Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Wielkopolska na świątecznie
  Data dodania: 22.01.2018

  Wielkopolska na świątecznie

  W świątecznej atmosferze 18 grudnia podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, którzy biorą udział w zajęciach w WTZ w Pisarzowicach spotkali się w restauracji „Maciejanka" w Kobylej Górze na tradycyjnej Wigilii.

 • Sztuką przełamują stereotypy
  Data dodania: 15.01.2018

  Sztuką przełamują stereotypy

  W Centrum Handlowym „Avenida" w Poznaniu 9 stycznia odbył się wernisaż wystawy zwycięskich prac XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych", która przebiegała pod hasłem: „Gdy w sercu kwitnie muzyka".

 • 5 mln zł zebrały siostry dominikanki na nowy dom dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 12.01.2018

  5 mln zł zebrały siostry dominikanki na nowy dom dla niepełnosprawnych

  W trakcie tegorocznych wakacji nastąpi przeprowadzka z dotychczasowej siedziby do nowego Domu Chłopaków dla 56 chłopców i mężczyzn z niepełnosprawnością w wieku od 2 do 65 lat z różnym stopniem upośledzenia, podopiecznych 14 sióstr dominikanek z Broniszewic k. Pleszewa.

 • Bezpłatna rehabilitacja domowa w Wielkopolsce
  Data dodania: 04.01.2018

  Bezpłatna rehabilitacja domowa w Wielkopolsce

  Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał pięcioletnie umowy z 44 podmiotami w niemal wszystkich powiatach w regionie na przeprowadzenie rehabilitacji w warunkach domowych. NFZ finansuje do 80 dni zabiegowych w roku, w szczególnych przypadkach może być przedłużona.

 • Rekord Polski Guinnessa w liczbie aniołów zgromadzonych w jednym miejscu pobity w Kaliszu
  Data dodania: 18.12.2017

  Rekord Polski Guinnessa w liczbie aniołów zgromadzonych w jednym miejscu pobity w Kaliszu

  Mieszkańcy Kalisza ustanowili rekord Polski Guinnessa w liczbie aniołów zgromadzonych w jednym miejscu. - Kaliszanie pobili swój ubiegłoroczny rekord, osiągając wynik 531 aniołów, a więc o 131 więcej - poinformowała Wiktoria Witczak z polskiego Biura Rekordów.

 • Chory Tymek leci do USA, na jego leczenie zebrano ok. 2,3 mln zł
  Data dodania: 11.12.2017

  Chory Tymek leci do USA, na jego leczenie zebrano ok. 2,3 mln zł

  Ok. 2,3 mln zł udało się w sumie zebrać na leczenie ciężko chorego Tymona z podpoznańskich Złotnik; w środę chłopiec leci z tatą na kilka miesięcy do USA. W poniedziałek 11 grudnia na konferencji prasowej ojciec Tymka dziękował wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

 • Beata Olga Kowalska odwiedziła Fundację Gajusz
  Data dodania: 28.11.2017

  Beata Olga Kowalska odwiedziła Fundację Gajusz

  Aktorka Beata Olga Kowalska odwiedziła łódzką Fundację Gajusz, na rzecz której przekazała swoją nagrodę - 10 tys. zł - wygraną w jubileuszowym odcinku ostatniej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

 • „Piękne spojrzenie" finałem projektu „5 zmysłów"
  Data dodania: 24.11.2017

  „Piękne spojrzenie" finałem projektu „5 zmysłów"

  Spektakl muzyczny „Piękne spojrzenie" w reż. Katarzyny Stoparczyk zwieńczy w Poznaniu tegoroczną edycję projektu „5 zmysłów. Imaginarium". W trakcie wydarzenia muzycy wykonają specjalnie napisane utwory inspirowane wypowiedziami niewidomych dzieci.

 • XIII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza w LA
  Data dodania: 24.11.2017

  XIII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza w LA

  Kolejne, XIII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce odbyły się.23 listopada w Ośrodku Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Ich organizatorem była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" oraz WTZ w Kaliszu, przy wsparciu OSRiR, a patronował im prezydent Miasta, Grzegorz Sapiński.

 • Poznańska aukcja na rzecz budowy Domu Autysty przyniosła 102 tys. zł
  Data dodania: 20.11.2017

  Poznańska aukcja na rzecz budowy Domu Autysty przyniosła 102 tys. zł

  102 tys. zł uzyskali organizatorzy przeprowadzonej 18 listopada w Poznaniu charytatywnej aukcji na rzecz stworzenia pierwszego w regionie Domu Autysty. Najdrożej, za 10 tys. zł, zostało sprzedane dzieło Wilhelma Sasnala.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.