Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Jan Szczepankiewicz
  Data dodania: 10.12.2018

  III Gala Wolontariatu w Kaliszu

  W Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza 5 grudnia odbyła się uroczysta III Gala Wolontariatu. Wydarzenie to organizowane jest corocznie przez Kaliską Radę Działalności Pożytku Publicznego i Urząd Miasta Kalisza.

 • Prace Sasnala, Kuryluk i Zamojskiego na aukcji dla Domu Autysty
  Data dodania: 08.12.2018

  Prace Sasnala, Kuryluk i Zamojskiego na aukcji dla Domu Autysty

  Ponad 110 prac zostanie zlicytowanych w sobotę, 8 grudnia w Poznaniu podczas charytatywnej aukcji, z której dochód trafi na budowę domu dla dorosłych osób z autyzmem. Prace na aukcję przekazali m.in Ewa Kuryluk, Honza Zamojski, Ryszard Kaja czy Wilhelm Sasnal.

 • Mielnica 1998 - Order Uśmiechu
  Data dodania: 06.12.2018

  O Doktorze Piotrze, który niepełnosprawnym dzieciom dał skrzydła

  Grudzień 1998r. Na pokrytej grubym lodem drodze Doktor Piotr Janaszek traci panowanie nad kierownicą, uderza autem w samochody jadące z naprzeciwka i ginie na miejscu. Tak odszedł człowiek, który w PRL-owskiej Polsce tysiące niepełnosprawnych dzieci wyciągnął z domów i nauczył żyć. Kim był „Doktor Mielnica" i kto kontynuuje jego dzieło?

 • Wiśnik Cup po raz czwarty
  Data dodania: 05.12.2018

  Wiśnik Cup po raz czwarty

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka wspólnie z Konińskim Stowarzyszeniem Sportowym MUSTANG w dniach 1-2 grudnia zorganizowała turniej koszykówki na wózkach WIŚNIK CUP. To wydarzenie organizowane jest w rocznicę śmierci Roberta Wiśnika, reprezentanta kadry narodowej i paraolimpijczyka z Londynu, zawodnika drużyny MUSTANG Konin.

 • Poznań zaoferuje seniorom bezpłatne strzyżenie i mycie okien
  Data dodania: 04.12.2018

  Poznań zaoferuje seniorom bezpłatne strzyżenie i mycie okien

  Na bezpłatne mycie okien i darmowe usługi fryzjerskie będą mogli w 2019 r. w Poznaniu liczyć seniorzy. Już obecnie najstarsi mieszkańcy miasta mogą m.in. nieodpłatnie podróżować taksówkami do urzędu i zamawiać fachowca do drobnych napraw.

 • Na otwarciu zawodów
  Data dodania: 23.11.2018

  160 zawodników na Mistrzostwach Kalisza w LA

  Kolejne, XIV Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce odbyły się 22 listopada. Imprezie patronował prezydent miasta.

 • Eksperci o aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 21.11.2018

  Eksperci o aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych

  Na polskich uczelniach studiuje ponad 20 tys. osób niepełnosprawnych. Mimo że współczynnik aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnością rośnie, jednak 70 proc. tej grupy społecznej pozostaje bez pracy. O ich sytuacji rozmawiano na konferencji w Łodzi.

 • Niepowtarzalne inscenizacje w Lwówku
  Data dodania: 19.11.2018

  Niepowtarzalne inscenizacje w Lwówku

  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło Lwówek (wielkopolskie) zorganizowało osiemnastą edycję Wojewódzkiego Przeglądu Grup Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. 17 listopada w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Lwówku zdolności aktorskie, taneczne i improwizatorskie zaprezentowało osiem...

 • W Poznaniu ruszył projekt wsparcia dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 12.11.2018

  W Poznaniu ruszył projekt wsparcia dla niepełnosprawnych

  Projekt "Niezależność na telefon", w ramach którego wezwani przez telefon asystenci pomogą niepełnosprawnym np. w zakupach czy w dostaniu się do urzędu, uruchomił poznański magistrat. Przedsięwzięcie jest na razie realizowane pilotażowo.

 • Zarzut znęcania się dla b. pracownicy MOPS w Gnieźnie
  Data dodania: 07.11.2018

  Zarzut znęcania się dla b. pracownicy MOPS w Gnieźnie

  Zarzut znęcania się nad osobą nieporadną postawiła prokuratura w Gnieźnie (Wielkopolskie) byłej pracownicy tamtejszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) Karinie G. Kobieta biła i upokarzała 80-letnią niewidomą podopieczną; w środę została zatrzymana.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.