Region II warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie

 • Na warszawskim Bródnie opiekunowie wywalczyli ośrodek pomocy
  Data dodania: 18.08.2018

  Na warszawskim Bródnie opiekunowie wywalczyli ośrodek pomocy

  W Warszawie ciągle brakuje miejsc w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych. Nawet 170 osób rocznie umieszczanych jest w placówkach w innych powiatach. Rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością intelektualną z Bródna od kilku lat starają się o budowę ośrodka pomocy.

 • Rozwój e-usług opiekuńczych w Warszawie
  Data dodania: 17.08.2018

  Rozwój e-usług opiekuńczych w Warszawie

  Stolicę czeka rewolucja w zakresie nowych technologii w dziedzinie pomocy społecznej. Dzięki funduszom unijnym powstanie centrum wsparcia dostępne 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, świadczące teleusługi oraz teleopiekę.

 • Z zapachem przez wieki
  Data dodania: 21.06.2018

  Z zapachem przez wieki

  Czy wiecie, jak pachnie Wilanów? Sprawdźcie to podczas warsztatów „Z zapachem przez wieki”, w trakcie których poznamy najbardziej charakterystyczne zapachy XVII, XVIII i XIX wieku oraz skomponujemy własne perfumy!

 • Uniwersytet Warszawski - rekrutacja na studia podyplomowe Specjalista d. zarządzania rehabilitacją
  Data dodania: 19.06.2018

  Uniwersytet Warszawski - rekrutacja na studia podyplomowe Specjalista d. zarządzania rehabilitacją

  Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Instytut Polityki Społecznej ogłasza rekrutację na studia podyplomowe na kierunku „Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją” finansowane ze środków UE w ramach EFS, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i...

 • Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku
  Data dodania: 10.05.2018

  Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku

  W nawiązaniu do obchodzonego 5 maja w Europie Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, 9 maja ulicami Białegostoku przeszedł 16. Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie „Aktywni” w Białymstoku.

 • Inauguracja spotkań „Siła to stan umysłu”
  Data dodania: 06.04.2018

  Inauguracja spotkań „Siła to stan umysłu”

  Autorskie spotkanie Łukasza Kaznowskiego, autora książki pt. "Luzak na Kółkach" pozwoli Ci na refleksję nad własnymi trudnościami, związanymi nie tylko z niepełnosprawnością i nastawi pozytywnie do pokonywania barier prowadzących do szczęścia.

 • Chemioterapia w Podlaskiem bez utraty włosów
  Data dodania: 15.02.2018

  Chemioterapia w Podlaskiem bez utraty włosów

  Pacjentki i pacjenci Białostockiego Centrum Onkologii (BCO) uzyskali możliwość otrzymania chemioterapii, która nie powoduje utraty włosów. Urząd Marszałkowski w Białymstoku sfinansował dwa zestawy do podania takiej chemioterapii.

 • Caritas wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną
  Data dodania: 18.01.2018

  Caritas wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną

  Pięć diecezjalnych Caritas w Polsce realizuje projekt stworzenia wspólnoty Arka, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnością intelektualną powyżej 40 roku życia będą mogły przebywać w obiektach wspólonty i uczyć się prostych zawodów, które dadzą im szansę na podjęcie pracy.

 • Białystok: niepełnosprawność widziana oczami dziecka
  Data dodania: 22.12.2017

  Białystok: niepełnosprawność widziana oczami dziecka

  Bajka o niepełnosprawnościach pt. "Załoga naprzód" trafi do wszystkich białostockich przedszkoli. Bohaterami bajki są niepełnosprawne dzieci oraz ich zdrowi rówieśnicy. Projekt ma pomagać w rozmowie z przedszkolakami o niepełnosprawnościach.

 • NIK: sieć domów samopomocy na Warmii i Mazur zaspokaja potrzeby społeczności
  Data dodania: 15.12.2017

  NIK: sieć domów samopomocy na Warmii i Mazur zaspokaja potrzeby społeczności

  Sieć środowiskowych domów samopomocy w warmińsko-mazurskim, udzielających wsparcia osobom z zaburzeniami psychicznymi, zaspokaja potrzeby lokalnej społeczności; niewystarczający był jednak nadzór wojewody i samorządów nad działalnością placówek - oceniła NIK.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.