Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 27.07.2010

  Budżet PFRON i inne dane

  Interesujące dane porównawcze opublikowała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Dotyczą one:

 • Data dodania: 23.07.2010

  Wiek rehabilitacji

  O teraźniejszości i przyszłości polskiej rehabilitacji z dr. n. med. Adamem Ogonowskim, kierownikiem Zakładu Rehabilitacji Centrum Attis w Warszawie rozmawia Halina Guzowska. - Kolejki w ośrodkach rehabilitacyjnych są coraz dłuższe. Pacjenci chcą z niej korzystać, traktując rehabilitację także jako inwestycję w zdrowie. Tymczasem w...

 • Kraków walczy z depresją
  Data dodania: 21.07.2010

  Kraków walczy z depresją

  Krakowianie będą mogli uczestniczyć w bezpłatnym programie profilaktyki głębokich zaburzeń psychicznych.

 • Data dodania: 20.07.2010

  Życie na gorąco

  Minęła już pierwsza fala upałów, ale lato w pełni i należy się spodziewać kolejnych gorących dni. Utrzymująca się przez dłuższy okres wysoka temperatura wpływa negatywnie na samopoczucie, stajemy się zmęczeni, drażliwi. Dużym zagrożeniem dla zdrowia jest zlekceważenie podstawowych zasad ochrony przed słońcem.

 • Data dodania: 20.07.2010

  Ruch dobry na wszystko

  Aktywność fizyczna bez wątpienia wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, obniża ryzyko zachorowania na wiele chorób w tym na raka. Badania Amerykańskiego Kolegium Medycyny Sportowej wykazały, że również osoby po terapii nowotworowej powinny ćwiczyć przynajmniej 2,5 godziny tygodniowo.

 • Data dodania: 18.07.2010

  Muzyka Chopina dostępna dla niedosłyszących

  Po raz pierwszy muzyka Fryderyka Chopina cieszyć będzie mogła osoby niedosłyszące. Będzie to możliwe dzięki systemowi komunikacji bezprzewodowej (FM).

 • Data dodania: 15.07.2010

  Potrzeba nie tylko sprawnych dłoni, ale i serca

  - Umiejętność „migania" to dobro publiczne, niestety rzadkie, również w świecie polityki. Dlatego oferujemy bezpłatnie pomoc naszego biura wszystkim posłom, senatorom i radnym z okręgu katowickiego, zawsze gdy zechcą spotkać się z osobami niesłyszącymi - zadeklarował w czwartek (15 lipca) poseł Marek Plura.

 • Data dodania: 15.07.2010

  Miodowy antybiotyk?

  Miód jest znany od starożytności i od wieków ma wiele zastosowań.

 • Data dodania: 15.07.2010

  Asystent osoby z niepełnosprawnością

  14 lipca 2010 r. w Urzędzie Miejskim w Katowicach odbyła się konferencja pod patronatem posła Marka Plury pt. „Asystent Osoby Niepełnosprawnej - realna pomoc i wsparcie". Organizatorami był Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Stowarzyszenie FAON z Katowic.

 • Data dodania: 11.07.2010

  Dłuższe życie, z mniejszą sprawnością

  W świadomości społecznej istnieje przekonanie, że kobiety żyją dłużej. Ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości i poparte jest wieloma badaniami. Ale istnieje również druga, mniej pozytywna strona tej sytuacji.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.