Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Łukasz Baruch kolejnym „nie-zwykłym” gościem
  Data dodania: 21.06.2018

  Łukasz Baruch kolejnym „nie-zwykłym” gościem

  Filia numer 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Ligonia 7 realizuje od ubiegłego roku cykl spotkań pod hasłem „Nie-zwykli”. Gośćmi biblioteki są ludzie, którzy mimo ciężkich chorób i niepełnosprawności czerpią z życia pełnymi garściami, wiele też dają innym.

 • Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane
  Data dodania: 20.06.2018

  Dąbrowskie dzieci i osoby z niepełnosprawnością stworzą filmy animowane

  Fundacja „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej, którą założyli 8 lat temu działacze społeczni i animatorzy życia kulturalnego, Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska przygotowuje nowy i ciekawy projekt. Będą to tygodniowe warsztaty, których uczestnicy zrealizują dwa filmy animowane.

 • Na Śląsku odbyły się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych
  Data dodania: 14.06.2018

  Na Śląsku odbyły się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

  Tysiąc zawodników wraz z trenerami i opiekunami przybyło na Śląsk aby przez 4 dni (9-12 czerwca) wystartować w 11 dyscyplinach (m.in. lekkoatletyka, trójbój siłowy, tenis, pływanie, piłka nożna, kolarstwo). Główną areną igrzysk był Stadion Śląski w Chorzowie na którym zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach. 

 • XVI Piknik Osób Niepełnosprawnych w Podlesicach
  Data dodania: 13.06.2018

  XVI Piknik Osób Niepełnosprawnych w Podlesicach

  W sobotę 9 czerwca osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami wyruszyły do Podlesic na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na coroczną imprezę integracyjną organizowana przez spółdzielnie mieszkaniowe z województwa śląskiego. Piknik rozpoczął się od losowania specjalnych trójkołowych rowerów...

 • Arteterapia kluczem komunikacji
  Data dodania: 12.06.2018

  Arteterapia kluczem komunikacji

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej jest jedną z największych tego typu placówek w Polsce. Kształci i rehabilituje osoby z autyzmem, z deficytami wzroku i słuchu, niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie.

 • O zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim
  Data dodania: 12.06.2018

  O zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

  W pięknej Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach 8 czerwca odbyła się konferencja „Od wykształcenia do zatrudnienia, bariery, rozwiązania, efekty”. Jej organizatorami byli wspólnie Śląski Oddział PFRON ze Śląską Wojewódzką Komendą OHP.

 • Inny Dzień Dziecka
  Data dodania: 11.06.2018

  Inny Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka Dorosłego odbył się po raz pierwszy w Parku Śląskim w Chorzowie 8 czerwca tego roku. Zorganizowało je Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom. Dla „doroślaków”, bo tak rodzice nazywają swoje dzieci, festyn był okazją do wspólnej zabawy.

 • Olimpiada, której wszyscy są zwycięzcami
  Data dodania: 08.06.2018

  Olimpiada, której wszyscy są zwycięzcami

  Setki uczestników, mnóstwo emocji i niesamowitych przeżyć – tak pokrótce można opisać to, co działo się 7 czerwca na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śląskim. Odbyła się tam XVI Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych.

 • Big-beatowy „Dotyk Dźwięku”
  Data dodania: 05.06.2018

  Big-beatowy „Dotyk Dźwięku”

  W piękne niedzielne popołudnie 27 maja, w ramach obchodów Dni Dąbrowy Górniczej, po raz 11. na estradzie w Parku Hallera wystąpili, zaproszeni przez Fundację „Wygrajmy Razem”, artyści z dysfunkcją wzroku z całej Polski. Koncert pod hasłem „Big-beatowy zawrót głowy” zapowiedzieli Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch, czyli zarząd...

 • 100-lecie niepodległości Polski w poezji
  Data dodania: 01.06.2018

  100-lecie niepodległości Polski w poezji

  Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się tematem VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 24 maja w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej. Obok reprezentantów gospodarzy w Dąbrowie spotkali się recytatorzy ze szkół m.in. w Cieszynie, Częstochowie, Chorzowie,...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.