Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • 23 mln zł wydał śląski NFZ na zabiegi zaćmy w Czechach
  Data dodania: 12.01.2018

  23 mln zł wydał śląski NFZ na zabiegi zaćmy w Czechach

  Dzięki unijnej dyrektywie o transgranicznej opiece zdrowotnej polscy pacjenci mogą korzystać z lecenia w ośrodkach za granicą.

 • Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"
  Data dodania: 09.01.2018

  Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"

  Śląski europoseł Marek Plura ogłasza trzecią edycję konkursu „Grasz o Staż". Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim. W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego.

 • Spółki gazowe wspierają dzieci z zespołem Downa
  Data dodania: 21.12.2017

  Spółki gazowe wspierają dzieci z zespołem Downa

  Będzie można dokończyć remont budynku z centrum rehabilitacji dla dzieci z zespołem Downa w Opolu. To dzięki darczyńcom, wśród których jest Polska Spółka Gazownictwa, z grupy PGNiG.

 • „Malujemy muzykę" na wystawie Oscillate
  Data dodania: 18.12.2017

  „Malujemy muzykę” na wystawie Oscillate

  Z inicjatywy Fundacji Kocham Swoje Życie 16 grudnia powstała w Kędzierzynie-Koźlu wystawa mieszcząca się w nurcie przedsięwzięcia artystycznego pod roboczym tytułem „Malujemy muzykę".

 • Wrocław: powstał informator dla osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 12.12.2017

  Wrocław: powstał informator dla osób niepełnosprawnych

  Przydatne adresy, informacje o bezpłatnej pomocy oraz dostępności oferty kulturalnej można znaleźć w nowym wrocławskim informatorze dla osób niepełnosprawnych – WROMIK. Przewodnik powstał w kilku wersjach - m.in. książkowej oraz filmów z audiodeskrypcją i tłumaczeniem w języku migowym.

 • Kolejny kiermasz rękodzieła
  Data dodania: 11.12.2017

  Kolejny kiermasz rękodzieła

  Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych odbył się 6 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie miał on miejsce w reprezentacyjnym westybulu gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

 • Sportowe zmagania w Dąbrowie Górniczej
  Data dodania: 11.12.2017

  Sportowe zmagania w Dąbrowie Górniczej

  W Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej 5 grudnia odbyła się XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia. Wzięło w niej udział blisko 400 zawodników z 39 ośrodków z województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i opolskiego.

 • Miejska Orkiestra Dęta Dąbrowy Górniczej
  Data dodania: 09.12.2017

  Wygrali kolejny raz. Mimo wszystko

  Kolejna edycja projektu Wygrajmy Razem Mimo Wszystko realizowanego przez dąbrowską Fundację „Wygrajmy Razem"odbyła się 18 i 19 listopada w Dąbrowie Góniczej. Po raz drugi muzyczne spotkanie trwało dwa dni i składało się z dwóch niezależnych wydarzeń artystycznych. Pierwsze z nich to koncert pt. „Muzyczne przeboje filmowe" na scenie teatralnej Pałacu...

 • Z red. Beatą Tomanek (w środku) bohaterowie spotkania: Kaja Kosowska i Krzysztof Wostal
  Data dodania: 06.12.2017

  Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej w Katowicach

  „Jeśli pomagać, to wspólnie" – pod takim hasłem 1 grudnia zorganizowane zostały VII obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej* w Bibliotece Śląskiej.

 • Mieszkanie bez barier
  Data dodania: 04.12.2017

  Mieszkanie bez barier

  Mieszkanie – najważniejsza przestrzeń i miejsce w życiu każdego człowieka. Oczywiste zatem, jak ważne, aby było nie tylko wolne od barier, ale – co także możliwe! –przyjazne.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.