Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Design Silesia dla wszystkich
  Data dodania: 19.09.2010

  Design Silesia dla wszystkich

  13 września br. w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Jeszcze lepsze Śląskie. Design Silesia".

 • Integracja w teatrze
  Data dodania: 15.09.2010

  Integracja w teatrze

  10 września br. zakończyły się 10. Łaziskie Spotkania Teatralne. Oprócz grup miejscowych (Mikstura) udział wzięły zespoły z Katowic (Creatorium) i Orzesza (Alter Ego). W niewielkich Łaziskach Górnych od dziesięciu lat w Miejskim Domu Kultury spotykają się raz w roku amatorskie grupy teatralne wymieniając doświadczenia i prezentując nowe spektakle....

 • Data dodania: 06.09.2010

  Forum śląskich organizacji

  4 września 2010 r. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Śląskiego. Tematami były: diagnoza stanu organizacji pozarządowych i przeszkód w ich rozwoju, problemy związane z działalnością pełnomocników oraz utworzenie Śląskiej Rady Pożytku Publicznego.

 • Data dodania: 05.09.2010

  Niebieska mapa w Polkowicach

  W mediach często pojawiają się akcje mające na celu ułatwić dostęp do miejsc parkingowych osobom niepełnosprawnym.

 • Data dodania: 29.08.2010

  25-lecie DPS w Chorzowie

  Prawdziwy dom 25 sierpnia br. społeczność Domu Pomocy Społecznej im. Kazimierza Jaworka w Chorzowie świętowała jubileusz 25-lecia jego działalności. Osoby niewidome i niedowidzące od ćwierćwiecza mają tutaj prawdziwy dom. Nie zabrakło dobrych, ciepłych słów i życzeń okolicznościowych, kwiatów i wyrazów uznania składanych na ręce...

 • Data dodania: 20.07.2010

  Szkolenia komputerowe „Okno na przyszłość"

  AXON Międzynarodowa Sieć Nauczania zaprasza osoby niepełnosprawne pozostające bez zatrudnienia na bezpłatne szkolenia „Okno na przyszłość" na platformie e-learningowej, które rozpoczną się z początkiem września 2010 r.

 • Data dodania: 15.07.2010

  Asystent osoby z niepełnosprawnością

  14 lipca 2010 r. w Urzędzie Miejskim w Katowicach odbyła się konferencja pod patronatem posła Marka Plury pt. „Asystent Osoby Niepełnosprawnej - realna pomoc i wsparcie". Organizatorami był Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Stowarzyszenie FAON z Katowic. Celem nadrzędnym konferencji było ukazanie specyfiki pracy asystenta osoby niepełnosprawnej...

 • Kampania „Żywa Książka" otwarta na współpracę
  Data dodania: 08.07.2010

  Kampania „Żywa Książka" otwarta na współpracę

  Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika organizuje akcję społeczną pod nazwą „Żywa Biblioteka". To zatwierdzony przez Radę Europy sposób edukacji obywatelskiej, który ma na celu podnoszenie poziomu tolerancji obywateli wobec grup społecznie dyskryminowanych.

 • Promocja i zachęta do zatrudniania osób niepełnosprawnych
  Data dodania: 24.06.2010

  Promocja i zachęta do zatrudniania osób niepełnosprawnych

  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zorganizował 22 czerwca 2010 r. konferencję „Promocja działań umożliwiających zatrudnienie osób niepełnosprawnych z zakładów aktywności zawodowej na otwartym rynku pracy".

 • Od 14 lat „Jesteśmy Razem"
  Data dodania: 09.06.2010

  Od 14 lat „Jesteśmy Razem"

  7 czerwca 2010 r. miało miejsce, kolejne spotkanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Wesołym Miasteczku w Chorzowie, w ramach akcji „Jesteśmy Razem".


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.