Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Poznańska aukcja na rzecz budowy Domu Autysty przyniosła 102 tys. zł
  Data dodania: 20.11.2017

  Poznańska aukcja na rzecz budowy Domu Autysty przyniosła 102 tys. zł

  102 tys. zł uzyskali organizatorzy przeprowadzonej 18 listopada w Poznaniu charytatywnej aukcji na rzecz stworzenia pierwszego w regionie Domu Autysty. Najdrożej, za 10 tys. zł, zostało sprzedane dzieło Wilhelma Sasnala.

 • Wielkopolska: niemal 100 mln zł na Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego
  Data dodania: 13.11.2017

  Wielkopolska: niemal 100 mln zł na Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego

  Niemal 100 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa zostanie przeznaczonych na utworzenie Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego w Wielkopolsce. Centra, oferujące kompleksowe wsparcie, mają docelowo powstać w każdym powiecie.

 • Poprawia się sytuacja osób z niepełnosprawnością na łódzkim rynku pracy
  Data dodania: 08.11.2017

  Poprawia się sytuacja osób z niepełnosprawnością na łódzkim rynku pracy

  Mimo zmniejszającego się bezrobocia wśród osób niepełnosprawnych, wciąż potrzebne są działania na rzecz aktywizacji zawodowej tej grupy oraz adaptacji i przełamywania barier ze strony pracodawców – uważają uczestnicy konferencji "Niepełnosprawni na rynku pracy" w Łodzi.

 • "Litr paliwa zamiast piwa" - urodzinowa akcja dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 04.11.2017

  "Litr paliwa zamiast piwa" - urodzinowa akcja dla niepełnosprawnych

  O. franciszkanin, dziennikarz, piłkarz i wolontariusz Stowarzyszenia Na Tak - świętują urodziny na początku listopada. Od kilku lat zamiast prezentów, apelują o włączenie się do akcji „litr paliwa zamiast piwa", która wspiera osoby z niepełnosprawnością.

 • Powstał pierwszy w Kaliszu plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością
  Data dodania: 02.11.2017

  Powstał pierwszy w Kaliszu plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością

  Pierwszy w Kaliszu plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową powstał na Polach Marsowych na osiedlu Dobrzec; koszt inwestycji to 510 tys. złotych.

 • Kaliskiej Fundacji „Miłosierdzie" minęło 25 lat
  Data dodania: 24.10.2017

  Kaliskiej Fundacji „Miłosierdzie" minęło 25 lat

  Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" zarejestrowana została w 1992 roku, a od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Zarząd i Rada Nadzorcza pracują społecznie, nie posiłkując się etatowymi pracownikami. Od momentu powstania do chwili obecnej funkcję prezesa Zarządu pełni Pan Stanisław Bronz.

 • Jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku
  Data dodania: 17.10.2017

  Jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku

  15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. To święto ustanowione w 1964 roku, którego celem jest przybliżenie codziennych problemów osób niewidomych i słabowidzących. Z tej właśnie okazji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach zorganizował 16 października przy poznańskim Starym...

 • Lilla Latus bohaterką niecodziennej uroczystości
  Data dodania: 16.10.2017

  Lilla Latus bohaterką niecodziennej uroczystości

  Z największą przyjemnością pragniemy poinformować, że współpracująca od wielu lat z „Naszymi Sprawami", Lilla Latus – autorka publikowanych na naszych łamach licznych artykułów podróżniczych i nie tylko, była bohaterką niecodziennej uroczystości.

 • Uczestnicy WTZ Ostrzeszów w Gołuchowie
  Data dodania: 11.10.2017

  Uczestnicy WTZ Ostrzeszów w Gołuchowie

  W dniu 3 października uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie, działającego przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, wybrali się na wycieczkę do Gołuchowa.

 • W Wielkopolsce powstaną dwa ośrodki dla dzieci z autyzmem
  Data dodania: 04.10.2017

  W Wielkopolsce powstaną dwa ośrodki dla dzieci z autyzmem

  Do końca roku mają powstać w Wielkopolsce dwa ośrodki dla dzieci z autyzmem i sprzężoną niepełnosprawnością. Placówki, dofinansowane w ramach programu "Za życiem" będą funkcjonować w Obornikach i na terenie powiatu pilskiego.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.