Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Data dodania: 16.11.2011

  Wielkopolski jubileusz 50-lecia sportu

  W 2011 roku przypada jubileusz 50-lecia polskiego sportu osób niepełnosprawnych zapoczątkowanego w 1961 roku w Wielkopolsce.

 • Data dodania: 13.10.2011

  „Krowa" kreuje rozwój i aktywizuje

  Stowarzyszenie Środowisko dla Niepełnosprawnych Eko Salus realizuje projekt „Krowa - Kreowanie Rozwoju Osobistego Wspieranego Aktywnie". Oferuje także pracę tymczasową we współpracy z firmą "Synergia". Natomiast ze sporym sukcesem realizowało zakończony już projekt „Trener Pracy - Centrum Zatrudnienia Wspomaganego w Wielkopolsce".

 • Data dodania: 02.10.2011

  Diagnostyka i terapia dzieci z dysleksją i ADHD

  BIOMED Centrum diagnostyki i neuroterapii zaprasza na otwarte seminarium dydaktyczne „Innowacje w psychologii i pedagogice. Nowe sposoby diagnostyki i terapii dzieci z dysleksją i ADHD"

 • Data dodania: 27.09.2011

  "Pomagając innym, pomagamy sobie"

  Okręg Wielkopolski Polskiego Związku Niewidomych dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu realizuje projekt "Pomagając innym, pomagamy sobie".

 • Data dodania: 19.09.2011

  Co wiemy o padaczce?

  Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki zaprasza na konferencję informacyjno-edukacyjną pt. „Co wiemy o padaczce?". Jest ona adresowana szczególnie do pracowników administracji publicznej, pedagogów, rodziców i opiekunów dzieci chorujących na padaczkę. Spotkanie odbędzie się 17 października 2011 r. o godz. 11.00 w Instytucie...

 • Data dodania: 08.09.2011

  Wielkopolska otwarta dla Niepełnosprawnych

  8 września 2011 roku rozpoczęła się II edycja Konkursu Samorządu Województwa Wielkopolskiego pod hasłem: „Wielkopolska otwarta dla Niepełnosprawnych".

 • Data dodania: 24.08.2011

  Wspracie osób z zaburzeniami psychicznymi

  Stowarzyszenie Na Tak w Poznaniu realizuje projekt pn. „Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi na rynku pracy II" i zaprasza chętne osoby do skorzystania ze wsparcia w znalezieniu i utrzymaniu pracy, jak i innych form pomocy - m.in. konsultacji z psychologiem, doradcą zawodowym, warsztatów psychologicznych, kursów zawodowych lub staży...

 • Data dodania: 05.08.2011

  Aktywnie znaczy pozytywnie

  Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ rozpoczęła w lipcu rekrutację drugiej grupy uczestników projektu „Żyjesz aktywnie myślisz pozytywnie". Oferta jest skierowana do 20 osób przede wszystkim poruszających się na wózkach z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, zamieszkałych w Koninie lub powiatach: konińskim, kolskim, słupeckim...

 • Data dodania: 07.07.2011

  Aktywnie podają dalej!

  W Fundacji im. dr. Piotra Janaszka Podaj Dalej w Koninie mimo, że okres wakacyjny dzieje się bardzo wiele.

 • Konkurs plastyczny „Zabytki Ziemi Kaliskiej"
  Data dodania: 27.06.2011

  Konkurs plastyczny „Zabytki Ziemi Kaliskiej"

  W holu OSRiR w Kaliszu 21 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla osób niepełnosprawnych pod nazwą „Zabytki Ziemi Kaliskiej" oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Podobnie jak przednie - impreza ta była wkładem środowiska osób niepełnosprawnych w obchody święta miasta Kalisza, a jej celem było podkreślenie aktywnej...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.