Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Transport dla osób z niepełnosprawnością w Katowicach i nie tylko
  Data dodania: 09.02.2018

  Transport dla osób z niepełnosprawnością w Katowicach i nie tylko

  Poniżej znajdują się informacje dotyczące usług przewozowych dla osób z niepełnosprawnością oraz zasad przejazdów bezpłatnych i ulgowych.

 • 12. Karnawałowy Bal Integracyjny Fundacji Iskierka
  Data dodania: 08.02.2018

  12. Karnawałowy Bal Integracyjny Fundacji Iskierka

  Karnawałowa zabawa na oddziałach szpitalnych to już tradycja Fundacji Iskierka, działającej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. We wtorek 6 lutego odbył się bal w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu.

 • Ostatnie Herody, czyli kolędowanie przemija
  Data dodania: 08.02.2018

  Ostatnie Herody, czyli kolędowanie przemija

  Herody - obyczaj kolędowy, który w zależności od regionu Polski rozpoczynał się drugiego dnia świąt albo tuż po nowym roku. W niektórych regionach Herody trwają od początku nowego roku do Trzech Króli, w innych do 1 lutego.

 • Promocja aktywności, integracji i historii miasta
  Data dodania: 02.02.2018

  Promocja aktywności, integracji i historii miasta

  Na początku lutego w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych (CETA) we Wrocławiu odbyła się premiera słuchowisk multimedialnych, które powstały w ramach projektu „Zasłyszajki Wrocławskie".

 • Cały czas walczę
  Data dodania: 30.01.2018

  Cały czas walczę

  Artur urodził się z 7-miesięcznej ciąży, z jednym punktem Apgar. Później w inkubatorze miał wylew krwi do mózgu. Stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce – zespół objawów określający różnorodne zaburzenia ruchu i postawy, wynikające z trwałego, niepostępującego uszkodzenia mózgu we wczesnym stadium rozwoju dziecka.

 • teatrwizbie@gmail.com, czyli jedność przeciwieństw
  Data dodania: 29.01.2018

  teatrwizbie@gmail.com, czyli jedność przeciwieństw

  Powyższy adres nie jest wirtualny – istnieje naprawdę. 25 stycznia ten „najmniejszy teatr na Górnym Śląsku" – jak mówią jego założyciele – zaprosił swoich sympatyków na pierwszy spektakl, pt. „Dom. Drzewo, dziecko" w swojej nowej siedzibie.

 • Promocja twórczości niepełnosprawnych - spotkania autorskie
  Data dodania: 24.01.2018

  Promocja twórczości niepełnosprawnych - spotkania autorskie

  Stowarzyszenie NEURON Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej oraz Stowarzyszenie LEPSZE JUTRO z Włodawy wspólnie z kierownictwem bibliotek w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie serdecznie zapraszają na spotkania promocyjne książki Patryka Osieleńca pt."Gra".

 • II Bieg Otwartych Serc już wkrótce!
  Data dodania: 15.01.2018

  II Bieg Otwartych Serc już wkrótce!

  Stowarzyszenie „Otwarte Serca" z Rudy Śląskiej działa nieprzerwanie od 16 lat na rzecz niepełnosprawnych dzieci , młodzieży oraz ich rodzin.

 • 23 mln zł wydał śląski NFZ na zabiegi zaćmy w Czechach
  Data dodania: 12.01.2018

  23 mln zł wydał śląski NFZ na zabiegi zaćmy w Czechach

  Dzięki unijnej dyrektywie o transgranicznej opiece zdrowotnej polscy pacjenci mogą korzystać z lecenia w ośrodkach za granicą.

 • Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"
  Data dodania: 09.01.2018

  Wystartował konkurs „Grasz o Staż 2018"

  Śląski europoseł Marek Plura ogłasza trzecią edycję konkursu „Grasz o Staż". Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim. W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.