Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Park Siemiradzkiego w Gorzowie bez barier
  Data dodania: 26.09.2017

  Park Siemiradzkiego w Gorzowie bez barier

  Miasto Gorzów otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej na remont parku Siemiradzkiego. Obiekt zostanie odnowiony i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Prace budowlane mają zostać zakończone jesienią 2018 roku.

 • Z wizytą w Westernland i Gołuchowie
  Data dodania: 21.09.2017

  Z wizytą w Westernland i Gołuchowie

  Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przygodzicach, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, udali się 12 września na jednodniową wycieczkę do Józefowa koło Chocza, do parku Westernland, reklamowanego jako największa wioska indiańska w Europie, oraz do Gołuchowa.

 • Gala Jubileuszowa w Kuźnicy Grabowskiej
  Data dodania: 19.09.2017

  Gala Jubileuszowa w Kuźnicy Grabowskiej

  Jubileusz – dwudziestolecie działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, świętowano 12 września w Grabowskim Dworku.

 • Z Doruchowa nad polskie morze
  Data dodania: 19.09.2017

  Z Doruchowa nad polskie morze

  W dniach 25 sierpnia - 1 września uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie'' w Kaliszu, wzięli udział w wycieczce do Darłówka nad nasze polskie morze.

 • Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"
  Data dodania: 15.09.2017

  Projekt „5 zmysłów.DYSTANS"

  „5 zmysłów.DYSTANS" to piąta odsłona cyklu artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom z niepełnosprawnością. Projekt włącza osoby z różnymi typami niepełnosprawności w wiele aspektów życia kulturalnego i społecznego. 

 • Seniorzy zdobyli puchar starosty
  Data dodania: 14.09.2017

  Seniorzy zdobyli puchar starosty

  Ponad 300 osób z niepełnosprawnościami spotkało się 13 września w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach na XV już Festynie Integracyjnym "Barierom Stop" o Puchar Starosty Poznańskiego.

 • A jednak integracja
  Data dodania: 04.09.2017

  A jednak integracja

  Pisaliśmy o przykładach nietolerancji, niechęci i niezgodzie rodziców na uczęszczanie ich dzieci do klas integracyjnych (NS6/2017) – na szczęście są nieliczne.

 • „Widzisz, co on ma?..."
  Data dodania: 29.08.2017

  „Widzisz, co on ma?..."

  Kiedy słyszymy określenie „głuchoniewidomi", myślimy że chodzi o dwie grupy osób – o głuchych i niewidomych. Tak najczęściej są postrzegani ludzie z równoczesnym uszkodzeniem słuchu i wzroku. W Polsce żyje ich około 7 tysięcy.

 • W świecie ciszy też może powstawać sztuka
  Data dodania: 20.07.2017

  W świecie ciszy też może powstawać sztuka

  Łódzki oddział Polskiego Związku Głuchych zorganizował warsztaty dla osób niesłyszących. Celem projektu „Wielcy Malarze – warsztaty dla osób słabo słyszących" było przybliżenie sztuki osobom z dysfunkcjami słuchu.

 • Do Akademii Życia zaprasza Bartłomiej Politowski z Dylewa
  Data dodania: 20.07.2017

  Do Akademii Życia zaprasza Bartłomiej Politowski z Dylewa

  Do biznesu trzeba mieć głowę Jak rzucić kulą do kręgli do tyłu? Robisz dwa kroki do przodu, a przy trzecim odwracasz się o 180 stopni i puszczasz kulę za siebie. Takie rzuty trenowałem pięć lat temu. Dziś, bezwładnymi rękoma nie przytrzymam kromki chleba.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.