Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 29.11.2017

  Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami

  Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z rożnymi niepełnosprawnościami, mogą dostać do tego dofinansowanie, także niepełnosprawni coraz częściej podejmują pracę - podkreślali uczestnicy targów pracy, które zorganizowano w Białymstoku 29 listopada.

 • Targi Pracy w Piasecznie
  Data dodania: 24.11.2017

  Targi Pracy w Piasecznie

  15 listopada w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie odbyły się Targi Pracy dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Zorganizował je przez Powiatowy Urząd Pracy Piasecznie w ramach inicjatywy Publicznych Służb Zatrudnienia „Europejskie Dni Pracodawców 2017".

 • Białystok: UMB przebada kilkuset mieszkańców pod kątem chorób cywilizacyjnych
  Data dodania: 17.11.2017

  Białystok: UMB przebada kilkuset mieszkańców pod kątem chorób cywilizacyjnych

  Jak to, co jemy i jak żyjemy, wpływa na nasze zdrowie, głównie na choroby cywilizacyjne takie jak rak czy cukrzyca - zbadają u kilkuset białostoczan specjaliści z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB).

 • Urodziny w towarzystwie van Gogha
  Data dodania: 07.11.2017

  Urodziny w towarzystwie van Gogha

  Ten wieczór, mamy nadzieję, będzie zupełnie inny i, co ważne, podwójnie warty zapamiętania. Podwójnie, bo są dwa spełnione marzenia, dwa powody, by się spotkać i początek naszego wieczoru też wybrzmi dwukrotnie...

 • Sąd: gmina ma zorganizować dowóz ucznia niepełnosprawnego
  Data dodania: 27.10.2017

  Sąd: gmina ma zorganizować dowóz ucznia niepełnosprawnego

  Gmina nie miała prawa odmówić organizacji dojazdów niepełnosprawnego ucznia do szkoły w innym mieście, zapewniającej mu warunki nauki - orzekł w piątek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, rozpatrując skargę rzecznika praw dziecka na decyzję burmistrza Lipska.

 • Konferencja nt. zatrudnienia wspomaganego
  Data dodania: 24.10.2017

  Konferencja nt. zatrudnienia wspomaganego

  Zatrudnienie wspomagane jest dla naszego społeczeństwa wyzwaniem - przekonywała posłanka Bernadeta Krynicka (PiS) 23 październik na konferencji w Łomży. Jak dodała, zatrudnienie wspomagane daje szansę nie tylko osobom niepełnosprawnym intelektualnie, ale i ich rodzinom.

 • Sprawa dowozu do szkoły ucznia z niepełnosprawnością przed sądem
  Data dodania: 20.10.2017

  Sprawa dowozu do szkoły ucznia z niepełnosprawnością przed sądem

  Czy gmina ma prawo odmówić organizacji dojazdów do szkoły w innym mieście niepełnosprawnego dziecka - taką sprawą zajmuje się sąd administracyjny w Białymstoku, rozpatrując skargę rzecznika praw dziecka.

 • XIII Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ
  Data dodania: 04.10.2017

  XIII Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ

  2 października w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano ostatnie w tym sezonie letnim integracyjne regaty młodych żeglarzy w klasie DZ. Organizatorami regat byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

 • „Nieprzetarty Rejs" 2017
  Data dodania: 29.09.2017

  „Nieprzetarty Rejs" 2017

  W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku w dniach 25-28 września odbyła się kolejna, tradycyjna, masowa impreza żeglarska dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tegorocznym „Nieprzetartym Rejsie" wzięło udział 200 uczestników z 20 opiekunami z całej Polski.

 • Suwałki: plac zabaw dla niepełnosprawnych w przedszkolu samorządowym
  Data dodania: 20.09.2017

  Suwałki: plac zabaw dla niepełnosprawnych w przedszkolu samorządowym

  Specjalna huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich, piaskownice, karuzele i zestaw integracyjny stanęły na nowym placu zabaw w Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach (Podlaskie). Ponad 2 mln zł kosztowały wszystkie nowe place zabaw w suwalskich przedszkolach.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.