Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Data dodania: 05.09.2010

  Mosina nagrodzona za dostępność

  Targi Pomorskie Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współudziale Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa i Związku Powiatów Pomorskich po raz kolejny zorganizowały jedyny w Polsce konkurs „Modernizacja Roku", który nagradza i promuje najlepsze w kraju przebudowy, remonty, modernizacje obiektów budowlanych,...

 • Data dodania: 19.07.2010

  Silni Duchem w Zielonej Górze

  1 lipca 2010 r. Towarzystwo Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczęło realizację Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Silni Duchem - wsparcie osób niepełnosprawnych w drodze do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym".

 • IX Spotkania Teatralne w Łodzi
  Data dodania: 29.06.2010

  IX Spotkania Teatralne w Łodzi

  Międzynarodowe Biennale, IX Spotkania Teatralne Terapia i Teatr zostały zorganizowane w terminie 7-9 czerwca 2010 roku przez Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, we współpracy z wieloma instytucjami z obszarów nauki, kultury i edukacji oraz z organizacjami pozarządowymi. Honorowy patronat nad festiwalem przyjął minister kultury i dziedzictwa narodowego...

 • Data dodania: 27.04.2010

  Nie zamieniaj jednośladu na wieloślad

  ...to hasło kampanii społecznej, której inicjatorem jest jeden z podopiecznych Fundacji PODAJ DALEJ.

 • Data dodania: 06.04.2010

  Równiejsze szanse w Komputroniku

  Firma Komputronik S.A. jest czołowym dostawcą sprzętu komputerowego, gospodarstwa domowego i elektroniki użytkowej. W ramach pierwszego etapu programu „Komputronik równych szans", firma zatrudniła 20 osób z niepełnosprawnością m.in. na stanowisku asystenta działu personalnego, działu marketingu, konsultanta w dziale wdrożeń obsługi klienta.

 • Data dodania: 28.03.2010

  Kolejny informator o Poznaniu

  W ramach realizowanego przez pełnomocnika prezydenta Poznania ds. osób niepełnosprawnych programu „Poznaję - Wiem - Działam", którego głównym celem jest zwiększenie osobom niepełnosprawnym dostępu do informacji, wydano IV część „Poznańskiego Informatora dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Dostępność budynków użyteczności publicznej".

 • Data dodania: 05.11.2009

  Zawody konne

  Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie k. Wrześni prowadzi działalność dzięki dotacjom z PFRON, wsparciu gminy i hojności sponsorów. Na co dzień prowadzi terapię, organizuje wycieczki i imprezy integracyjne.

 • Fundacja Miłosierdzie
  Data dodania: 04.09.2009

  Fundacja Miłosierdzie

  XLIX Decathlon Osób Niepełnosprawnych

 • Data dodania: 30.06.2009

  VI Europejska Spartakiada w Wielkopolsce

  Kolejna, już szósta Europejska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Wągrowcu i w Poznaniu w dniach 17 i 18 czerwca 2009 r. stanowiła kolejne wydarzenie o znaczącej randze.

 • Data dodania: 10.06.2009

  XI Bieg Sztafetowy osób niepełnosprawnych po Europie

  Start sztafety, w której po raz czwarty udział wzięli niepełnosprawni sportowcy z Kalisza, nastąpił 13 maja 2009 r. w Brukseli w Belgii, zakończenie 28 maja w stolicy Księstwa Andorry.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.