Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • "Medyczny" kącik Doroty. Przepuklinę można już wyleczyć
  Data dodania: 06.05.2013

  "Medyczny" kącik Doroty. Przepuklinę można już wyleczyć

  Zapraszam do przeczytania kolejnego opracowania, tym razem będzie ono dotyczyło pierwszych zabiegów operacyjnych przepukliny pachwinowej.

 • Wspomagająca nauka
  Data dodania: 29.04.2013

  Wspomagająca nauka

  Samonaprawialne urządzenia? To co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, z pogranicza science fiction staje się realne.

 • "Medyczny" kącik Doroty. Historia małej Emmy
  Data dodania: 26.04.2013

  "Medyczny" kącik Doroty. Historia małej Emmy

  Przedstawię dzisiaj wzruszającą historię małej Emmy walczącej o życie i zdrowie, która była naznaczona wieloma dramatycznymi momentami, lecz zakończyła się jej szczęśliwą wygraną.

 • Terapia przez teatr
  Data dodania: 22.04.2013

  Terapia przez teatr

  Chwała terapeutom, którzy mieli odwagę porwać swoich podopiecznych do szalonego kankana! Obejrzałam z wielką przyjemnością setki przedstawień w wykonaniu osób z niepełnosprawnością, z większym lub mniejszym udziałem terapeutów. Prawie zawsze mnie wzruszają, co nie aż tak często mi się zdarza w zawodowym teatrze.

 • Strony samorządów niedostępne dla osób wykluczonych cyfrowo
  Data dodania: 19.04.2013

  Strony samorządów niedostępne dla osób wykluczonych cyfrowo

  Ponad 3/4 serwisów internetowych urzędów administracji publicznej nie spełnia standardów dostępności - wynika z raportu opublikowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

 • Rozwój nefrologii
  Data dodania: 15.04.2013

  Rozwój nefrologii

  W moich historyczno-medycznych wspominkach otworzę obecnie nowy blok tematyczny dotyczący nefrologii – dziedziny medycyny zajmującej się schorzeniami nerek leczonymi nieinwazyjnie - który także powstał dzięki kolejnej książce Jurgena Thorwalda, tym razem zatytułowanej ''Pacjenci''.

 • Miejska Dżungla rozkwitła dla Klaudii
  Data dodania: 15.04.2013

  Miejska Dżungla rozkwitła dla Klaudii

  Celem projektu Miejska Dżungla, o którego inauguracji informowaliśmy już na łamach „NS”, jest przybliżenie katowickiej młodzieży problemów osób z niepełnosprawnościami, a także łamanie barier mentalnych w kontaktach z tymi osobami.

 • Życie na fali
  Data dodania: 15.04.2013

  Życie na fali

  Choroba Parkinsona rozwija się powoli. Pierwszym objawem jest charakterystyczne drżenie ręki, któremu może towarzyszyć spowolnienie ruchowe i zwiększone napięcie mięśni.

 • Pierwsze próby leczenia chorób krtani
  Data dodania: 09.04.2013

  Pierwsze próby leczenia chorób krtani

  W dniu dzisiejszym zapraszam Miłych Czytelników do zapoznania się z pierwszymi próbami leczenia chorób krtani.

 • Aktywizacja osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 08.04.2013

  Aktywizacja osób z niepełnosprawnościami

  19 i 20 września 2013 r. w Białej Podlaskiej odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod tytułem „Aktywizacja osób z niepełno sprawnościami".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.