Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Konkurs „Mr Disabled" po raz drugi
  Data dodania: 03.08.2018

  Konkurs „Mr Disabled" po raz drugi

  Stowarzyszenie Górnośląski Skarabeusz po raz drugi organizuje ogólnopolski Konkurs „Mr Disabled" – odpowiednik przyznawanej od 15 lat nagrody „Lady D". Ta edycja odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi, europosła Marka Plury i prezydenta Katowic Marcina Krupy.

 • Spotkanie konsultacyjne na Śląsku
  Data dodania: 27.07.2018

  Spotkanie konsultacyjne na Śląsku

  Założenia budowy systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin były tematem przewodnim spotkania konsultacyjnego, które odbyło się w Łodygowicach na Podbeskidziu. Szczegółowo omawiano Program Dostępność +, Solidarnościowy Fundusz Wsparcia, rehabilitację osób o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz zmiany w systemie orzekania o...

 • Łukasz Baruch (z prawej) demonstruje płytę zespołu Mezalians Art
  Data dodania: 30.06.2018

  Bardziej dostrzegam ludzi

  W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Ligonia 7, w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Nie-zwykli” odbyło się 26 czerwca kolejne spotkanie. Gościem był „nie-zwykły” Łukasz Baruch z Dąbrowy Górniczej, niewidzący od 2006 roku, wokalista, społecznik, animator życia kulturalnego, prezes Fundacji na Rzecz Promowania...

 • Utworzono kolejny ZAZ w regionie śląskim
  Data dodania: 29.06.2018

  Utworzono kolejny ZAZ w regionie śląskim

  W Chorzowie 27 czerwca otwarto Zakład Aktywności Zawodowej. Zatrudnienie znalazło w nim 22 osób z niepełnosprawnością. Placówka, powstała z inicjatywy Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Chorzowie, to 14. ZAZ w województwie śląskim.

 • Smacznie i zdrowo
  Data dodania: 22.06.2018

  Smacznie i zdrowo

  W Pracowni Smaku Jolanty Kleser w Katowicach w czwartek, 21 czerwca, odbyła się premiera drugiej części poradnika kulinarnego „JedzONKO” połączona z warsztatami kulinarnymi. To kontynuacja wydawnictwa, które po raz pierwszy ukazało się w roku ubiegłym.

 • Podsumowanie akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”:
  Data dodania: 22.06.2018

  Podsumowanie akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”:

  Akcja edukacyjno-kulturalna „Miej Obraz Osoby Niewidomej” (MOON) to inicjatywa dąbrowskiego społecznika i wokalisty – Łukasza Barucha. 22 lutego br. rozpoczął on wraz z przyjaciółmi z Fundacji „Wygrajmy Razem” cykl spotkań w placówkach szkolno-przedszkolnych.

 • Łukasz Baruch kolejnym „nie-zwykłym” gościem
  Data dodania: 21.06.2018

  Łukasz Baruch kolejnym „nie-zwykłym” gościem

  Filia numer 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Ligonia 7 realizuje od ubiegłego roku cykl spotkań pod hasłem „Nie-zwykli”. Gośćmi biblioteki są ludzie, którzy mimo ciężkich chorób i niepełnosprawności czerpią z życia pełnymi garściami, wiele też dają innym.

 • Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane
  Data dodania: 20.06.2018

  Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane

  Fundacja „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej, którą założyli 8 lat temu działacze społeczni i animatorzy życia kulturalnego, Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska przygotowuje nowy i ciekawy projekt. Będą to tygodniowe warsztaty, których uczestnicy zrealizują dwa filmy animowane.

 • Na Śląsku odbyły się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych
  Data dodania: 14.06.2018

  Na Śląsku odbyły się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

  Tysiąc zawodników wraz z trenerami i opiekunami przybyło na Śląsk aby przez 4 dni (9-12 czerwca) wystartować w 11 dyscyplinach (m.in. lekkoatletyka, trójbój siłowy, tenis, pływanie, piłka nożna, kolarstwo). Główną areną igrzysk był Stadion Śląski w Chorzowie na którym zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach. 

 • XVI Piknik Osób Niepełnosprawnych w Podlesicach
  Data dodania: 13.06.2018

  XVI Piknik Osób Niepełnosprawnych w Podlesicach

  W sobotę 9 czerwca osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami wyruszyły do Podlesic na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na coroczną imprezę integracyjną organizowana przez spółdzielnie mieszkaniowe z województwa śląskiego. Piknik rozpoczął się od losowania specjalnych trójkołowych rowerów...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.