Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Zapraszamy do Wodzisławia Śl. na Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 24.05.2017

  Zapraszamy do Wodzisławia Śl. na Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych

  Już 8 czerwca na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a (obok "Budowlanki") odbędzie się jubileuszowa edycja największej cyklicznej imprezy sportowo-rekreacyjnej dla osób niepełnosprawnych nie tylko w powiecie wodzisławskim, ale w całym w subregionie zachodnim województwa śląskiego.

 • Jubileusz przeglądu „Dotyk Dźwięku"
  Data dodania: 23.05.2017

  Jubileusz przeglądu „Dotyk Dźwięku"

  W niedzielę,28 maja na dużej scenie w parku Hallera w Centrum Dąbrowy Górniczej będzie miała miejsce dziesiąta, jubileuszowa odsłona Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych „Dotyk Dźwięku".

 • Integracyjny plac zabaw przy szpitalu dzięki akcji charytatywnej
  Data dodania: 23.05.2017

  Integracyjny plac zabaw przy szpitalu dzięki akcji charytatywnej

  Nowoczesny integracyjny plac zabaw powstaje przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach - jednym z największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Inwestycję sfinansowano dzięki ubiegłorocznej akcji charytatywnej.

 • Warsztaty w SDK
  Data dodania: 19.05.2017

  Prezentacje sceniczne i warsztaty w Chorzowie

  Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych – święto obchodzone 5 maja w całej Europie, a w Polsce już chyba we wszystkich miastach. Również od wielu lat w Chorzowie, w Starochorzowskim Domu Kultury. W tym roku parę dni później, bo 9 maja - zorganizowano tam wydarzenie, wpisujące się w obchody.

 • Młodzi redaktorzy na medal
  Data dodania: 19.05.2017

  Młodzi redaktorzy na medal

  15 maja odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Gazetę Szkolną „Nasza Gazeta", organizowany przez Pracownię Medialną Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 • Łukasz, czyli plan na 2500 kilometrów
  Data dodania: 08.05.2017

  Łukasz, czyli plan na 2500 kilometrów

  Każdy z nas w życiu codziennym musi stawiać czoła różnym wyzwaniom. Niektórzy jednak nie tylko wychodzą im naprzeciw, ale też swoimi działaniami udowadniają jak wiele można osiągnąć dzięki ciężkiej pracy i wsparciu najbliższych.

 • Zasługują na szacunek
  Data dodania: 06.05.2017

  Zasługują na szacunek

  5 maja w wielu miejscowościach zorganizowano uroczyste obchody Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jedna z tych uroczystości odbyła się w Szczawnie Zdroju.

 • Niezwykłe kobiety wyróżniono na Śląsku tytułem Lady D.
  Data dodania: 05.05.2017

  Jedenaście niezwykłych światełek

  5 maja w Katowicach w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, tytułami Lady D., przyznawanymi paniom, które – choć na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością - wnoszą istotny wkład we wszelkie formy aktywności, wyróżniono 11 niezwykłych kobiet. Uroczystość odbyła się w Kinoteatrze Rialto.

 • Grand Prix w konkursie „Lider Dostępności" dla Katowic
  Data dodania: 27.04.2017

  Grand Prix w konkursie „Lider Dostępności" dla Katowic

  Dostrzegacie ważne problemy, które dla wielu w pełni sprawnych ludzi są niedostrzegalne, przeciwdziałacie dyskryminacji w życiu codziennym - mówił 27 kwietnia prezydent Andrzej Duda do tegorocznych laureatów konkursu architektoniczno-urbanistycznego "Lider Dostępności".

 • Rola asystentów rodziny będzie rosnąć dzięki programowi "Za życiem"
  Data dodania: 24.04.2017

  Rola asystentów rodziny będzie rosnąć dzięki programowi "Za życiem"

  Rządowy program "Za życiem" ma zapewnić lepsze wsparcie kobietom w ciąży i ich rodzinom. Koordynatorami dostępnej dla nich pomocy, czyli przewodnikami po ustawowym systemie wsparcia, mają być asystenci rodziny. Zdaniem ekspertów zwiększy to rolę i znaczenie tego zawodu.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON