Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Rafalska: Warsztaty terapii zajęciowej uczą zaradności i samodzielności
  Data dodania: 01.12.2017

  Rafalska: Warsztaty terapii zajęciowej uczą zaradności i samodzielności

  Warsztaty terapii zajęciowej aktywizują osoby bezrobotne z niepełnosprawnościami, uczą zaradności, samodzielności i integrują to środowisko - powiedziała 1 grudnia podczas wizyty w jednym z warszawskich WTZ szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 • Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 01.12.2017

  Kampania "Nieinni" o aktywności osób z niepełnosprawnościami

  Miasto Białystok rozpoczęło kampanię społeczną "Nieinni", która ma pokazywać aktywność osób z niepełnosprawnościami, ich pasje i działania w żaden sposób nieodbiegające od tego, co robią pełnosprawni. Powstał film promujący akcję; pokazywany będzie m.in. w szkołach.

 • Giełda Mocy na rzecz zatrudnienia wspomaganego osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 30.11.2017

  Giełda Mocy na rzecz zatrudnienia wspomaganego osób z niepełnosprawnościami

  Osoby z niepełnosprawnościami, gotowe do podjęcia pracy, spotkały się 29 listopada w Warszawie z potencjalnymi pracodawcami podczas VII już edycji Giełdy Mocy, poświęconej zatrudnieniu wspomaganemu takich osób na otwartym rynku pracy.

 • Specjalna dostawka zmieni wózek inwalidzki w hybrydowy rower napędzany siłą rąk
  Data dodania: 30.11.2017

  Specjalna dostawka zmieni wózek inwalidzki w hybrydowy rower napędzany siłą rąk

  Specjalna dostawka opracowana w Białymstoku zmienia wózek inwalidzki w trójkołowy, hybrydowy rower napędzany ręcznie. Twórcy projektu Hermes pracują już nad nowym, udoskonalonym prototypem urządzenia, które chcą skomercjalizować.

 • Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 29.11.2017

  Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami

  Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby z rożnymi niepełnosprawnościami, mogą dostać do tego dofinansowanie, także niepełnosprawni coraz częściej podejmują pracę - podkreślali uczestnicy targów pracy, które zorganizowano w Białymstoku 29 listopada.

 • Targi Pracy w Piasecznie
  Data dodania: 24.11.2017

  Targi Pracy w Piasecznie

  15 listopada w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie odbyły się Targi Pracy dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Zorganizował je przez Powiatowy Urząd Pracy Piasecznie w ramach inicjatywy Publicznych Służb Zatrudnienia „Europejskie Dni Pracodawców 2017".

 • Białystok: UMB przebada kilkuset mieszkańców pod kątem chorób cywilizacyjnych
  Data dodania: 17.11.2017

  Białystok: UMB przebada kilkuset mieszkańców pod kątem chorób cywilizacyjnych

  Jak to, co jemy i jak żyjemy, wpływa na nasze zdrowie, głównie na choroby cywilizacyjne takie jak rak czy cukrzyca - zbadają u kilkuset białostoczan specjaliści z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB).

 • Urodziny w towarzystwie van Gogha
  Data dodania: 07.11.2017

  Urodziny w towarzystwie van Gogha

  Ten wieczór, mamy nadzieję, będzie zupełnie inny i, co ważne, podwójnie warty zapamiętania. Podwójnie, bo są dwa spełnione marzenia, dwa powody, by się spotkać i początek naszego wieczoru też wybrzmi dwukrotnie...

 • Sąd: gmina ma zorganizować dowóz ucznia niepełnosprawnego
  Data dodania: 27.10.2017

  Sąd: gmina ma zorganizować dowóz ucznia niepełnosprawnego

  Gmina nie miała prawa odmówić organizacji dojazdów niepełnosprawnego ucznia do szkoły w innym mieście, zapewniającej mu warunki nauki - orzekł w piątek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, rozpatrując skargę rzecznika praw dziecka na decyzję burmistrza Lipska.

 • Konferencja nt. zatrudnienia wspomaganego
  Data dodania: 24.10.2017

  Konferencja nt. zatrudnienia wspomaganego

  Zatrudnienie wspomagane jest dla naszego społeczeństwa wyzwaniem - przekonywała posłanka Bernadeta Krynicka (PiS) 23 październik na konferencji w Łomży. Jak dodała, zatrudnienie wspomagane daje szansę nie tylko osobom niepełnosprawnym intelektualnie, ale i ich rodzinom.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.