Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Zobacz Niewidomego
  Data dodania: 16.10.2018

  Zobacz Niewidomego

  15 października, corocznie od 1970 roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski – światowe święto osób z dysfunkcjami wzroku. W Polsce w bieżącym roku takie obchody odbywają się po raz 25. W tym dniu cztery śląskie organizacje pozarządowe wraz z PKP zaprosiły na wydarzenie „Zobacz Niewidomego", które odbyło się w holu głównym Dworca PKP w...

 • Wystawa prac
  Data dodania: 15.10.2018

  Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego PFRON na Śląsku

  We wszystkich regionach odbywają się uroczystości wyłaniania laureatów etapów wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych", którego organizatorem jest PFRON. Tematem tegorocznej edycji była „Niepodległa bez barier - od morza do Tatr". Są one połączone z wernisażem wystawy nagrodzonych prac oraz wręczaniem nagród i...

 • Piosenka i twórczość osób z niepełnosprawnością wkrótce w Tychach
  Data dodania: 12.10.2018

  Piosenka i twórczość osób z niepełnosprawnością wkrótce w Tychach

  Podopieczni i pracownicy Ośrodka św. Faustyna serdecznie zapraszają na XVIII Festiwal Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 25 października 2018r w Teatrze Małym w Tychach. Rozpoczęcie o godz. 9:30.

 • Zdalny monitoring serca uratował kilkunastu pacjentów z Piekar Śl.
  Data dodania: 11.10.2018

  Zdalny monitoring serca uratował kilkunastu pacjentów z Piekar Śl.

  Dzięki pilotażowemu projektowi zdalnego monitorowania pracy serca w Piekarach Śląskich udało się uratować zdrowie kilkunastu pacjentów – podkreślają przedstawiciele tamtejszego szpitala miejskiego i lokalnych władz, które zapowiadają kontynuację programu.

 • Szklenia i praca dla młodych kobiet
  Data dodania: 10.10.2018

  Szkolenia i praca dla młodych kobiet

  Fundacja Tacy sami szuka kobiet z niepełnosprawnością w wieku 21-29 lat, DŁUGOTRWALE BEZROBOTNYCH, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu oraz mieszkają na terenie województwa śląskiego.

 • Ważna konferencja i certyfikaty „Wrocław bez barier"
  Data dodania: 08.10.2018

  Ważna konferencja i certyfikaty „Wrocław bez barier"

  Zdrowie psychiczne i seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną czy dyskryminacja pacjentów mających problemy z komunikacją w gabinetach lekarskich czy w urzędach.

 • 100 mln zł z UE na wsparcie osób z problemami na rynku pracy na Śląsku
  Data dodania: 06.10.2018

  100 mln zł z UE na wsparcie osób z problemami na rynku pracy na Śląsku

  Około 100 mln zł z unijnych funduszy trafi na wsparcie osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych czy uzależnionych w woj. śląskim. Projekty, które zostaną zrealizowane za te pieniądze mają przyczynić się do powstania ponad 1,2 tys. miejsc pracy.

 • Kultura głuchych i PJM w Muzeum Śląskim
  Data dodania: 04.10.2018

  Kultura głuchych i PJM w Muzeum Śląskim

  Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego został ustanowiony w 1958 r. przez Światową Federację Głuchych i jest obchodzony corocznie w ostatnią niedzielę września. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy osób niesłyszących, ich prawa i osiągnięcia.

 • Znamy laureatów drugiej edycji konkursu Mr Disabled
  Data dodania: 25.09.2018

  Znamy laureatów drugiej edycji konkursu Mr Disabled

  19 września w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się Gala drugiej edycji konkursu Mr Disabled, połączona z wręczeniem statuetek i dyplomów. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Górnośląski Skarabeusz i Fundacja Operetka Śląska. Honorowym patronatem objęli je marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, europoseł Marek Plura i prezydent...

 • Bestiariusz pogranicza
  Data dodania: 24.09.2018

  Bestiariusz pogranicza

  Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się inicjatywa trzech współpracujących organizacji z Górnego Śląska. Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom" Pokochaj mnie" z Gorzyczek, Fundacji „ Kocham Swoje Życie" z Piekar Śląskich, i Śląskiego Centrum Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Mysłowic.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.