Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku
  Data dodania: 10.05.2018

  Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku

  W nawiązaniu do obchodzonego 5 maja w Europie Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, 9 maja ulicami Białegostoku przeszedł 16. Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie „Aktywni” w Białymstoku.

 • Inauguracja spotkań „Siła to stan umysłu”
  Data dodania: 06.04.2018

  Inauguracja spotkań „Siła to stan umysłu”

  Autorskie spotkanie Łukasza Kaznowskiego, autora książki pt. "Luzak na Kółkach" pozwoli Ci na refleksję nad własnymi trudnościami, związanymi nie tylko z niepełnosprawnością i nastawi pozytywnie do pokonywania barier prowadzących do szczęścia.

 • Chemioterapia w Podlaskiem bez utraty włosów
  Data dodania: 15.02.2018

  Chemioterapia w Podlaskiem bez utraty włosów

  Pacjentki i pacjenci Białostockiego Centrum Onkologii (BCO) uzyskali możliwość otrzymania chemioterapii, która nie powoduje utraty włosów. Urząd Marszałkowski w Białymstoku sfinansował dwa zestawy do podania takiej chemioterapii.

 • Caritas wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną
  Data dodania: 18.01.2018

  Caritas wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną

  Pięć diecezjalnych Caritas w Polsce realizuje projekt stworzenia wspólnoty Arka, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnością intelektualną powyżej 40 roku życia będą mogły przebywać w obiektach wspólonty i uczyć się prostych zawodów, które dadzą im szansę na podjęcie pracy.

 • Białystok: niepełnosprawność widziana oczami dziecka
  Data dodania: 22.12.2017

  Białystok: niepełnosprawność widziana oczami dziecka

  Bajka o niepełnosprawnościach pt. "Załoga naprzód" trafi do wszystkich białostockich przedszkoli. Bohaterami bajki są niepełnosprawne dzieci oraz ich zdrowi rówieśnicy. Projekt ma pomagać w rozmowie z przedszkolakami o niepełnosprawnościach.

 • NIK: sieć domów samopomocy na Warmii i Mazur zaspokaja potrzeby społeczności
  Data dodania: 15.12.2017

  NIK: sieć domów samopomocy na Warmii i Mazur zaspokaja potrzeby społeczności

  Sieć środowiskowych domów samopomocy w warmińsko-mazurskim, udzielających wsparcia osobom z zaburzeniami psychicznymi, zaspokaja potrzeby lokalnej społeczności; niewystarczający był jednak nadzór wojewody i samorządów nad działalnością placówek - oceniła NIK.

 • Olsztyn: specjaliści wszczepili „rozruszniki oddechu" 13-letniej dziewczynce
  Data dodania: 14.12.2017

  Olsztyn: specjaliści wszczepili „rozruszniki oddechu" 13-letniej dziewczynce

  Stymulatory obu nerwów przeponowych pobudzające oddech wszczepili 13-letniej pacjentce specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie pod kierunkiem prof. Wojciecha Maksymowicza. Dziewczynka od urodzenia cierpi na bezdech senny.

 • Białystok: ponad 180 dzieł sztuki dostępnych dla osób niewidomych
  Data dodania: 11.12.2017

  Białystok: ponad 180 dzieł sztuki dostępnych dla osób niewidomych

  Obrazy Caravaggia, architektura Pałacu Krasińskich czy rzeźby Berniniego - zostały opisane za pomocą audiodeskrypcji, dzięki czemu będą dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych. Dzieła sztuki do końca roku zostaną udostępnione w internecie, będzie ich w sumie ponad 180.

 • Rafalska: Warsztaty terapii zajęciowej uczą zaradności i samodzielności
  Data dodania: 01.12.2017

  Rafalska: Warsztaty terapii zajęciowej uczą zaradności i samodzielności

  Warsztaty terapii zajęciowej aktywizują osoby bezrobotne z niepełnosprawnościami, uczą zaradności, samodzielności i integrują to środowisko - powiedziała 1 grudnia podczas wizyty w jednym z warszawskich WTZ szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 • Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 01.12.2017

  Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami

  Miasto Białystok rozpoczęło kampanię społeczną "Nieinni", która ma pokazywać aktywność osób z niepełnosprawnościami, ich pasje i działania w żaden sposób nieodbiegające od tego, co robią pełnosprawni. Powstał film promujący akcję; pokazywany będzie m.in. w szkołach.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.