Region I zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie

 • Marszałek Piotr Całbecki wręcza bransoletkę pani Barbarze Mazurkiewicz z Torunia
  Data dodania: 01.08.2018

  Bransoletki życia dla seniorów w Kujawsko-Pomorskiem

  Teleopieka domowa to nowa, ciesząca się dużym zainteresowaniem forma wsparcia opiekuńczego niesamodzielnych osób starszych, będąca częścią marszałkowskiego programu pilotażowego dedykowanego seniorom w Kujawsko-Pomorskiem. System już działa.

 • „Patrzę dalej - za horyzont”
  Data dodania: 23.07.2018

  „Patrzę dalej - za horyzont”

  …to hasło XVI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych, które odbędą się w terminie 12-14 września br. w nadmorskiej miejscowości Łazy. Organizatorem warsztatów jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Koszalinie.

 • Przedświąteczna wystawa rękodzieła
  Data dodania: 16.03.2018

  Przedświąteczna wystawa rękodzieła

  Połączona z kiermaszem XXVI wystawa rękodzieła osób z niepełnosprawnością o tematyce Świąt Wielkanocnych pn. „My też potrafimy”, odbyła się15 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

 • Nowatorski model edukacji dla dzieci autystycznych
  Data dodania: 08.01.2018

  Nowatorski model edukacji dla dzieci autystycznych

  W Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku przy współpracy z Fundacją Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, prowadzony jest od początku roku szkolnego nowatorski model edukacji pn. „Model edukacji włączającej dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu"; w którym bierze udział czterech chłopców z autyzmem.

 • Wspinaczkowa rywalizacja w Toruniu
  Data dodania: 26.11.2017

  Wspinaczkowa rywalizacja w Toruniu

  16 listopada w hali bocznej Areny Toruń odbyły się XVII Toruńskie Zawody we Wspinaczce Sportowej Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez toruńską Fundację Arkadia. Na starcie stanęło osiemnaście trzyosobowych drużyn. W ostatecznym rozrachunku najlepiej się spisali uczestnicy ŚDS Solec Kujawski. Jednak nie o bycie najlepszym tutaj chodziło, ale o...

 • Jubileusz Ośrodka Braille'a w Bydgoszcy
  Data dodania: 24.11.2017

  Jubileusz Ośrodka Braille'a w Bydgoszczy

  Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy obchodzi jubileusz 145 lat pracy. Ona tę okoliczność zrganizowano konferencję „Od białej laski do audiodeskrypcji", która odbyła się 23 listopada w auli ośrodka przy ulicy Krasińskiego.

 • W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym powstaje miejsce z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 23.10.2017

  W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym powstaje miejsce z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych

  Do końca roku w lesie w Gołębiewie, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, pojawią się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - m.in. stoły i ławki oraz tablice edukacyjne. Będzie to pierwsze takie miejsce w województwie pomorskim.

 • Spotkania z Twórczym Życiem Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Świat Mało Znany"
  Data dodania: 17.10.2017

  Spotkania z Twórczym Życiem Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Świat Mało Znany"

  „Świat Mało Znany" jest imprezą realizowaną przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku cyklicznie od 23 lat.

 • Przedszkola dla dzieci ze specjalnymi potrzebami w Kujawsko-Pomorskiem
  Data dodania: 26.09.2017

  Przedszkola dla dzieci ze specjalnymi potrzebami w Kujawsko-Pomorskiem

  Decyzją zarządu województwa w samorządowym wojewódzkim Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu powstanie przedszkole z prawdziwego zdarzenia dla dzieci o specjalnych potrzebach - z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi z nią problemami w poruszaniu się oraz autyzmem.

 • Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne
  Data dodania: 20.09.2017

  Teatry Wspaniałe... wesołe i nostalgiczne

  XV Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych, do którego zaproszenie przyjęło 35 zespołów z 8 europejskich krajów, przeszedł już do historii. Uroczyste otwarcie oraz prezentacje sceniczne, tradycyjnie odbyły się na deskach sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.