Projekty aktów prawnych

 • Projekty ws. edukacji dzieci z niepełno sprawnościami wkrótce wrócą do konsultacji
  Data dodania: 27.05.2017

  Projekty ws. edukacji dzieci z niepełno sprawnościami wkrótce wrócą do konsultacji

  Ministerstwo Edukacji chce, by w najbliższych dwóch tygodniach do konsultacji społecznych ponownie trafiły trzy rozporządzenia ws. edukacji dzieci z niepełnosprawnościami - poinformowała PAP naczelnik Wydziału Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych MEN Elżbieta Neroj.

 • Senat proponuje zwiększenie czasu nadawania programów z udogodnieniami dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 17.05.2017

  Senat proponuje zwiększenie czasu nadawania programów z udogodnieniami dla niepełnosprawnych

  Senat zaproponował 17 maja, aby od 2022 r. co najmniej 50 proc. kwartalnego czasu nadawania programów telewizyjnych, z wyłączeniem reklam i telesprzedaży, miało udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Obecnie taki obowiązek dotyczy 10 proc. kwartalnego nadawania programu.

 • Zła nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych
  Data dodania: 12.05.2017

  Zła nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

  Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych wejdzie w życie z niejasnymi, bardzo groźnymi dla przedsiębiorców przepisami – Sejm przyjął senackie poprawki i skierował ją do podpisu prezydenta RP. W trakcie prac nad ustawą nie zostały należycie przeprowadzone konsultacje społeczne, a wprowadzone regulacje naruszają kompetencje zarezerwowane dla...

 • Na terapie ratunkowe NFZ przeznaczy ok. 10 mln rocznie
  Data dodania: 29.04.2017

  Na terapie ratunkowe NFZ przeznaczy ok. 10 mln rocznie

  NFZ przeznaczy ok. 10 mln rocznie na zakup dostępnych w Polsce, ale niefinansowanych ze środków publicznych leków dla ciężko chorych pacjentów - poinformował PAP wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Zaznaczył, że dokładny koszt takiej refundacji będzie zależał od potrzeb pacjentów.

 • Minister będzie miał możliwość odebrania emerytury olimpijskiej
  Data dodania: 28.04.2017

  Minister będzie miał możliwość odebrania emerytury olimpijskiej

  - W przypadku ustania jednego z warunków przyznania świadczenia olimpijskiego dla medalisty igrzysk, minister sportu będzie miał możliwość podjęcia decyzji o jego odebraniu - powiedział PAP szef resortu Witold Bańka.

 • Zmiany w systemie orzekania nie są jeszcze przesądzone
  Data dodania: 26.04.2017

  Zmiany w systemie orzekania nie są jeszcze przesądzone

  W kwestii zmian w systemie orzekania o niepełnosprawności nic nie jest przesądzone; do wypracowania konkretnych propozycji jest jeszcze daleko - powiedziała 26 kwietnia minister Elżbieta Rafalska, komentując doniesienia medialne o możliwych propozycjach w tej sprawie.

 • Upodmiotowienie pacjenta bardzo istotne dla jego bezpieczeństwa
  Data dodania: 24.04.2017

  Upodmiotowienie pacjenta bardzo istotne dla jego bezpieczeństwa

  Upodmiotowienie jest bardzo istotne w dziedzinie bezpieczeństwa pacjenta i stanowi duże wyzwanie dla systemu ochrony zdrowia na całym świecie – powiedział wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Przypomniał, że przygotowywana jest specjalna ustawa mającą poprawić bezpieczeństwo pacjentów.

 • Resort edukacji planuje zmiany w finansowaniu kształcenia
  Data dodania: 03.04.2017

  Resort edukacji planuje zmiany w finansowaniu kształcenia

  Resort edukacji zmieni zasady finansowania uczniów z niepełnosprawnością. Subwencję z budżetu państwa na ten cel otrzymują samorządy, jednak dotychczas często przeznaczają je na inne cele, np. na remonty placówek, zamiast zajęć dla uczniów z niepełnosprawnością prowadzonych przez specjalistów.

 • Senat przyjął ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali
  Data dodania: 30.03.2017

  Senat przyjął ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali

  Senat 29 marca przyjął ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali. Senatorowie nie zgodzili się na poprawki opozycji, m.in. by przeprowadzić w dwóch województwach pilotaż nowych zasad finansowania szpitali. Teraz ustawa trafi do prezydenta.

 • W Sejmie projekt by niesłyszący mogli zdobyć prawo jazdy na ciężarówkę
  Data dodania: 23.03.2017

  W Sejmie projekt by niesłyszący mogli zdobyć prawo jazdy na ciężarówkę

  Umożliwienie osobom niesłyszącym uzyskania prawa jazdy na ciężarówkę i opłacenie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego tłumacza języka migowego podczas praktycznego egzaminu na prawo jazdy, zakłada projekt noweli, nad którą będą pracować posłowie.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON