Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Białystok: UMB przebada kilkuset mieszkańców pod kątem chorób cywilizacyjnych
  Data dodania: 17.11.2017

  Białystok: UMB przebada kilkuset mieszkańców pod kątem chorób cywilizacyjnych

  Jak to, co jemy i jak żyjemy, wpływa na nasze zdrowie, głównie na choroby cywilizacyjne takie jak rak czy cukrzyca - zbadają u kilkuset białostoczan specjaliści z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB).

 • Urodziny w towarzystwie van Gogha
  Data dodania: 07.11.2017

  Urodziny w towarzystwie van Gogha

  Ten wieczór, mamy nadzieję, będzie zupełnie inny i, co ważne, podwójnie warty zapamiętania. Podwójnie, bo są dwa spełnione marzenia, dwa powody, by się spotkać i początek naszego wieczoru też wybrzmi dwukrotnie...

 • Sąd: gmina ma zorganizować dowóz ucznia niepełnosprawnego
  Data dodania: 27.10.2017

  Sąd: gmina ma zorganizować dowóz ucznia niepełnosprawnego

  Gmina nie miała prawa odmówić organizacji dojazdów niepełnosprawnego ucznia do szkoły w innym mieście, zapewniającej mu warunki nauki - orzekł w piątek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, rozpatrując skargę rzecznika praw dziecka na decyzję burmistrza Lipska.

 • Konferencja nt. zatrudnienia wspomaganego
  Data dodania: 24.10.2017

  Konferencja nt. zatrudnienia wspomaganego

  Zatrudnienie wspomagane jest dla naszego społeczeństwa wyzwaniem - przekonywała posłanka Bernadeta Krynicka (PiS) 23 październik na konferencji w Łomży. Jak dodała, zatrudnienie wspomagane daje szansę nie tylko osobom niepełnosprawnym intelektualnie, ale i ich rodzinom.

 • Sprawa dowozu do szkoły ucznia z niepełnosprawnością przed sądem
  Data dodania: 20.10.2017

  Sprawa dowozu do szkoły ucznia z niepełnosprawnością przed sądem

  Czy gmina ma prawo odmówić organizacji dojazdów do szkoły w innym mieście niepełnosprawnego dziecka - taką sprawą zajmuje się sąd administracyjny w Białymstoku, rozpatrując skargę rzecznika praw dziecka.

 • XIII Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ
  Data dodania: 04.10.2017

  XIII Młodzieżowe, Integracyjne Regaty w klasie DZ

  2 października w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano ostatnie w tym sezonie letnim integracyjne regaty młodych żeglarzy w klasie DZ. Organizatorami regat byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa.

 • „Nieprzetarty Rejs" 2017
  Data dodania: 29.09.2017

  „Nieprzetarty Rejs" 2017

  W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku w dniach 25-28 września odbyła się kolejna, tradycyjna, masowa impreza żeglarska dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tegorocznym „Nieprzetartym Rejsie" wzięło udział 200 uczestników z 20 opiekunami z całej Polski.

 • Suwałki: plac zabaw dla niepełnosprawnych w przedszkolu samorządowym
  Data dodania: 20.09.2017

  Suwałki: plac zabaw dla niepełnosprawnych w przedszkolu samorządowym

  Specjalna huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich, piaskownice, karuzele i zestaw integracyjny stanęły na nowym placu zabaw w Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach (Podlaskie). Ponad 2 mln zł kosztowały wszystkie nowe place zabaw w suwalskich przedszkolach.

 • Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne
  Data dodania: 19.09.2017

  Warsztaty teatralno-dramowe i fotograficzne

  Fundacja Kultury bez Barier zaprasza niewidomych i słabowidzących na warsztaty teatralne w ramach projektu Conradoteka dla wszystkich!, w trakcie których wspólnie przygotujemy niezapomniane przedstawienie pod czujnym okiem prowadzącej Grażyny Kopeć, aktorki i performerki.

 • Stypendia dla dzieci z niepełnosprawnością - ze sprzedaży kalendarzy ze zdjęciami papieży
  Data dodania: 18.09.2017

  Stypendia dla dzieci z niepełnosprawnością - ze sprzedaży kalendarzy ze zdjęciami papieży

  Na stypendia dla niepełnosprawnych dzieci przeznaczony zostanie dochód ze sprzedaży kalendarzy na 2018 rok, wydanych przez Fundusz im. biskupa Jana Chrapka. Kalendarz zawiera fotografie 12 ostatnich papieży.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.