Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Dni Mamy Onkologicznej od 22 maja w Poznaniu
  Data dodania: 22.05.2017

  Dni Mamy Onkologicznej od 22 maja w Poznaniu

  Strach i bezradność towarzyszą każdej matce czuwającej przy łóżku przewlekle i śmiertelnie chorego dziecka - podkreślają organizatorzy II Dni Mamy Onkologicznej. Cykl specjalnych wydarzeń ma dodać matkom sił w codziennej walce o zdrowie dzieci.

 • Szósty Bieg na Tak w Poznaniu
  Data dodania: 18.05.2017

  Szósty Bieg na Tak w Poznaniu

  13 maja 2017 r. nad jeziorem Maltańskim odbyła się szósta edycja Biegu Na Tak, w którym udział może wziąć każdy. Startują w nim dzieci, dorośli, amatorzy, sportowcy, osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami. W tym roku w ośmiu konkurencjach biegowych wystartowało ponad 1100 biegaczy a wśród nich 266 dzieci.

 • Zalewska: tworzymy szkoły dla dzieci, nauczycieli i rodziców
  Data dodania: 27.04.2017

  Zalewska: tworzymy szkoły dla dzieci, nauczycieli i rodziców

  Tworzymy szkoły nowoczesne; służące nie tylko uczniom, ale także nauczycielom i rodzicom – mówiła minister edukacji Anna Zalewska 26 kwietnia w Sieradzu, gdzie uroczyście otwarto nową salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 - jedynej w powiecie placówce integracyjnej.

 • „Sześć miesięcy” - film o Akademii Życia
  Data dodania: 12.04.2017

  „Sześć miesięcy” - film o Akademii Życia

  Od kilku lat w Koninie działa Akademia Życia. Przez pół roku młode osoby poruszające się na wózkach uczą się samodzielnego życia. O działaniach w ramach tego projektu wielokrotnie informowaliśmy na łamach i w portalu „Naszych Spraw”.

 • Wspomnienie o Januszu Koniuszu (1934-2017)
  Data dodania: 10.04.2017

  Wspomnienie o Januszu Koniuszu (1934-2017)

  Z Zielonej Góry dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Janusza Koniusza. 29 marca br. odszedł od nas wybitny działacz Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, poeta, literat i publicysta.

 • Siódma edycja Turnieju Kręglarskiego i Cymbergaja
  Data dodania: 07.04.2017

  Siódma edycja Turnieju Kręglarskiego i Cymbergaja

  W Kaliszu 6 kwietnia odbyła się kolejna, VIII. edycja Turnieju Kręglarskiego i Cymbergaja dla Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat przyjął prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, a organizatorami imprezy byli: Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Bastion” i Warsztat Terapii...

 • W Kaliszu strażacy pomogli głuchoniemej kobiecie zatrzaśniętej na balkonie
  Data dodania: 18.03.2017

  W Kaliszu strażacy pomogli głuchoniemej kobiecie zatrzaśniętej na balkonie

  Kaliscy strażacy pomogli 17 marca głuchoniemej kobiecie, którą trzyletni synek zatrzasnął na balkonie. Przez godzinę bezskutecznie próbowała się uwolnić. Zareagował pracownik firmy budowlanej, który w tym czasie wykonywał remont dachu.

 • W Ostrowie Wlkp. powstanie pierwsze mieszkanie chronione
  Data dodania: 15.03.2017

  W Ostrowie Wlkp. powstanie pierwsze mieszkanie chronione

  Czterej niepełnosprawni mężczyźni zamieszkają w pierwszym w Ostrowie Wlkp. mieszkaniu chronionym. Potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu, ale nie wymagają opieki całodobowej. Przez dwa lata koszty ich utrzymania będzie pokrywać miasto.

 • Wycieczka do teatru
  Data dodania: 06.03.2017

  Wycieczka do teatru

  Podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" z Kalisza, którzy uczestniczą w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach wybrali się 1 marca na wycieczkę do Kalisza.

 • Na ścieżce do Alei Złotych Serc, fot. Marcin Gazda
  Data dodania: 06.03.2017

  Na ścieżce do Alei Złotych Serc

  Trwa zbiórka pieniędzy na Aleję Złotych Serc. Tak została nazwana ścieżka sensoryczna ze specjalnymi przyrządami dydaktycznymi, która ma powstać w Krakowie. Na inwestycję w ogrodzie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących potrzeba ok. 150 tys. zł. Inicjatywę popierają m.in. Jerzy Owsiak, Ewa Wachowicz i...


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON