Region I zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie

 • Data dodania: 15.09.2010

  „Ale to już było..."

  W dniach od 8-10 września 2010 r. odbył się XIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Ale to już było ..". Imprezę zorganizował Zarząd Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Rada Programowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy.

 • Data dodania: 29.08.2010

  IV Wędkarski Piknik Integracyjny

  Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Żninie 26 sierpnia 2010 r. odbył się IV Wędkarski Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych. Impreza na stałe wpisała się w harmonogram imprez o zasięgu ponadpowiatowym.

 • Boccia w Żninie
  Data dodania: 16.07.2010

  Boccia w Żninie

  Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk" w Żninie 14 lipca br. zorganizował zawody w bocci.

 • Felionoterapia w WTZ „Promyk" w Żninie
  Data dodania: 08.07.2010

  Felionoterapia w WTZ „Promyk" w Żninie

  Najnowszą metodą stosowaną w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Żninie jest od niedawna felinoterapia, czyli terapia przy pomocy kota. Jest to jedna z form zooterapii lub inaczej animaloterapii.

 • Data dodania: 05.07.2010

  Rehabilitacja chorych na stwardnienie rozsiane

  Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego SM w Bydgoszczy zaprasza osoby chore na stwardnienie rozsiane z regionu na rehabilitację ruchową.

 • Data dodania: 23.06.2010

  Warsztaty teatralne w Koszalinie

  Kilkadziesiąt osób z różnymi niepełnosprawnościami bierze udział w integracyjnych warsztatach teatralnych, odbywających się w Teatrze Propozycji ,,Dialog" oraz w Bibliotece Publicznej w Koszalinie. Są one jedną z imprez towarzyszących VII Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu ,,Integracja Ty i Ja", który odbędzie się w Koszalinie w terminie 7-11 września...

 • Data dodania: 31.05.2010

  Zakład Aktywności Zawodowej w Drzonowie

  Od prawie półtora roku w Drzonowie (gmina Lisewo, woj. kujawsko-pomorskie) działa zakład aktywności zawodowej. To miejsce pracy 39 osób niepełnosprawnych z powiatu chełmińskiego. Placówka daje im szansę na samodzielność i integrację ze społeczeństwem. Oprócz rehabilitacji zakład prowadzi działalność wytwórczą: stolarską, papierniczą i rękodzielniczą oraz...

 • Data dodania: 16.05.2010

  Kruszwickie Echa

  Od 5 do 7 maja br. trwały „Kruszwickie Echa", czyli II Regionalny Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit" w Kruszwicy.W trakcje spotkania odbyły się trzy przeglądy: „Mini Playback Show", przegląd plastyczny oraz przegląd wokalny.

 • Data dodania: 05.05.2010

  Majówka z kulturą i sztuką

  Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony w dniach 5 i 6 maja w województwie kujawsko-pomorskim zyskał dodatkowy walor. Samorząd województwa podjął nowatorską inicjatywę dającą w ramach obchodów możliwość nieodpłatnego zwiedzania placówek działających w obszarze kultury i sztuki w całym regionie.

 • Teatry Wspaniałe po raz ósmy
  Data dodania: 23.02.2010

  Teatry Wspaniałe po raz ósmy

  Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie zaprasza na VIII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych, który odbędzie się w dniach 7-11 czerwca. Do Przeglądu zgłosiły się zespoły z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Litwy Macedonii, RPA, Nigerii, Bułgarii i Białorusi.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.