Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Zagrali razem
  Data dodania: 23.09.2010

  Zagrali razem

  W pięknym raciborskim ośrodku sportu odbyła się w niedzielę, 19 września, piąta edycja imprezy środowiskowej „Zagrajmy razem - Integracja, Sport, Rehabilitacja". Celem była promocja sportu i rehabilitacji oraz przełamywanie stereotypów w postrzeganiu osób niepełnosprawnych. Organizatorem wydarzenia nazywanego świętem niepełnosprawnych Raciborza, było...

 • Data dodania: 15.09.2010

  „Ale to już było..."

  W dniach od 8-10 września 2010 r. odbył się XIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Ale to już było ..". Imprezę zorganizował Zarząd Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Rada Programowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

 • Data dodania: 13.09.2010

  500 implantów prof. K. Niemczyka

  Implant ślimakowy to jedyna na świecie elektroniczna proteza zmysłu. Jest urządzeniem bezpiecznym i szeroko stosowanym, dzięki któremu osoby głuche i niedosłyszące mogą słyszeć. Na świecie jest ponad 200 tys. osób, które go użytkują.

 • Data dodania: 09.09.2010

  Tyflobus - widzieć więcej

  Wzrost wiedzy na temat problemów osób z dysfunkcją wzroku i sposobów ich rozwiązywania to podstawowy cel projektu „Tyflobus" zainaugurowanego 4 sierpnia br. przez Fundację Szansa dla Niewidomych.

 • Data dodania: 05.09.2010

  Projekt „Samodzielność"

  Fundacja Ari Ari razem z organizacjami partnerskim z Armenii i Gruzji organizuje pierwsze wspólne spotkanie, na którym zostaną zaprezentowane metody działań w ośrodkach Polskiego Związku Niewidomych, domach pomocy społecznej dla dorosłych, dzieci i młodzieży, różne formy terapii i nowoczesna edukacja integracyjna.

 • Data dodania: 02.09.2010

  Nie tylko dla niewidomych

  Filmowa historia Instytut Pamięci Narodowej w ramach projektu „Historia w filmie" opublikował filmową lekcję historii dla osób niesłyszących i niewidomych na płytach DVD.

 • Serwis MamSM ma rok
  Data dodania: 02.09.2010

  Serwis MamSM ma rok

  W lecie 2009 roku podczas kampanii społecznej Symfonia Serc - największego w Polsce wydarzenia poświęconego stwardnieniu rozsianemu - odbyła się uroczysta inauguracja serwisu MamSM.pl. Choroba ta dotyka ludzi młodych - najczęstszych użytkowników internetu stad pomysł by edukować w sieci.

 • Data dodania: 31.08.2010

  Język migowy na komórce?

  Telefony komórkowe już dawno przestały spełniać tylko funkcję komunikacyjną.

 • Data dodania: 29.08.2010

  Pokonać chorobę

  Osoby po przebytej chorobie nowotworowej coraz częściej udowadniają, że można pokonać chorobę, a także zrealizować swoje marzenia.

 • Data dodania: 25.08.2010

  „Przeszczepki" z medalami!

  W sierpniu br. w Dublinie odbyły się IV Europejskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Udział w nich wzięło 342 uczestników z 25 krajów. Polacy zajęli 8 miejsce. W skład polskiej drużyny weszło siedem osób po przeszczepieniu nerki i jedna osoba dializowana. Managerem polskiej reprezentacji jest profesor Andrzej Chmura,...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.