Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Data dodania: 02.03.2011

  "Obrazy świata Downów"

  Stowarzyszenie „Bardziej Kochani", 20 marca 2011 r. w godz. 10-14 w Kinie Muranów w Warszawie organizuje przegląd filmowy pod hasłem „Obrazy świata Downów".

 • Data dodania: 01.03.2011

  Niewidomi biznesmeni - czas na własną firmę

  Osoby niewidome i słabowidzące, które stawiają sobie za cel znalezienie pracy i nie boją się wyzwania, jakim jest podjęcie własnej działalności gospodarczej mogą skorzystać z kompleksowych szkoleń, warsztatów i konsultacji.

 • Data dodania: 28.02.2011

  Rozstrzygnięcie konkursu dla szkół i wyniki projektu Stowarzyszenia EKON

  11 lutego 2011 r. zostali wybrani zwycięzcy konkursu edukacyjnego dla szkół podstawowych, przeprowadzonego w ramach projektu „Promocja selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w wybranych dzielnicach Warszawy", który został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON" przy wsparciu Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych...

 • Data dodania: 01.02.2011

  Informacje o projekcie „Promocja selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w wybranych dzielnicach Warszawy"

  Projekt „Promocja selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w wybranych dzielnicach Warszawy" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON".

 • Wigilia z „Szalonym Wózkowiczem"
  Data dodania: 29.12.2010

  Wigilia z „Szalonym Wózkowiczem"

  „Szalony Wózkowicz", czyli Marek Sołtys, 24 grudnia zorganizował przy współpracy wolontariuszy, stowarzyszeń, restauracji kolejną akcję - Wigilię dla 40 samotnych osób z niepełnosprawnością.

 • Data dodania: 15.12.2010

  „Radość Tworzenia" - za rok jubileusz

  Dobiegł końca IX Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Radość Tworzenia". Imprezy festiwalowe trwały od w tym roku od 18 października do 25 listopada. Ich uczestnicy spotkali się w kilku miastach Mazowsza prezentując swe dokonania w zakresie plastyki, muzyki, teatru i tańca. Uroczysta gala odbyła...

 • Data dodania: 24.11.2010

  W integracji siła

  Tradycyjnie już 21 listopada obchodzony jest jako Dzień Pracownika Socjalnego. O tym, jak ważną rolę w życiu społecznym i rodzinnym osób niepełnosprawnych odgrywają ci, którzy ten zawód wykonują nikogo przekonywać nie trzeba. Tym bardziej, gdy działają wspólnie na rzecz osób, którym najtrudniej odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości.

 • Data dodania: 15.11.2010

  TK o zasiłku pielęgnacyjnym

  15 listopada br. Trybunał Konstytucyjny orzekł - na wniosek NSA - o niezgodności z konstytucją art. 24 ust. 3 ustawy z 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2009 r. nr 139, poz. 992 z późn. zm.) w brzmieniu obowiązującym przez nowelizacją ustawy, która została uchwalona przez Sejm 17 października 2008 r., a która weszła w życie 2...

 • Data dodania: 02.11.2010

  „Radość Tworzenia" po raz dziewiąty

  Rozpoczął się IX Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Radość Tworzenia". Ta trwająca dwa miesiące impreza jest wielkim świętem dla niepełnosprawnych mieszkańców Mazowsza, którzy realizują swe pasje poprzez różne dziedziny sztuki: muzykę, taniec, teatr i plastykę.

 • Data dodania: 26.10.2010

  O partnerstwie, integracji, wykluczeniu i niepełnosprawności na Mazowszu

  Mazowsze jest regionem, który od lat stara się z powodzeniem intensyfikować działania na rzecz osób wykluczonych społecznie, w tym niepełnosprawnych. W ostatnich latach sprzyjają temu fundusze europejskie, o pozyskanie których starają się zarówno instytucje samorządowe, jak i organizacje z tzw. trzeciego sektora.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.