Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • W Piekarach na Skrzydłach
  Data dodania: 10.09.2009

  W Piekarach na Skrzydłach

  Festiwal Integracyjny „Skrzydła" w Piekarach Śląskich w ubiegłym roku był podobno hitem, nic więc dziwnego, że doczekał się II edycji. Piekarskie Warsztaty Terapii Zajęciowej, działające przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo - jego organizatorzy - postarali się, aby impreza zaplanowana na niedzielę, 6 września, nabrała...

 • Dobre praktyki śląskich samorządów
  Data dodania: 10.09.2009

  Dobre praktyki śląskich samorządów

  Z bardzo potrzebną i niecodzienną inicjatywą wystąpiła Helena Breczko - pełnomocnik prezydenta Zabrza ds. osób niepełnosprawnych, organizując II Śląskie Forum Pełnomocników ds. Osób Niepełnosprawnych. Odbyło się ono 7 września br. w Urzędzie Miejskim w Zabrzu, a uczestniczyli w nim - prócz pełnomocników - licznie zgromadzeni goście i przedstawiciele...

 • Wojewódzkie Zawody Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych
  Data dodania: 22.07.2009

  Wojewódzkie Zawody Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych

  Do centrum Katowic najwyżej 8 km. Świetne położenie, przy lesie, w którym wyznaczono ścieżkę konną, blisko do sąsiednich dzielnic. Częstymi gośćmi są osoby niepełnosprawne.

 • Nasze prezentacje - PZN w Jeleniej Górze
  Data dodania: 15.07.2009

  Nasze prezentacje - PZN w Jeleniej Górze

  - Pierwsze kroki w rehabilitacji polegają na przekonywaniu osoby niepełnosprawnej do działania i zmianie jej braku wiary w możliwość i potrzebę aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

 • Grillowanie na polanie
  Data dodania: 14.07.2009

  Grillowanie na polanie

    ...to hasło tegorocznej biesiady integracyjnej, jaka odbyła się 3 lipca 2009 r. na polanie przy restauracji „Nad Potokiem" w Kaczorowie po raz dziesiąty.

 • Dostępna dla niewidomych miniatura wrocławskiej katedry
  Data dodania: 10.07.2009

  Dostępna dla niewidomych miniatura wrocławskiej katedry

  Tradycyjnie już w czerwcu przypada święto Wrocławia. To także doskonały czas, aby jeszcze mocniej akcentować potrzebę przełamywania barier. Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (WSON), w ramach kampanii „Wrocław bez barier", przygotował odsłonięcie miniaturki wrocławskiej katedry. Dzięki temu osoby niewidome i niedowidzące będą mogą oglądać swoimi...

 • To był naprawdę niezwykły dzień...
  Data dodania: 06.07.2009

  To był naprawdę niezwykły dzień...

  Bo jak często zdarza nam się widywać siostry zakonne jeżdżące na karuzeli, stojące w kolejce do ogromnej, dmuchanej zjeżdżalni?

 • VIII Przegląd Integracyjny
  Data dodania: 05.06.2009

  VIII Przegląd Integracyjny

    Katowicki Przegląd Integracyjny Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych jest organizowany od ośmiu lat. Tegoroczny odbył się jak zwykle w Teatrze Korez, który życzliwie udostępnia swoje pomieszczenia i obsługę, ale w niezwykłym dniu - 26 maja. Stąd też myśl przewodnia Przeglądu: „Szczęśliwi - Zintegrowani - Kochamy Nasze Mamy".

 • Majówka i przegląd artystyczny
  Data dodania: 25.05.2009

  Majówka i przegląd artystyczny

  W pięknej scenerii gościnnego Domu Kultury „Pod lipami" i otaczającego go parku w Katowicach-Giszowcu świętowano 21 maja Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, którego głównym organizatorem był po raz czwarty Warsztat Terapii Zajęciowej „Unikat" z Katowic.

 • Trochę deszczu, dużo zabawy
  Data dodania: 25.05.2009

  Trochę deszczu, dużo zabawy

  600 uczestników z 14 spółdzielni mieszkaniowych województwa katowickiego. Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Katowice, Pszczyna, Siemianowice, Tarnowskie Góry, Tychy spotkały się na VII Spółdzielczym Pikniku Osób Niepełnosprawnych.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.