Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Niepełnosprawni o zręcznych rękach
  Data dodania: 22.03.2018

  Niepełnosprawni o zręcznych rękach

  W Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach zorganizowano kolejny Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych. Jego tegoroczne hasło to „Święta coraz bliżej”. Wydarzenie promuje twórczość i rękodzieło osób z niepełnosprawnością oraz sprzyja ich integracji społecznej.

 • graf. BP Paulina Kot
  Data dodania: 20.03.2018

  Na Śląsku: Doradcy podatkowi dla osób z niepełnosprawnością

  Od 20 marca do 26 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

 • Gala Sportu w Chorzowie 2017
  Data dodania: 05.03.2018

  Gala Sportu w Chorzowie 2017

  17 lutego na Stadionie Śląskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca wyniki Plebiscytu „Dziennika Zachodniego" Sportowiec, Trener i Drużyna Roku 2017 województwa śląskiego. Gościem honorowym gali był Artur Partyka.

 • Nie widzieć, to nie znaczy – nie być!
  Data dodania: 01.03.2018

  Nie widzieć, to nie znaczy – nie być!

  Na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach 23 lutego miała miejsce prapremiera niezwykłego spektaklu – reportaż teatralny „Spójrz na mnie". Jego uczestnikami obok aktorów Teatru Śląskiego byli niewidomi, traktujący swój w nim udział jako swego rodzaju terapię.

 • Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta
  Data dodania: 27.02.2018

  Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta

  Pierwsze spotkania w przedszkolach realizowane w ramach akcji MOON (Miej Obraz Osoby Niewidomej) już za nami! Łukasz Baruch (pomysłodawca akcji, prezes Fundacji „Wygrajmy Razem") wraz z Anną Gorgoń i Karoliną Żelichowską odwiedził w ubiegłym tygodniu przedszkola numer 12 i 4 w Dąbrowie Górniczej.

 • Bielsko-Biała: centrum aktywizacji w zabytkowej willi
  Data dodania: 26.02.2018

  Bielsko-Biała: centrum aktywizacji w zabytkowej willi

  Reprezentacyjna willa w centrum Bielska-Białej, w której obecnie swoją siedzibę ma rektor bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej zostanie odrestaurowana i zmodernizowana.

 • Recepta na uśmiechnięte życie
  Data dodania: 26.02.2018

  Recepta na uśmiechnięte życie

  Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 1, ul. Ligonia w Katowicach, wczesny wieczór 20 lutego. Wchodzących wita sympatyczny, uśmiechnięty młody człowiek na wózku elektrycznym. Uśmiechają się więc wszyscy do niego, i do siebie. I już jest dobrze, nastrój przyjemny, w końcu obecni już są po pracy, wyluzowani. No właśnie – luz, to słowo klucz tego...

 • Rekrutacja uczestników do projektu „Centrum Usług Asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Bielsku-Białej"
  Data dodania: 22.02.2018

  Rekrutacja uczestników do projektu „Centrum Usług Asystenckich na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Bielsku-Białej"

  Miasto Bielsko-Biała oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki" zaprasza osoby zamieszkujące Bielsko-Białą, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym do skorzystania z oferty asystenta osoby niepełnosprawnej.

 • Startuje PluraPomoc
  Data dodania: 16.02.2018

  Startuje PluraPomoc

  Śląski europoseł Marek Plura uruchamia #PluraPomoc. Darmowe porady indywidualne i zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin.

 • Miej Obraz Osoby Niewidomej, czyli różne strony życia w ciemności
  Data dodania: 09.02.2018

  Miej Obraz Osoby Niewidomej, czyli różne strony życia w ciemności

  To tytuł akcji edukacyjno-kulturalnej, której pomysłodawcą jest niewidzący od 2006 roku Łukasz Baruch (dąbrowski działacz społeczny, animator życia kulturalnego i wokalista). Celem inicjatywy jest przybliżenie, głównie najmłodszym mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, świata w jakim żyją na co dzień osoby niewidome.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.