Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Koncertowe wsparcie, czyli, Dziecięca Orkiestra Onkologiczna
  Data dodania: 28.11.2017

  Śpiewające wsparcie, czyli, Dziecięca Orkiestra Onkologiczna

  11 koncert Fundacji Iskierka "Mój jest ten czas!" pod dyrekcją artystyczną Piotra Sutta, odbył się 26 listopada w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Dziecięca Orkiestra Onkologiczna jest autorskim projektem Fundacji Iskierka, w którym dzieci zmagające się z rakiem, grają na instrumentach perkusyjnych, wspomagane „śpiewająco" przez znanych artystów.

 • 41. Konferencja Naukowa we Wrocławiu
  Data dodania: 26.11.2017

  41. Konferencja Naukowa we Wrocławiu

  Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Wojewódzki we Wrocławiu (TWK-Wrocław) przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Oddziału Okręgowego we Wrocławiu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowały XLI Konferencję Naukową na temat „Wady postawy – problemy medyczne, rehabilitacyjne i społeczne".

 • O przeszłości dla przyszłości
  Data dodania: 24.11.2017

  O przeszłości dla przyszłości

  W wydziale zamiejscowym łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Wodzisławiu Śl. 23 listopada odbyła się konferencja na temat uwarunkowań lokalnej polityki senioralnej pod tytułem „Senior w przestrzeni publicznej". Wydarzenie patronatem honorowym objął starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka oraz marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

 • Katowice: mieszkanie treningowe nagrodzone przez resort rodziny
  Data dodania: 23.11.2017

  Katowice: mieszkanie treningowe nagrodzone przez resort rodziny

  Katowicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał nagrodę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za nowatorską formę wsparcia - mieszkanie treningowe, w którym niepełnosprawni intelektualnie uczą się przygotowywać posiłki, dbać o porządek, załatwiać sprawy urzędowe.

 • Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagra w Chorzowie
  Data dodania: 22.11.2017

  Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagra w Chorzowie

  Dzieci, które zmagają się z rakiem, zagrają na instrumentach perkusyjnych ze znanymi artystami, a darczyńcy będą pomagali „śpiewająco". DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA w najbliższą niedzielę – 26 listopada - wystąpi w Chorzowie.

 • XVIII PARASPARTAKIADA ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 20.11.2017

  XVIII PARASPARTAKIADA ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA Osób Niepełnosprawnych

  Termin: 5 grudnia 2017Miejsce imprezy : Hala widowiskowo-sportowa „CENTRUM", ul. Aleja Róż 3, 41-300 Dąbrowa GórniczaOrganizator: Stowarzyszenie „NEURON" Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym w DG.

 • Nieprzetarty Szlak w akcji!
  Data dodania: 17.11.2017

  Nieprzetarty Szlak w akcji!

  Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku na Śląsku.. odbędą się 23 listopada w Pyskowicach w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu (ul. Kard. S. Wyszyńskiego 49) w godz. 10,00 do 14,00.

 • Rajd Karliczek
  Data dodania: 16.11.2017

  Niepełnosprawni – rajdowi piloci i kierowcy

  Ścigasz się swoim starym samochodem? Pytają mnie często znajomi dowiadując się, że startuję w rajdach. Tymczasem rajdy turystyczno-nawigacyjne to nie wyścigi, nie ścigamy się na zamkniętych, wydzielonych torach czy trasach. Limity czasowe oczywiście są, a za spóźnienie sędziowie naliczają punkty ujemne, lecz jeśli załoga nie pogubi się w nawigacji,...

 • Projekt „Miejska dżungla"
  Data dodania: 16.11.2017

  Projekt „Miejska dżungla"

  X edycja projektu „Miejska Dżungla" odbywa się pod hasłem „Nigdy nie parkuję na miejscu dla osoby niepełnosprawnej". Głównym celem akcji jest łamanie barier mentalnych w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne przeszkadzające im w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.

 • Wyprawa w świat przyrody i historii
  Data dodania: 15.11.2017

  Wyprawa w świat przyrody i historii

  10 listopada grupa 25. podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z ulicy Gliwickiej w Katowicach pojechała pod opieką Barbary Ścibisz z Pracowni Profilaktyki i Współpracy ze Środowiskiem w Pałacu Młodzieży w Katowicach do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, aby zwiedzić wystawę p.n. Przyroda Górnego Śląska.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.