Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Iskierkowe oko na Maroko
  Data dodania: 22.03.2019

  Iskierkowe oko na Maroko

  Fundacja ISKIERKA od 2006 działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Realizuje szereg projektów, wspierających leczenie i rehabilitację. Jednym z ostatnich był realizowany w marcu interdyscyplinarny projekt charytatywny Iskierkowe Oko na Maroko.

 • Rozpoczęła się 10. edycja akcji „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym"
  Data dodania: 21.03.2019

  Rozpoczęła się 10. edycja akcji „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym"

  W pierwszy dzień wiosny, 21 marca ruszyła w Katowicach kolejna edycja akcji „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym", która potrwa do 25 kwietnia. We wtorki i czwartki, w godzinach od 9.00 do 15 doradcy podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych...

 • Wrocław: radni PiS chcą sesji nadzwyczajnej ws. planów likwidacji ośrodka dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 19.03.2019

  Wrocław: radni PiS chcą sesji nadzwyczajnej ws. planów likwidacji ośrodka dla niepełnosprawnych

  Wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Wrocławia ws. likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. ks. Lutra we Wrocławiu. W lutym wrocławscy radni przyjęli uchwałę o zamiarze likwidacji ośrodka.

 • Od debaty jurorów do uroczystego wernisażu
  Data dodania: 18.03.2019

  Od debaty jurorów do uroczystego wernisażu

  Fotoreportaż ilustruje przygotowania i przebieg wystawy pokonkursowej „Baśnie i legendy" organizowanej w ramach cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku. Prace oceniało profesjonalne jury, którego członkowie mają znaczne doświadczenie w zakresie sztuk plastycznych i arteterapii.

 • Sztuka jest jedna – wernisaż wystawy „Wielcy Malarze"
  Data dodania: 14.03.2019

  Sztuka jest jedna – wernisaż wystawy „Wielcy Malarze"

  „Galeria Otwarta" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich zaprosiła 11 marca na wernisaż i do zwiedzenia wystawy prac plastycznych pod hasłem: Wielcy Malarze. Obrazy znanych malarzy w twórczości osób niepełnosprawnych i ich terapeutów.

 • Projekt Katowice Miasto Otwarte
  Data dodania: 14.03.2019

  Projekt Katowice Miasto Otwarte

  MOPS Katowice wspólnie ze Stowarzyszeniem FAON oraz 4 Future Marzena Olchowy realizują I etap projektu Katowice Miasto Otwarte – Rozwój Usług Społecznych. Grupę docelową stanowi 131 osób niepełnosprawnych (68 kobiet i 63 mężczyzn) posiadających orzeczenie o niepełnosprawności (od 16 r.ż.), zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na...

 • Do „hymnu": „Góry, lasy i gitary", czyli singiel wbrew stereotypom
  Data dodania: 13.03.2019

  Do „hymnu": „Góry, lasy i gitary", czyli singiel wbrew stereotypom

  Sami, Pilár i 032 – reprezentanci tych zespołów połączyli siły, by nagrać „hymn" koncertu „Góry, lasy i gitary". Będzie go można odśpiewać już w najbliższy piątek, 15 marca w Katowicach. – Nasz singiel jest mieszkanką poezji śpiewanej, folk rocka i dobrej zabawy. I taki właśnie będzie cały koncert – zapowiada Anita Sajnóg, wokalistka.

 • Baśnie i legendy w gliwickim FORUM
  Data dodania: 09.03.2019

  Baśnie i legendy w gliwickim FORUM

  Organizatorzy konkursu plastycznego o tematyce „Baśnie i legendy" zapraszają na jego uroczyste zakończenie oraz wernisaż najciekawszych prac, 15 marca o godzinie 11.00 w Galerii Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach.

 • Już 9 marca siłacze spotykają się w Żywcu
  Data dodania: 07.03.2019

  Już 9 marca siłacze spotykają się w Żywcu

  9 marca odbędą się XVI Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i V Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

 • „Góry, lasy i gitary" – koncert wbrew stereotypom w Katowicach
  Data dodania: 07.03.2019

  „Góry, lasy i gitary" – koncert wbrew stereotypom w Katowicach

  Wolna Grupa Bukowina, Beltaine, Pilár, 032, Sami oraz kabaret Drzewo a Gada – to oni już 15.03 wystąpią na scenie Katowic Miasta Ogrodów. – Będziemy śpiewać poezję, mieszać folk z rockiem i po prostu dobrze się bawić – zapowiada Anita Sajnóg. Co łączy tak różnych na pozór artystów i jaka jest idea koncertu?


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.