Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Wydarzenia w WTZ w Doruchowie
  Data dodania: 13.06.2018

  Wydarzenia w WTZ w Doruchowie

  Wiosną bieżącego roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie (wielkopolskie) byli świadkami dwu ważnych dla tej społeczności wydarzeń.

 • Rywalizacja sportowa w Wielkopolsce
  Data dodania: 12.06.2018

  Rywalizacja sportowa w Wielkopolsce

  24 maja miały miejsce zmagania sportowe osób z niepełnosprawności a z Wielkopolski, bowiem na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach odbyły się XIX Impreza Sportowo-Integracyjna oraz XVI Wojewódzka Spartakiad Osób Niepełnosprawnych o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego....

 • „Dziennikarskie Koziołki” – wyróżnienie dla Karoliny Kasprzak!
  Data dodania: 01.06.2018

  „Dziennikarskie Koziołki” – wyróżnienie dla Karoliny Kasprzak!

  22 maja na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza rozstrzygnięto plebiscyt „Dziennikarskie Koziołki” na najlepszych dziennikarzy Poznania oraz województwa wielkopolskiego. Organizatorem plebiscytu jest Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. W tym konkursie nagrody przyznają dziennikarzom...

 • Piknik nie tylko na Dzień Matki w Kaliszu
  Data dodania: 29.05.2018

  Piknik nie tylko na Dzień Matki w Kaliszu

  W Kaliszu 26 maja na terenie posesji przy ul. Granicznej 20 odbył się piknik z okazji Dnia Matki i Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Znajduje się tam siedziba Warsztatu Terapii Zajęciowej, utworzonego w 1994 roku przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu.

 • Tworzyć drogę ku samodzielności
  Data dodania: 18.05.2018

  Tworzyć drogę ku samodzielności

  „Osoby z niepełnosprawnością w środowisku lokalnym” – to tytuł konferencji zorganizowanej 16 maja przez Miasto Konin, PFRON i MOPR w Koninie. Celem wydarzenia było ukazanie form rehabilitacji i terapii oraz pomocy osobom z niepełnosprawnościami w subregionie konińskim.

 • Uczestnicy WTZ w Doruchowie sięgnęli po sukces
  Data dodania: 16.05.2018

  Uczestnicy WTZ w Doruchowie sięgnęli po sukces

  11 maja w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością ,,Sięgnij po sukces'',  w całej Polsce odbył się szereg imprez i spotkań. Również Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie'' z Kalisza reprezentowana przez uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie wzięła udział w spotkaniu...

 • W biegu bez barier wszyscy równi
  Data dodania: 14.05.2018

  W biegu bez barier wszyscy równi

  12 maja na Malcie w Poznaniu odbyła się siódma edycja charytatywnego Biegu Na Tak, który zorganizowało Stowarzyszenie Na Tak. Wydarzenie było objęte patronatami pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych i prezydenta Poznania. Celem biegu było pozyskanie środków na letni wypoczynek dla 200 dzieci, młodzieży i dorosłych osób z...

 • Sezon wycieczkowy rozpoczęty
  Data dodania: 27.04.2018

  Sezon wycieczkowy rozpoczęty

  Uczestnicy Warsztatu  Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” z Kalisza, wybrali się na jednodniową wycieczkę na Jasną Górę do Częstochowy.

 • Miłośnicy kręgli i cymbergaja po raz kolejny spotkali się w Kaliszu
  Data dodania: 20.04.2018

  Miłośnicy kręgli i cymbergaja po raz kolejny spotkali się w Kaliszu

  Dziewiąta już edycja Turnieju Kręglarskiego i Cymbergaja dla Osób Niepełnosprawnych z Południowej Wielkopolski odbyła się 19 kwietnia. Zawody podobnie jak wszystkie poprzednie, przeprowadzono w kaliskiej kręgielni „Amnezja".

 • Nadal trudno na rynku pracy
  Data dodania: 20.04.2018

  Nadal trudno na rynku pracy

  „Osoby z niepełnosprawnością – niewykorzystany kapitał. (Nie)pełnosprawny w biznesie” – to tytuł konferencji naukowej pod patronatem honorowym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która odbyła się 19 kwietnia w gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego (UEP) w Poznaniu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.