Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Kolejny kiermasz rękodzieła
  Data dodania: 11.12.2017

  Kolejny kiermasz rękodzieła

  Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych odbył się 6 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie miał on miejsce w reprezentacyjnym westybulu gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

 • Sportowe zmagania w Dąbrowie Górniczej
  Data dodania: 11.12.2017

  Sportowe zmagania w Dąbrowie Górniczej

  W Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej 5 grudnia odbyła się XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia. Wzięło w niej udział blisko 400 zawodników z 39 ośrodków z województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i opolskiego.

 • Miejska Orkiestra Dęta Dąbrowy Górniczej
  Data dodania: 09.12.2017

  Wygrali kolejny raz. Mimo wszystko

  Kolejna edycja projektu Wygrajmy Razem Mimo Wszystko realizowanego przez dąbrowską Fundację „Wygrajmy Razem"odbyła się 18 i 19 listopada w Dąbrowie Góniczej. Po raz drugi muzyczne spotkanie trwało dwa dni i składało się z dwóch niezależnych wydarzeń artystycznych. Pierwsze z nich to koncert pt. „Muzyczne przeboje filmowe" na scenie teatralnej Pałacu...

 • Mieszkanie bez barier
  Data dodania: 04.12.2017

  Mieszkanie bez barier

  Mieszkanie – najważniejsza przestrzeń i miejsce w życiu każdego człowieka. Oczywiste zatem, jak ważne, aby było nie tylko wolne od barier, ale – co także możliwe! –przyjazne.

 • 20 lat pokonywania barier i przywracania nadziei
  Data dodania: 29.11.2017

  20 lat pokonywania barier i przywracania nadziei

  Stowarzyszenie „Ostoja" po swojemu – czyli pracowicie – świętowało 20-lecie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego we Wrocławiu przy ulicy Górnickiego.

 • Koncertowe wsparcie, czyli, Dziecięca Orkiestra Onkologiczna
  Data dodania: 28.11.2017

  Śpiewające wsparcie, czyli, Dziecięca Orkiestra Onkologiczna

  11 koncert Fundacji Iskierka "Mój jest ten czas!" pod dyrekcją artystyczną Piotra Sutta, odbył się 26 listopada w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Dziecięca Orkiestra Onkologiczna jest autorskim projektem Fundacji Iskierka, w którym dzieci zmagające się z rakiem, grają na instrumentach perkusyjnych, wspomagane „śpiewająco" przez znanych artystów.

 • 41. Konferencja Naukowa we Wrocławiu
  Data dodania: 26.11.2017

  41. Konferencja Naukowa we Wrocławiu

  Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Wojewódzki we Wrocławiu (TWK-Wrocław) przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Oddziału Okręgowego we Wrocławiu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowały XLI Konferencję Naukową na temat „Wady postawy – problemy medyczne, rehabilitacyjne i społeczne".

 • O przeszłości dla przyszłości
  Data dodania: 24.11.2017

  O przeszłości dla przyszłości

  W wydziale zamiejscowym łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Wodzisławiu Śl. 23 listopada odbyła się konferencja na temat uwarunkowań lokalnej polityki senioralnej pod tytułem „Senior w przestrzeni publicznej". Wydarzenie patronatem honorowym objął starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka oraz marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

 • Katowice: mieszkanie treningowe nagrodzone przez resort rodziny
  Data dodania: 23.11.2017

  Katowice: mieszkanie treningowe nagrodzone przez resort rodziny

  Katowicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał nagrodę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za nowatorską formę wsparcia - mieszkanie treningowe, w którym niepełnosprawni intelektualnie uczą się przygotowywać posiłki, dbać o porządek, załatwiać sprawy urzędowe.

 • Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagra w Chorzowie
  Data dodania: 22.11.2017

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagra w Chorzowie

  Dzieci, które zmagają się z rakiem, zagrają na instrumentach perkusyjnych ze znanymi artystami, a darczyńcy będą pomagali „śpiewająco". DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA w najbliższą niedzielę – 26 listopada - wystąpi w Chorzowie.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON