Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • MS zaangażuje się w budowę drugiej kliniki "Budzik"
  Data dodania: 06.02.2019

  MS zaangażuje się w budowę drugiej kliniki "Budzik"

  Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczy 40 mln zł z funduszu sprawiedliwości na przestrzeni kilku lat na wybudowanie kliniki "Budzik" - dla osób dorosłych - poinformował 6 lutego na briefingu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 • 40 mln zł pochłonie budowa Centrum Psychiatrii w Białymstoku
  Data dodania: 24.01.2019

  40 mln zł pochłonie budowa Centrum Psychiatrii w Białymstoku

  Centrum Psychiatrii dla dzieci, młodzieży i dorosłych powstanie w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku – poinformowano 23 stycznia na konferencji prasowej.

 • Pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem w stolicy
  Data dodania: 23.01.2019

  Pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem w stolicy

  Od 21 stycznia działa w Warszawie przy ul. Tarchomińskiej pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem. 22 stycznia z okazji przypadających w tym tygodniu Dni Babci i Dziadka placówkę odwiedził prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

 • Zakończyła się skomplikowana operacja rekonstrukcji twarzy w Olsztynie
  Data dodania: 23.01.2019

  Zakończyła się skomplikowana operacja rekonstrukcji twarzy w Olsztynie

  W olsztyńskim szpitalu miejskim zakończyła się skomplikowana operacja rekonstrukcji twarzy. Zabieg trwał ponad osiem godzin i przebiegł zgodnie z planem - poinformowała 22 stycznia po południu PAP rzecznik prasowa szpitala Daria Rodziewicz.

 • Warszawskie ZOO przygotowało przewodnik w alfabecie Braille'a
  Data dodania: 18.01.2019

  Warszawskie ZOO przygotowało przewodnik w alfabecie Braille'a

  Najprawdopodobniej jest pierwszy ogród zoologiczny w Polsce, a nawet w Europie, które przygotował taki przewodnik.Wydanie liczy 164 strony, formatu A4 i zawiera tę samą treść, która znalazła się w tradycyjnym, drukowanym przewodniku po ZOO. 

 • Białystok: 6 tys. mieszkańców skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji
  Data dodania: 09.01.2019

  Białystok: 6 tys. mieszkańców skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji

  Sześć tysięcy mieszkańców Białegostoku skorzysta w ciągu trzech lat z bezpłatnej rehabilitacji dzięki 1,5 mln zł na ten cel z budżetu miasta - poinformowano we wtorek na konferencji prasowej. Zabiegi przeprowadzi poradnia rehabilitacyjna szpitala miejskiego.

 • Olsztyński "Budzik" oblegany przez pacjentów z całego świata
  Data dodania: 27.12.2018

  Olsztyński "Budzik" oblegany przez pacjentów z całego świata

  Potrzeby osób w śpiączkach są niedoszacowane, na całym świecie brakuje specjalistów im pomagających. Do olsztyńskiej kliniki "Budzik" zgłaszają się z prośbą o pomoc rodziny pacjentów z całego świata.

 • Ponad 250 dzieł sztuki udostępnionych osobom niewidomym
  Data dodania: 27.12.2018

  Ponad 250 dzieł sztuki udostępnionych osobom niewidomym

  Ponad 250 dzieł malarskich, rzeźbiarskich i architektonicznych zostało opisanych za pomocą audiodeskrypcji, dzięki czemu są dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych. Opisy ponad 80 dzieł z XIX wieku opublikowane zostaną do końca roku na portalu "iSztuka".

 • Specjalna usługa dla osób z niepełnosprawnością w Taxify
  Data dodania: 18.12.2018

  Specjalna usługa dla osób z niepełnosprawnością w Taxify

  Taxify wprowadza nową kategorię przejazdów dla osób ze szczególnymi potrzebami – osób poruszających się na wózkach aktywnych czy też posiadających czasowe ograniczenia w poruszaniu się, osób niewidomych, podróżujących z psem przewodnikiem oraz seniorów.

 • Klinika "Budzik" dla dorosłych obok Szpitala Bródnowskiego
  Data dodania: 15.12.2018

  Klinika "Budzik" dla dorosłych obok Szpitala Bródnowskiego

  Klinika "Budzik" dla dorosłych powstanie w Warszawie obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, na działce, która jest własnością samorządu. Rusza zbiórka pieniędzy - poinformowali w 14 grudnia przedstawiciele fundacji "Akogo?" i urzędu marszałkowskiego.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.