Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 26.08.2012

  Wspomnienia z wakacji

  Na polanie w Puszczy, nad Kanałem Augustowskim, jak co roku wypoczywały i bawiły się dzieci i młodzież - podopieczni toruńskiej Fundacji Ducha na rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 23.08.2012

  Niezależne życie w Ciechocinku

  Niemal od dwudziestu lat w Ciechocinku działa ośrodek dla osób z niepełnosprawnością założony przez Jerzego Szymańskiego i Dariusza Mokosę, pod nazwą „International Team on Wheelchairs" (ITW), które miało siedzibę w Warszawie, a od 15. lat prowadzone jest przez Jerzego Szymańskiego jako Stowarzyszenie Centrum Niezależnego Życia „Sajgon".

 • Data dodania: 19.08.2012

  Wsparcie ze strony inteligentnego domu...

  Diane Cook, profesor elektroniki i informatyki z Uniwersytetu Stanu Waszyngton wraz z zespołem inżynierów od 2006 r. pracuje nad zastosowaniem sztucznej inteligencji w pomieszczeniach mieszkalnych.

 • Data dodania: 19.08.2012

  Prośba o pomoc w sprawie Farmy Życia dla osób z autyzmem!

  Farma Życia to ośrodek pracy, terapii, rehabilitacji i pobytu stałego dla dorosłych osób z autyzmem. Jest tworzony od kilkunastu lat na 7 ha w Więckowicach, gmina Zabierzów. Ośrodek jest nowatorski, jedyny taki w naszym kraju, wzorowany na zachodnioeuropejskich wspólnotach typu Farma, a w szczególności na Farmie Dunfirth w Irlandii.

 • Data dodania: 15.08.2012

  Czasopismo na temat profesjonalnej opieki nad osobami niesamodzielnymi

  W kwartalniku MEDI Forum Opieki Długoterminowej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, porady oraz inspirację do działania.

 • Data dodania: 13.08.2012

  APEL

  Fundacja Tacy Sami z Gliwic, za naszym pośrednictwem, zwraca się o pomoc w rozpropagowaniu zbiórki na rower dla Mariusza Noconia z zespołem Tourette'a. Prezentujemy apel poniżej, podpisany przez Agatę Kopeć-Romik, prezes Fundacji (www.facebook.com/Fundacja „Tacy Sami".)

 • Data dodania: 12.08.2012

  VI Integracyjny Piknik Lotniczy

  W niedzielę 8 lipca br. na krakowskich Błoniach odbył się VI Integracyjny Studencki Piknik Lotniczy. To jedna z bardziej udanych imprez, mająca na celu zmianę świadomości społecznej i przekraczanie barier mentalnych dotyczących osób niepełnosprawnych, jakie w ostatnim czasie odbyły się w Krakowie.

 • Data dodania: 12.08.2012

  X Ogólnopolski Integracyjny Plener Artystyczny Osieki 2012

  ,,Czas przemija- stworzone dzieło pozostaje...". W dniach 19-21 września 2012 roku w nadmorskiej miejscowości Osieki odbędzie się jubileuszowy X Ogólnopolski Integracyjny Plener Artystyczny. Plener malarski organizowany cyklicznie przez koszalińskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, stanowi niezwykłe wydarzenie...

 • Data dodania: 08.08.2012

  Bolesne opóźnienie

  Brak zarządzenia NFZ blokuje możliwość korzystania z refundacji terapii za pomocą pomp baklofenowych

 • Data dodania: 17.07.2012

  Polskie zabawki trafiły do szpitala

  Mali pacjenci Oddziału Okulistyki Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 5 w Katowicach przy ulicy Ceglanej będą bawić się i jednocześnie testować zabawki polskiego producenta, firmy Wader. Celem jaki postawili sobie pracownicy szpitala we współpracy z firmą Wader - oprócz poprawy nastrojów małych pacjentów jest zbadanie...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.