Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Dworzec autobusowy we Wrocławiu dostosowany do osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 06.12.2018

  Dworzec autobusowy we Wrocławiu dostosowany do osób z niepełnosprawnościami

  Obniżone podjazdy, linie dla niedowidzących i specjalnie przystosowane autobusy to niektóre z udogodnień, które mają ułatwić osobom z niepełnosprawnościami przejazd z dworca PKS do wrocławskiego portu lotniczego.

 • Zajęcia wspomagające w ramach programu „Za życiem"
  Data dodania: 06.12.2018

  Zajęcia wspomagające w ramach programu „Za życiem"

  W ramach realizacji programu wsparcia dla rodzin „Za Życiem" dzieci z niepełnosprawnością i zagrożone niepełnosprawnością mogą uczestniczyć w bezpłatnych, dodatkowych zajęciach wspomagających. Zajęcia przyznają i organizują powiatowe ośrodki koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńcze.

 • Dyrektor Barbara Daniel wita uczestników
  Data dodania: 03.12.2018

  VIII Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej w Katowicach

  W gmachu Biblioteki Śląskiej w Katowicach 30 listopada odbyły się VIII Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej pod hasłem "Jeśli pomagać – to wspólnie".

 • Rowerowy maraton zakończył akcję „Aktywny tydzień"
  Data dodania: 03.12.2018

  Rowerowy maraton zakończył akcję „Aktywny tydzień"

  Przez cztery godziny wyciskali siódme poty, ze wszystkich sił pedałując na rowerach stacjonarnych. Uczestnikom charytatywnego maraton na rowerach stacjonarnych, który we Wrocławiu zakończył się w sobotę, 1 grudnia wieczorem, sił dodawała myśl, że wspierają dobrą sprawę.

 • Mikołajkowy bieg w charytatywnym celu
  Data dodania: 03.12.2018

  Mikołajkowy bieg w charytatywnym celu

  164 Mikołajów i Mikołajek, uczestników biegu w Żytniowie w woj. opolskim, podarowało prezenty wrocławskiej Fundacji „Potrafię Pomóc"! Cegiełki pomogą w budowie domu samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego, chorobą wiecznego głodu.

 • XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 03.12.2018

  XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych

  Hala Widowiskowo-Sportowa CENTRUM w Dąbrowie Górniczej rozbrzmiewała głośną muzyką i śmiechem gromadzącej się młodzieży. Gwar potęgowali ciągle przybywający goście, którzy radośnie witali się ze znajomymi. To wspaniała okazja do spotkań przyjaciół i poznania nowych osób.

 • Ruszył całodobowy dziecięcy oddział psychiatryczny w Bielsku-Białej
  Data dodania: 01.12.2018

  Ruszył całodobowy dziecięcy oddział psychiatryczny w Bielsku-Białej

  Całodobowy oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży został uruchomiony w bielskim Szpitalu Pediatrycznym. Do tej pory na Podbeskidziu nie było takiej formy opieki medycznej – poinformował 30 listopada rzecznik szpitala Sławomir Horowski.

 • Lekcja tolerancji i empatii
  Data dodania: 30.11.2018

  Lekcja tolerancji i empatii

  ... dla 1250 uczniów i przedszkolaków z Dolnego Śląska oraz cegiełka do budowy we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc! Wrocławska Fundacja „Potrafię pomóc" 29 listopada otrzymała grant na 5 tysięcy euro od międzynarodowej Fundacji C&A!

 • Iwona Ciesielska - Prezes Stowarzyszenia PSONI w Czestochowie oraz Irek Bieleninik - prowadzacy
  Data dodania: 28.11.2018

  55 lat minęło jak jeden dzień...

  W gościnnych progach Muzeum Monet JPII Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie świętowało jubileusz 55-lecia swojego istnienia.

 • Gliwickie Spotkania Tęczowe
  Data dodania: 28.11.2018

  Gliwickie Spotkania Tęczowe

  XII Gliwickie Spotkania Tęczowe już za nami! 22 listopada br. w sali widowiskowej Centrum Sportowo-Kulturalnego Łabędź w Gliwicach-Łabędach spotkały się zespoły artystów z niepełnosprawnościami z Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.