Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Data dodania: 05.08.2011

  Aktywnie znaczy pozytywnie

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ rozpoczęła w lipcu rekrutację drugiej grupy uczestników projektu „Żyjesz aktywnie myślisz pozytywnie". Oferta jest skierowana do 20 osób przede wszystkim poruszających się na wózkach z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, zamieszkałych w Koninie lub powiatach: konińskim, kolskim, słupeckim...

 • Data dodania: 07.07.2011

  Aktywnie podają dalej!

  W Fundacji im. dr. Piotra Janaszka Podaj Dalej w Koninie mimo, że okres wakacyjny dzieje się bardzo wiele.

 • Konkurs plastyczny „Zabytki Ziemi Kaliskiej"
  Data dodania: 27.06.2011

  Konkurs plastyczny „Zabytki Ziemi Kaliskiej"

  W holu OSRiR w Kaliszu 21 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla osób niepełnosprawnych pod nazwą „Zabytki Ziemi Kaliskiej" oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Podobnie jak przednie - impreza ta była wkładem środowiska osób niepełnosprawnych w obchody święta miasta Kalisza, a jej celem było podkreślenie aktywnej...

 • Festiwal Malta 2011 dostępny dla osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 26.06.2011

  Festiwal Malta 2011 dostępny dla osób niepełnosprawnych

  Od 4 do 9 lipca odbędzie się w Poznaniu Malta Festival, legendarny festiwal teatralny, który z roku na rok poszerza swoją formułę, stając się prtzedsięwzięciem wielowymiarowym, nastawionym na różnorodnego widza. W 2011 r. głownym motywem wydarzenia (idiomem) jest WYKLUCZENIE.

 • Data dodania: 21.06.2011

  Dzieła malarskie z audiodeskrypcją

  W Muzeum Narodowym w Poznaniu osoby niewidome i słabowidzące dzięki tzw. audiodeskrypcji od połowy października - przez miesiąc - będą mogły oglądać obrazy m.in. Jacka Malczewskiego i Władysława Podkowińskiego. 25 dzieł będzie można dotknąć, usłyszeć, w przypadku martwej natury zawierającej owoce uruchomiony będzie też zmysł smaku, a w przypadku kwiatów -...

 • Data dodania: 16.06.2011

  Kaliscy pływacy na zawodach w Odessie

  Już po raz drugi pływacy z niepełnosprawnością z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu, działającym przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie", wzięli udział w XII Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Odessie na Ukrainie.

 • Data dodania: 01.06.2011

  Portal i projekt „Pomóż sam sobie"

  Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu do końca 2012 roku realizuje projekt "Pomóż sam sobie - promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych".

 • Data dodania: 31.05.2011

  Telepracownik przyszłości dla absolwentów

  W kwietniu br. firma Eureka Sp. z o.o. z Poznania rozpoczęła realizację projektu „Telepracownik przyszłości - innowacyjny model aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych absolwentów" finansowany w ramach PO Kapitał Ludzki.

 • Data dodania: 24.05.2011

  Osoby niewidome zyskają polski innowacyjny system ostrzegania

  Polscy naukowcy opracowują innowacyjny - nie tylko w Polsce ale i w Europie - system ostrzegania dla osób niewidomych.

 • Data dodania: 23.05.2011

  W Poznaniu o lokalnym rynku pracy

  23 maja br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu miało miejsce spotkanie poświęcone sytuacji osób niepełnosprawnych na lokalnym rynku pracy. Udział w nim wzięli m.in. członkowie Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, która została powołana zarządzeniem Prezydenta Miasta w 2007 roku.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.