Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Data dodania: 14.02.2011

  Sukces wymusza sukces

  Po Gospodzie „Jaskółka" w Radomiu obsługiwanej przez osoby niepełnosprawne - i w kuchni i poza nią - również w Żorach na Śląsku podobne przedsięwzięcie zyskało wielkie uznanie klientów.

 • Data dodania: 01.02.2011

  Nieustające Warsztaty Teatralne

  W imieniu organizatorów Śląskiego Nieprzetartego Szlaku - cyklu imprez artystycznych dla osób niepełnosprawnych, zapraszamy terapeutów, pedagogów oraz opiekunów pracujących z tymi osobami na kolejne w tym roku Warsztaty Metodyczne realizowane w ramach Nieustających Warsztatów Teatralnych Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku.

 • Data dodania: 26.01.2011

  Integracja z osobami niepełnosprawnymi - zyskują wszyscy

  W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku 3 grudnia 2010 roku został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Dzień Integracji Zawodowej i Społecznej z Osobami Niepełnosprawnymi.

 • Data dodania: 05.01.2011

  Nabór do Integracyjnego Teatru Tańca ,,Kierunek"

  Śląski Teatr Tańca w Bytomiu ogłasza nabór do Integracyjnego Teatru Tańca ,,Kierunek"- pierwszego w Polsce teatru tańca z udziałem tancerzy niepełnosprawnych fizycznie.

 • Data dodania: 16.12.2010

  Równe prawa, równe szanse

  O problemach z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne i działaniach zmierzających do likwidacji barier w dostępie do rynku pracy, rozmawiali uczestnicy konferencji, która odbyła się 16 grudnia br. w katowickim Centrum Sztuki Filmowej.

 • Data dodania: 09.12.2010

  Śląska Gala Wolontariatu

  6 grudnia br. w Kinoteatrze Rialto odbyła się Śląska Gala Wolontariatu zorganizowana przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu z Katowic, przy współpracy z Polskim Forum Edukacji Europejskiej oraz Stowarzyszeniem Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii „Placek".

 • Data dodania: 07.12.2010

  Kulawy Mikołaj

  W dniach 3-6 grudnia 2010 r. studenci Uniwersytetu Śląskiego i Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach realizowali projekt „Kulawy Mikołaj", którego celem było przełamywanie stereotypów w postrzeganiu studentów z niepełnosprawnością.

 • Data dodania: 05.12.2010

  Nowe miniatury we Wrocławiu

  W latach 2010/2011 będzie przeprowadzona druga część kampanii „Zobaczyć przez dotyk - Wrocław w miniaturze".

 • Data dodania: 29.11.2010

  X Wojewódzki Konkurs Czytelniczy Książki Mówionej

  24 listopada br. w siedzibie Zarządu Okręgu Województwa Śląskiego Polskiego Związku Niewidomych w Chorzowie odbył się X konkurs czytelniczy, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród osób niewidomych i niedowidzących, zamieszkałych na terenie regionu śląskiego. Jego otwarcia dokonał dyrektor Okręgu Śląskiego PZN Jan Kwiecień.

 • Data dodania: 29.11.2010

  Z innego poziomu

  25 listopada w auli im. Witolda Zahorskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyło się spotkanie z medalistami Igrzysk Paraolimpijskich i Światowych Olimpiad Specjalnych, które prowadził Krzysztof Głombowicz. Inicjatorem spotkania, pod hasłem „Z innego poziomu - do mistrzostwa sportowego", była prof. dr hab. n. med. Violetta...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.