Region I zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie

 • Jubileusz Ośrodka Braille'a w Bydgoszcy
  Data dodania: 24.11.2017

  Jubileusz Ośrodka Braille'a w Bydgoszczy

  Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy obchodzi jubileusz 145 lat pracy. Ona tę okoliczność zrganizowano konferencję „Od białej laski do audiodeskrypcji", która odbyła się 23 listopada w auli ośrodka przy ulicy Krasińskiego.

 • W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym powstaje miejsce z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 23.10.2017

  W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym powstaje miejsce z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych

  Do końca roku w lesie w Gołębiewie, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, pojawią się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - m.in. stoły i ławki oraz tablice edukacyjne. Będzie to pierwsze takie miejsce w województwie pomorskim.

 • Spotkania z Twórczym Życiem Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Świat Mało Znany"
  Data dodania: 17.10.2017

  Spotkania z Twórczym Życiem Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Świat Mało Znany"

  „Świat Mało Znany" jest imprezą realizowaną przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku cyklicznie od 23 lat.

 • Przedszkola dla dzieci ze specjalnymi potrzebami w Kujawsko-Pomorskiem
  Data dodania: 26.09.2017

  Przedszkola dla dzieci ze specjalnymi potrzebami w Kujawsko-Pomorskiem

  Decyzją zarządu województwa w samorządowym wojewódzkim Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu powstanie przedszkole z prawdziwego zdarzenia dla dzieci o specjalnych potrzebach - z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi z nią problemami w poruszaniu się oraz autyzmem.

 • Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne
  Data dodania: 20.09.2017

  Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne

  XV Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych, do którego zaproszenie przyjęło 35 zespołów z 8 europejskich krajów, przeszedł już do historii. Uroczyste otwarcie oraz prezentacje sceniczne, tradycyjnie odbyły się na deskach sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

 • Gdański Urząd Pracy oferuje 17 tys. zł dotacji na założenie firmy
  Data dodania: 20.09.2017

  Gdański Urząd Pracy oferuje 17 tys. zł dotacji na założenie firmy

  Ponad 200 bezrobotnych zarejestrowanych w Gdańskim Urzędzie Pracy może otrzymać dotację w wysokości 17 tys. zł na założenie własnej działalności gospodarczej. Urząd pozyskał na ten cel 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 • Jubileusz multiartystycznego wydarzenia
  Data dodania: 18.09.2017

  Jubileusz multiartystycznego wydarzenia

  Po raz 20. artyści z niepełnosprawnością zaprezentowali w dniach 7-10 września swoją twórczość w Grudziądzu na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2017. Organizatorem przedsięwzięcia – jak zawsze – było Centrum Rehabilitacji im. biskupa Jana Chrapka i osobiście jego prezes Krystyna Grabowska.

 • Jolanta Żydołowicz i Joanna Duszyńska-Gawińska przyjmują życzenia i gratulacje
  Data dodania: 15.09.2017

  „Bądźcie błogosławieni, którzy wbrew przyrodzeniu radujecie się światem"

  Te słowa napisał przed laty założyciel toruńskiej Fundacji Ducha, Stanisław Duszyński „Duch". 

 • Srebrne gody Fundacji Ducha
  Data dodania: 13.09.2017

  Srebrne gody Fundacji Ducha

  W 1992 roku oficjalnie zarejestrowano działalność Fundacji Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych w Toruniu, przekształcając działający od 1989 r. Zespół Rehabilitacji Naturalnej. Twórcą i pierwszym jej prezesem był prof. Stanisław Duszyński – Duch. Człowiek – legenda. Wspaniały pedagog. Niezwykły wizjoner...

 • VII Olimpiada Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych Gdańsk 2017
  Data dodania: 07.09.2017

  VII Olimpiada Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych Gdańsk 2017

  Pomorska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym otacza opieką osoby z jednoczesną dysfunkcją wzroku i słuchu. Pomagamy zarówno w codziennym funkcjonowaniu, ale także w osobistej i zawodowej samorealizacji. Wspólnie z osobami głuchoniewidomymi realizujemy te cele organizując różnego typu imprezy kulturalne, społeczne, integracyjne.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.