Region I zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie

 • Festyn integracyjny
  Data dodania: 21.09.2018

  „Patrzę dalej-za horyzont..."

  ... to hasło tegorocznych XVI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych - Łazy 2018, które odbyły się w dniach 12-14 września 2018 r. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego, starosty koszalińskiego oraz prezydenta Koszalina.

 • Zerniatko z Żytomierskiej Specjalnej Szkoły w Żytomierzu na Ukrainie, spektakl "Alpejska ballada"
  Data dodania: 18.09.2018

  Pantomima i gra świateł teatrów wspaniałych

  XVI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych niepełnosprawnych przeszedł już do historii. Uczestniczyło w nim trzystu pięćdziesięciu artystów z z trzydziestu sześciu zespołów reprezentujących osiem europejskich państw oraz Republikę Południowej Afryki.

 • Muzeum bez Wyjątku po raz czwarty
  Data dodania: 14.09.2018

  Muzeum bez Wyjątku po raz czwarty

  Do 30 listopada osoby z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, osoby głuchoniewidome i z niepełnosprawnością intelektualną mogą skorzystać z oferty dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb w ramach projektu „Muzeum bez Wyjątku 2018" realizowanego przez Muzeum Emigracji w Gdyni.

 • Dorota Habich p.o. prezes Zarządu PFRON i Aleksandra Gierej dyr. kujawsko-pomorskiego oddziału PFRON
  Data dodania: 12.09.2018

  21 OPTAN w 25-lecie działalności

  XXI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2018 został zorganizowany przez Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu, które w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. Honorowym patronatem wydarzenie objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

 • „Gotowi na Sport" - II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży
  Data dodania: 10.09.2018

  „Gotowi na Sport" - II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży

  Fundacja Aktywnej Rehabilitacji region zachodniopomorski, organizuje II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży poruszających się na wózkach inwalidzkich, które odbędą się 15 września 2018 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II, ul. Świętoborzyców 40 w Szczecinie, w godzinach 12:00-17:00.

 • RPO woj. kujawsko-pomorskiego na rzecz opieki długoterminowej
  Data dodania: 10.09.2018

  RPO woj. kujawsko-pomorskiego na rzecz opieki długoterminowej

  Utworzenie systemu wsparcia dla osób wymagających opieki długoterminowej jest tematem zbliżającego się konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki wsparciu powstaną Centra Koordynacji Opieki Medycznej, odpowiedzialne za funkcjonowanie Dziennych Domów Opieki Medycznej, a także za pomoc domową dla osób wymagających opieki...

 • Tczew będzie gościł Teatry Wspaniałe
  Data dodania: 06.09.2018

  Tczew będzie gościł Teatry Wspaniałe

  XVI edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, rozpocznie się w poniedziałek 10 września i realizowana będzie do 14 września. Gościć będzie artystów z 36 zespołów reprezentujących: Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Gruzję, Litwę Macedonię, Polskę, Rep. Południowej Afryki i Ukrainę.

 • Marszałek Piotr Całbecki wręcza bransoletkę pani Barbarze Mazurkiewicz z Torunia
  Data dodania: 01.08.2018

  Bransoletki życia dla seniorów w Kujawsko-Pomorskiem

  Teleopieka domowa to nowa, ciesząca się dużym zainteresowaniem forma wsparcia opiekuńczego niesamodzielnych osób starszych, będąca częścią marszałkowskiego programu pilotażowego dedykowanego seniorom w Kujawsko-Pomorskiem. System już działa.

 • „Patrzę dalej - za horyzont”
  Data dodania: 23.07.2018

  „Patrzę dalej - za horyzont”

  …to hasło XVI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych, które odbędą się w terminie 12-14 września br. w nadmorskiej miejscowości Łazy. Organizatorem warsztatów jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Koszalinie.

 • Przedświąteczna wystawa rękodzieła
  Data dodania: 16.03.2018

  Przedświąteczna wystawa rękodzieła

  Połączona z kiermaszem XXVI wystawa rękodzieła osób z niepełnosprawnością o tematyce Świąt Wielkanocnych pn. „My też potrafimy”, odbyła się15 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.