Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne
  Data dodania: 19.09.2017

  Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne

  Fundacja Kultury bez Barier zaprasza niewidomych i słabowidzących na warsztaty teatralne w ramach projektu Conradoteka dla wszystkich!, w trakcie których wspólnie przygotujemy niezapomniane przedstawienie pod czujnym okiem prowadzącej Grażyny Kopeć, aktorki i performerki.

 • Stypendia dla dzieci z niepełnosprawnością - ze sprzedaży kalendarzy ze zdjęciami papieży
  Data dodania: 18.09.2017

  Stypendia dla dzieci z niepełnosprawnością - ze sprzedaży kalendarzy ze zdjęciami papieży

  Na stypendia dla niepełnosprawnych dzieci przeznaczony zostanie dochód ze sprzedaży kalendarzy na 2018 rok, wydanych przez Fundusz im. biskupa Jana Chrapka. Kalendarz zawiera fotografie 12 ostatnich papieży.

 • W Płocku teatr przyjazny niewidomym
  Data dodania: 22.08.2017

  W Płocku teatr przyjazny niewidomym

  Od nowego sezonu w Teatrze Dramatycznym w Płocku wszystkie premierowe spektakle będą miały opracowaną przez tamtejszych aktorów audiodeskrypcję.

 • Wilanów zapachem pisany
  Data dodania: 09.08.2017

  Wilanów zapachem pisany

  Jak pachnie Wilanów? Jaki zapach miały staropolskie wonności? Dowiedzcie się tego podczas warsztatów zapachowych w królewskich ogrodach! Obudzimy emocje, przywołamy wspomnienia, powrócimy do świata, który już przeminął. A to wszystko dzięki zapachowi!

 • Przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością w Białymstoku
  Data dodania: 22.05.2017

  Przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością w Białymstoku

  Osoby z niepełnosprawnością z różnych części kraju prezentują swoje umiejętności teatralne, wokalne i taneczne podczas 23. Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który rozpoczął się 22 maja w Białymstoku.

 • Szpital uznany za odpowiedzialny za błąd przy porodzie
  Data dodania: 20.05.2017

  Szpital uznany za odpowiedzialny za błąd przy porodzie

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie jest odpowiedzialny za to, że 7-letni dziś Szymon jest niepełnosprawny i niesamodzielny - uznał 19 maja Sąd Okręgowy w Olsztynie przesądzając o odpowiedzialności placówki za zdarzenie. Po procesie sąd oceni, ile należy się za to rodzinie.

 • Nefrolodzy: wciąż zbyt późno wykrywamy choroby nerek
  Data dodania: 18.05.2017

  Nefrolodzy: wciąż zbyt późno wykrywamy choroby nerek

  Zbyt późne wykrywanie chorób nerek to wciąż jeden z największych problemów dla pacjentów i lekarzy - mówili 17 maja w Białymstoku uczestnicy 23. Konferencji Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego. Chore nerki "nie bolą", a to usypia naszą czujność.

 • 15. Marsz godności osób niepełnosprawnych w Białymstoku
  Data dodania: 09.05.2017

  15. Marsz godności osób niepełnosprawnych w Białymstoku

  Osoby z różnymi niepełnosprawnościami, ich rodzice, opiekunowie, wolontariusze, przedstawiciele władz miasta przeszli 9 maja ulicami Białegostoku w 15. Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych.

 • Od 1 kwietnia klinika Budzik dla dorosłych ma finansowanie z NFZ
  Data dodania: 01.04.2017

  Od 1 kwietnia klinika Budzik dla dorosłych ma finansowanie z NFZ

  Od soboty 1 kwietnia Budzik, klinika wybudzeń ze śpiączki dla dorosłych w Olsztynie, ma kontrakt na świadczenia medyczne z NFZ. Pieniądze pozwolą na zapewnienie specjalistycznej opieki nad pacjentami - podkreślił PAP neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz.

 • Restauracje powinny szkolić personel z tego, jak obsługiwać niewidomych
  Data dodania: 20.03.2017

  Restauracje powinny szkolić personel z tego, jak obsługiwać niewidomych

  Dostosowanie do potrzeb słabowidzących i niewidzących stron internetowych, menu napisane alfabetem Braille'a, szkolenia dla kelnerów - to według ekspertów może poprawić dostęp klientów z niepełnosprawnościami do restauracji. Na początku 2016 r. stołeczni restauratorzy przeszli szkolenie w tym, jak obsługiwać niewidomych klientów (w tym też...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.