Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Integrująca miłość do ptaków
  Data dodania: 02.03.2019

  Integrująca miłość do ptaków

  Akcja „Ptaszkowe Love" w Katowicach odniosła kolejny sukces. To nie tylko odbudowa populacji miejskich ptaków, ale przede wszystkim wspólna praca, która jednoczy i integruje mieszkańców miasta.

 • Sosnowiec: mieszkanie treningowe dla niepełnosprawnych intelektualnie
  Data dodania: 28.02.2019

  Sosnowiec: mieszkanie treningowe dla niepełnosprawnych intelektualnie

  Mieszkanie treningowe, w którym niepełnosprawni intelektualnie będą uczyli się przygotowywać posiłki, dbać o porządek czy załatwiać sprawy urzędowe otwarto oficjalnie 27 lutego w Sosnowcu (woj. śląskie). Jednorazowo przez okres 3-6 miesięcy ma tam przebywać sześć osób.

 • III Festiwal Praw Człowieka
  Data dodania: 28.02.2019

  III Festiwal Praw Człowieka

  Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu organizuje III Festiwal Praw Człowieka.

 • Otwarto pierwsze pokoje wytchnień we Wrocławiu
  Data dodania: 26.02.2019

  Otwarto pierwsze pokoje wytchnień we Wrocławiu

  Pierwsze we Wrocławiu mieszkanie z pokojami wytchnień jest już gotowe! 25 lutego obejrzeli je m.in. rodzice dzieci z niepełnosprawnością, którzy czekają na wsparcie. O wsparcie i życzliwość prosi także pomysłodawca projektu - Fundacja „Potrafię Pomóc" – która wciąż prowadzi zbiórkę, żeby opłacić prace budowlane i wyposażenie pokojów. Na zebranie...

 • Wystawa plastyczna Różni - Równi
  Data dodania: 18.02.2019

  Wystawa plastyczna Różni - Równi

  W Pałacu Młodzieży w Katowicach w tzw. Galerii Korytarzowej na pierwszym piętrze budynku do końca lutego można podziwiać wystawę prac osób z niepełnosprawnością, podopiecznych organizacji i szkół z terenu Katowic.

 • Prosty sposób na trudne sprawy
  Data dodania: 13.02.2019

  Prosty sposób na trudne sprawy

  Urząd Miasta w Żorach (śląskie) zamierza wprowadzić usługę „Mobilny urzędnik", ułatwiającą kontakt z osobami z niepełnosprawnością oraz z seniorami.

 • „Młodzi Niepełnosprawni - Sprawni z Fundacją PZU. Wieloprofilowe usprawnianie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej"
  Data dodania: 07.02.2019

  „Młodzi Niepełnosprawni - Sprawni z Fundacją PZU. Wieloprofilowe usprawnianie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej"

  27 lutego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej organizowana jest konferencja podsumowująca projekt finansowany przez Fundację PZU (informacja na stronie www.osw.dabrowa.pl).

 • Abp Skworc: Światowy Dzień Chorego przypomina o obowiązkach wobec chorych
  Data dodania: 28.01.2019

  Abp Skworc: Światowy Dzień Chorego przypomina o obowiązkach wobec chorych

  Światowy Dzień Chorego, obchodzony w Kościele 11 lutego, przypomina o obowiązkach wobec człowieka chorego - także o obowiązku państwa i samorządów zapewnienia dostępności lekarza i leczenia oraz odpowiedniej organizacji pracy służby zdrowia - wskazuje abp Wiktor Skworc.

 • 7002 przeszczepy w katowickim szpitalu im. Mielęckiego
  Data dodania: 26.01.2019

  7002 przeszczepy w katowickim szpitalu im. Mielęckiego

  7002 przeszczepy przeprowadzono od 1983 r. do końca ubiegłego roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. To czołowy ośrodek w Polsce w zakresie przeszczepów komórek krwiotwórczych oraz nerek, wątroby i trzustki.

 • Od prawej: prezydent Jacek Sutryk, rzecznik Bartłomiej Skrzyński i prezes Adam Komar
  Data dodania: 24.01.2019

  Ośrodek dla Wyjątkowych Dzieci we Wrocławiu ma nową siedzibę

  Opiekę wytchnieniową we współpracy z władzami Wrocławia zorganizuje Fundacja „Potrafię Pomóc", projekt wpisuje się w listę 100 zadań, które na 100 pierwszych dni prezydentury ogłosił prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Na tej liście znajduje się również plan zwiększenia liczby miejsc dla dzieci wymagających opieki w wysokospecjalistycznym ośrodku...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.