Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Białystok: niepełnosprawność widziana oczami dziecka
  Data dodania: 22.12.2017

  Białystok: niepełnosprawność widziana oczami dziecka

  Bajka o niepełnosprawnościach pt. "Załoga naprzód" trafi do wszystkich białostockich przedszkoli. Bohaterami bajki są niepełnosprawne dzieci oraz ich zdrowi rówieśnicy. Projekt ma pomagać w rozmowie z przedszkolakami o niepełnosprawnościach.

 • NIK: sieć domów samopomocy na Warmii i Mazur zaspokaja potrzeby społeczności
  Data dodania: 15.12.2017

  NIK: sieć domów samopomocy na Warmii i Mazur zaspokaja potrzeby społeczności

  Sieć środowiskowych domów samopomocy w warmińsko-mazurskim, udzielających wsparcia osobom z zaburzeniami psychicznymi, zaspokaja potrzeby lokalnej społeczności; niewystarczający był jednak nadzór wojewody i samorządów nad działalnością placówek - oceniła NIK.

 • Olsztyn: specjaliści wszczepili „rozruszniki oddechu" 13-letniej dziewczynce
  Data dodania: 14.12.2017

  Olsztyn: specjaliści wszczepili „rozruszniki oddechu" 13-letniej dziewczynce

  Stymulatory obu nerwów przeponowych pobudzające oddech wszczepili 13-letniej pacjentce specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie pod kierunkiem prof. Wojciecha Maksymowicza. Dziewczynka od urodzenia cierpi na bezdech senny.

 • Białystok: ponad 180 dzieł sztuki dostępnych dla osób niewidomych
  Data dodania: 11.12.2017

  Białystok: ponad 180 dzieł sztuki dostępnych dla osób niewidomych

  Obrazy Caravaggia, architektura Pałacu Krasińskich czy rzeźby Berniniego - zostały opisane za pomocą audiodeskrypcji, dzięki czemu będą dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych. Dzieła sztuki do końca roku zostaną udostępnione w internecie, będzie ich w sumie ponad 180.

 • Rafalska: Warsztaty terapii zajęciowej uczą zaradności i samodzielności
  Data dodania: 01.12.2017

  Rafalska: Warsztaty terapii zajęciowej uczą zaradności i samodzielności

  Warsztaty terapii zajęciowej aktywizują osoby bezrobotne z niepełnosprawnościami, uczą zaradności, samodzielności i integrują to środowisko - powiedziała 1 grudnia podczas wizyty w jednym z warszawskich WTZ szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 • Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 01.12.2017

  Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami

  Miasto Białystok rozpoczęło kampanię społeczną "Nieinni", która ma pokazywać aktywność osób z niepełnosprawnościami, ich pasje i działania w żaden sposób nieodbiegające od tego, co robią pełnosprawni. Powstał film promujący akcję; pokazywany będzie m.in. w szkołach.

 • Giełda Mocy na rzecz zatrudnienia wspomaganego osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 30.11.2017

  Giełda Mocy na rzecz zatrudnienia wspomaganego osób z niepełnosprawnościami

  Osoby z niepełnosprawnościami, gotowe do podjęcia pracy, spotkały się 29 listopada w Warszawie z potencjalnymi pracodawcami podczas VII już edycji Giełdy Mocy, poświęconej zatrudnieniu wspomaganemu takich osób na otwartym rynku pracy.

 • Specjalna dostawka zmieni wózek inwalidzki w hybrydowy rower napędzany siłą rąk
  Data dodania: 30.11.2017

  Specjalna dostawka zmieni wózek inwalidzki w hybrydowy rower napędzany siłą rąk

  Specjalna dostawka opracowana w Białymstoku zmienia wózek inwalidzki w trójkołowy, hybrydowy rower napędzany ręcznie. Twórcy projektu Hermes pracują już nad nowym, udoskonalonym prototypem urządzenia, które chcą skomercjalizować.

 • Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 29.11.2017

  Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami

  Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z rożnymi niepełnosprawnościami, mogą dostać do tego dofinansowanie, także niepełnosprawni coraz częściej podejmują pracę - podkreślali uczestnicy targów pracy, które zorganizowano w Białymstoku 29 listopada.

 • Targi Pracy w Piasecznie
  Data dodania: 24.11.2017

  Targi Pracy w Piasecznie

  15 listopada w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie odbyły się Targi Pracy dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Zorganizował je przez Powiatowy Urząd Pracy Piasecznie w ramach inicjatywy Publicznych Służb Zatrudnienia „Europejskie Dni Pracodawców 2017".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.