Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Raport o nowotworach. Na co najczęściej chorujemy i jak leczy się raka w Polsce
  Data dodania: 06.02.2018

  Raport o nowotworach. Na co najczęściej chorujemy i jak leczy się raka w Polsce

  Skuteczność leczenia onkologicznego w Polsce jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej. A według najnowszych prognoz istnieje ryzyko, że stan ten będzie się pogarszał. Prawdopodobnie do 2025 roku zachorowalność na choroby onkologiczne wzrośnie o ponad 25 proc., a nowotwory staną się wówczas główną przyczyną zgonów w Polsce.

 • Nowe centrum leczenia SM
  Data dodania: 05.02.2018

  Nowe centrum leczenia SM

  Poradnia Stwardnienia Rozsianego (SM), której działalność zainaugurował – podczas konferencji prasowej 1 lutego – Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest nowoczesnym centrum leczenia i rehabilitacji tego schorzenia.

 • Setki pacjentów dostały wadliwą szczepionkę
  Data dodania: 05.02.2018

  Setki pacjentów dostały wadliwą szczepionkę

  "Dziennik. Gazeta Prawna" poinformował w wydaniu z 5 lutego, że odnotowano co najmniej kilkaset przypadków podawania preparatów przeznaczonych do utylizacji, nawet noworodkom. Lekarze wiedzieli, że wstrzykują niepełnowartościowy produkt.

 • XVIII Dzień Drzwi Otwartych
  Data dodania: 02.02.2018

  XVIII Dzień Drzwi Otwartych

  Światowy Dzień Walki z Rakiem ustanowiono na Światowym Szczycie Walki z Rakiem, zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO w lutym 2000 roku.W ramach jego obchodów Polska Unia Onkologii zainicjowała akcję „Dzień Drzwi Otwartych" w placówkach onkologicznych i hematologicznych na terenie całego kraju.

 • Światowy Dzień Walki z Rakiem: rób badania profilaktyczne
  Data dodania: 02.02.2018

  Światowy Dzień Walki z Rakiem: rób badania profilaktyczne

  4 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. To okazja do sprawdzenia swojego stanu zdrowia. Wykonywanie badań, to po zdrowym trybie życia, najważniejsza część profilaktyki nowotworowej – pozwala wcześnie wykryć chorobę i szybko wdrożyć odpowiednie leczenie. Zobacz, jakie badania warto wykonać.

 • „Aktywny samorząd” w 2018 roku
  Data dodania: 02.02.2018

  „Aktywny samorząd” w 2018 roku

  Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe (docx 55 KB) obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd"...

 • Projekt Trenerzy Wsparcia odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością narządu ruchu
  Data dodania: 01.02.2018

  Projekt Trenerzy Wsparcia odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

  Na podstawie doświadczenia związanego z kompleksową pomocą osobom niepełnosprawnym ruchowo, w tym osobom po amputacji, Fundacja Poland Business Run postanowiła otoczyć swoich podopiecznych jeszcze skuteczniejszą opieką.

 • Walka o pacjentów onkologicznych trwa – nowa interpretacja przepisów to szansa, potrzebna decyzja ośrodków
  Data dodania: 31.01.2018

  Walka o pacjentów onkologicznych trwa – nowa interpretacja przepisów to szansa, potrzebna decyzja ośrodków

  Batalia o zdrowie i życie pacjentów onkologicznych trwa. Chociaż Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową interpretację przepisów, pacjenci korzystający ze zbiórek publicznych nie mogą mieć pewności, że znajdzie się ośrodek, który poda potrzebny nierefundowany lek.

 • Cały czas walczę
  Data dodania: 30.01.2018

  Cały czas walczę

  Artur urodził się z 7-miesięcznej ciąży, z jednym punktem Apgar. Później w inkubatorze miał wylew krwi do mózgu. Stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce – zespół objawów określający różnorodne zaburzenia ruchu i postawy, wynikające z trwałego, niepostępującego uszkodzenia mózgu we wczesnym stadium rozwoju dziecka.

 • Operacyjne leczenie otyłości bezpieczne i skuteczne
  Data dodania: 26.01.2018

  Operacyjne leczenie otyłości bezpieczne i skuteczne

  Amerykańscy i izraelscy naukowcy prowadzili badania nad długofalowym bezpieczeństwem chirurgii bariatrycznej stosowanej w leczeniu otyłości olbrzymiej.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.