Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Premier: przeznaczamy znacząco więcej pieniędzy na wsparcie domów seniora
  Data dodania: 08.10.2018

  Premier: przeznaczamy znacząco więcej pieniędzy na wsparcie domów seniora

  Przeznaczamy znacząco więcej środków na wsparcie domów seniora – powiedział 8 października w Warszawie premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Centrum Medycznym Bonifratrów. Miarą człowieczeństwa jest to, jak opiekujemy się osobami starszymi – stwierdził.

 • Ważna konferencja i certyfikaty „Wrocław bez barier"
  Data dodania: 08.10.2018

  Ważna konferencja i certyfikaty „Wrocław bez barier"

  Zdrowie psychiczne i seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną czy dyskryminacja pacjentów mających problemy z komunikacją w gabinetach lekarskich czy w urzędach.

 • Dyskusję o odszkodowaniach za błędy medyczne proponuje minister zdrowia
  Data dodania: 06.10.2018

  Dyskusję o odszkodowaniach za błędy medyczne proponuje minister zdrowia

  Ministerstwo zdrowia proponuje dyskusję o odszkodowaniach za straty doznane przez pacjenta w wyniku błędów medycznych i zdarzeń niepożądanych – powiedział 4 października szef resortu Łukasz Szumowski podczas VIII Polsko-Szwajcarskiego Forum Dialogu.

 • Ministerstwo Zdrowia zainaugurowało kampanię "DEPRESJA. Rozumiesz-pomagasz"
  Data dodania: 05.10.2018

  Ministerstwo Zdrowia zainaugurowało kampanię "DEPRESJA. Rozumiesz-pomagasz"

  Badania pokazują, że 80 proc. Polaków czuje niedosyt wiedzy o depresji, jej objawach i leczeniu; może to oznaczać, że wiele przypadków choroby jest niedostrzeganych lub błędnie interpretowanych - ocenia Ministerstwo Zdrowia, które rusza z kampanią "DEPRESJA. Rozumiesz-pomagasz".

 • Nakłady na ochronę zdrowia w 2019 r. mają wzrosnąć o ponad 7,6 mld
  Data dodania: 05.10.2018

  Nakłady na ochronę zdrowia w 2019 r. mają wzrosnąć o ponad 7,6 mld

  Zgodnie z projektem budżetu na 2019 r. nakłady na ochronę zdrowia mają wynosić około 97,6 mld zł i są wyższe o ponad 7,6 mld zł niż w 2018 r. – powiedział 4 października w Sejmie wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Odpowiadał na pytania posłów zadane podczas pierwszego czytania projektu ustawy.

 • Przełomowa metoda terapii osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym
  Data dodania: 05.10.2018

  Przełomowa metoda terapii osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym

  Zespół badawczy z University of Louisville w USA zastosowali urządzenie do leczenia przewlekłego bólu w rehabilitacji osób z poważnymi urazami kręgosłupa. Specjalne elektrody wszczepiono pacjentom poniżej miejsca urazu. Następnie poddano ich intensywnej, rygorystycznej terapii, w wyniku czego mogli stawać i w dużym stopniu odzyskiwali możliwość...

 • Sejmowa debata nad projektem likwidującym obowiązek szczepień
  Data dodania: 04.10.2018

  Sejmowa debata nad projektem likwidującym obowiązek szczepień

  Sejm debatował 3 października nad przewidującym likwidację obowiązku szczepień ochronnych obywatelskim projektem nowelizacji ustawy. W dyskusji złożono dwa wnioski - o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu i o skierowanie go do prac komisji. Głosowanie zaplanowano 4 października.

 • Złe leczenie osób z chorobą Crohna to straty dla gospodarki
  Data dodania: 04.10.2018

  Złe leczenie osób z chorobą Crohna to straty dla gospodarki

  Około 70 proc. osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna w Polsce to osoby przed 35. rokiem życia. Niewłaściwe leczenie tych chorych powoduje ich wykluczenie z rynku pracy i przynosi straty polskiej gospodarce w wysokości ok. 140 mln rocznie – przekonują eksperci.

 • Minister Szumowski: Polacy nie są gotowi do współpłacenia w służbie zdrowia
  Data dodania: 03.10.2018

  Minister Szumowski: Polacy nie są gotowi do współpłacenia w służbie zdrowia

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że Polacy nie są gotowi do współpłacenie w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Szef resortu zdrowia uczestniczył w II kongresie "Wizja zdrowia. Diagnoza i przyszłość", który odbywał się 3 października w Warszawie.

 • Jak pingwinki dom zbudowały
  Data dodania: 02.10.2018

  Jak pingwinki dom zbudowały

  Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w pięknym pałacu żyli mali i duzi chłopcy otoczeni opieką i miłością dobrych pingwinków... Tak moglibyśmy zacząć naszą bajkę o niezwykłym dokonaniu sióstr dominikanek z Broniszewic (Wielkopolska), które przez 22 miesiące zdołały uzbierać 7 mln złotych na budowę nowego domu dla 56 podopiecznych! Domu, w którym...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.