Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Data dodania: 24.11.2010

  W integracji siła

  Tradycyjnie już 21 listopada obchodzony jest jako Dzień Pracownika Socjalnego. O tym, jak ważną rolę w życiu społecznym i rodzinnym osób niepełnosprawnych odgrywają ci, którzy ten zawód wykonują nikogo przekonywać nie trzeba. Tym bardziej, gdy działają wspólnie na rzecz osób, którym najtrudniej odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości.

 • Data dodania: 15.11.2010

  TK o zasiłku pielęgnacyjnym

  15 listopada br. Trybunał Konstytucyjny orzekł - na wniosek NSA - o niezgodności z konstytucją art. 24 ust. 3 ustawy z 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2009 r. nr 139, poz. 992 z późn. zm.) w brzmieniu obowiązującym przez nowelizacją ustawy, która została uchwalona przez Sejm 17 października 2008 r., a która weszła w życie 2...

 • Data dodania: 02.11.2010

  „Radość Tworzenia" po raz dziewiąty

  Rozpoczął się IX Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Radość Tworzenia". Ta trwająca dwa miesiące impreza jest wielkim świętem dla niepełnosprawnych mieszkańców Mazowsza, którzy realizują swe pasje poprzez różne dziedziny sztuki: muzykę, taniec, teatr i plastykę.

 • Data dodania: 26.10.2010

  O partnerstwie, integracji, wykluczeniu i niepełnosprawności na Mazowszu

  Mazowsze jest regionem, który od lat stara się z powodzeniem intensyfikować działania na rzecz osób wykluczonych społecznie, w tym niepełnosprawnych. W ostatnich latach sprzyjają temu fundusze europejskie, o pozyskanie których starają się zarówno instytucje samorządowe, jak i organizacje z tzw. trzeciego sektora.

 • Data dodania: 14.10.2010

  Pierwsze w Warszawie mieszkanie treningowe

  W Warszawie uruchomiono pierwsze mieszkanie treningowe dla osób upośledzonych intelektualnie.

 • Data dodania: 07.10.2010

  Cięcia w Mazowieckiem

  W województwie mazowieckim już w tym roku organizacjom pozarządowym, mimo rozstrzygniętych konkursów cofnięto dotacje.

 • Sport nie dla wybranych
  Data dodania: 11.04.2010

  Sport nie dla wybranych

  Przyjęło się uważać, że sport zarezerwowany jest dla osób pełnych sił witalnych, zdrowych i wysportowanych. Nic bardziej mylnego - przeznaczony jest bowiem dla osób wszystkich bez wyjątku, a szczególnie dla osób, które mają problemy zdrowotne. Od wieków wiadomo, że ruch w jakiejkolwiek postaci bardzo korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

 • Integracyjny bajkowy bal w Ursusie
  Data dodania: 02.02.2010

  Integracyjny bajkowy bal w Ursusie

  29 stycznia 2010 r. sala Gimnazjum nr 133 zamieniła się w bajkową krainę. Krzaki ze styropianu, drzewa z balonów i wielki plakat Królowej Śniegu stanowiły scenerię do unikalnego balu integracyjnego organizowanego co roku przez władze Dzielnicy Ursus przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej i sponsorami. Na bal - mimo utrudnionego przez śnieg dojazdu...

 • Jesienna SyMfonia Serc
  Data dodania: 07.09.2009

  Jesienna SyMfonia Serc

  Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) ogłosiło wrzesień miesiącem SM. Z tej okazji 2 września zainaugurowano na Zamku Ujazdowskim w Warszawie kampanię społeczną Jesienna SyMfonia Serc pod hasłem „Zobacz w nich ludzi - nie chorobę". Jest to akcja edukacyjna skierowana nie dla osób chorych lecz zdrowych, które nie wiedzą czym jest SM i jakie...

 • Data dodania: 01.09.2009

  Nike organizuje konkurs plastyczny

  Stowarzyszenie na rzecz Twórców Niepełnosprawnych NIKE przy współudziale Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Człowiek - Przyroda" 2009.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.