Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • W Polsce brakuje lekarzy geriatrów
  Data dodania: 17.10.2017

  W Polsce brakuje lekarzy geriatrów

  W Polsce brakuje lekarzy geriatrów, dlatego najważniejszą rzeczą jest zachęcanie młodych lekarzy, by wybierali tę specjalizację; a nie będą do tego chętni tak długo, jak m.in. nie zwiększy się finansowanie w tym zakresie – mówił 16 października RPO Adam Bodnar.

 • Ruszyła I edycja Festiwalu Tradycji Literackich
  Data dodania: 16.10.2017

  Ruszyła I edycja Festiwalu Tradycji Literackich

  Do listopada potrwa I edycja Festiwalu Tradycji Literackich, którą zainaugurowano w sobotę 14 pażdiernika, w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Podczas wydarzenia zaplanowano debaty, konferencję dla polonistów i warsztaty poezji miganej dla osób głuchych.

 • Jesteśmy jednakowi
  Data dodania: 12.10.2017

  Jesteśmy jednakowi

  W Pałacu Młodzieży w Katowicach 5 października odbyła się kolejna edycja warsztatów dla młodych osób z niepełnosprawnością Równi-Różni Zaczęło się od tworzenia filmu animowanego pod kierunkiem Elżbiety Omelan pod hasłem „Idzie jesień".

 • Młodzi inżynierowie charytatywnie tworzą sprzęty dla potrzebujących
  Data dodania: 12.10.2017

  Młodzi inżynierowie charytatywnie tworzą sprzęty dla potrzebujących

  Wydrukowane w technologii 3D proteza dłoni i kosmetyczna osłona protezy nogi - to projekty młodych inżynierów z Politechniki Śląskiej, którzy w ramach stworzonej przez siebie fundacji charytatywnie i po godzinach projektują innowacyjne sprzęty z myślą o potrzebujących.

 • Pierwsza dama: chciałabym, aby świadectwo Amazonek było powszechne
  Data dodania: 07.10.2017

  Pierwsza dama: chciałabym, aby świadectwo Amazonek było powszechne

  Chciałabym, aby świadectwo Amazonek stało się udziałem jak największej grupy kobiet, aby uwierzyły, że z najtrudniejszej sytuacji, z ciężkiej choroby, da się znaleźć wyjście, nie poddając się zwątpieniu – powiedziała w piątek, 6 października małżonka prezydenta Agata Korhnauser-Duda.

 • Amazonki podsumowują 20-lecie spotkań w Częstochowie
  Data dodania: 07.10.2017

  Amazonki podsumowują 20-lecie spotkań w Częstochowie

  Coroczne spotkania to nasza manifestacja radości: działają, jak najlepsza pigułka – mówiły 6 października Amazonki świętujące w Częstochowie 20-lecie tamtejszych spotkań swego środowiska. Nie ma nic lepszego, jak mocna psychika - akcentowały.

 • Ukazała się płyta zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Razem łatwiej"
  Data dodania: 04.10.2017

  Ukazała się płyta zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Razem łatwiej"

  Pod koniec września Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej otrzymał długo oczekiwaną przesyłkę - płytę fundacyjnego zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Razem łatwiej".

 • Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym za nami
  Data dodania: 03.10.2017

  Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym za nami

  Zawody odbyły się 30 września w LO 3 ZSTiO MERUTIM przy ul. Katowickiej 1 w Siemianowicach Śląskich. W mistrzostwach wzięło udział 66 osób, w tym zawodnicy z klubów START Katowice, Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice, IKS Silesia Katowice, START Łódź, IUKS Master Piekary Śląskie, a także zawodnicy pełnosprawni z MKS Siemianowice...

 • Aktorzy z DPS Złota Jesień z Raciborza
  Data dodania: 03.10.2017

  Nieprzewidywalna i intrygująca PUMA

  W Pałacu Zagłębia w Dąbrowie Górniczej od 26 do 28 września, trwała VIII edycja przeglądu PUMA, czyli Międzynarodowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

 • Zwyciężyli wszyscy
  Data dodania: 02.10.2017

  Zwyciężyli wszyscy

  28 września odbyła się 17 Rejonowa Spartakiada Pożarnicza oraz Rejonowy Turniej Maltański Szkół Specjalnych z województwa śląskiego. Impreza rozgrywana była na boisku MOSiR w Katowicach-Szopienicach.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON