Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Jesteśmy jednakowi
  Data dodania: 12.10.2017

  Jesteśmy jednakowi

  W Pałacu Młodzieży w Katowicach 5 października odbyła się kolejna edycja warsztatów dla młodych osób z niepełnosprawnością Równi-Różni Zaczęło się od tworzenia filmu animowanego pod kierunkiem Elżbiety Omelan pod hasłem „Idzie jesień".

 • Młodzi inżynierowie charytatywnie tworzą sprzęty dla potrzebujących
  Data dodania: 12.10.2017

  Młodzi inżynierowie charytatywnie tworzą sprzęty dla potrzebujących

  Wydrukowane w technologii 3D proteza dłoni i kosmetyczna osłona protezy nogi - to projekty młodych inżynierów z Politechniki Śląskiej, którzy w ramach stworzonej przez siebie fundacji charytatywnie i po godzinach projektują innowacyjne sprzęty z myślą o potrzebujących.

 • Pierwsza dama: chciałabym, aby świadectwo Amazonek było powszechne
  Data dodania: 07.10.2017

  Pierwsza dama: chciałabym, aby świadectwo Amazonek było powszechne

  Chciałabym, aby świadectwo Amazonek stało się udziałem jak największej grupy kobiet, aby uwierzyły, że z najtrudniejszej sytuacji, z ciężkiej choroby, da się znaleźć wyjście, nie poddając się zwątpieniu – powiedziała w piątek, 6 października małżonka prezydenta Agata Korhnauser-Duda.

 • Amazonki podsumowują 20-lecie spotkań w Częstochowie
  Data dodania: 07.10.2017

  Amazonki podsumowują 20-lecie spotkań w Częstochowie

  Coroczne spotkania to nasza manifestacja radości: działają, jak najlepsza pigułka – mówiły 6 października Amazonki świętujące w Częstochowie 20-lecie tamtejszych spotkań swego środowiska. Nie ma nic lepszego, jak mocna psychika - akcentowały.

 • Ukazała się płyta zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Razem łatwiej"
  Data dodania: 04.10.2017

  Ukazała się płyta zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Razem łatwiej"

  Pod koniec września Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej otrzymał długo oczekiwaną przesyłkę - płytę fundacyjnego zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Razem łatwiej".

 • Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym za nami
  Data dodania: 03.10.2017

  Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym za nami

  Zawody odbyły się 30 września w LO 3 ZSTiO MERUTIM przy ul. Katowickiej 1 w Siemianowicach Śląskich. W mistrzostwach wzięło udział 66 osób, w tym zawodnicy z klubów START Katowice, Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice, IKS Silesia Katowice, START Łódź, IUKS Master Piekary Śląskie, a także zawodnicy pełnosprawni z MKS Siemianowice...

 • Aktorzy z DPS Złota Jesień z Raciborza
  Data dodania: 03.10.2017

  Nieprzewidywalna i intrygująca PUMA

  W Pałacu Zagłębia w Dąbrowie Górniczej od 26 do 28 września, trwała VIII edycja przeglądu PUMA, czyli Międzynarodowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

 • Zwyciężyli wszyscy
  Data dodania: 02.10.2017

  Zwyciężyli wszyscy

  28 września odbyła się 17 Rejonowa Spartakiada Pożarnicza oraz Rejonowy Turniej Maltański Szkół Specjalnych z województwa śląskiego. Impreza rozgrywana była na boisku MOSiR w Katowicach-Szopienicach.

 • Wczesna diagnoza kluczowa dla dziecka z dysfunkcją słuchu
  Data dodania: 29.09.2017

  Wczesna diagnoza kluczowa dla dziecka z dysfunkcją słuchu

  Brak słuchu to brak stymulacji, a w rezultacie brak rozwoju mózgu, dlatego dla dzieci z dysfunkcjami słuchu kluczowe są: wczesna diagnoza, ewentualne wszczepienie implantu i rehabilitacja - podkreślali uczestnicy międzynarodowego kongresu w Katowicach.

 • Tychy kupiły od kurii nieruchomość na DPS
  Data dodania: 29.09.2017

  Tychy kupiły od kurii nieruchomość na DPS

  Blisko 10 mln zł zapłaciły władze Tychów (woj. śląskie) za nieruchomość w Kobiórze, którą kupiły od Archidiecezji Katowickiej Kościoła Rzymskokatolickiego z przeznaczeniem na dom pomocy społecznej (DPS).


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON