Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • To był wielki blues!
  Data dodania: 21.09.2018

  To był wielki blues!

  Za nami już XIII edycja koncertu Blues dla Niepełnosprawnych, wydarzenia organizowanego przez Starostwo powiatowe w Wodzisławiu Śl. Impreza odbyła się 14 września w Ośrodku Wypoczynkowym „Olza" w Olzie. Przed sceną zebrała się publiczność złożona z osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów z 36 ośrodków i placówek terapeutycznych z całego woj....

 • Na Śląsku ruszyła kampania społeczna o autyzmie
  Data dodania: 19.09.2018

  Na Śląsku ruszyła kampania społeczna o autyzmie

  W Sali Sejmu Śląskiego 18 września odbyła się konferencja inaugurująca kampanię społeczną „Autyzm. Codzienność... Popatrz na autyzm odwrotnie od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj".

 • Zdjęcie z archiwum FPP VII konferencja
  Data dodania: 18.09.2018

  „Wiek młodzieńczy, okres przejściowy i dorosłość osób z chorobami rzadkimi"

  ... to temat bezprecedensowej, ósmej konferencji organizowanej przez Fundację „Potrafię Pomóc" we Wrocławiu, na którą trwają jeszcze zapisy Dorosłość osób z niepełnosprawnością jest tematem, o którym wciąż mówi się zbyt rzadko. Konferencja będzie niezwykła z kilku względów.

 • 42. Konferencja Naukowa we Wrocławiu
  Data dodania: 17.09.2018

  42. Konferencja Naukowa we Wrocławiu

  Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Wojewódzki we Wrocławiu organizuje w ramach Ogólnokrajowego Dnia Rehabilitacji Dziecka (ODRD) 42. Konferencję Naukową na temat: „Medyczne, psychologiczne i społeczne czynniki jakości życia osób niepełnosprawnych i ich rodzin".

 • Cała Oleśnica biegała!
  Data dodania: 17.09.2018

  Cała Oleśnica biegała!

  Biegali solo, w duetach, całymi rodzinami i równocześnie – pomagali! W sobotę, 15 września, w Oleśnicy zakończył się Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka.

 • Zaśpiewają dla Katarzyny
  Data dodania: 17.09.2018

  Zaśpiewają dla Katarzyny

  Black Pin i formacja KASIA SKIBA I JA wystąpią 28 września w Miejskim Centrum Kultury w Tychach w koncercie charytatywnym dla tyszanki Katarzyny Muchy. Zebrane podczas imprezy pieniądze przeznaczone zostaną na jej kosztowne leczenie oraz dostosowanie jej mieszkania do codziennych potrzeb. Podczas koncertu odbędzie się dodatkowo licytacja przedmiotów...

 • Mistrzostwa Europy w Goalball gr. B już wkrótce w Chorzowie!
  Data dodania: 14.09.2018

  Mistrzostwa Europy w Goalball gr. B już wkrótce w Chorzowie!

  W dniach 22-30 września będą miały miejsce w Chorzowie Mistrzostwa Europy w Goalball gr. B. Jest to niezwykłe wydarzenie, zorganizowane w Polsce po raz pierwszy.

 • Panel dyskusyjny
  Data dodania: 12.09.2018

  Znaczenie sportu w rehabilitacji niepełnosprawnych

  W Centrum Kultury Zamek w Toszku na Górnym Śląsku 8 września odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Praktyczna „Między rehabilitacją a sportem". Została ona zorganizowana w ramach Memoriału im. dr. Ludwiga Guttmanna, który urodził się w Toszku.

 • Cała Oleśnica biega... i pomaga!
  Data dodania: 12.09.2018

  Cała Oleśnica biega... i pomaga!

  Już w najbliższą sobotę, 15 września, w Oleśnicy spotka się około 300 dorosłych miłośników ruchu na świeżym powietrzu i 200 dzieci wraz z rodzinami. Wezmą udział w Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega o Memoriał Bogusława Psujka. Wciąż można do nich dołączyć – przyjść pokibicować lub pobiec – zapisy do biegu będą trwały do wyczerpania...

 • Zaproszenie na VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe
  Data dodania: 10.09.2018

  Zaproszenie na VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe

  towarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy organizuje 6 października VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe, które rozegrane zostaną w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach, ul. Okrężna 1. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Żywiecki i Wójt Gminy Łodygowice.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.