Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 14.09.2011

  Konferencja na temat przyszłości WTZ

  „Perspektywy finansowania rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych w roku 2012 i w latach następnych" to temat konferencji zorganizowanej przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" z Kalisza, która odbyła się 6 września br. w Sali Konstytucji 3 Maja Sejmu RP. Patronat nad nią objął marszałek Sejmu Grzegorz...

 • Data dodania: 14.09.2011

  Żyć z autyzmem

  W Więckowicach w gminie Zabierzów, pod Krakowem funkcjonuje i rozwija się Farma Życia - ośrodek pobytu stałego, pracy, terapii i rehabilitacji oraz rekreacji dla dorosłych osób z autyzmem. Jest to całkowicie nowatorski w Polsce projekt wzorowany na rozwiązaniach zachodnioeuropejskich. Zyskał patronat Pata Matthewsa, przewodniczącego Światowej Organizacji...

 • Data dodania: 13.09.2011

  Życie jest grą

  Naukowcy z portugalskiego Uniwersytetu w Porto opracowali grę komputerową „Life is Game", która ma na celu stymulację rozwoju autystycznych dzieci. Dziecko przechodząc przez poszczególne etapy gry zapoznaje się z emocjami jakie wyraża postać widoczna na ekranie komputera. Ponadto może wykazać się własną inwencją np. uruchamiając mimikę wirtualnych postaci...

 • Morska przygoda uczniów SOSW z Dąbrowy Górniczej
  Data dodania: 12.09.2011

  Morska przygoda uczniów SOSW z Dąbrowy Górniczej

  Wyjątkowe tegoroczne wakacje spędziło pięcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych im. Z. Książek-Bregułowej w Dąbrowie Górniczej.

 • Centrum DZWONI już 5 lat
  Data dodania: 12.09.2011

  Centrum DZWONI już 5 lat

  5-lecie działalności obchodzi w tym roku stołeczne Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Centrum DZWONI.

 • Data dodania: 12.09.2011

  VII Forum w Trzebnicy

  W Trzebnicy już po raz 7. odbędzie się Forum Integracyjne. W tym roku pod honorowym patronatem i z udziałem pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych ministra Jarosława Dudy, przewodniczącej Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej oraz marszałka województwa dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca.

 • Data dodania: 11.09.2011

  Weekend bez bólu

  Górnośląskie Centrum Neurorehabilitacj i i Fizjoterapii Dysfunkcji Narządu Ruchu MODERN-REH oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Po Urazach Rdzenia Kręgowego Juntos zapraszają na drugą edycję WEEKENDU BEZ BÓLU w dniach 24-25.09.2011 r. (sobota i niedziela) od godziny 9:00 do 20:00.

 • Data dodania: 08.09.2011

  Cyfrowe wykluczenie to eliminacja z rynku pracy

  2 września 2011 r. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja „Cyfrowo Wykluczeni".

 • Data dodania: 08.09.2011

  Ujarzmić parkinsona

  Fundacja Michaela J. Foxa na rzecz badań nad chorobą Parkinsona uczestniczy w nowym projekcie, którego celem jest przyspieszenie znalezienia lekarstwa na tę chorobę.

 • Data dodania: 06.09.2011

  Atrakcje Pomorza dla niesłyszących

  Stowarzyszenie „Cała Polska Miga" na zlecenie i przy współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną (PROT) zrealizowało serię filmów dla osób niesłyszących, przedstawiających najważniejsze atrakcje województwa pomorskiego: Malbork, pas nadmorski oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Jeżeli projekt się spodoba będą koleje filmy...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.