Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Sztuczna inteligencja pomaga wykryć zmiany w siatkówce oka u chorych na cukrzycę
  Data dodania: 05.02.2019

  Sztuczna inteligencja pomaga wykryć zmiany w siatkówce oka u chorych na cukrzycę

  Sztuczna inteligencja pomaga wykryć retinopatię cukrzycową, czyli zmiany w siatkówce oka u osób chorych na cukrzycę. Innowacyjny projekt realizowany w Poznaniu jest pierwszym tego typu programem w kraju.

 • "RAZEM o]Wolności!". Wyjątkowa kampania oddaje głos rodzicom osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 31.01.2019

  "RAZEM o]Wolności!". Wyjątkowa kampania oddaje głos rodzicom osób z niepełnosprawnościami

  W ramach Projektu "5 zmysłów o]Wolności" powstała pierwsza ogólnopolska kampania społeczna, która inicjuje debatę na temat sytuacji rodziców osób z niepełnosprawnościami. W swoich pracach twórcy kampanii – MCA Stowarzyszenie Edukacyjne z Poznania podkreślają, że rodzice osób z niepełnosprawnościami mają prawo do bezpiecznej przyszłości, możliwości...

 • Aby absolwent z niepełnosprawnością dobrą pracę dostał...
  Data dodania: 31.01.2019

  Aby absolwent z niepełnosprawnością dobrą pracę dostał...

  Skończyłeś studia, a potem z energią i wiarą zacząłeś szukać pracy. Jednak mijają miesiące, a ty nie pamiętasz jak wiele wysłałeś swoich CV. Czujesz się bezradny, bo pracodawcy rzadko odpowiadają na twoje zgłoszenie, a gdy już zaproszą cię na rozmowę, to czujesz się kandydatem gorszym, bo niepełnosprawnym.

 • W mieszkaniu chronionym w Kaliszu zamieszka sześć osób z niepełnosprawnością intelektualną
  Data dodania: 30.01.2019

  W mieszkaniu chronionym w Kaliszu zamieszka sześć osób z niepełnosprawnością intelektualną

  Trzecie z kolei mieszkanie chronione dla osób niepełnosprawnych powstało w wielkopolskim Kaliszu. Koszt inwestycji wyniósł 200 tys. zł, z czego połowę środków pozyskano z budżetu państwa. Zamieszka w nim sześć osób. Mieszkanie znajduje się na parterze kamienicy przy ul. Widok. Zamieszka w nim 6 osób niepełnosprawnych intelektualnie, które nie...

 • Prezydent Poznania powołał Zespół ds. Polityki Równości i Różnorodności
  Data dodania: 29.01.2019

  Prezydent Poznania powołał Zespół ds. Polityki Równości i Różnorodności

  Wyznaczaniem kierunków miejskiej polityki w zakresie równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji zajmie się zespół ekspercki i miejscy urzędnicy. 28 stycznia prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak powołał Zespół ds. Polityki Równości i Różnorodności.

 • Aktywizacja absolwentów z niepełnosprawnością z Wielkopolski
  Data dodania: 28.01.2019

  Aktywizacja absolwentów z niepełnosprawnością z Wielkopolski

  Fundacja Podaj Dalej z Konina zaprasza absolwentów szkół wyższych poszukujących pracy, którzy chcą zrealizować swoje plany zawodowe. Mogą liczyć na bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym, coachem i trenerem pracy.

 • Na poznańskim Piątkowie powstał nowy Orlik Open
  Data dodania: 14.01.2019

  Na poznańskim Piątkowie powstał nowy Orlik Open

  Na poznańskim Piątkowie powstał nowy Orlik Open. Z boisk i sprzętu do rekreacji mogą korzystać nie tylko uczniowie pobliskiej podstawówki, ale wszyscy mieszkańcy osiedla, także osoby z niepełnosprawnościami.

 • Ponad 7 mln zł na specjalistyczne wyposażenie dla szkół i przedszkoli w Łodzi
  Data dodania: 11.01.2019

  Ponad 7 mln zł na specjalistyczne wyposażenie dla szkół i przedszkoli w Łodzi

  Magiczne dywany, projektory nieba, kule lustrzane i wiele innych nowatorskich przyrządów edukacyjnych oraz rehabilitacyjnych trafiło do szkół i przedszkoli w Łodzi w ramach projektów wartych 7 mln zł. Ich dofinansowanie z UE wyniosło 6 mln zł.

 • Projekt Kompleksowy Program Aktywizacji Zawodowej w Wielkopolsce
  Data dodania: 10.01.2019

  Projekt Kompleksowy Program Aktywizacji Zawodowej w Wielkopolsce

  Firma szkoleniowa KDK INFO z Poznania realizuje projekt Kompleksowy Program Aktywizacji Zawodowej. Program współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 • Osada Janaszkowo
  Data dodania: 10.01.2019

  Osada Janaszkowo

  W sercu Polski, w Wąsoszach pod Koninem stoi dwupoziomowy nieużywany budynek. Ten budynek – blisko 2000 m kw. wraz z 2,5 ha pięknego parku nad jeziorem dostaliśmy od Gminy Ślesin my – Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ jako miejsce, gdzie niepełnosprawni zaczną żyć od nowa.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.