Region I zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie

 • Data dodania: 16.05.2010

  Kruszwickie Echa

  Od 5 do 7 maja br. trwały „Kruszwickie Echa", czyli II Regionalny Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit" w Kruszwicy.W trakcje spotkania odbyły się trzy przeglądy: „Mini Playback Show", przegląd plastyczny oraz przegląd wokalny.

 • Data dodania: 05.05.2010

  Majówka z kulturą i sztuką

  Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony w dniach 5 i 6 maja w województwie kujawsko-pomorskim zyskał dodatkowy walor. Samorząd województwa podjął nowatorską inicjatywę dającą w ramach obchodów możliwość nieodpłatnego zwiedzania placówek działających w obszarze kultury i sztuki w całym regionie.

 • Teatry Wspaniałe po raz ósmy
  Data dodania: 23.02.2010

  Teatry Wspaniałe po raz ósmy

  Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie zaprasza na VIII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych, który odbędzie się w dniach 7-11 czerwca. Do Przeglądu zgłosiły się zespoły z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Litwy Macedonii, RPA, Nigerii, Bułgarii i Białorusi.

 • Data dodania: 30.10.2009

  Impresje artystyczne 2010

  Fundacja Inicjatyw na rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS organizuje liczne imprezy artystyczne i kulturalne z udziałem osób niepełnosprawnych. Najbliższą z nich, na którą ogłoszono nabór jest XIV Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej - Międzynarodowe Impresje Artystyczne 2010. Przedsięwzięcie, w którym weźmie udział 55 niepełnosprawnych...

 • Data dodania: 12.10.2009

  Integracyjno-kulturalny plener w Osiekach

  Na VI spotkanie artystów niepełnosprawnych zaproszenie przyjęli podopieczni 19 zaprzyjaźnionych placówek z województwa zachodniopomorskiego: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kołobrzegu, Karlina, Białogardu, Sławna; Domy Pomocy Społecznej z Nowych Bielic i Żydowa; Środowiskowe Domy Samopomocy z Sianowa, Biesiekierza, Koszalina oraz Ośrodek...

 • Piknik integracyjny
  Data dodania: 14.09.2009

  Piknik integracyjny

  28 sierpnia 2009 roku w Żninie odbył się III Wędkarski Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany przez Oddział Kujawsko-Pomorski Ligi Kobiet Polskich, dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego Żnin.

 • Data dodania: 15.07.2009

  III Edycja Konkursu 'Województwo kujawsko-pomorskie bez barier"

  Cele konkursu:- wskazanie obiektów użyteczności publicznej oraz mieszkalnych wielorodzinnych w pełni dostępnych dla osób niepełnosprawnych;- promowanie obiektów użyteczności publicznej w pełni dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością, związaną z dysfunkcją ruchu, wzroku i słuchu;- pobudzenie świadomości zarządców,...

 • Data dodania: 15.06.2009

  Wizyta parlamentarno-rządowa w kujawsko-pomorskiem

  4 czerwca w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu" odbyła się konferencja na temat nowych rozwiązań prawnych, dotyczących wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 30.05.2009

  V Rypińska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

  Celem organizowanej już po raz piąty, 16 maja 2009 r., Rypińskiej Spartakiady było wzbudzenie u osób niepełnosprawnych chęci i gotowości do pokonywania barier. Jej organizatorami były trzy lokalne organizacje: Koło w Rypinie Ligi Kobiet Polskich, Stowarzyszenie Osób Działających na rzecz Ludzi Niepełnosprawnych RAZEM i Warsztat Terapii Zajęciowej...

 • Data dodania: 25.05.2009

  Obchody Dnia Godności w Toruniu

  5 maja każdego roku obchodzony jest Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną (obchodzony także jako Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych).


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.