Region I zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie

 • Wojewoda chce zwrotu ponad 800 tys. zł wypłaconych przez sopocki MOPS opiekunom osób z niepełnosprawnością
  Data dodania: 25.01.2019

  Wojewoda chce zwrotu ponad 800 tys. zł wypłaconych przez sopocki MOPS opiekunom osób z niepełnosprawnością

  Jak informuje radio ZET, w Sopocie trwa spór między Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej a wojewodą pomorskim o wypłatę świadczeń pielęgnacyjnych, które od 2014 r. wypłacane jest w wysokości 1583 zł wszystkim opiekunom osób z niepełnosprawnościami, bez różnicowania pod względem wieku nabycia niepełnosprawności. TK uznał że różnicowanie takich osób jest...

 • Nowe miejsca pracy dla niepełnosprawnych w Zachodniopomorskiem
  Data dodania: 11.12.2018

  Nowe miejsca pracy dla niepełnosprawnych w Zachodniopomorskiem

  Na Pomorzu Zachodnim wkrótce będzie działać aż dziewięć zakładów aktywności zawodowej co pozwoli osiągnąć regionowi trzecią pozycję w kraju - dotychczas było to dziesiąte miejsce – jeżeli chodzi o tę formę zawodowej aktywizacji niepełnosprawnych.

 • Radny elekt z niepełnosprawnością z Aleksandrowa Kujawskiego nie mógł złożyć ślubowania
  Data dodania: 27.11.2018

  Radny elekt z niepełnosprawnością z Aleksandrowa Kujawskiego nie mógł złożyć ślubowania

  Poruszający się na wózku inwalidzkim radny Łukasz Dudek nie wziął udziału uroczystej inauguracyjnej sesji Rady Miasta Aleksandrowa Kujawskiego. Budynek nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co uniemożliwiło mu dostanie się na pierwsze piętro i złożenie ślubowania.

 • Jakub Hartwich radnym miejskim w Toruniu
  Data dodania: 25.10.2018

  Jakub Hartwich radnym miejskim w Toruniu

  Jakub Hartwich, którego Polacy poznali podczas sejmowego protestu osób niepełnosprawnych, został wybrany do Rady Miasta Torunia. Chce w niej zajmować się problemami, które sam zna z życia codziennego. W wyborach zagłosowało na niego 2574 mieszkańców.

 • Festyn integracyjny
  Data dodania: 21.09.2018

  „Patrzę dalej-za horyzont..."

  ... to hasło tegorocznych XVI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych - Łazy 2018, które odbyły się w dniach 12-14 września 2018 r. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego, starosty koszalińskiego oraz prezydenta Koszalina.

 • Zerniatko z Żytomierskiej Specjalnej Szkoły w Żytomierzu na Ukrainie, spektakl "Alpejska ballada"
  Data dodania: 18.09.2018

  Pantomima i gra świateł teatrów wspaniałych

  XVI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych niepełnosprawnych przeszedł już do historii. Uczestniczyło w nim trzystu pięćdziesięciu artystów z z trzydziestu sześciu zespołów reprezentujących osiem europejskich państw oraz Republikę Południowej Afryki.

 • Muzeum bez Wyjątku po raz czwarty
  Data dodania: 14.09.2018

  Muzeum bez Wyjątku po raz czwarty

  Do 30 listopada osoby z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, osoby głuchoniewidome i z niepełnosprawnością intelektualną mogą skorzystać z oferty dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb w ramach projektu „Muzeum bez Wyjątku 2018" realizowanego przez Muzeum Emigracji w Gdyni.

 • Dorota Habich p.o. prezes Zarządu PFRON i Aleksandra Gierej dyr. kujawsko-pomorskiego oddziału PFRON
  Data dodania: 12.09.2018

  21 OPTAN w 25-lecie działalności

  XXI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2018 został zorganizowany przez Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu, które w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. Honorowym patronatem wydarzenie objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

 • „Gotowi na Sport" - II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży
  Data dodania: 10.09.2018

  „Gotowi na Sport" - II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży

  Fundacja Aktywnej Rehabilitacji region zachodniopomorski, organizuje II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży poruszających się na wózkach inwalidzkich, które odbędą się 15 września 2018 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II, ul. Świętoborzyców 40 w Szczecinie, w godzinach 12:00-17:00.

 • RPO woj. kujawsko-pomorskiego na rzecz opieki długoterminowej
  Data dodania: 10.09.2018

  RPO woj. kujawsko-pomorskiego na rzecz opieki długoterminowej

  Utworzenie systemu wsparcia dla osób wymagających opieki długoterminowej jest tematem zbliżającego się konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki wsparciu powstaną Centra Koordynacji Opieki Medycznej, odpowiedzialne za funkcjonowanie Dziennych Domów Opieki Medycznej, a także za pomoc domową dla osób wymagających opieki...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.