Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 14.02.2012

  Obsługa bez barier w BZ WBK coraz szersza

  W ramach realizowanego Programu „Obsługa bez barier" Bank Zachodni WBK otworzył setny certyfikowany oddział w pełni dostosowany dla klientów z niepełnosprawnością. W oddziałach tych dla osób z widoczną niepełnosprawnością, kobiet w ciąży oraz osób w podeszłym wieku przygotowano specjalne stanowisko „Pierwszeństwo obsługi". W kolejnych placówkach...

 • Data dodania: 14.02.2012

  Projektowanie dla wszystkich

  13 lutego na konferencji prasowej „Od szkoły przetrwania do obiektu bez barier" przedstawiciele środowisk osób niepełnosprawnych, projektantów i biznesu rozmawiali o trudnej praktyce projektowania dla wszystkich, najczęściej popełnianych błędach i dobrych praktykach.

 • Walentynki w Kaliszu
  Data dodania: 14.02.2012

  Walentynki w Kaliszu

  W dniu 7 lutego br. w restauracji "Margo" odbyła się po raz kolejny integracyjna zabawa walentynkowa, w której udział wzięło około 160 osób niepełnosprawnych z placówek rehabilitacyjnych z Kalisza i sąsiednich powiatów.

 • Data dodania: 12.02.2012

  IPON ma dziesięć lat

  W lutowy weekend do Konstantynowa Łódzkiego przyjedzie ponad pięćdziesiąt niepełnosprawnych osób, związanych ze Stowarzyszeniem Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych (IPON).

 • Data dodania: 12.02.2012

  Wystąpienie RPO w sprawie zmiany procedury orzekania

  Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz pismem z dnia 9 lutego 2012 r. zwróciła się do pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosława Dudy o zajęcie stanowiska w sprawie procedury orzekania o niepełnosprawności przez powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności.

 • Data dodania: 09.02.2012

  Podają dalej pozytywnie nakręceni!

  Zespół Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ wraz z podopiecznymi pozytywnie nakręcają i zaskakują pomysłami w LipDub'ie do piosenki Skibaraba zespołu My Myself And I J Trzeba to koniecznie zobaczyć!

 • Data dodania: 08.02.2012

  Dziecięca Fantazja gra dla dzieci

  W sobotę 3 marca 2012, w Sali Kongresowej w Warszawie, Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje koncert charytatywny z cyklu Gramy z Fantazją.

 • Wydawnictwa i wystawy Stowarzyszenia Bardziej Kochani w lutym br.
  Data dodania: 05.02.2012

  Wydawnictwa i wystawy Stowarzyszenia Bardziej Kochani w lutym br.

  LISTA OBECNOŚCI. ROZMOWY Z OJCAMI OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA „Lista obecności. Rozmowy z ojcami osób z zespołem Downa" to książka wydana przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani. W książce znalazło się 12 wywiadów ze znanymi postaciami polskiego życia politycznego, gospodarczego,...

 • Podsumowanie pierwszego roku działania projektu ART MADE MAN
  Data dodania: 29.01.2012

  Podsumowanie pierwszego roku działania projektu ART MADE MAN

  W listopadzie 2011 minął pierwszy rok działania naszego projektu „Art Made Man - Sztuka czyni człowieka - Terapia poprzez taniec, sztukę i rękodzieło". W końcu roku projekt wszedł w decydującą fazę i rozpoczęła się realizacja warsztatów z udziałem osób niepełnoprawnych oraz innych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 • Data dodania: 29.01.2012

  Głusi ponownie za kierownicą

  10 stycznia 2012 r. weszło w życie rozporządzenie, w którym osoby głuche i słabosłyszące uzyskały prawo do ubiegania się o prawo jazdy.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.