Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Startuje PluraPomoc
  Data dodania: 16.02.2018

  Startuje PluraPomoc

  Śląski europoseł Marek Plura uruchamia #PluraPomoc. Darmowe porady indywidualne i zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin.

 • Miej Obraz Osoby Niewidomej, czyli różne strony życia w ciemności
  Data dodania: 09.02.2018

  Miej Obraz Osoby Niewidomej, czyli różne strony życia w ciemności

  To tytuł akcji edukacyjno-kulturalnej, której pomysłodawcą jest niewidzący od 2006 roku Łukasz Baruch (dąbrowski działacz społeczny, animator życia kulturalnego i wokalista). Celem inicjatywy jest przybliżenie, głównie najmłodszym mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, świata w jakim żyją na co dzień osoby niewidome.

 • Transport dla osób z niepełnosprawnością w Katowicach i nie tylko
  Data dodania: 09.02.2018

  Transport dla osób z niepełnosprawnością w Katowicach i nie tylko

  Poniżej znajdują się informacje dotyczące usług przewozowych dla osób z niepełnosprawnością oraz zasad przejazdów bezpłatnych i ulgowych.

 • 12. Karnawałowy Bal Integracyjny Fundacji Iskierka
  Data dodania: 08.02.2018

  12. Karnawałowy Bal Integracyjny Fundacji Iskierka

  Karnawałowa zabawa na oddziałach szpitalnych to już tradycja Fundacji Iskierka, działającej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. We wtorek 6 lutego odbył się bal w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu.

 • Ostatnie Herody, czyli kolędowanie przemija
  Data dodania: 08.02.2018

  Ostatnie Herody, czyli kolędowanie przemija

  Herody - obyczaj kolędowy, który w zależności od regionu Polski rozpoczynał się drugiego dnia świąt albo tuż po nowym roku. W niektórych regionach Herody trwają od początku nowego roku do Trzech Króli, w innych do 1 lutego.

 • Promocja aktywności, integracji i historii miasta
  Data dodania: 02.02.2018

  Promocja aktywności, integracji i historii miasta

  Na początku lutego w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych (CETA) we Wrocławiu odbyła się premiera słuchowisk multimedialnych, które powstały w ramach projektu „Zasłyszajki Wrocławskie".

 • Cały czas walczę
  Data dodania: 30.01.2018

  Cały czas walczę

  Artur urodził się z 7-miesięcznej ciąży, z jednym punktem Apgar. Później w inkubatorze miał wylew krwi do mózgu. Stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce – zespół objawów określający różnorodne zaburzenia ruchu i postawy, wynikające z trwałego, niepostępującego uszkodzenia mózgu we wczesnym stadium rozwoju dziecka.

 • teatrwizbie@gmail.com, czyli jedność przeciwieństw
  Data dodania: 29.01.2018

  teatrwizbie@gmail.com, czyli jedność przeciwieństw

  Powyższy adres nie jest wirtualny – istnieje naprawdę. 25 stycznia ten „najmniejszy teatr na Górnym Śląsku" – jak mówią jego założyciele – zaprosił swoich sympatyków na pierwszy spektakl, pt. „Dom. Drzewo, dziecko" w swojej nowej siedzibie.

 • Promocja twórczości niepełnosprawnych - spotkania autorskie
  Data dodania: 24.01.2018

  Promocja twórczości niepełnosprawnych - spotkania autorskie

  Stowarzyszenie NEURON Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej oraz Stowarzyszenie LEPSZE JUTRO z Włodawy wspólnie z kierownictwem bibliotek w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie serdecznie zapraszają na spotkania promocyjne książki Patryka Osieleńca pt."Gra".

 • II Bieg Otwartych Serc już wkrótce!
  Data dodania: 15.01.2018

  II Bieg Otwartych Serc już wkrótce!

  Stowarzyszenie „Otwarte Serca" z Rudy Śląskiej działa nieprzerwanie od 16 lat na rzecz niepełnosprawnych dzieci , młodzieży oraz ich rodzin.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.