Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Zapraszamy do udziału w projekcie rehabilitacyjnym
  Data dodania: 07.09.2018

  Zapraszamy do udziału w projekcie rehabilitacyjnym

  W okresie od 10.09.2018 r. do 10.03.2019 r. realizowany będzie projekt skierowany do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową z powiatu pszczyńskiego pt. „Razem do przodu - by niemożliwe stało się możliwym!"

 • Plebiscyt „Wrocław bez barier" po raz ósmy!
  Data dodania: 07.09.2018

  Plebiscyt „Wrocław bez barier" po raz ósmy!

  Rusza ósma edycja plebiscytu „Wrocław bez barier". Ma on zachęcić firmy, organizacje pozarządowe i osoby indywidualne do działań promujących dostępność i brak dyskryminacji na wszystkich płaszczyznach. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się 6 października w czasie ogólnopolskiej konferencji Fundacji „Potrafię Pomóc". 20 września upływa termin...

 • Rusza nowa edycja akcji edukacyjnej pt. „Miej Obraz Osoby Niewidomej"
  Data dodania: 30.08.2018

  Rusza nowa edycja akcji edukacyjnej pt. „Miej Obraz Osoby Niewidomej"

  Wakacje już prawie za nami. Pełni siły, energii i zmotywowani społecznicy z Fundacji „Wygrajmy Razem" ruszają do realizacji swych działań. Zaczynają od drugiej edycji akcji edukacyjno-kulturalnej „Miej Obraz Osoby Niewidomej" (MOON), która dzięki ludziom i mediom odbiła się szerokim echem w całym kraju. Rozpocznie się ona 7 września w przedszkolach i...

 • Można pobiec, by pomóc!
  Data dodania: 29.08.2018

  Można pobiec, by pomóc!

  W niedzielę 2 września w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach ruszy 6. edycja charytatywnego biegu Katowice Business Run. W tym roku w sztafecie weźmie udział aż 3000 zawodników z kilkuset firm – to o 500 więcej niż w roku minionym.

 • Konkurs „Mr Disabled" po raz drugi
  Data dodania: 03.08.2018

  Konkurs „Mr Disabled" po raz drugi

  Stowarzyszenie Górnośląski Skarabeusz po raz drugi organizuje ogólnopolski Konkurs „Mr Disabled" – odpowiednik przyznawanej od 15 lat nagrody „Lady D". Ta edycja odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi, europosła Marka Plury i prezydenta Katowic Marcina Krupy.

 • Spotkanie konsultacyjne na Śląsku
  Data dodania: 27.07.2018

  Spotkanie konsultacyjne na Śląsku

  Założenia budowy systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin były tematem przewodnim spotkania konsultacyjnego, które odbyło się w Łodygowicach na Podbeskidziu. Szczegółowo omawiano Program Dostępność +, Solidarnościowy Fundusz Wsparcia, rehabilitację osób o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz zmiany w systemie orzekania o...

 • Łukasz Baruch (z prawej) demonstruje płytę zespołu Mezalians Art
  Data dodania: 30.06.2018

  Bardziej dostrzegam ludzi

  W Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Ligonia 7, w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Nie-zwykli” odbyło się 26 czerwca kolejne spotkanie. Gościem był „nie-zwykły” Łukasz Baruch z Dąbrowy Górniczej, niewidzący od 2006 roku, wokalista, społecznik, animator życia kulturalnego, prezes Fundacji na Rzecz Promowania...

 • Utworzono kolejny ZAZ w regionie śląskim
  Data dodania: 29.06.2018

  Utworzono kolejny ZAZ w regionie śląskim

  W Chorzowie 27 czerwca otwarto Zakład Aktywności Zawodowej. Zatrudnienie znalazło w nim 22 osób z niepełnosprawnością. Placówka, powstała z inicjatywy Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym w Chorzowie, to 14. ZAZ w województwie śląskim.

 • Smacznie i zdrowo
  Data dodania: 22.06.2018

  Smacznie i zdrowo

  W Pracowni Smaku Jolanty Kleser w Katowicach w czwartek, 21 czerwca, odbyła się premiera drugiej części poradnika kulinarnego „JedzONKO” połączona z warsztatami kulinarnymi. To kontynuacja wydawnictwa, które po raz pierwszy ukazało się w roku ubiegłym.

 • Podsumowanie akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”:
  Data dodania: 22.06.2018

  Podsumowanie akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”:

  Akcja edukacyjno-kulturalna „Miej Obraz Osoby Niewidomej” (MOON) to inicjatywa dąbrowskiego społecznika i wokalisty – Łukasza Barucha. 22 lutego br. rozpoczął on wraz z przyjaciółmi z Fundacji „Wygrajmy Razem” cykl spotkań w placówkach szkolno-przedszkolnych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.