Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Felionoterapia w WTZ „Promyk" w Żninie
  Data dodania: 08.07.2010

  Felionoterapia w WTZ „Promyk" w Żninie

  Najnowszą metodą stosowaną w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Żninie jest od niedawna felinoterapia, czyli terapia przy pomocy kota. Jest to jedna z form zooterapii lub inaczej animaloterapii.

 • Data dodania: 08.07.2010

  Polmed apeluje do ministrów: nie zatwierdzajcie finansów NFZ

  Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych Polmed apeluje do ministrów zdrowia i finansów o niepodpisywanie wniosku prezesa NFZ o zmianę planu finansowego na 2010 r.

 • Data dodania: 28.06.2010

  Przymus leczenia?

  Duże kontrowersje wywołał precedensowy wyrok sądu w Wielkiej Brytanii. 55-letnia kobieta o obniżonej sprawności umysłowej zostanie poddana przymusowej operacji.

 • Lektury polecane
  Data dodania: 28.06.2010

  Lektury polecane

  Oficyna Wydawnicza IMPULS w Krakowie wydała kolejne dwie pozycje z zakresu pedagogiki specjalnej, a dotyczące osób z niepełnosprawnością intelektualną, których lekturę polecamy. Red.

 • Data dodania: 27.06.2010

  Nadzieja dla osób z uszkodzoną rogówką

  Optymistyczne informacje dla osób z rogówką uszkodzoną poprzez chemiczne lub termiczne poparzenia pochodzą z Uniwersytetu Modena we Włoszech.

 • Data dodania: 24.06.2010

  Laska, która mówi

  Grupa naukowców pod kierownictwem prof. Henryka Holka z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy opracowała mówiącą laskę, która ułatwiłaby osobie niewidomej poruszanie się po mieście, informując np. uwaga zielone światło, za cztery kroki przejście itp.

 • Data dodania: 24.06.2010

  Chorobliwy urok tropików...

  Rozpoczął się sezon wakacyjnych wyjazdów. Polacy coraz częściej i liczniej wyjeżdżają do krajów egzotycznych, z których przywożą wiele pozytywnych wrażeń ale niestety coraz częściej również tropikalne choroby.

 • Data dodania: 13.06.2010

  Bez reklamy, kamer i gwiazd show-biznesu

  Jest w Krakowie kobieta, która z cykliczną regularnością dokonuje na oczach świadków niemożliwego. Potrafi jednego dnia zawieźć w jedno miejsce tysiąc dzieci z niepełnosprawnością na raz. Nakarmić je i napoić. Dać im radość i zabawę. O ile niezmienne powodzenie tej akcji można wytłumaczyć logistyczną perfekcją, o tyle niewytłumaczalne w sposób naukowy...

 • Data dodania: 08.06.2010

  Dostępne projektowanie dla niewidomych i niedowidzących

  W dniach 5-6 maja 2010 r. na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych odbyło się międzynarodowe seminarium naukowe „Projektowanie dostępne dla niewidomych i niedowidzących. Potrzeby, problemy i rozwiązania". Zostało zorganizowane przez Wydawnictwo Naukowe ExMachina z Katowic. Współorganizatorem był Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego.

 • Data dodania: 24.05.2010

  SMS przypomni o lekach

  Pomysłodawcą bezpłatnego serwisu SMS-owego są organizatorzy kampanii pod hasłem „Lecz nadciśnienie skutecznie".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.