Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Data dodania: 01.04.2011

  W Łodzi „Dobry start gwarancją sukcesu"

  Fundacja „Normalna Przyszłość" zaprasza osoby niepełnosprawne, nieaktywne zawodowo w wieku od 15-64 lat, mieszkające w Łodzi do udziału w projekcie „Dobry start gwarancją sukcesu". Zajęcia rozpoczną się w czerwcu 2011 r. w Łodzi.

 • Data dodania: 28.02.2011

  Nowa jakość aktywizacji w wielkopolskich ZAZ

  30 czerwca 2011 r. zakończy się realizacja projektu „Nowa jakość aktywizacji społeczno-zawodowej w wielkopolskich ZAZ" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Data dodania: 20.02.2011

  Pomóż sam sobie - aktywizacja niepełnosprawnych

  Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu od 1 lutego 2011 r. do 31 stycznia 2012 realizuje projekt pt. „Pomóż sam sobie - promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych".

 • Data dodania: 20.02.2011

  Centrum Południowa nagrodzone i otwarte!

  15 lutego 2011 r. otwarto nową siedzibę Fundacji PODAJ DALEJ im. Doktora Piotra Janaszka przy ul. Południowej 2 A w Koninie, co zbiegło się z urodzinami tej organizacji.

 • Data dodania: 15.02.2011

  Punkt Aktywizacji II w Bytomiu

  Osoby niepełnosprawne intelektualnie bywają postrzegane jako niezdolne do uczenia się, samodzielnego myślenia, a co się z tym wiąże również pracy. Skutecznie te stereotypy łamie Punkt Aktywizacji II w Bytomiu, który wyszukuje odpowiednie stanowiska pracy dla osób ze znacznym i umiarkowanym upośledzeniem intelektualnym. W miejscu pracy doradcy zawodowi,...

 • Data dodania: 14.02.2011

  Walentynki 2011

  10 lutego, w restauracji „Margo" odbyła się integracyjna zabawa walentynkowa, w której udział wzięło ponad 200 osób niepełnosprawnych z placówek rehabilitacyjnych z Kalisza i sąsiednich powiatów. Jej organizatorami byli: Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie" w Kaliszu, Fundacja "Aktywni Zawodowo" oraz Stowarzyszenie "Wszystko dla...

 • Data dodania: 03.01.2011

  „Zainwestuj w świat - zobacz, że warto”

  Stowarzyszenie „Środowisko dla Niepełnosprawnych Eko Salus" realizuje kolejny projekt z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu: "Zainwestuj w Świat - zobacz, że warto", współfinansowany z programu grantowego Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

 • Data dodania: 19.12.2010

  Projekt „Integracja - Rewelacja" w Kępnie

  W Kępnie zakończono realizację projektu „Integracja - Rewelacja", którego celem było rozwijanie kompetencji społecznych uczniów i otoczenia szkoły, umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie w relacjach interpersonalnych, w tym kształtowanie odpowiedzialności i szacunku w klasach integracyjnych.

 • Data dodania: 17.10.2010

  Krainy bez barier

  Dwie gminy w woj. łódzkim realizują projekt „Kraina bez barier". W powstającym obiekcie Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie będą boiska sportowe, kąpielisko, pomosty wędkarskie, wodny ogród botaniczny, sale konferencyjne i dydaktyczne oraz gabinety odnowy biologicznej.

 • Data dodania: 05.09.2010

  Mosina nagrodzona za dostępność

  Targi Pomorskie Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współudziale Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa i Związku Powiatów Pomorskich po raz kolejny zorganizowały jedyny w Polsce konkurs „Modernizacja Roku", który nagradza i promuje najlepsze w kraju przebudowy, remonty, modernizacje obiektów budowlanych,...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.