Opinie, komentarze

 • Data dodania: 13.05.2009

  Wreszcie bez podatku VAT od darowizny

  To nazwisko poznała cała Polska. Waldemar Gronowski przez 16 lat prowadził piekarnię w Legnicy. Chleb, którego nie sprzedał, rozdawał miejscowym instytucjom charytatywnym, codziennie kilkaset bochenków trafiało przede wszystkim do przykościelnej stołówki. Piekarz został w 2004 roku uhonorowany przez prezydenta miasta tytułem Sponsora Roku. I od tej pory...

 • Data dodania: 13.05.2009

  Dotacja wolna od podatku

  Stwarza się szansa, aby firmy i osoby fizyczne, które zmuszone były do zapłaty podatku od pomocy uzyskanej z funduszy UE, odzyskały utracone pieniądze. Coraz częściej polskie sądy uznają, że środki unijne są wolne od podatku. Problem dotyczy środków przyznawanych w latach 2004-2006 (z możliwością ich realizacji do 2008 roku).

 • Data dodania: 26.02.2009

  Opinia KRAZON do projektu zmiany ustawy o rehabilitacji

  Krajowa Rada Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych (KRAZON) jest funkcjonującym od ponad 10 lat forum współdziałania wszystkich organizacji pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, organizacji związków zawodowych i kluczowych organizacji działających na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych (wykaz organizacji na końcu w podpisie...

 • Data dodania: 09.09.2008

  Pracodawcy niepełnosprawnych chcą zachować przywileje

  Przedsiębiorcy, u których pracują osoby niepełnosprawne, sprzeciwiają się zasadom dofinansowania ich zatrudniania, które zaproponował rząd.

 • Data dodania: 02.09.2008

  Zmiany miały pomóc przedsiębiorstwom, a grożą inwalidom bezrobociem

  Pracodawcy negatywnie ocenili ministerialny projekt nowelizacji ustawy o zatrudnianiu niepełnosprawnych. Ich zdaniem spowoduje on masowe zwolnienia takich osób. Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało w ubiegłym tygodniu.  

 • Data dodania: 01.09.2008

  Niepełnosprawni mogą stracić zatrudnienie

  Od 1 stycznia 2009 r. pomoc publiczna dla chronionego i otwartego rynku pracy będzie taka sama. PFRON nie będzie odrębnie refundował pracodawcom opłaconych składek ZUS niepełnosprawnych. Zakłady pracy chronionej już zapowiadają, że będą rezygnować z tego statusu lub redukować zatrudnienie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.