Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Radość z dżwięku w ramach „Strefy Otwartej"
  Data dodania: 10.06.2009

  Radość z dżwięku w ramach „Strefy Otwartej"

  Inspiracją do powołania w 2000 r. Stowarzyszenia Joy of Sound (Radość dźwięku) przez angielskiego muzyka i plastyka Williama Longdena było jego spotkanie z Derekiem, młodym niepełnosprawnym mężczyzną, pragnącym grać na gitarze.

 • Data dodania: 01.06.2009

  Będzie bezpieczniej i dostępniej?

  W maju władze warszawskiego metra, niepełnosprawni podróżni oraz gromada dziennikarzy i fotoreporterów sprawdzali na stacji Kabaty propozycje zabezpieczeń dla niewidomych.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Pozwólmy im być sobą

  Zespół Downa (trisomia 21) to wada genetyczna charakteryzująca się dodatkową informacją genetyczną chromosomu 21, która kształtuje cechy wyróżniające osoby z tym zespołem spośród innych ludzi. Po raz pierwszy zaobserwował je i opisał w 1866 roku John Langdon Down, brytyjski lekarz pracujący z dziećmi upośledzonymi umysłowo. Współcześnie częstość...

 • Data dodania: 27.02.2009

  Akademia Trzeciego Wieku

  Na początek nieco historii i sztuki. Giuseppe Verdi skomponował Falstaffa w wieku 80 lat, Igor Strawiński - Requiem Canticles gdy miał 84 lata, Tycjan namalował Pietę ze św. Magdaleną dobiegając dziewięćdziesiątki.

 • Data dodania: 27.02.2009

  Ścieżka edukacyjna dla osób niewidomych w Muzeum Narodowym w Warszawie

  3 grudnia 2008 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie ogłoszono Dniem Otwartym dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

 • Data dodania: 27.02.2009

  Koncert niepełnosprawnych artystów w Roku Herbertowskim

  Stowarzyszenie Galeria „Sztuka Niepełnosprawnych Wśród Nas" zorganizowało w listopadowe popołudniowe spotkanie z muzyką, poezją i malarstwem pod hasłem „2008 - Rok Herbertowski".

 • Data dodania: 26.02.2009

  MAZOWIECKI FESTIWAL: Wyjątkowa radość tworzenia

  Ten festiwal trwał dwa miesiące. Odbywał się już po raz siódmy, nie tylko w Warszawie, ale także innych miastach województwa mazowieckiego. Wzięło w nim udział 1200 osób niepełnosprawnych: grup twórczych oraz artystów indywidualnych. Podczas tego festiwalu nie przyznaje się nagród - liczy się jedynie uczestnictwo. Jedynym wyróżnieniem jest wytypowanie...

 • Data dodania: 26.02.2009

  ATAN 08: Rozsiewaj swój zapał...

  ...swą wiarę, swą miłość. Rozsiewaj sprawy mało ważne I rzeczy bez znaczenia... Rozsiewaj i miej ufność każde ziarnko wzbogaci maleńki skrawek ziemi.  

 • Data dodania: 26.02.2009

  „Jutrzenka” na sportowo

  Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych „Jutrzenka" z Sochaczewa przysłało nam informację o zorganizowanej we wrześniu imprezie lekkoatletycznej. List zawierał też prośbę o publikację, co też niniejszym czynimy.

 • Sztuka patrzenia we Fromborku czyli wystawa rzeźby Waldemara Cichonia
  Data dodania: 18.07.2008

  Sztuka patrzenia we Fromborku czyli wystawa rzeźby Waldemara Cichonia

  Średniowieczny zespół poszpitalny zwany Szpitalem św. Ducha we Fromborku to miejsce niezwykłe. I w tym szczególnym miejscu zorganizowana została magiczna wystawa. W odnowionych wnętrzach obiektu należącego do Muzeum Mikołaja Kopernika zobaczyć można 26 prac elbląskiego rzeźbiarza Waldemara Cichonia.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.