Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Polska Boccia na podium
  Data dodania: 13.07.2017

  Polska Boccia na podium

  Poznań na kilka dni stał się europejską stolicą bocci. Od 6 do 9 lipca w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej BISFed - Światowa Federacja Sportowa Bocci (www.bisfed.com) członek Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego zorganizowała wraz z Polskim Związkiem Bocci (

 • Do Akademii Życia zaprasza Magda Bebel z Bukowej
  Data dodania: 10.07.2017

  Do Akademii Życia zaprasza Magda Bebel z Bukowej

  W Koninie każdy ma swoją „akademię życia" Jestem przedsiębiorcza, asertywna i wygadana. Gdybym mogła, to byłabym w pięciu miejscach na raz. Ale, że przyszłam na świat z „wadą fabryczną" kręgosłupa, to mogę być w jednym.

 • Do Akademii Życia zaprasza Tomasz Orzech z Polkowic
  Data dodania: 05.07.2017

  Do Akademii Życia zaprasza Tomasz Orzech z Polkowic

  Trzeba żyć – po coś i za coś Po co ja wspiąłem się na to drzewo? Tysiące razy zadawałem sobie to pytanie leżąc przez wiele miesięcy w szpitalach. Szczera odpowiedź boli. Bo miałem 20 lat, byłem zbyt pewny siebie i zamroczony alkoholem.

 • Projekt zatrudnienia wspomaganego „Kierunek praca" w Wielkopolsce
  Data dodania: 03.07.2017

  Projekt zatrudnienia wspomaganego „Kierunek praca" w Wielkopolsce

  Agencja Zatrudnienia Wspomaganego Bizon realizuje projekt „Kierunek praca" skierowany do osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

 • Poznań przyjazny studentom z niepełnosprawnością
  Data dodania: 03.07.2017

  Poznań przyjazny studentom z niepełnosprawnością

  Poznańskie uczelnie ułatwią kształcenie się osobom niepełnosprawnym i pomogą im w uzyskaniu zatrudnienia po zakończeniu nauki. Porozumienie w tej sprawie zawarły w końcu czerwca Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM), Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

 • Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
  Data dodania: 01.07.2017

  Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

  22 czerwca uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie prowadzonego przezFundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kalisz,u uczestniczyli w jednodniowej wycieczce w rejonie Kotliny Kłodzkiej.

 • Z wizytą w Afrykarium
  Data dodania: 30.06.2017

  Z wizytą w Afrykarium

  Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odolanowie, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, 22 czerwca wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Główną atrakcją naszej wyprawy było Afrykarium przy wrocławskim ZOO.

 • Najpiękniejsze miejsca w moim mieście
  Data dodania: 22.06.2017

  Najpiękniejsze miejsca w moim mieście

  W holu OSRiR w Kaliszu 14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie XI Regionalnego Konkursu Plastycznego dla Osób Niepełnosprawnych oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Impreza ta była wkładem środowiska osób z niepełnosprawnością w obchody święta Miasta Kalisza, a jej celem było podkreślenie aktywnej obecności w społeczeństwie, tej, wcale niemałej...

 • W Wielkopolsce na sportowo
  Data dodania: 01.06.2017

  W Wielkopolsce na sportowo

  W obiektach sportowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach 24 maja miała miejsce rywalizacja sportowa osób z niepełnosprawnością, obejmująca XVIII Imprezę Sportowo-Integracyjną i XV Wojewódzką Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 • Dni Mamy Onkologicznej od 22 maja w Poznaniu
  Data dodania: 22.05.2017

  Dni Mamy Onkologicznej od 22 maja w Poznaniu

  Strach i bezradność towarzyszą każdej matce czuwającej przy łóżku przewlekle i śmiertelnie chorego dziecka - podkreślają organizatorzy II Dni Mamy Onkologicznej. Cykl specjalnych wydarzeń ma dodać matkom sił w codziennej walce o zdrowie dzieci.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON