Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Uczestnicy WTZ w Doruchowie sięgnęli po sukces
  Data dodania: 16.05.2018

  Uczestnicy WTZ w Doruchowie sięgnęli po sukces

  11 maja w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością ,,Sięgnij po sukces'',  w całej Polsce odbył się szereg imprez i spotkań. Również Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie'' z Kalisza reprezentowana przez uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie wzięła udział w spotkaniu...

 • W biegu bez barier wszyscy równi
  Data dodania: 14.05.2018

  W biegu bez barier wszyscy równi

  12 maja na Malcie w Poznaniu odbyła się siódma edycja charytatywnego Biegu Na Tak, który zorganizowało Stowarzyszenie Na Tak. Wydarzenie było objęte patronatami pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych i prezydenta Poznania. Celem biegu było pozyskanie środków na letni wypoczynek dla 200 dzieci, młodzieży i dorosłych osób z...

 • Sezon wycieczkowy rozpoczęty
  Data dodania: 27.04.2018

  Sezon wycieczkowy rozpoczęty

  Uczestnicy Warsztatu  Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” z Kalisza, wybrali się na jednodniową wycieczkę na Jasną Górę do Częstochowy.

 • Miłośnicy kręgli i cymbergaja po raz kolejny spotkali się w Kaliszu
  Data dodania: 20.04.2018

  Miłośnicy kręgli i cymbergaja po raz kolejny spotkali się w Kaliszu

  Dziewiąta już edycja Turnieju Kręglarskiego i Cymbergaja dla Osób Niepełnosprawnych z Południowej Wielkopolski odbyła się 19 kwietnia. Zawody podobnie jak wszystkie poprzednie, przeprowadzono w kaliskiej kręgielni „Amnezja".

 • Nadal trudno na rynku pracy
  Data dodania: 20.04.2018

  Nadal trudno na rynku pracy

  „Osoby z niepełnosprawnością – niewykorzystany kapitał. (Nie)pełnosprawny w biznesie” – to tytuł konferencji naukowej pod patronatem honorowym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która odbyła się 19 kwietnia w gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego (UEP) w Poznaniu.

 • Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III
  Data dodania: 13.04.2018

  Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” w Koninie ogłasza rekrutację na twórcze warsztaty arteterapii w ramach projektu „Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III”.

 • Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce
  Data dodania: 12.04.2018

  Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce

  Prowadzona przez poznańskie Stowarzyszenie Na Tak Agencja Zatrudnienia Wspomaganego Bizon zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie „Kierunek praca - działaj skutecznie!”.

 • W Obornikach Wlkp. minęło ćwierćwiecze
  Data dodania: 11.04.2018

  W Obornikach Wlkp. minęło ćwierćwiecze

  Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel” w Obornikach Wlkp. w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. Zostało utworzone z inicjatywy rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, w odpowiedzi na luki w zakresie ich rehabilitacji, terapii i adaptacji społecznej. Zrzesza dzieci, młodzież i dorosłych.

 • Kochają podróże
  Data dodania: 05.04.2018

  Kochają podróże

  W czwartkowe przedpołudnie 5 kwietnia Salę Wielką Centrum Kultury Zamek w Poznaniu wypełniły okrzyki dzieci i dorosłych. Były to emocje spowodowane występami artystycznymi podczas XIX Festiwalu Sztuki Naszych Dzieci zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 105 im. Juliana Tuwima oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych...

 • Akceptuj inność. Bądź na tak!
  Data dodania: 28.03.2018

  Akceptuj inność. Bądź na tak!

  21 marca jak co roku ulicami Poznania przeszedł barwny korowód zwiastujący nadejście wiosny. Osoby z zespołem Downa zarażały radością, entuzjazmem, szczerością, otwartością, dystansem do siebie i poczuciem humoru. Pozytywne nastawienie do świata wyraziły w występach artystycznych, które przygotowano na okoliczność ich święta.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.