Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Na Śląsku: nieodpłatne leczenie stomatologiczne w znieczuleniu dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 25.10.2017

  Na Śląsku: nieodpłatne leczenie stomatologiczne w znieczuleniu dla niepełnosprawnych

  Jak już wcześniej informowaliśmy PFRON Oddział Śląski podpisał 19 października porozumienie o współpracy ze Śląskim Oddziałem NFZ.

 • „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko" – wkrótce kolejna edycja
  Data dodania: 25.10.2017

  „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko" – wkrótce kolejna edycja

  W dniach 18 -19 listopada w Dąbrowie Górniczej, wystartuje kolejna edycja artystycznego projektu pod hasłem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko", realizowanego przez dąbrowską Fundację „Wygrajmy Razem" i Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej w kooperacji z wieloma partnerami.

 • W małych ojczyznach biją duże serca
  Data dodania: 24.10.2017

  W małych ojczyznach biją duże serca

  Nieduże Świętochłowice mają serce olbrzymie!. Bije m.in. w „Grocie" – to Centrum Kultury Śląskiej, które 21 października br. gościło uczestników V Górnośląskiego Balu Charytatywnego oraz europosła Marka Plurę.

 • Serca otwarte na kulturę i sztukę
  Data dodania: 23.10.2017

  Serca otwarte na kulturę i sztukę

  XIII Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych, czyli Festiwal Otwartych Serc łączy w sobie muzykę, taniec, śpiew i teatr, będąc jednocześnie konkursem. Występy uczestników ocenia profesjonalne jury, wyłania zwycięzców, a także przyznaje dodatkowe wyróżnienia.

 • Regionalne oddziały NFZ i PFRON rozpoczęły współpracę
  Data dodania: 20.10.2017

  Regionalne oddziały NFZ i PFRON rozpoczęły współpracę

  Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zawarł 19 października porozumienie o współpracy ze Oddziałem Śląskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Instytucje wspólnie chcą współdziałać na rzecz rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnością oraz upowszechniania wiedzy na temat możliwości podejmowania przez nie...

 • W Polsce brakuje lekarzy geriatrów
  Data dodania: 17.10.2017

  W Polsce brakuje lekarzy geriatrów

  W Polsce brakuje lekarzy geriatrów, dlatego najważniejszą rzeczą jest zachęcanie młodych lekarzy, by wybierali tę specjalizację; a nie będą do tego chętni tak długo, jak m.in. nie zwiększy się finansowanie w tym zakresie – mówił 16 października RPO Adam Bodnar.

 • Ruszyła I edycja Festiwalu Tradycji Literackich
  Data dodania: 16.10.2017

  Ruszyła I edycja Festiwalu Tradycji Literackich

  Do listopada potrwa I edycja Festiwalu Tradycji Literackich, którą zainaugurowano w sobotę 14 pażdiernika, w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Podczas wydarzenia zaplanowano debaty, konferencję dla polonistów i warsztaty poezji miganej dla osób głuchych.

 • Jesteśmy jednakowi
  Data dodania: 12.10.2017

  Jesteśmy jednakowi

  W Pałacu Młodzieży w Katowicach 5 października odbyła się kolejna edycja warsztatów dla młodych osób z niepełnosprawnością Równi-Różni Zaczęło się od tworzenia filmu animowanego pod kierunkiem Elżbiety Omelan pod hasłem „Idzie jesień".

 • Młodzi inżynierowie charytatywnie tworzą sprzęty dla potrzebujących
  Data dodania: 12.10.2017

  Młodzi inżynierowie charytatywnie tworzą sprzęty dla potrzebujących

  Wydrukowane w technologii 3D proteza dłoni i kosmetyczna osłona protezy nogi - to projekty młodych inżynierów z Politechniki Śląskiej, którzy w ramach stworzonej przez siebie fundacji charytatywnie i po godzinach projektują innowacyjne sprzęty z myślą o potrzebujących.

 • Pierwsza dama: chciałabym, aby świadectwo Amazonek było powszechne
  Data dodania: 07.10.2017

  Pierwsza dama: chciałabym, aby świadectwo Amazonek było powszechne

  Chciałabym, aby świadectwo Amazonek stało się udziałem jak największej grupy kobiet, aby uwierzyły, że z najtrudniejszej sytuacji, z ciężkiej choroby, da się znaleźć wyjście, nie poddając się zwątpieniu – powiedziała w piątek, 6 października małżonka prezydenta Agata Korhnauser-Duda.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON