Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Poznań: WCO będzie miało robota wspomagającego operacje chirurgiczne
  Data dodania: 17.10.2018

  Poznań: WCO będzie miało robota wspomagającego operacje chirurgiczne

  Za miesiąc Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu (WCO) wzbogaci się o wspomagającego operacje chirurgiczne robota Da Vinci. 15 października podpisano umowę w sprawie jego nabycia. Warte około 14 mln zł urządzenie będzie najnowocześniejszym takim robotem w Polsce.

 • MUZYCZNA POCZTÓWKA - Z muzyką przez świat!
  Data dodania: 11.10.2018

  MUZYCZNA POCZTÓWKA - Z muzyką przez świat!

  10 października miał miejsce Integracyjny Przegląd Twórczości MUZYCZNA POCZTÓWKA - Z muzyką przez świat. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ we współpracy z Konińskim Domem Kultury.

 • Kaliski teatr dla niewidomych i niesłyszących
  Data dodania: 08.10.2018

  Kaliski teatr dla niewidomych i niesłyszących

  W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w ramach drugiej edycji projektu „Zobacz, usłysz, poczuj teatr" można zobaczyć i posłuchać trzy spektakle przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

 • Jak pingwinki dom zbudowały
  Data dodania: 02.10.2018

  Jak pingwinki dom zbudowały

  Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w pięknym pałacu żyli mali i duzi chłopcy otoczeni opieką i miłością dobrych pingwinków... Tak moglibyśmy zacząć naszą bajkę o niezwykłym dokonaniu sióstr dominikanek z Broniszewic (Wielkopolska), które przez 22 miesiące zdołały uzbierać 7 mln złotych na budowę nowego domu dla 56 podopiecznych! Domu, w którym...

 • Zaproszenie do Akademii Samodzielności w Koninie
  Data dodania: 02.10.2018

  Zaproszenie do Akademii Samodzielności w Koninie

  Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, jesteś pełnoletni, mieszkasz, pracujesz lub uczysz się w Wielkopolsce i chcesz poprawić swoje umiejętności życiowe, zgłoś się do Akademii Samodzielności w Koninie.

 • Wycieczka do Rewy
  Data dodania: 13.09.2018

  Wycieczka do Rewy

  W okresie od 27 do 31 sierpnia uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, wzięli udział w wycieczce nad morze. Koszt wycieczki pokryto ze środków ze sprzedaży prac uczestników warsztatu oraz ze ze środków własnych uczestników otrzymywanych w...

 • Zawodnicy z WTZ Przygodzice z medalami Igrzysk LZS
  Data dodania: 13.09.2018

  Zawodnicy z WTZ Przygodzice z medalami Igrzysk LZS

  W dniach od 23 do 25 sierpnia uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej Przygodzice z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, brali udział w Finale Centralnym XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS pod nazwą „Siła Niepodległej".

 • Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej
  Data dodania: 06.09.2018

  Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

  28 sierpnia 2018 r. podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie" w Kaliszu z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie udali się na jednodniową wycieczkę do Bierkowic, aby zwiedzić Muzeum Wsi Opolskiej.

 • Toruń pełen wrażeń
  Data dodania: 06.09.2018

  Toruń pełen wrażeń

  Tradycyjnie, jak każdego roku na zakończenie lata podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie", biorący udział w zajęciach terapeutycznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach wyruszyli w podróż po pięknych zakątkach Polski. Tym razem, w dniach 28-30 sierpnia pojechaliśmy do Torunia, po drodze odwiedzając Kruszwicę i...

 • Kiedyś musi być ten pierwszy raz
  Data dodania: 21.08.2018

  Kiedyś musi być ten pierwszy raz

  Jest człowiekiem ogromnie zajętym o wielkim sercu i gotowością do pomagania. Przyznał, że jest w Koninie po raz pierwszy. O kim mowa? To Filip Chajzer dziennikarz i prezenter, który wczoraj odwiedził podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.