Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 03.08.2009

  Czy znikną czasopisma pisane brajlem dla dzieci?

  Dalszy byt wszystkim znanych czasopism dla dzieci niewidomych i słabowidzących „Promyczka" i „Światełka" stoi pod znakiem zapytania.

 • Nasze prezentacje - PZN w Jeleniej Górze
  Data dodania: 15.07.2009

  Nasze prezentacje - PZN w Jeleniej Górze

  - Pierwsze kroki w rehabilitacji polegają na przekonywaniu osoby niepełnosprawnej do działania i zmianie jej braku wiary w możliwość i potrzebę aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

 • To był naprawdę niezwykły dzień...
  Data dodania: 06.07.2009

  To był naprawdę niezwykły dzień...

  Bo jak często zdarza nam się widywać siostry zakonne jeżdżące na karuzeli, stojące w kolejce do ogromnej, dmuchanej zjeżdżalni?

 • Data dodania: 10.06.2009

  Razem przeciw cukrzycy

  Z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej 2 czerwca w Warszawie swój program zaprezentowali przedstawiciele nowo powstałej Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą.

 • Data dodania: 14.05.2009

  Ruszyła strona poświęcona DPM

  W marcu ruszyła strona internetowa poświęcona dziecięcemu porażeniu mózgowemu - www.porazeniemozgowe.com.pl. Jest ona kolejnym projektem Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym, którego jednym z głównych celów jest zapewnienie im wsparcia. Strona internetowa ma służyć integracji rodziców niepełnosprawnych dzieci oraz być platformą wymiany...

 • Data dodania: 14.05.2009

  Targi RehMedika w Sosnowcu

  Po raz pierwszy w województwie śląskim , po raz pierwszy w południowej Polsce odbyły się specjalistyczne Targi Reahabilitacji „Rehmedika" zorganizowane przez firmę Kolporter Expo na terenie Sielsia Expo w Sosnowcu.

 • Data dodania: 24.03.2009

  Aktywne wakacje z adrenaliną

  Poznański START wykorzystuje z powodzeniem rekreacyjne narciarstwo wodne w programach letnich turnusów rehabilitacyjnych, sportowych wakacjach dla dzieci i młodzieży, a także w treningu imitacyjnym paraolimpijskiej reprezentacji Polski narciarzy alpejczyków.

 • Data dodania: 27.02.2009

  Cztery dekady troski o kuracjusza z niepełnosprawnością

  Kiedy 9 września 1968 roku uroczyście i z pompą oddawano do użytku Dom Zdrowia w Busku Zdroju, nikt z obecnych nie mógł przewidzieć, jak potoczą się losy obiektu, czym się on stanie za kilka lat lub kilka dekad.

 • Data dodania: 26.02.2009

  Rehabilitacja na „każdą kieszeń”?

  Krajowe Centrum Organizacji Turnusów Rehabilitacyjnych (KCOTR) Zakładu Usług Rehabilitacyjno-Socjalnych w Katowicach zaprosiło przedstawicieli ośrodków rehabilitacyjnych i leczniczych, organizatorów turnusów rehabilitacyjnych, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, MOPS, MOPR i PCPR na konferencję z wykładem pt. „Rehabilitacja onkologiczna i psychoterapia w...

 • Data dodania: 26.02.2009

  Kampania społeczna ciąża bez alkoholu

  Z badań prowadzonych przez Polską Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) wynika, że w Polsce co trzecia kobieta w wieku prokreacyjnym (18-40 lat) piła alkohol w czasie ciąży.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.