Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Pilotażowa Poznańska Opaska Medyczna SOS dla seniorów
  Data dodania: 01.08.2018

  Pilotażowa Poznańska Opaska Medyczna SOS dla seniorów

  W Poznaniu 15 sierpnia rusza kolejny, na razie pilotażowy, program skierowany do seniorów - Poznańska Opaska Medyczna SOS. Na opasce znajduje się m.in. informacja o chorobach, o przyjmowanych lekach, uczuleniach, a także numer kontaktowy do bliskiej osoby.

 • Isuzu Turquoise dla ośrodka w Owińskach
  Data dodania: 24.07.2018

  Isuzu Turquoise dla ośrodka w Owińskach

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach funkcjonuje w zabytkowych murach dawnego zakonu cystersów. Od 2012 roku jego niewidomi wychowankowie uczą się samodzielnego poruszania w terenie dzięki stworzonemu tam unikatowemu parkowi orientacji przestrzennej ze specjalistycznymi przyrządami dydaktycznymi.

 • Na siedząco też można dobrze żyć
  Data dodania: 23.07.2018

  Na siedząco też można dobrze żyć

  Co robi 18-latek, który miesiącami leży na szpitalnym łóżku, podłączony do respiratora, nie mogąc ruszyć nawet palcem u nogi? Szczerze? Gapi się w sufit i modli, aby jak najszybciej umrzeć. Nie miałem odwagi, żeby ze sobą skończyć. Na szczęście.

 • 212 km rowerami po Wielkopolsce
  Data dodania: 19.07.2018

  212 km rowerami po Wielkopolsce

  W kolejnym rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, w dniach 13-16 lipca, udział wzięło 8 podopiecznych oraz 3 opiekunów.

 • Wycieczka na Kujawy
  Data dodania: 19.07.2018

  Wycieczka na Kujawy

  Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie, działającego przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie'' w Kaliszu udali...

 • Życie człowieka z niepełnosprawnością…
  Data dodania: 18.07.2018

  Życie człowieka z niepełnosprawnością…

  Do naszej redakcji wpływa sporo listów, nie możemy wszystkich opublikować, zresztą nie zawsze jest taka potrzeba. Ą jednak są takie, którymi chcielibyśmy podzielić się z naszymi Czytelnikami. Niektóre z nich przedstawiają sprawy ogólne i powszechnie znane, inne - bardzo indywidualne przypadki, problemy czy wskazówki. Oto jeden z nich, z...

 • „Muzyczny Piknik Pod Dębem”
  Data dodania: 07.07.2018

  „Muzyczny Piknik Pod Dębem”

  … to nazwa imprezy plenerowej zorganizowanej 4 lipca przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie działający przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu.

 • Prawnik w biegu nie zwalnia tempa
  Data dodania: 29.06.2018

  Prawnik w biegu nie zwalnia tempa

  Kilka miesięcy działań, dziesiątki zaangażowanych osób, moc pozytywnej energii i zebranych ponad 15 000 zł to efekty akcji Prawnik w biegu! Marcin Janiak – Prawnik w biegu przebiegł tegoroczny maraton w Tokio celem wsparcia osób po wypadkach, które w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w Koninie będą uczyły się, jak żyć z...

 • Niepełnosprawni na rowery!
  Data dodania: 20.06.2018

  Niepełnosprawni na rowery!

  We wsi Biadki pod Krotoszynem w województwie wielkopolskim, 14 czerwca odbył się wyścig rowerowy dla osób z niepełnosprawnością. Rajdowi przyświecały następujące cele: integracja uczestników ze społeczeństwem, zdrowa rywalizacja, popularyzacja tej dyscypliny sportu, podnoszenie sprawności fizycznej, aktywizacja społeczna...

 • Personalizowane zabawki dla dzieci z autyzmem
  Data dodania: 18.06.2018

  Personalizowane zabawki dla dzieci z autyzmem

  Grupa studentów różnych wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego związanych z organizacją Enactus działającą na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ realizuje kompleksowy projekt Bluekids o charakterze społecznym.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.