Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Serwis MamSM ma rok
  Data dodania: 02.09.2010

  Serwis MamSM ma rok

  W lecie 2009 roku podczas kampanii społecznej Symfonia Serc - największego w Polsce wydarzenia poświęconego stwardnieniu rozsianemu - odbyła się uroczysta inauguracja serwisu MamSM.pl. Choroba ta dotyka ludzi młodych - najczęstszych użytkowników internetu stad pomysł by edukować w sieci.

 • Data dodania: 31.08.2010

  Język migowy na komórce?

  Telefony komórkowe już dawno przestały spełniać tylko funkcję komunikacyjną.

 • Data dodania: 29.08.2010

  Pokonać chorobę

  Osoby po przebytej chorobie nowotworowej coraz częściej udowadniają, że można pokonać chorobę, a także zrealizować swoje marzenia.

 • Data dodania: 25.08.2010

  „Przeszczepki" z medalami!

  W sierpniu br. w Dublinie odbyły się IV Europejskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Udział w nich wzięło 342 uczestników z 25 krajów. Polacy zajęli 8 miejsce. W skład polskiej drużyny weszło siedem osób po przeszczepieniu nerki i jedna osoba dializowana. Managerem polskiej reprezentacji jest profesor Andrzej Chmura,...

 • Data dodania: 11.08.2010

  Autyzm - specyficzne potrzeby - kompleksoterapia

  Fundacja SYNAPSIS w dniach 24-26 września 2010 r. organizuje w Warszawie konferencję z udziałem wybitnych ekspertów - terapeutów z kilkunastoletnim doświadczeniem ze Stanów Zjednoczonych, na temat różnych metod i różnorodnego podejścia do terapii dzieci, młodzieży i osób dorosłych z autyzmem.

 • Najnowsza publikacja TPG
  Data dodania: 08.08.2010

  Najnowsza publikacja TPG

  Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym jest wydawcą pracy zbiorowej, pt. „Małymi krokami do wielkich celów. W świecie osób głuchoniewidomych". Książka adresowana jest do wszystkich ludzi mających kontakt - choćby tylko zawodowy - z ludźmi głuchoniewidomymi i jest przejrzystym, bardzo interesującym kompedium wiedzy o ludziach z tą dysfunkcją, technikach...

 • CARDIOHELP - przenośny system ratujący życie
  Data dodania: 28.07.2010

  CARDIOHELP - przenośny system ratujący życie

  Każdego roku 17,5 miliona osób na całym świecie umiera z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Jednakże szybkie podłączenie do mechanicznego urządzenia podtrzymującego krążenie może uratować życie.

 • Data dodania: 27.07.2010

  Budżet PFRON i inne dane

  Interesujące dane porównawcze opublikowała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Dotyczą one:

 • Data dodania: 23.07.2010

  Wiek rehabilitacji

  O teraźniejszości i przyszłości polskiej rehabilitacji z dr. n. med. Adamem Ogonowskim, kierownikiem Zakładu Rehabilitacji Centrum Attis w Warszawie rozmawia Halina Guzowska. - Kolejki w ośrodkach rehabilitacyjnych są coraz dłuższe. Pacjenci chcą z niej korzystać, traktując rehabilitację także jako inwestycję w zdrowie. Tymczasem w...

 • Kraków walczy z depresją
  Data dodania: 21.07.2010

  Kraków walczy z depresją

  Krakowianie będą mogli uczestniczyć w bezpłatnym programie profilaktyki głębokich zaburzeń psychicznych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.