Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 10.03.2011

  Powtórka z odliczeń na rehabilitację

  Zbliża się termin rozliczeń z fiskusem za 2010 r., do którego należy się przygotować. W stosunku do roku ubiegłego nie ma zmian zasad, również zasady i kwoty odliczeń w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej dla osób z niepełnosprawnością nie uległy zmianie. Przypominamy o możliwościach odliczeń od dochodu (przed opodatkowaniem) wydatków na rehabilitację,...

 • Data dodania: 09.03.2011

  Dostępne strony www

  W siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego 8 marca br. odbyła się konferencja nt. „Dostępne strony www". Spotkanie było jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem realizacji projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych w swobodnym dostępie do informacji i usług zamieszczonych w Internecie". Jego koncepcję, metody i wytyczne do jego realizacji opracowało...

 • Data dodania: 09.03.2011

  Trudna droga po rentę

  Świadczenie pielęgnacyjne może otrzymywać rodzic lub opiekun, który rezygnuje z pracy w związku z opieką nad osobą niepełnosprawną. W sytuacji tej jest opłacana składka emerytalna i rentowa, ale tylko do osiągnięcia 20-letniego okresu składkowego u kobiet i 25-letniego u mężczyzn.

 • Data dodania: 09.03.2011

  LADY D. 2011: Wyróżniono niezwykłe kobiety

  Od 2002 roku, z inicjatywy posła Marka Plury, przyznawane są wyróżnienia LADY D.; tytuł ten pochodzi od skrótu angielskiego terminu Lady Disabled - Dama Niepełnosprawna. Na łamach „NS” wielokrotnie zamieszczaliśmy relacje z tych uroczystości.

 • Data dodania: 08.03.2011

  Aukcja budzi do działania

  „Są dzieci, które potrzebują naszej pomocy by wrócić..."Ewa Błaszczyk(Prezes Fundacji „Akogo") Organizatorzy projektu "Obudźmy się do działania" zapraszają na aukcję charytatywną obrazów wybitnych polskich artystów:

 • Data dodania: 07.03.2011

  Zaproszenie na Festiwal Otwartych Serc

  VII Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych. Artystów niepełnosprawnych, zespoły integracyjne oraz ich opiekunów i sympatyków kolejny raz zapraszamy do wspólnego...

 • Data dodania: 06.03.2011

  Komunikacja wspomagająca i alternatywna

  VIII Regionalna Konferencja Let's Talk Together - AAC (Augmentative and Alternative Communication - Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna) Krajów Europy Środkowej i Wschodniej odbędzie się po raz drugi, w dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2011 r., tym razem w Polsce. Pierwszą konferencję we wschodniej części Europy zorganizowali Węgrzy w 1997 r. Cykl tych...

 • Data dodania: 06.03.2011

  Nowy serwis www.wypoczynekirehabilitacja.pl

  Firma Info Baza Sp. z o.o. uruchomiła nowy serwis www.wypoczynekirehabilitacja.pl skierowany do osób poszukujących informacji na temat dostępnej bazy ofert w zakresie wypoczynku jak również rehabilitacji w tym ofert turnusów rehabilitacyjnych.

 • Data dodania: 06.03.2011

  Od 10 lat w walce z mukowiscydozą

  Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO z Krakowa po raz X zorganizowała od 28 lutego do 6 marca br. Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. W tym roku kampania ta przeprowadzana jest pod hasłem „Od 10 lat w walce z mukowiscydozą".

 • Data dodania: 03.03.2011

  „Rzadcy, ale równi"

  Tegoroczne obchody Dnia Chorób Rzadkich odbyły się 28 lutego pod hasłem „Rzadcy, ale równi", mający na celu zwrócenie uwagi na sytuację osób z chorobami rzadkimi. Zorganizowała je szeroka koalicja organizacji pacjenckich.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.