Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Data dodania: 16.06.2011

  Kaliscy pływacy na zawodach w Odessie

  Już po raz drugi pływacy z niepełnosprawnością z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie", wzięli udział w XII Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Odessie na Ukrainie.

 • Data dodania: 01.06.2011

  Portal i projekt „Pomóż sam sobie"

  Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu do końca 2012 roku realizuje projekt "Pomóż sam sobie - promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych".

 • Data dodania: 31.05.2011

  Telepracownik przyszłości dla absolwentów

  W kwietniu br. firma Eureka Sp. z o.o. z Poznania rozpoczęła realizację projektu „Telepracownik przyszłości - innowacyjny model aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych absolwentów" finansowany w ramach PO Kapitał Ludzki.

 • Data dodania: 24.05.2011

  Osoby niewidome zyskają polski innowacyjny system ostrzegania

  Polscy naukowcy opracowują innowacyjny - nie tylko w Polsce ale i w Europie - system ostrzegania dla osób niewidomych.

 • Data dodania: 23.05.2011

  W Poznaniu o lokalnym rynku pracy

  23 maja br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu miało miejsce spotkanie poświęcone sytuacji osób niepełnosprawnych na lokalnym rynku pracy. Udział w nim wzięli m.in. członkowie Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, która została powołana zarządzeniem Prezydenta Miasta w 2007 roku.

 • Data dodania: 16.05.2011

  „Niepełnosprawny - sprawny webmaster"

  Centrum Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Łodzi realizuje projekt „Niepełnosprawny - sprawny Webmaster", który jest skierowany do osób o wybranych rodzajach niepełnosprawności, z minimum średnim lub zawodowym wykształceniem i dobrą znajomością obsługi komputera, zamieszkałych w województwie łódzkim.

 • Data dodania: 04.05.2011

  Propozycje Stowarzyszenia „Bardziej Kochani"

  Konferencja „W Teatrze Życia Codziennego..." W dniu 20 maja 2011 r. odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Studenckiego Biura Wolontariatu Akademii Pedagogiki Specjalnej pod hasłem: „W teatrze życia codziennego - Twórczość, praca, sport i relacje rodzinne osób z niepełnosprawnością intelektualną". Honorowy...

 • Data dodania: 28.04.2011

  „Zatrudniaj, oszczędzaj, rozwijaj firmę..." w Poznaniu

  Po sukcesie ubiegłorocznej konferencji "Zatrudniaj, oszczędzaj, rozwijaj firmę - zatrudnianie osób z niepełnosprawnością jako pomysł na wdrażanie racjonalnej polityki rynku pracy", skierowanej do pracodawców zatrudniających lub zamierzających zatrudnić osoby z niepełnosprawnością Wielkopolskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza na...

 • Data dodania: 26.04.2011

  Szeroka oferta poznańskiego Startu

  Sportowe Stowarzyszenie START w Poznaniu zaprasza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Wielspin" w Wągrowcu na Warsztaty Motywacyjno-Doradcze z zakresu doradztwa zawodowego, oddziaływania psychologicznego i poradnictwa prawnego w ramach jesiennej edycji projektu „Aktywny Start - Aktywne Życie". Uczestnicy warsztatów będą mogli po ich zakończeniu...

 • Data dodania: 21.04.2011

  Telepracownik przyszłości w Wielkopolsce

  W Wielkopolsce rozpoczyna się realizacja nowego projektu „Telepracownik przyszłości - innowacyjny model aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych absolwentów" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Realizowany jest przez firmę Eureka Sp. z o. o., posiadającą bogate doświadczenia w zakresie realizacji szkoleń i...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.