Nauka, Zdrowie i Rehabilitacja

 • Data dodania: 07.04.2011

  Łapa ukoi autyzm

  Psy znakomicie nadają się na terapeutów. Studenci łódzkiej Filmówki oraz Uniwersytetu Łódzkiego nakręcili spot reklamowy „Autyzm. Podaj łapę!", którego bohaterami są podopieczni Navicula-Centrum, ośrodka specjalizującego się w terapii osób dotkniętych autyzmem. Film dokumentujący udział podopiecznych Naviculi w dogoterapii służy kampanii...

 • Data dodania: 06.04.2011

  Spotkanie pełnomocników w Zabrzu

  W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Zabrzu w poniedziałek, 4 kwietnia br., spotkali się pełnomocnicy ds. osób niepełnosprawnych z województwa śląskiego na V już Forum. Zebrani dzielili się swoimi doświadczeniami, zachęcali do innowacyjnych działań i poszukiwań.

 • Data dodania: 03.04.2011

  Dziecko z niepełnosprawnością - diagnoza i perspektywy systemu wsparcia

  Podczas konferencji poświęconej tematyce dziecka z niepełnosprawnością zorganizowanej przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację „Promyk Słońca" w Sejmie 28 marca br., podjęto próbę zdiagnozowania obecnej sytuacji i perspektyw stworzenia zintegrowanego systemu pomocy medycznej, edukacyjnej i socjalnej.

 • Data dodania: 01.04.2011

  Ogólnopolski Program Protezowania

  Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty i V!GO Ortho Polska po raz pierwszy w Polsce realizują program, którego celem jest pomoc każdej osobie po amputacji, która zgłosi się do Fundacji.

 • Data dodania: 30.03.2011

  Czy będzie vacatio legis dla utraty przez PFRON osobowości prawnej?

  Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, na początku marca skierowała list do premiera Donalda Tuska. Występując w imieniu sześciomilionowej społeczności osób niepełnosprawnych autorzy listu sformułowali kilka pytań dotyczących powodów „systematycznie pogarszającego się statusu społecznego i materialnego środowiska osób...

 • OsteoLink - nowa sieć społecznościowa
  Data dodania: 24.03.2011

  OsteoLink - nowa sieć społecznościowa

  18 marca Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy (IOF, International Osteoporosis Foundation) ogłosiła uruchomienie OsteoLink, nowej sieci społecznościowej dla osób dotkniętych osteoporozą. Członkami Fundacji są badacze naukowi, środowiska pacjentów, lekarzy i naukowców oraz przedstawiciele branży z całego świata. Fundacja IOF z siedzibą w Szwajcarii, obecnie...

 • Data dodania: 24.03.2011

  Ręce opadają... ale jest św. Franciszek, czyli o nielegalnych loteriach

  Zgodnie z art. 69 ust. 1 pkt. 4 obowiązującej ustawy o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r. (do których zaliczono również loterie fantowe np. w kościołach, szkołach, na balach charytatwynych...), opłata za udzielenie zezwolenia na urządzenie takiej loterii wynosi 100 proc. tzw. kwoty bazowej (na obszarze jednego województwa 50 proc.)! W 2010 roku...

 • Data dodania: 20.03.2011

  Wspomagająca nauka

  Kontroluj wzrok Jedną z głównych przyczyn utraty wzroku jest zwyrodnienie plamki żółtej (AMD). Uszkodzenie tej centralnej części siatkówki odpowiedzialnej za ostre widzenie, a szczególnie najbardziej rozpowszechnionej „suchej" postaci AMD, jest najczęstszą przyczyną ślepoty po 65 roku życia.

 • Data dodania: 17.03.2011

  Pierwszy udźwiękowiony urząd w Bielsku Podlaskim

  Firma Altix jest wyłącznym dystrybutorem systemu informacyjno-udźwiękawiającego Step-Hear ułatwiającego niewidomym i słabowidzącym orientację w przestrzeni.

 • Data dodania: 14.03.2011

  Warsztaty projektowania uniwersalnego w Krakowie

  Na łamach „Naszych Spraw" pisaliśmy już o projekcie Universal Design - Projektowanie Uniwersalne, który ma propagować ideę kształtowania środowiska człowieka w taki sposób, by było ono dostępne dla wszystkich również dla osób z niepełnosprawnościami.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.