Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Petycja złożona po raz 12! Co jeszcze możemy zrobić?
  Data dodania: 11.02.2019

  Petycja złożona po raz 12! Co jeszcze możemy zrobić?

  Organizacje Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO, Fundacja EuropaColon Polska oraz Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, działając w imieniu osób chorych na przerzutowego raka jelita grubego po raz kolejny (12!) złożyły petycję o dostęp do leczenia w III i IV linii terapii.

 • Ks. Iżycki: w Światowy Dzień Chorego jednoczymy się z cierpieniem
  Data dodania: 11.02.2019

  Ks. Iżycki: w Światowy Dzień Chorego jednoczymy się z cierpieniem

  Jednoczymy się z cierpieniem ludzi chorych, bo wszyscy jesteśmy Caritas – mówi w przesłaniu na Światowy Dzień Chorego ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, największej organizacji charytatywnej niosącej pomoc chorym w Polsce.

 • Orzechy włoskie związane z mniejszym ryzykiem depresji
  Data dodania: 11.02.2019

  Orzechy włoskie związane z mniejszym ryzykiem depresji

  Konsumpcja orzechów włoskich koreluje z mniejszą częstotliwością występowania objawów depresji u osób dorosłych - wynika z badania opublikowanego w czasopiśmie "Nutrients".

 • 84 tys. 300 zł z aukcji podczas koncertu charytatywnego "Jestem, bo jesteś"
  Data dodania: 11.02.2019

  84 tys. 300 zł z aukcji podczas koncertu charytatywnego "Jestem, bo jesteś"

  Ponad 84 tys. zł przyniosła 10 lutego licytacja "magicznych przedmiotów" podczas niedzielnego koncertu charytatywnego "Jestem, bo jesteś" w Filharmonii Krakowskiej. Dochód z aukcji, powiększony o wpływy z biletów, zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie wybitnej aktorki Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.

 • Hibernujące chomiki pomagają zrozumieć chorobę Alzheimera
  Data dodania: 09.02.2019

  Hibernujące chomiki pomagają zrozumieć chorobę Alzheimera

  Sposób, w jaki chomiki syryjskie wychodzą z hibernacji, może dostarczyć cennych wskazówek dotyczących skuteczniejszych metod leczenia choroby Alzheimera - wynika z nowego badania.

 • Prawie 2 tys. leżanek i rozkładanych foteli od WOŚP dla szpitali
  Data dodania: 09.02.2019

  Prawie 2 tys. leżanek i rozkładanych foteli od WOŚP dla szpitali

  1834 leżanki i rozkładane fotele zakupione przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach akcji "Leczyć z miłością" trafiły do szpitali w całej Polsce. Do końca marca łącznie zakupionych i dostarczonych będzie ich 4874.

 • Więcej cienia niż blasku, czyli o refundacji sprzętu
  Data dodania: 08.02.2019

  Więcej cienia niż blasku, czyli o refundacji sprzętu

  Tematem posiedzenia sejmowej Podkomisji stałej ds. osób z niepełnosprawnościami, które miało miejsce 5 lutego, było zaopatrzenie osób z niepełnosprawnością w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze, sprzęt rehabilitacyjny i inne wyroby medyczne.

 • Uczestnicy konferencji przed Światowym Dniem Chorego: potrzeba bezinteresowności i empatii
  Data dodania: 08.02.2019

  Uczestnicy konferencji przed Światowym Dniem Chorego: potrzeba bezinteresowności i empatii

  O postawę bezinteresownej służby osobom chorym i zmianę podejścia personelu służby zdrowia do pacjenta na bardziej empatyczne apelowali uczestnicy konferencji prasowej przed 27. Światowym Dniem Chorego, która odbyła się 8 lutego w Śródmiejskim Centrum Klinicznym w Warszawie.

 • Kannabinoidy mogą hamować rozwój raka jelita grubego
  Data dodania: 08.02.2019

  Kannabinoidy mogą hamować rozwój raka jelita grubego

  Naukowcy zidentyfikowali 10 kannabinoidów, które skutecznie zapobiegają namnażaniu komórek raka jelita grubego - informuje pismo "Cannabis and Cannabinoid Research".

 • Nagroda dla twórców wózka inwalidzkiego z funkcją pionizacji
  Data dodania: 07.02.2019

  Nagroda dla twórców wózka inwalidzkiego z funkcją pionizacji

  Nagrodę specjalną prezesa Urzędu Patentowego RP otrzymali twórcy projektu powstałego na Politechnice Białostockiej: Paweł Czerwiński i Katarzyna Burdziak oraz dr inż. Piotr Borkowski. To oni opracowali wózek inwalidzki z funkcją pionizacji, który otrzymał wyróżnienie w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca, rozstrzygniętej 6 lutego.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.