Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Sklep Charytatywny. Na fundamentach dobroci
  Data dodania: 26.11.2018

  Sklep Charytatywny. Na fundamentach dobroci

  Od 17 września ub. roku w Krakowie działa Sklep Charytatywny. Powstał, aby pomagać finansowo i zawodowo osobom z niepełnosprawnościami. Placówka przy ulicy Wielopole 18A/2 jest prowadzona przez Fundację Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej.

 • Choroby mózgu największym wyzwaniem opieki medycznej
  Data dodania: 24.11.2018

  Choroby mózgu największym wyzwaniem opieki medycznej

  Największym wyzwaniem w opiece medycznej są coraz częściej występujące choroby mózgu, dlatego neurologia powinna być specjalizacją priorytetową w polityce zdrowotnej - przekonywali w Warszawie 23 listopada przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

 • Jubileusz WTZ Tęcza w Gliwicach
  Data dodania: 23.11.2018

  Jubileusz WTZ Tęcza w Gliwicach

  17 listopada w kinie Amok - Scena Bajka w Gliwicach uroczyście obchodzono 25-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza" oraz 7. urodziny prowadzącej je Fundacji Różyczka.

 • We Wrocławiu rusza Aktywny Tydzień
  Data dodania: 23.11.2018

  We Wrocławiu rusza Aktywny Tydzień

  Uczestnicy wezmą udział w maratonie na rowerach stacjonarnych, będą rywalizować na siłowni, na basenie, grać w tenis stołowy i minipiłkę nożną - i pomogą niepełnosprawnym dzieciom! Na pomoc czeka między innymi Maciuś, któremu grozi amputacja nogi.

 • 65 tys. operacji przez 30 lat katowickiej kardiochirurgii
  Data dodania: 23.11.2018

  65 tys. operacji przez 30 lat katowickiej kardiochirurgii

  65 tys. operacji wykonali w latach 1988-2018 kardiochirurdzy z Górnośląskiego Centrum Medycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ochojcu. Ten ośrodek kardiochirurgiczny - jeden z czołowych w kraju - świętuje w czwartek trzydziestolecie.

 • Szczepionka na alzheimera coraz bliżej
  Data dodania: 23.11.2018

  Szczepionka na alzheimera coraz bliżej

  Naukowcy opracowali szczepionkę redukującą w organizmie zawartość beta-amyloidu oraz szkodliwych białek tau, nie wywołując przy tym efektów ubocznych - informuje "Alzheimer's Research and Therapy". W efekcie opóźnia powstawanie blaszek amyloidowych oraz splątków neurofibrylarnych powiązanych z rozwojem choroby Alzheimera.

 • RPD: pogarsza się sytuacja szpitali psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży
  Data dodania: 23.11.2018

  RPD: pogarsza się sytuacja szpitali psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży

  Do biura Rzecznika Praw Dziecka wpływa coraz więcej sygnałów o pogorszającej się sytuacji szpitali psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży - alarmuje RPD Marek Michalak w piśmie do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

 • Powstają pilotażowe ośrodki wsparcia dla osób w kryzysach psychicznych
  Data dodania: 22.11.2018

  Powstają pilotażowe ośrodki wsparcia dla osób w kryzysach psychicznych

  Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz centra dla dorosłych to miejsca, gdzie osoby w kryzysie uzyskują pomoc lekarską i terapeutyczną, nie tracąc wsparcia bliskich – akcentowali 21 listopada przedstawiciele resortów zdrowia oraz inwestycji.

 • Aplikacja Contour®Diabetes zintegrowana z Apple Zdrowie
  Data dodania: 20.11.2018

  Aplikacja Contour®Diabetes zintegrowana z Apple Zdrowie

  Ascensia Diabetes Care informuje, że zaktualizowała aplikację CONTOUR®DIABETES w celu umożliwienia jej sprawnej integracji z aplikacją Apple Zdrowie. Dzięki współpracy tych aplikacji, użytkownicy mogą przesyłać wyniki pomiarów poziomu glukozy we krwi oraz dane na temat spożycia węglowodanów.

 • Niepowtarzalne inscenizacje w Lwówku
  Data dodania: 19.11.2018

  Niepowtarzalne inscenizacje w Lwówku

  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło Lwówek (wielkopolskie) zorganizowało osiemnastą edycję Wojewódzkiego Przeglądu Grup Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. 17 listopada w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Lwówku zdolności aktorskie, taneczne i improwizatorskie zaprezentowało osiem...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.