Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Z wizytą w Westernland i Gołuchowie
  Data dodania: 21.09.2017

  Z wizytą w Westernland i Gołuchowie

  Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przygodzicach, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, udali się 12 września na jednodniową wycieczkę do Józefowa koło Chocza, do parku Westernland, reklamowanego jako największa wioska indiańska w Europie, oraz do Gołuchowa.

 • Gala Jubileuszowa w Kuźnicy Grabowskiej
  Data dodania: 19.09.2017

  Gala Jubileuszowa w Kuźnicy Grabowskiej

  Jubileusz – dwudziestolecie działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, świętowano 12 września w Grabowskim Dworku.

 • Z Doruchowa nad polskie morze
  Data dodania: 19.09.2017

  Z Doruchowa nad polskie morze

  W dniach 25 sierpnia - 1 września uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie'' w Kaliszu, wzięli udział w wycieczce do Darłówka nad nasze polskie morze.

 • Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"
  Data dodania: 15.09.2017

  Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"

  „5 zmysłów.DYSTANS" to piąta odsłona cyklu artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom z niepełnosprawnością. Projekt włącza osoby z różnymi typami niepełnosprawności w wiele aspektów życia kulturalnego i społecznego. 

 • Seniorzy zdobyli puchar starosty
  Data dodania: 14.09.2017

  Seniorzy zdobyli puchar starosty

  Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami spotkało się 13 września w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach na XV już Festynie Integracyjnym "Barierom Stop" o Puchar Starosty Poznańskiego.

 • A jednak integracja
  Data dodania: 04.09.2017

  A jednak integracja

  Pisaliśmy o przykładach nietolerancji, niechęci i niezgodzie rodziców na uczęszczanie ich dzieci do klas integracyjnych (NS6/2017) – na szczęście są nieliczne.

 • „Widzisz, co on ma?..."
  Data dodania: 29.08.2017

  „Widzisz, co on ma?..."

  Kiedy słyszymy określenie „głuchoniewidomi", myślimy że chodzi o dwie grupy osób – o głuchych i niewidomych. Tak najczęściej są postrzegani ludzie z równoczesnym uszkodzeniem słuchu i wzroku. W Polsce żyje ich około 7 tysięcy.

 • W świecie ciszy też może powstawać sztuka
  Data dodania: 20.07.2017

  W świecie ciszy też może powstawać sztuka

  Łódzki oddział Polskiego Związku Głuchych zorganizował warsztaty dla osób niesłyszących. Celem projektu „Wielcy Malarze – warsztaty dla osób słabo słyszących" było przybliżenie sztuki osobom z dysfunkcjami słuchu.

 • Do Akademii Życia zaprasza Bartłomiej Politowski z Dylewa
  Data dodania: 20.07.2017

  Do Akademii Życia zaprasza Bartłomiej Politowski z Dylewa

  Do biznesu trzeba mieć głowę Jak rzucić kulą do kręgli do tyłu? Robisz dwa kroki do przodu, a przy trzecim odwracasz się o 180 stopni i puszczasz kulę za siebie. Takie rzuty trenowałem pięć lat temu. Dziś, bezwładnymi rękoma nie przytrzymam kromki chleba.

 • Do Akademii Życia zaprasza Konrad Mielczarek z Dąbia
  Data dodania: 15.07.2017

  Do Akademii Życia zaprasza Konrad Mielczarek z Dąbia

  Wycisnąć z życia ile się da Miałem być lotnikiem, a będę księgowym. Musiałem się przebranżowić. Bezwładnymi rękoma nie uchwycę już sterów. Nie będę osiągał kolejnych pułapów nieba, ale mogę wspinać się po stopniach innej kariery. Nawet siedząc na wózku inwalidzkim.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON