Region III lubuskie, wielkopolskie, łódzkie

 • Data dodania: 28.03.2010

  Kolejny informator o Poznaniu

  W ramach realizowanego przez pełnomocnika prezydenta Poznania ds. osób niepełnosprawnych programu „Poznaję - Wiem - Działam", którego głównym celem jest zwiększenie osobom niepełnosprawnym dostępu do informacji, wydano IV część „Poznańskiego Informatora dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Dostępność budynków użyteczności publicznej".

 • Data dodania: 05.11.2009

  Zawody konne

  Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie k. Wrześni prowadzi działalność dzięki dotacjom z PFRON, wsparciu gminy i hojności sponsorów. Na co dzień prowadzi terapię, organizuje wycieczki i imprezy integracyjne.

 • Fundacja Miłosierdzie
  Data dodania: 04.09.2009

  Fundacja Miłosierdzie

  XLIX Decathlon Osób Niepełnosprawnych

 • Data dodania: 30.06.2009

  VI Europejska Spartakiada w Wielkopolsce

  Kolejna, już szósta Europejska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Wągrowcu i w Poznaniu w dniach 17 i 18 czerwca 2009 r. stanowiła kolejne wydarzenie o znaczącej randze.

 • Data dodania: 10.06.2009

  XI Bieg Sztafetowy osób niepełnosprawnych po Europie

  Start sztafety, w której po raz czwarty udział wzięli niepełnosprawni sportowcy z Kalisza, nastąpił 13 maja 2009 r. w Brukseli w Belgii, zakończenie 28 maja w stolicy Księstwa Andorry.

 • Konkurs Plastyczny "Uroki Wielkopolski"
  Data dodania: 10.06.2009

  Konkurs Plastyczny "Uroki Wielkopolski"

  Tradycyjnie już podczas obchodów Dni Kalisza, w dniu 9 czerwca w holu OSRiR w Kaliszu, Fundacja „Miłosierdzie", zorganizowała imprezę promującą dorobek osób niepełnosprawnych p.n. „Uroki Wielkopolski".

 • Data dodania: 13.05.2009

  Eko Salus realizuje projekt "Trener pracy"

  Mają w nazwie łacińskie słowo „salus", co znaczy „zdrowie". Jak sami o sobie piszą - chcą stworzyć niepełnosprawnym środowisko, w którym będą czuli się dobrze i które pomoże odzyskać im zdrowie, równowagę i dobrą kondycję psychiczną. Poznańskie Stowarzyszenie „Środowisko dla Niepełnosprawnych Eko Salus" (bo o nim mowa) za podstawowy cel swego działania...

 • Data dodania: 24.03.2009

  Aktywne wakacje z adrenaliną

  Poznański START wykorzystuje z powodzeniem rekreacyjne narciarstwo wodne w programach letnich turnusów rehabilitacyjnych, sportowych wakacjach dla dzieci i młodzieży, a także w treningu imitacyjnym paraolimpijskiej reprezentacji Polski narciarzy alpejczyków. Zaawansowaną formą jest narciarstwo osób po urazach rdzenia kręgowego. Konstrukcja wodnej narty...

 • PRZYJAZNE AUTO – Szkoła doskonalenia jazdy
  Data dodania: 21.07.2008

  PRZYJAZNE AUTO – Szkoła doskonalenia jazdy

  „Przyjazne Auto" to program prowadzony przez Skoda Auto Polska na rzecz osób niepełnosprawnych. Jego celem jest wsparcie aspiracji zawodowych i możliwości spędzania wolnego czasu osób z dysfunkcjami, dzięki zwiększeniu ich mobilności.

 • Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”
  Data dodania: 21.07.2008

  Konkurs Plastyczny „Kalisz – najstarsze miasto w Polsce”

  Jego organizatorami były Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, OSRiR, oraz Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.