Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • 5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc
  Data dodania: 28.11.2018

  5000 euro na warsztaty i budowę Kompleksu Potrafię Pomóc

  5000 euro na warsztaty dla dolnośląskich uczniów i oraz na budowę we Wrocławiu rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc. 29 listopada, wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc" odbierze symboliczny czek od międzynarodowej Fundacji C&A i zorganizuje pierwsze warsztaty „Wchodzę w rolę".

 • Kultura dostępna dla wszystkich.....?
  Data dodania: 26.11.2018

  Kultura dostępna dla wszystkich.....?

  Niepełnosprawność często wiąże sie z innym postrzeganiem rzeczywistości. Według psychologii i pedagogiki humanistycznej, człowiek jest jednością psychofizyczną, zatem nie można jego zachowań interpretować tylko w odniesieniu do poszczególnych sfer jego funkcjonowania.

 • Jubileusz WTZ Tęcza w Gliwicach
  Data dodania: 23.11.2018

  Jubileusz WTZ Tęcza w Gliwicach

  17 listopada w kinie Amok - Scena Bajka w Gliwicach uroczyście obchodzono 25-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza" oraz 7. urodziny prowadzącej je Fundacji Różyczka.

 • We Wrocławiu rusza Aktywny Tydzień
  Data dodania: 23.11.2018

  We Wrocławiu rusza Aktywny Tydzień

  Uczestnicy wezmą udział w maratonie na rowerach stacjonarnych, będą rywalizować na siłowni, na basenie, grać w tenis stołowy i minipiłkę nożną - i pomogą niepełnosprawnym dzieciom! Na pomoc czeka między innymi Maciuś, któremu grozi amputacja nogi.

 • 65 tys. operacji przez 30 lat katowickiej kardiochirurgii
  Data dodania: 23.11.2018

  65 tys. operacji przez 30 lat katowickiej kardiochirurgii

  65 tys. operacji wykonali w latach 1988-2018 kardiochirurdzy z Górnośląskiego Centrum Medycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ochojcu. Ten ośrodek kardiochirurgiczny - jeden z czołowych w kraju - świętuje w czwartek trzydziestolecie.

 • Czy można znaleźć pracę na Giełdzie Pracy?
  Data dodania: 23.11.2018

  Czy można znaleźć pracę na Giełdzie Pracy?

  22 listopada wielu osobom to się udało. Podczas giełdy, zorganizowanej w Katowicach odbyły się rekrutacje, których wynik skutkował bezpośrednim zatrudnieniem kandydata. Przedstawiono na niej ponad 500 ofert zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych.

 • Gratulacje, kwiaty i życzenia
  Data dodania: 22.11.2018

  25 lat niezwykłego stowarzyszenia

  W Operze Śląskiej w Bytomiu odbyła się 24 października Gala z okazji jubileuszu bytomskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 • Powalczą nad szachownicą w Milówce
  Data dodania: 19.11.2018

  Powalczą nad szachownicą w Milówce

  Już od poniedziałku 19 listopada do Milówki zaczną się zjeżdżać uczestnicy XVI. Międzynarodowego Integracyjnego Turnieju Szachowego, organizowanego przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

 • Festiwal Otwartych Serc
  Data dodania: 17.11.2018

  Festiwal Otwartych Serc

  23 października artyści-amatorzy z niepełnosprawnością spotkali się na XIV edycji Festiwalu Otwartych Serc, który tradycyjnie odbył się w Starochorzowskim Domu Kultury. Jego pełna nazwa to Wojewódzki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych.

 • O imionach - muzycznie
  Data dodania: 16.11.2018

  O imionach - muzycznie

  3 listopada już po raz dziewiąty artyści zaproszeni przez Fundację Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej „Wygrajmy Razem" zaprezentowali w Dąbrowie Górniczej swój talent muzyczny i wokalny. W sobotni wieczór od godziny 17.00 na scenie dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia (współorganizator imprezy) rozbrzmiały najbardziej znane piosenki do których...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.