Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • W Warszawie osoby z niepełnosprawnością bezpłatnie dojadą do lokalu wyborczego
  Data dodania: 18.10.2018

  W Warszawie osoby z niepełnosprawnością bezpłatnie dojadą do lokalu wyborczego

  W dniu wyborów samorządowych osoby z niepełnosprawnością ruchową będą mogły skorzystać z zapewnionego przez stołeczny ratusz bezpłatnego, specjalistycznego transportu. Zgłoszenia przyjmowane są do soboty.

 • W warszawskim Śródmieściu otwarto ośrodek wsparcia niepełnosprawnych
  Data dodania: 13.10.2018

  W warszawskim Śródmieściu otwarto ośrodek wsparcia niepełnosprawnych

  W Warszawie w Śródmieściu otwarto w piątek Ośrodek Wsparcia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pomoc w nim znajdą osoby z niepełnosprawnością sprzężoną, które ukończyły 25 lat i nie są już objęte systemem edukacji. Ze wsparcia skorzystają ponadto ich bliscy.

 • Białystok: od lutego 2019 roku będzie działać karta rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym
  Data dodania: 13.10.2018

  Białystok: od lutego 2019 roku będzie działać karta rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym

  Od lutego 2019 roku będzie działać Białostocka Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym, która będzie dawała ulgi całej takiej rodzinie, np. w komunikacji miejskiej czy zniżki do instytucji kultury i obiektów sportowych - zdecydowali 12 października miejscy radni.

 • Suwałki: 6,3 mln zł i działki na rozbudowę ośrodka rehabilitacyjnego
  Data dodania: 01.10.2018

  Suwałki: 6,3 mln zł i działki na rozbudowę ośrodka rehabilitacyjnego

  6,3 mln zł pochłonie rozbudowa Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach (podlaskie). Placówka chce rozszerzyć zakres działalności. Pieniądze pochodzą z UE i z urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.

 • XIV Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ
  Data dodania: 19.09.2018

  XIV Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ

  17 września w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku już czternasty raz rozegrano integracyjne regaty młodych żeglarzy w klasie DZ. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

 • Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych
  Data dodania: 18.09.2018

  Uszyj sobie książkę - warsztaty szycia książek sensorycznych

  Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza 29 września do wspólnej zabawy z igłą i nitką, podczas której wyczarujemy pełne opowieści książki dotykowe, idealnie odpowiadające indywidualnym potrzebom dzieci!

 • Na warszawskim Bródnie opiekunowie wywalczyli ośrodek pomocy
  Data dodania: 18.08.2018

  Na warszawskim Bródnie opiekunowie wywalczyli ośrodek pomocy

  W Warszawie ciągle brakuje miejsc w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych. Nawet 170 osób rocznie umieszczanych jest w placówkach w innych powiatach. Rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością intelektualną z Bródna od kilku lat starają się o budowę ośrodka pomocy.

 • Rozwój e-usług opiekuńczych w Warszawie
  Data dodania: 17.08.2018

  Rozwój e-usług opiekuńczych w Warszawie

  Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę.

 • Z zapachem przez wieki
  Data dodania: 21.06.2018

  Z zapachem przez wieki

  Czy wiecie, jak pachnie Wilanów? Sprawdźcie to podczas warsztatów „Z zapachem przez wieki”, w trakcie których poznamy najbardziej charakterystyczne zapachy XVII, XVIII i XIX wieku oraz skomponujemy własne perfumy!

 • Uniwersytet Warszawski - rekrutacja na studia podyplomowe Specjalista d. zarządzania rehabilitacją
  Data dodania: 19.06.2018

  Uniwersytet Warszawski - rekrutacja na studia podyplomowe Specjalista d. zarządzania rehabilitacją

  Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Instytut Polityki Społecznej ogłasza rekrutację na studia podyplomowe na kierunku „Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją” finansowane ze środków UE w ramach EFS, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.