodania: 01.04.2011

  Ogólnopolski Program Protezowania

  Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty i V!GO Ortho Polska po raz pierwszy w Polsce realizują program, którego celem jest pomoc każdej osobie po amputacji, która zgłosi się do Fundacji.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.