Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Data dodania: 10.06.2009

  XI Bieg Sztafetowy osób niepełnosprawnych po Europie

  Start sztafety, w której po raz czwarty udział wzięli niepełnosprawni sportowcy z Kalisza, nastąpił 13 maja 2009 r. w Brukseli w Belgii, zakończenie 28 maja w stolicy Księstwa Andorry.

 • Konkurs Plastyczny "Uroki Wielkopolski"
  Data dodania: 10.06.2009

  Konkurs Plastyczny "Uroki Wielkopolski"

  Tradycyjnie już podczas obchodów Dni Kalisza, w dniu 9 czerwca w holu OSRiR w Kaliszu, Fundacja „Miłosierdzie", zorganizowała imprezę promującą dorobek osób niepełnosprawnych p.n. „Uroki Wielkopolski".

 • Data dodania: 13.05.2009

  Eko Salus realizuje projekt "Trener pracy"

  Mają w nazwie łacińskie słowo „salus", co znaczy „zdrowie". Jak sami o sobie piszą - chcą stworzyć niepełnosprawnym środowisko, w którym będą czuli się dobrze i które pomoże odzyskać im zdrowie, równowagę i dobrą kondycję psychiczną. Poznańskie Stowarzyszenie „Środowisko dla Niepełnosprawnych Eko Salus" (bo o nim mowa) za podstawowy cel swego działania...

 • Data dodania: 24.03.2009

  Aktywne wakacje z adrenaliną

  Poznański START wykorzystuje z powodzeniem rekreacyjne narciarstwo wodne w programach letnich turnusów rehabilitacyjnych, sportowych wakacjach dla dzieci i młodzieży, a także w treningu imitacyjnym paraolimpijskiej reprezentacji Polski narciarzy alpejczyków. Zaawansowaną formą jest narciarstwo osób po urazach rdzenia kręgowego. Konstrukcja wodnej narty...

 • PRZYJAZNE AUTO – Szkoła doskonalenia jazdy
  Data dodania: 21.07.2008

  PRZYJAZNE AUTO – Szkoła doskonalenia jazdy

  „Przyjazne Auto" to program prowadzony przez Skoda Auto Polska na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego celem jest wsparcie aspiracji zawodowych i możliwości spędzania wolnego czasu osób z dysfunkcjami, dzięki zwiększeniu ich mobilności.

 • Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”
  Data dodania: 21.07.2008

  Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”

  Jego organizatorami były Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, OSRiR, oraz Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza".


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON