Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Dworzec autobusowy we Wrocławiu dostosowany do osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 06.12.2018

  Dworzec autobusowy we Wrocławiu dostosowany do osób z niepełnosprawnościami

  Obniżone podjazdy, linie dla niedowidzących i specjalnie przystosowane autobusy to niektóre z udogodnień, które mają ułatwić osobom z niepełnosprawnościami przejazd z dworca PKS do wrocławskiego portu lotniczego.

 • Rowerowy maraton zakończył akcję „Aktywny tydzień"
  Data dodania: 03.12.2018

  Rowerowy maraton zakończył akcję „Aktywny tydzień"

  Przez cztery godziny wyciskali siódme poty, ze wszystkich sił pedałując na rowerach stacjonarnych. Uczestnikom charytatywnego maraton na rowerach stacjonarnych, który we Wrocławiu zakończył się w sobotę, 1 grudnia wieczorem, sił dodawała myśl, że wspierają dobrą sprawę.

 • Mikołajkowy bieg w charytatywnym celu
  Data dodania: 03.12.2018

  Mikołajkowy bieg w charytatywnym celu

  164 Mikołajów i Mikołajek, uczestników biegu w Żytniowie w woj. opolskim, podarowało prezenty wrocławskiej Fundacji „Potrafię Pomóc"! Cegiełki pomogą w budowie domu samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego, chorobą wiecznego głodu.

 • Ruszył całodobowy dziecięcy oddział psychiatryczny w Bielsku-Białej
  Data dodania: 01.12.2018

  Ruszył całodobowy dziecięcy oddział psychiatryczny w Bielsku-Białej

  Całodobowy oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży został uruchomiony w bielskim Szpitalu Pediatrycznym. Do tej pory na Podbeskidziu nie było takiej formy opieki medycznej – poinformował 30 listopada rzecznik szpitala Sławomir Horowski.

 • Lekcja tolerancji i empatii
  Data dodania: 30.11.2018

  Lekcja tolerancji i empatii

  ... dla 1250 uczniów i przedszkolaków z Dolnego Śląska oraz cegiełka do budowy we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc! Wrocławska Fundacja „Potrafię pomóc" 29 listopada otrzymała grant na 5 tysięcy euro od międzynarodowej Fundacji C&A!

 • Iwona Ciesielska - Prezes Stowarzyszenia PSONI w Czestochowie oraz Irek Bieleninik - prowadzacy
  Data dodania: 28.11.2018

  55 lat minęło jak jeden dzień...

  W gościnnych progach Muzeum Monet JPII Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie świętowało jubileusz 55-lecia swojego istnienia.

 • Gliwickie Spotkania Tęczowe
  Data dodania: 28.11.2018

  Gliwickie Spotkania Tęczowe

  XII Gliwickie Spotkania Tęczowe już za nami! 22 listopada br. w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego Łabędź w Gliwicach-Łabędach spotkały się zespoły artystów z niepełnosprawnościami z Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych.

 • 5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc
  Data dodania: 28.11.2018

  5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc

  5000 euro na warsztaty dla dolnośląskich uczniów i oraz na budowę we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc. 29 listopada, wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc" odbierze symboliczny czek od międzynarodowej Fundacji C&A i zorganizuje pierwsze warsztaty „Wchodzę w rolę".

 • Kultura dostępna dla wszystkich.....?
  Data dodania: 26.11.2018

  Kultura dostępna dla wszystkich.....?

  Niepełnosprawność często wiąże sie z innym postrzeganiem rzeczywistości. Według psychologii i pedagogiki humanistycznej, człowiek jest jednością psychofizyczną, zatem nie można jego zachowań interpretować tylko w odniesieniu do poszczególnych sfer jego funkcjonowania.

 • Jubileusz WTZ Tęcza w Gliwicach
  Data dodania: 23.11.2018

  Jubileusz WTZ Tęcza w Gliwicach

  17 listopada w kinie Amok - Scena Bajka w Gliwicach uroczyście obchodzono 25-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza" oraz 7. urodziny prowadzącej je Fundacji Różyczka.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.