Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku
  Data dodania: 17.10.2017

  Jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku

  15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. To święto ustanowione w 1964 roku, którego celem jest przybliżenie codziennych problemów osób niewidomych i słabowidzących. Z tej właśnie okazji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach zorganizował 16 października przy poznańskim Starym...

 • Uczestnicy WTZ Ostrzeszów w Gołuchowie
  Data dodania: 11.10.2017

  Uczestnicy WTZ Ostrzeszów w Gołuchowie

  W dniu 3 października uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie, działającego przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, wybrali się na wycieczkę do Gołuchowa.

 • W Wielkopolsce powstaną dwa ośrodki dla dzieci z autyzmem
  Data dodania: 04.10.2017

  W Wielkopolsce powstaną dwa ośrodki dla dzieci z autyzmem

  Do końca roku mają powstać w Wielkopolsce dwa ośrodki dla dzieci z autyzmem i sprzężoną niepełnosprawnością. Placówki, dofinansowane w ramach programu "Za życiem" będą funkcjonować w Obornikach i na terenie powiatu pilskiego.

 • Park Siemiradzkiego w Gorzowie bez barier
  Data dodania: 26.09.2017

  Park Siemiradzkiego w Gorzowie bez barier

  Miasto Gorzów otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej na remont parku Siemiradzkiego. Obiekt zostanie odnowiony i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Prace budowlane mają zostać zakończone jesienią 2018 roku.

 • Z wizytą w Westernland i Gołuchowie
  Data dodania: 21.09.2017

  Z wizytą w Westernland i Gołuchowie

  Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przygodzicach, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, udali się 12 września na jednodniową wycieczkę do Józefowa koło Chocza, do parku Westernland, reklamowanego jako największa wioska indiańska w Europie, oraz do Gołuchowa.

 • Gala Jubileuszowa w Kuźnicy Grabowskiej
  Data dodania: 19.09.2017

  Gala Jubileuszowa w Kuźnicy Grabowskiej

  Jubileusz – dwudziestolecie działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, świętowano 12 września w Grabowskim Dworku.

 • Z Doruchowa nad polskie morze
  Data dodania: 19.09.2017

  Z Doruchowa nad polskie morze

  W dniach 25 sierpnia - 1 września uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie'' w Kaliszu, wzięli udział w wycieczce do Darłówka nad nasze polskie morze.

 • Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"
  Data dodania: 15.09.2017

  Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"

  „5 zmysłów.DYSTANS" to piąta odsłona cyklu artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom z niepełnosprawnością. Projekt włącza osoby z różnymi typami niepełnosprawności w wiele aspektów życia kulturalnego i społecznego. 

 • Seniorzy zdobyli puchar starosty
  Data dodania: 14.09.2017

  Seniorzy zdobyli puchar starosty

  Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami spotkało się 13 września w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach na XV już Festynie Integracyjnym "Barierom Stop" o Puchar Starosty Poznańskiego.

 • A jednak integracja
  Data dodania: 04.09.2017

  A jednak integracja

  Pisaliśmy o przykładach nietolerancji, niechęci i niezgodzie rodziców na uczęszczanie ich dzieci do klas integracyjnych (NS6/2017) – na szczęście są nieliczne.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON