Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej
  Data dodania: 06.09.2018

  Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

  28 sierpnia 2018 r. podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie" w Kaliszu z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie udali się na jednodniową wycieczkę do Bierkowic, aby zwiedzić Muzeum Wsi Opolskiej.

 • Toruń pełen wrażeń
  Data dodania: 06.09.2018

  Toruń pełen wrażeń

  Tradycyjnie, jak każdego roku na zakończenie lata podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie", biorący udział w zajęciach terapeutycznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach wyruszyli w podróż po pięknych zakątkach Polski. Tym razem, w dniach 28-30 sierpnia pojechaliśmy do Torunia, po drodze odwiedzając Kruszwicę i...

 • Kiedyś musi być ten pierwszy raz
  Data dodania: 21.08.2018

  Kiedyś musi być ten pierwszy raz

  Jest człowiekiem ogromnie zajętym o wielkim sercu i gotowością do pomagania. Przyznał, że jest w Koninie po raz pierwszy. O kim mowa? To Filip Chajzer dziennikarz i prezenter, który wczoraj odwiedził podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

 • Pilotażowa Poznańska Opaska Medyczna SOS dla seniorów
  Data dodania: 01.08.2018

  Pilotażowa Poznańska Opaska Medyczna SOS dla seniorów

  W Poznaniu 15 sierpnia rusza kolejny, na razie pilotażowy, program skierowany do seniorów - Poznańska Opaska Medyczna SOS. Na opasce znajduje się m.in. informacja o chorobach, o przyjmowanych lekach, uczuleniach, a także numer kontaktowy do bliskiej osoby.

 • Isuzu Turquoise dla ośrodka w Owińskach
  Data dodania: 24.07.2018

  Isuzu Turquoise dla ośrodka w Owińskach

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach funkcjonuje w zabytkowych murach dawnego zakonu cystersów. Od 2012 roku jego niewidomi wychowankowie uczą się samodzielnego poruszania w terenie dzięki stworzonemu tam unikatowemu parkowi orientacji przestrzennej ze specjalistycznymi przyrządami dydaktycznymi.

 • Na siedząco też można dobrze żyć
  Data dodania: 23.07.2018

  Na siedząco też można dobrze żyć

  Co robi 18-latek, który miesiącami leży na szpitalnym łóżku, podłączony do respiratora, nie mogąc ruszyć nawet palcem u nogi? Szczerze? Gapi się w sufit i modli, aby jak najszybciej umrzeć. Nie miałem odwagi, żeby ze sobą skończyć. Na szczęście.

 • 212 km rowerami po Wielkopolsce
  Data dodania: 19.07.2018

  212 km rowerami po Wielkopolsce

  W kolejnym rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, w dniach 13-16 lipca, udział wzięło 8 podopiecznych oraz 3 opiekunów.

 • Wycieczka na Kujawy
  Data dodania: 19.07.2018

  Wycieczka na Kujawy

  Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie, działającego przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie'' w Kaliszu udali...

 • Życie człowieka z niepełnosprawnością…
  Data dodania: 18.07.2018

  Życie człowieka z niepełnosprawnością…

  Do naszej redakcji wpływa sporo listów, nie możemy wszystkich opublikować, zresztą nie zawsze jest taka potrzeba. Ą jednak są takie, którymi chcielibyśmy podzielić się z naszymi Czytelnikami. Niektóre z nich przedstawiają sprawy ogólne i powszechnie znane, inne - bardzo indywidualne przypadki, problemy czy wskazówki. Oto jeden z nich, z...

 • „Muzyczny Piknik Pod Dębem”
  Data dodania: 07.07.2018

  „Muzyczny Piknik Pod Dębem”

  … to nazwa imprezy plenerowej zorganizowanej 4 lipca przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie działający przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.