Region I zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie

 • „Gotowi na Sport" - II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży
  Data dodania: 10.09.2018

  „Gotowi na Sport" - II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży

  Fundacja Aktywnej Rehabilitacji region zachodniopomorski, organizuje II Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Dzieci i Młodzieży poruszających się na wózkach inwalidzkich, które odbędą się 15 września 2018 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II, ul. Świętoborzyców 40 w Szczecinie, w godzinach 12:00-17:00.

 • RPO woj. kujawsko-pomorskiego na rzecz opieki długoterminowej
  Data dodania: 10.09.2018

  RPO woj. kujawsko-pomorskiego na rzecz opieki długoterminowej

  Utworzenie systemu wsparcia dla osób wymagających opieki długoterminowej jest tematem zbliżającego się konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki wsparciu powstaną Centra Koordynacji Opieki Medycznej, odpowiedzialne za funkcjonowanie Dziennych Domów Opieki Medycznej, a także za pomoc domową dla osób wymagających opieki...

 • Tczew będzie gościł Teatry Wspaniałe
  Data dodania: 06.09.2018

  Tczew będzie gościł Teatry Wspaniałe

  XVI edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, rozpocznie się w poniedziałek 10 września i realizowana będzie do 14 września. Gościć będzie artystów z 36 zespołów reprezentujących: Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Gruzję, Litwę Macedonię, Polskę, Rep. Południowej Afryki i Ukrainę.

 • Marszałek Piotr Całbecki wręcza bransoletkę pani Barbarze Mazurkiewicz z Torunia
  Data dodania: 01.08.2018

  Bransoletki życia dla seniorów w Kujawsko-Pomorskiem

  Teleopieka domowa to nowa, ciesząca się dużym zainteresowaniem forma wsparcia opiekuńczego niesamodzielnych osób starszych, będąca częścią marszałkowskiego programu pilotażowego dedykowanego seniorom w Kujawsko-Pomorskiem. System już działa.

 • „Patrzę dalej - za horyzont”
  Data dodania: 23.07.2018

  „Patrzę dalej - za horyzont”

  …to hasło XVI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych, które odbędą się w terminie 12-14 września br. w nadmorskiej miejscowości Łazy. Organizatorem warsztatów jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Koszalinie.

 • Przedświąteczna wystawa rękodzieła
  Data dodania: 16.03.2018

  Przedświąteczna wystawa rękodzieła

  Połączona z kiermaszem XXVI wystawa rękodzieła osób z niepełnosprawnością o tematyce Świąt Wielkanocnych pn. „My też potrafimy”, odbyła się15 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

 • Nowatorski model edukacji dla dzieci autystycznych
  Data dodania: 08.01.2018

  Nowatorski model edukacji dla dzieci autystycznych

  W Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku przy współpracy z Fundacją Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, prowadzony jest od początku roku szkolnego nowatorski model edukacji pn. „Model edukacji włączającej dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu"; w którym bierze udział czterech chłopców z autyzmem.

 • Wspinaczkowa rywalizacja w Toruniu
  Data dodania: 26.11.2017

  Wspinaczkowa rywalizacja w Toruniu

  16 listopada w hali bocznej Areny Toruń odbyły się XVII Toruńskie Zawody we Wspinaczce Sportowej Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez toruńską Fundację Arkadia. Na starcie stanęło osiemnaście trzyosobowych drużyn. W ostatecznym rozrachunku najlepiej się spisali uczestnicy ŚDS Solec Kujawski. Jednak nie o bycie najlepszym tutaj chodziło, ale o...

 • Jubileusz Ośrodka Braille'a w Bydgoszcy
  Data dodania: 24.11.2017

  Jubileusz Ośrodka Braille'a w Bydgoszczy

  Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy obchodzi jubileusz 145 lat pracy. Ona tę okoliczność zrganizowano konferencję „Od białej laski do audiodeskrypcji", która odbyła się 23 listopada w auli ośrodka przy ulicy Krasińskiego.

 • W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym powstaje miejsce z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 23.10.2017

  W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym powstaje miejsce z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych

  Do końca roku w lesie w Gołębiewie, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, pojawią się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - m.in. stoły i ławki oraz tablice edukacyjne. Będzie to pierwsze takie miejsce w województwie pomorskim.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.