Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • W Łodzi powstał pierwszy w Polsce Dom Wielopokoleniowy
  Data dodania: 09.01.2019

  W Łodzi powstał pierwszy w Polsce Dom Wielopokoleniowy

  W Łodzi ukończono prace przy pierwszym Domu Wielopokoleniowym, którego ideą jest tworzenie więzi międzyludzkich. Mieszkańcami zrewitalizowanego obiektu przy ul. Wólczańskiej mają być m.in. seniorzy, niepełnosprawni i rodziny z dziećmi.

 • Ostrów Wlkp.: 9 mln unijnego wsparcia na rewitalizację miasta
  Data dodania: 08.01.2019

  Ostrów Wlkp.: 9 mln unijnego wsparcia na rewitalizację miasta

  Umowę w sprawie przyznania unijnego dofinansowania na rewitalizację miasta w wysokości 9 mln zł podpisano 7 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim. Łączny koszt inwestycji wynosi 11 mln zł.

 • Łódź będzie pracować na rzecz poprawy dostępności dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 04.01.2019

  Łódź będzie pracować na rzecz poprawy dostępności dla niepełnosprawnych

  Łódź będzie jedną z trzech gmin, które – w ramach "Partnerstwa na rzecz dostępności" – wezmą udział w opracowaniu zasad lepszego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej i poprawy jej dostępności – poinformował 4 stycznia wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek.

 • Spotkania opłatkowe w Wielkopolsce
  Data dodania: 03.01.2019

  Spotkania opłatkowe w Wielkopolsce

  Jak co roku, na krótko przed świętami Bożego Narodzenia, uczestnicy siedmiu warsztatów terapii zajęciowej z południowej Wielkopolski, prowadzonych przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, wspólnie z pracownikami i zaproszonymi gośćmi zasiedli do świątecznych kolacji, rozpoczynając radosny czas świętowania.

 • Minister Rafalska: samorządy dostrzegają potrzeby swoich seniorów
  Data dodania: 22.12.2018

  Minister Rafalska: samorządy dostrzegają potrzeby swoich seniorów

  Samorządy dostrzegają sytuację demograficzną swojego społeczeństwa i tworzą seniorom warunki do spędzania czasu, miejsca spotkań i realizacji swoich pasji – powiedziała 21 grudnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas otwarcia Dziennego Domu Senior plus w Sulęcinie (Lubuskie).

 • Koło Miłośników Języka Papillon: nie migaj się od migania
  Data dodania: 19.12.2018

  Koło Miłośników Języka Papillon: nie migaj się od migania

  Nauka języka migowego, integracja światów osób słyszących i niesłyszących, szerzenie świadomości o wyzwaniach, z jakimi zmagają się niesłyszący... Członkowie Koła Miłośników Języka Papillon mają ręce pełne roboty - ale od lat wykonują ją z niesłabnącą pasją.

 • Biblioteka multimedialna Ostrowa Wlkp. w finale InAVation Awards 2019 w Amsterdamie
  Data dodania: 14.12.2018

  Biblioteka multimedialna Ostrowa Wlkp. w finale InAVation Awards 2019 w Amsterdamie

  Biblioteka multimedialna Ostrowa Wlkp. znalazła się w finale InAVation Awards 2019 w Amsterdamie i zawalczy o prestiżową nagrodę w branży audiowizualnej – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 • Po raz pierwszy pacjenci skorzystają w Łodzi ze zdalnej telerehabilitacji
  Data dodania: 12.12.2018

  Po raz pierwszy pacjenci skorzystają w Łodzi ze zdalnej telerehabilitacji

  Zdalna telerehabilitacja to nowa forma opieki nad pacjentami z problemami kardiologicznymi, którą zapewnia mieszkańcom z woj. łódzkiego Ośrodek Dziennej Rehabilitacji w Łodzi. Dzięki niej pacjent – zdalnie kontrolowany przez specjalistę – może ćwiczyć w miejscu zamieszkania.

 • „Andrzejkowe szaleństwo"
  Data dodania: 11.12.2018

  „Andrzejkowe szaleństwo"

  29 listopada w dyskotece Lunatyk w Kuźnicy Grabowskiej bawiło się 160 osób z 9 ośrodków – warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy. Integracyjną zabawę andrzejkową zorganizował Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu.

 • Teatralni z PODAJ DALEJ
  Data dodania: 10.12.2018

  Teatralni z PODAJ DALEJ

  30 osób z niepełnosprawnością, ich rodziny i wolontariusze z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przez ostatnie 5 miesięcy przygotowywali dwie etiudy teatralne. Każda inna, każda wzruszająca, każda przejmująca.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.