Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Sprawa dowozu do szkoły ucznia z niepełnosprawnością przed sądem
  Data dodania: 20.10.2017

  Sprawa dowozu do szkoły ucznia z niepełnosprawnością przed sądem

  Czy gmina ma prawo odmówić organizacji dojazdów do szkoły w innym mieście niepełnosprawnego dziecka - taką sprawą zajmuje się sąd administracyjny w Białymstoku, rozpatrując skargę rzecznika praw dziecka.

 • XIII Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ
  Data dodania: 04.10.2017

  XIII Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ

  2 października w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano ostatnie w tym sezonie letnim integracyjne regaty młodych żeglarzy w klasie DZ. Organizatorami regat byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

 • „Nieprzetarty Rejs" 2017
  Data dodania: 29.09.2017

  „Nieprzetarty Rejs" 2017

  W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku w dniach 25-28 września odbyła się kolejna, tradycyjna, masowa impreza żeglarska dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tegorocznym „Nieprzetartym Rejsie" wzięło udział 200 uczestników z 20 opiekunami z całej Polski.

 • Suwałki: plac zabaw dla niepełnosprawnych w przedszkolu samorządowym
  Data dodania: 20.09.2017

  Suwałki: plac zabaw dla niepełnosprawnych w przedszkolu samorządowym

  Specjalna huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich, piaskownice, karuzele i zestaw integracyjny stanęły na nowym placu zabaw w Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach (Podlaskie). Ponad 2 mln zł kosztowały wszystkie nowe place zabaw w suwalskich przedszkolach.

 • Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne
  Data dodania: 19.09.2017

  Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne

  Fundacja Kultury bez Barier zaprasza niewidomych i słabowidzących na warsztaty teatralne w ramach projektu Conradoteka dla wszystkich!, w trakcie których wspólnie przygotujemy niezapomniane przedstawienie pod czujnym okiem prowadzącej Grażyny Kopeć, aktorki i performerki.

 • Stypendia dla dzieci z niepełnosprawnością - ze sprzedaży kalendarzy ze zdjęciami papieży
  Data dodania: 18.09.2017

  Stypendia dla dzieci z niepełnosprawnością - ze sprzedaży kalendarzy ze zdjęciami papieży

  Na stypendia dla niepełnosprawnych dzieci przeznaczony zostanie dochód ze sprzedaży kalendarzy na 2018 rok, wydanych przez Fundusz im. biskupa Jana Chrapka. Kalendarz zawiera fotografie 12 ostatnich papieży.

 • W Płocku teatr przyjazny niewidomym
  Data dodania: 22.08.2017

  W Płocku teatr przyjazny niewidomym

  Od nowego sezonu w Teatrze Dramatycznym w Płocku wszystkie premierowe spektakle będą miały opracowaną przez tamtejszych aktorów audiodeskrypcję.

 • Wilanów zapachem pisany
  Data dodania: 09.08.2017

  Wilanów zapachem pisany

  Jak pachnie Wilanów? Jaki zapach miały staropolskie wonności? Dowiedzcie się tego podczas warsztatów zapachowych w królewskich ogrodach! Obudzimy emocje, przywołamy wspomnienia, powrócimy do świata, który już przeminął. A to wszystko dzięki zapachowi!

 • Przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością w Białymstoku
  Data dodania: 22.05.2017

  Przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością w Białymstoku

  Osoby z niepełnosprawnością z różnych części kraju prezentują swoje umiejętności teatralne, wokalne i taneczne podczas 23. Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który rozpoczął się 22 maja w Białymstoku.

 • Szpital uznany za odpowiedzialny za błąd przy porodzie
  Data dodania: 20.05.2017

  Szpital uznany za odpowiedzialny za błąd przy porodzie

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie jest odpowiedzialny za to, że 7-letni dziś Szymon jest niepełnosprawny i niesamodzielny - uznał 19 maja Sąd Okręgowy w Olsztynie przesądzając o odpowiedzialności placówki za zdarzenie. Po procesie sąd oceni, ile należy się za to rodzinie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.