Region I zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie

 • VII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych
  Data dodania: 15.10.2010

  VII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

  W dniach 7-11 czerwca 2010 r. w Tczewie po raz ósmy gościły zespoły sceniczne osób niepełnosprawnych z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny.

 • Kujawsko-Pomorskie samorządem równych szans
  Data dodania: 10.10.2010

  Kujawsko-Pomorskie samorządem równych szans

  Organizatorem konkursu „Samorząd równych szans" jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie. W tym roku Rada Nagrody nagrodziła 39 projektów jednostek samorządowych wszystkich szczebli. Uroczysta gala i wręczenie nagród miało miejsce 7 października w Zakopanem.

 • Data dodania: 07.10.2010

  Święto ziemniaka

  4 października na terenie Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach odbyło się Święto pieczonego ziemniaka. Impreza zamykała cykl spotkań integracyjnych „Razem bez granic" dofinansowanych przez Urząd Miejski w Żninie.

 • Data dodania: 15.09.2010

  „Ale to już było..."

  W dniach od 8-10 września 2010 r. odbył się XIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Ale to już było ..". Imprezę zorganizował Zarząd Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Rada Programowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

 • Data dodania: 29.08.2010

  IV Wędkarski Piknik Integracyjny

  Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Żninie 26 sierpnia 2010 r. odbył się IV Wędkarski Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych. Impreza na stałe wpisała się w harmonogram imprez o zasięgu ponadpowiatowym.

 • Boccia w Żninie
  Data dodania: 16.07.2010

  Boccia w Żninie

  Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk" w Żninie 14 lipca br. zorganizował zawody w bocci.

 • Felionoterapia w WTZ „Promyk" w Żninie
  Data dodania: 08.07.2010

  Felionoterapia w WTZ „Promyk" w Żninie

  Najnowszą metodą stosowaną w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Żninie jest od niedawna felinoterapia, czyli terapia przy pomocy kota. Jest to jedna z form zooterapii lub inaczej animaloterapii.

 • Data dodania: 05.07.2010

  Rehabilitacja chorych na stwardnienie rozsiane

  Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego SM w Bydgoszczy zaprasza osoby chore na stwardnienie rozsiane z regionu na rehabilitację ruchową.

 • Data dodania: 23.06.2010

  Warsztaty teatralne w Koszalinie

  Kilkadziesiąt osób z różnymi niepełnosprawnościami bierze udział w integracyjnych warsztatach teatralnych, odbywających się w Teatrze Propozycji ,,Dialog" oraz w Bibliotece Publicznej w Koszalinie. Są one jedną z imprez towarzyszących VII Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu ,,Integracja Ty i Ja", który odbędzie się w Koszalinie w terminie 7-11 września...

 • Data dodania: 31.05.2010

  Zakład Aktywności Zawodowej w Drzonowie

  Od prawie półtora roku w Drzonowie (gmina Lisewo, woj. kujawsko-pomorskie) działa zakład aktywności zawodowej. To miejsce pracy 39 osób niepełnosprawnych z powiatu chełmińskiego. Placówka daje im szansę na samodzielność i integrację ze społeczeństwem. Oprócz rehabilitacji zakład prowadzi działalność wytwórczą: stolarską, papierniczą i rękodzielniczą oraz...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.