Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Tworzyć drogę ku samodzielności
  Data dodania: 18.05.2018

  Tworzyć drogę ku samodzielności

  „Osoby z niepełnosprawnością w środowisku lokalnym” – to tytuł konferencji zorganizowanej 16 maja przez Miasto Konin, PFRON i MOPR w Koninie. Celem wydarzenia było ukazanie form rehabilitacji i terapii oraz pomocy osobom z niepełnosprawnościami w subregionie konińskim.

 • Uczestnicy WTZ w Doruchowie sięgnęli po sukces
  Data dodania: 16.05.2018

  Uczestnicy WTZ w Doruchowie sięgnęli po sukces

  11 maja w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością ,,Sięgnij po sukces'',  w całej Polsce odbył się szereg imprez i spotkań. Również Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,,Miłosierdzie'' z Kalisza reprezentowana przez uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Doruchowie wzięła udział w spotkaniu...

 • W biegu bez barier wszyscy równi
  Data dodania: 14.05.2018

  W biegu bez barier wszyscy równi

  12 maja na Malcie w Poznaniu odbyła się siódma edycja charytatywnego Biegu Na Tak, który zorganizowało Stowarzyszenie Na Tak. Wydarzenie było objęte patronatami pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych i prezydenta Poznania. Celem biegu było pozyskanie środków na letni wypoczynek dla 200 dzieci, młodzieży i dorosłych osób z...

 • Sezon wycieczkowy rozpoczęty
  Data dodania: 27.04.2018

  Sezon wycieczkowy rozpoczęty

  Uczestnicy Warsztatu  Terapii Zajęciowej w Kuźnicy Grabowskiej, prowadzonego przez Fundację Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” z Kalisza, wybrali się na jednodniową wycieczkę na Jasną Górę do Częstochowy.

 • Miłośnicy kręgli i cymbergaja po raz kolejny spotkali się w Kaliszu
  Data dodania: 20.04.2018

  Miłośnicy kręgli i cymbergaja po raz kolejny spotkali się w Kaliszu

  Dziewiąta już edycja Turnieju Kręglarskiego i Cymbergaja dla Osób Niepełnosprawnych z Południowej Wielkopolski odbyła się 19 kwietnia. Zawody podobnie jak wszystkie poprzednie, przeprowadzono w kaliskiej kręgielni „Amnezja".

 • Nadal trudno na rynku pracy
  Data dodania: 20.04.2018

  Nadal trudno na rynku pracy

  „Osoby z niepełnosprawnością – niewykorzystany kapitał. (Nie)pełnosprawny w biznesie” – to tytuł konferencji naukowej pod patronatem honorowym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która odbyła się 19 kwietnia w gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego (UEP) w Poznaniu.

 • Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III
  Data dodania: 13.04.2018

  Rekrutacja do projektu Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” w Koninie ogłasza rekrutację na twórcze warsztaty arteterapii w ramach projektu „Arteterapia Drogą Do Twórczej Integracji III”.

 • Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce
  Data dodania: 12.04.2018

  Rekrutacja do nowego projektu w Wielkopolsce

  Prowadzona przez poznańskie Stowarzyszenie Na Tak Agencja Zatrudnienia Wspomaganego Bizon zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie „Kierunek praca - działaj skutecznie!”.

 • W Obornikach Wlkp. minęło ćwierćwiecze
  Data dodania: 11.04.2018

  W Obornikach Wlkp. minęło ćwierćwiecze

  Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel” w Obornikach Wlkp. w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. Zostało utworzone z inicjatywy rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, w odpowiedzi na luki w zakresie ich rehabilitacji, terapii i adaptacji społecznej. Zrzesza dzieci, młodzież i dorosłych.

 • Kochają podróże
  Data dodania: 05.04.2018

  Kochają podróże

  W czwartkowe przedpołudnie 5 kwietnia Salę Wielką Centrum Kultury Zamek w Poznaniu wypełniły okrzyki dzieci i dorosłych. Były to emocje spowodowane występami artystycznymi podczas XIX Festiwalu Sztuki Naszych Dzieci zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 105 im. Juliana Tuwima oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.