Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce
  Data dodania: 23.03.2018

  Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce

  Do 30 marca 2018 r. Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” z Konina zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do aplikowania do projektu „Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce”.

 • Do jakiej szkoły z białą laską?
  Data dodania: 19.03.2018

  Do jakiej szkoły z białą laską?

  Wyplatanie z wikliny, strzelectwo laserowe dla niewidomych, zajęcia z robotyki, uczestnictwo w spotkaniach oraz rajdach turystycznych 89 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Dreptacze”, zajęcia muzyczne i w pracowni garncarskiej, dyskusyjny klub filmowy, szeroka oferta zajęć rewalidacyjnych.

 • Piękno jest w nas - kampania, która oswaja z niepełnosprawnością
  Data dodania: 02.03.2018

  Piękno jest w nas - kampania, która oswaja z niepełnosprawnością

  Dziewięć wspaniałych kobiet wzięło udział w kampanii Piękno jest w nas. Stanęły przed obiektywem aparatu wspólnie ze swoimi dziećmi, które uwielbiają grać w koszykówkę i mają mnóstwo energii. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystkie maluchy poruszają się na wózkach inwalidzkich.

 • Wystąpienie Doroty Habich, p.o. prezesa Zarządu PFRON podczas konferencji w Szamotułach
  Data dodania: 02.03.2018

  Dobre praktyki przedsiębiorczości społecznej

  Zalety tworzenia modelu spółdzielni socjalnych przy warsztatach terapii zajęciowej oraz rola przedsiębiorczości społecznej w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych były tematem prelekcji Doroty Habich, p.o. prezesa Zarządu PFRON podczas otwarcia konferencji dotyczącej przedsiębiorczości społecznej.

 • Łódzki samorząd rozdysponował środki z PFRON
  Data dodania: 28.02.2018

  Łódzki samorząd rozdysponował środki z PFRON

  PFRON przekaże samorządowi Łodzi ponad 14 mln zł na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnością. 2 mln zł zostanie przeznaczone dla osób poszukujących pracy, w urzędzie jest ich zarejestrowanych ok. 2.2 tys. osób.

 • NIK o aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych w województwie łódzkim
  Data dodania: 23.02.2018

  NIK o aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych w województwie łódzkim

  Samorządy powiatowe i urzędy pracy województwa łódzkiego w większości prawidłowo realizowały zadania w zakresie aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowanych wg algorytmu przez PFRON.

 • Konin – dostępny dla wszystkich
  Data dodania: 23.02.2018

  Konin – dostępny dla wszystkich

  Konin jest trzecim miastem, które może pochwalić się przyjęciem Standardów Dostępności. To, by miasto było dostępne dla wszystkich osób z różnymi niepełnosprawnościami jest jednym z priorytetów działania Oficera Dostępności. Tę odpowiedzialną funkcję od kilku miesięcy sprawuje Tomasz Gilewski.

 • ŚDS - potrzebna i korzystna inwestycja
  Data dodania: 13.02.2018

  ŚDS - potrzebna i korzystna inwestycja

  Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) to dobry sposób wydatkowania pieniędzy publicznych. To korzystna inwestycja zarówno dla osób z niepełnosprawnością, jak i dla samorządów – mówiła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej podczas uroczystości otwarcia takiej placówki w Strzelcach Krajeńskich w Lubuskiem, 12 lutego.

 • Akademia Życia zamyka podwoje
  Data dodania: 29.01.2018

  Akademia Życia zamyka podwoje

  Początek roku, a my kończymy swoją przygodę z Akademią Życia. Celem tego projektu było usamodzielnienie w codziennych czynnościach życiowych i aktywizacja społeczno-zawodowa młodych osób, które na progu dorosłego życia straciły sprawność i poruszają się na wózkach inwalidzkich.

 • Wielkopolska na świątecznie
  Data dodania: 22.01.2018

  Wielkopolska na świątecznie

  W świątecznej atmosferze 18 grudnia podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, którzy biorą udział w zajęciach w WTZ w Pisarzowicach spotkali się w restauracji „Maciejanka" w Kobylej Górze na tradycyjnej Wigilii.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.