Region I zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie

 • Analiza prac plastycznych zgłoszonych do konkursu
  Data dodania: 23.09.2016

  OPTAN – kuźnia talentów

  Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych OPTAN 2016, który odbył się w dniach 1-4 września br. w Grudziądzu, to w pełni dojrzała impreza o trudnym do przecenienia wymiarze artystycznym, kulturalnym i integracyjnym.

 • Budynek główny po rewitalizacji
  Data dodania: 22.09.2016

  Marzenie Ducha

  Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych została powołana do życia w Toruniu w 1992 roku przez Stanisława Duszyńskiego. Dla swoich wychowanków, podopiecznych i przyjaciół był „Duchem" - stąd nazwa Fundacji. Już w latach 80. Duch realizował nietypowe działania służące ludziom niepełnosprawnym.

 • Spotkania ze sztuką filmową w duchu integracji
  Data dodania: 16.09.2016

  Spotkania ze sztuką filmową w duchu integracji

  Oficjalne otwarcie 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie miało miejsce 6 września br. na placu przed Koszalińską Biblioteką publiczną i w festiwalowym namiocie,To kolejne spotkanie ze wspaniałą sztuką filmową i ciekawymi ludźmi w prawdziwie integracyjnym duchu.

 • Fundacja jak okno na świat
  Data dodania: 16.09.2016

  Fundacja jak okno na świat

  U progu 25-lecia Są takie miejsca na ziemi gdzie serca biją mocniej, szybciej, gdzie wspomnienie kogoś ważnego w naszym życiu wywołuje ciepły uśmiech i sprawia, że wilgotnieją nam oczy. Dla emigranta to obraz wyidealizowanej Ojczyzny, dla dziecka – w każdym nawet dorosłym wieku – to czułe wspomnienie dobrych rodziców, to także wspomnienia...

 • Kadr z filmu Wytrwały Meia
  Data dodania: 12.09.2016

  Werdykt Jury 13 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja Koszalin 2016

  Jury w składzie: Wojciech Otto – przewodniczący, Grażyna Błęcka-Kolska, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jabłoński, Nidal Al-Dibs

 • Udany wyjazd do Wilhelmshaven
  Data dodania: 07.09.2016

  Udany wyjazd do Wilhelmshaven

  02-04 września to termin gdy w niemieckim Wilhelmshaven odbyły się coroczne 36 międzynarodowe zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych 36 Internationales Behindertensportfest 2016.

 • W Koszalinie Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"
  Data dodania: 06.09.2016

  W Koszalinie Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"

  38 produkcji filmowych walczyć będzie o nagrodę rozpoczynającego się 6 września w Koszalinie 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja". Impreza jest poświęcona życiu i problemom osób niepełnosprawnych.

 • Ruszyła rekrutacja rodziców z niepełnosprawnością do projektu Dzieciństwo bez barier
  Data dodania: 01.09.2016

  Ruszyła rekrutacja rodziców z niepełnosprawnością do projektu Dzieciństwo bez barier

  Właśnie ruszyła rekrutacja do projektu Dzieciństwo bez barier, który będzie realizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt jest realizowany przez Fundację Jedyna Taka, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków PFRON.

 • Szczecińskie urzędy przyjazne osobom głuchym
  Data dodania: 28.07.2016

  Szczecińskie urzędy przyjazne osobom głuchym

  Wynajęcie mieszkania czy otrzymanie zasiłku będzie o wiele łatwiejsze dla osób głuchych. Około 600 pracowników szczecińskich urzędów poznało podstawowe zasady komunikowania się z niesłyszącymi. To nowatorski program szkoleniowy w skali kraju.

 • Artyści w Grudziądzu, czyli XIX OPTAN
  Data dodania: 26.07.2016

  Artyści w Grudziądzu, czyli XIX OPTAN

  W dniach 01-04 września br. w Grudziądzu odbędzie się XIX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych. Organizatorem jest Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON