Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Jak żyć w zgodzie z przyrodą?
  Data dodania: 18.04.2018

  Jak żyć w zgodzie z przyrodą?

  Już po raz 17. odbył się konkurs ekologiczno- przyrodniczy, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 61 Specjalna w Katowicach oraz  Pracownia Profilaktyki Społecznej i Współpracy ze Środowiskiem Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 • Pod wieloma względami jest sprawniejszy od swoich rówieśników!
  Data dodania: 10.04.2018

  Pod wieloma względami jest sprawniejszy od swoich rówieśników!

  Mariusz Urbanek z Jankowic k Rybnika na Śląsku urodził się z głębokim porażeniem mózgowym. Lekarze dawali mu kilka lat życia i nie dawali większych nadziei. Mówili, że będzie „roślinką”, że umrze w ciągu pięciu lat na zapalenie płuc. Rodzice jednak zawzięli się.

 • Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie
  Data dodania: 05.04.2018

  Projekt „Kultura na Wolności” w Chorzowie

  Urząd Miejski w Chorzowie oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają do składania do końca kwietnia zgłoszeń do konkursu na inicjatywy „Kultura na Wolności” Projekt adresowany jest do animatorów kultury, pomysłowych mieszkańców Chorzowa i miast okolicznych oraz organizacji pozarządowych.

 • Co dalej absolwencie?
  Data dodania: 29.03.2018

  Co dalej absolwencie?

  Śląski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 27 marca przy współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej przeprowadził konferencję nt. „Współpraca w zakresie aktywizacji uczniów i absolwentów niepełnosprawnych”.

 • Przedstawiciele Ambasadorów Zatrudnienia Wspomaganego
  Data dodania: 23.03.2018

  Centrum DZWONI nagrodziło „Jaskółkami 2018”

  Od dwunastu lat działa w Bytomiu Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (DZWONI) prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Działając na terenie całego Śląska i Zagłębia bytomskie centrum przez 12 lat pomogło znaleźć pracę prawie 350 osobom.

 • Niepełnosprawni o zręcznych rękach
  Data dodania: 22.03.2018

  Niepełnosprawni o zręcznych rękach

  W Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach zorganizowano kolejny Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych. Jego tegoroczne hasło to „Święta coraz bliżej”. Wydarzenie promuje twórczość i rękodzieło osób z niepełnosprawnością oraz sprzyja ich integracji społecznej.

 • graf. BP Paulina Kot
  Data dodania: 20.03.2018

  Na Śląsku: Doradcy podatkowi dla osób z niepełnosprawnością

  Od 20 marca do 26 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

 • Gala Sportu w Chorzowie 2017
  Data dodania: 05.03.2018

  Gala Sportu w Chorzowie 2017

  17 lutego na Stadionie Śląskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca wyniki Plebiscytu „Dziennika Zachodniego" Sportowiec, Trener i Drużyna Roku 2017 województwa śląskiego. Gościem honorowym gali był Artur Partyka.

 • Nie widzieć, to nie znaczy – nie być!
  Data dodania: 01.03.2018

  Nie widzieć, to nie znaczy – nie być!

  Na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach 23 lutego miała miejsce prapremiera niezwykłego spektaklu – reportaż teatralny „Spójrz na mnie". Jego uczestnikami obok aktorów Teatru Śląskiego byli niewidomi, traktujący swój w nim udział jako swego rodzaju terapię.

 • Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta
  Data dodania: 27.02.2018

  Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta

  Pierwsze spotkania w przedszkolach realizowane w ramach akcji MOON (Miej Obraz Osoby Niewidomej) już za nami! Łukasz Baruch (pomysłodawca akcji, prezes Fundacji „Wygrajmy Razem") wraz z Anną Gorgoń i Karoliną Żelichowską odwiedził w ubiegłym tygodniu przedszkola numer 12 i 4 w Dąbrowie Górniczej.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.