Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Data dodania: 25.05.2009

  Dni Godności w Jaworznie

  W Jaworznie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych organizowane są już od 2001 roku, w przyszłym zatem będą to już 10., jubileuszowe obchody. Widać było, że w mieście mają nie tylko - co oczywiste - wprawę w ich organizowaniu, ale również wielkie serce, z jakim to robią.

 • Data dodania: 15.05.2009

  Obchody Dnia Protestu w Jeleniej Górze

  Inspektorat Pracy we Wrocławiu, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Jeleniej Górze i Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów tamże to komitet organizacyjny obchodzonego 5 maja Europejskiego Dnia Protestu Przeciw Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze.

 • Data dodania: 14.05.2009

  „Więcej niż cały świat”

  Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Szansa" z Katowic dla uczczenia 10-lecia swojej działalności oraz z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa (21 marca) zorganizowało wystawę prac i fotografii pt. „Więcej niż cały świat". Swoje miejsce znalazła w Muzeum Miasta Mysłowice, uroczyste otwarcie odbyło się 5 marca.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Jubileuszowa radość i wesele w „Akcencie”

  W ostatnich dniach minionego roku Śląskie Stowarzyszenie Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych AKCENT w Katowicach obchodziło uroczyście 15 lat swojej pracy. Zwykle przy takich okazjach nie brakuje podsumowań, czasem multimedialnych sprawozdań z działalności, refleksji nad tym, co było. W Akcencie scenariusz grudniowej uroczystości tego nie...

 • Data dodania: 13.05.2009

  LADY D. 2009

  W Centrum Scenografii i Sztuki Filmowej w Katowicach, już po raz siódmy - z inicjatywy posła Marka Plury - 9 marca odbyła się uroczystość wręczania wyróżnienia „Lady D." z udziałem prezydenta Katowic, marszałka województwa, przedstawicieli najwyższych urzędów, firm, organizacji i instytucji Śląska.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Solidarna pomoc dla Sandry

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie „Razem do Celu" zorganizowały 1 marca 2009 r. koncert charytatywny, nad którym patronat honorowy objęli: prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza oraz posłanka na Sejm RP...

 • Data dodania: 25.03.2009

  Trzy wymiary Forum w Dąbrowie Górniczej

  21 października, w Hali Sportowo-Widowiskowej „Centrum" w Dąbrowie Górniczej, zapłonął znicz olimpijski, inaugurujący IX Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia, będącą częścią II Ogólnopolskiego Forum Osób Niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 27.02.2009

  DOROCZNY TURNIEJ: Taneczna Karolinka

  Podobnych turniejów odbywa się w kraju zaledwie pięć - w Piotrkowie Trybunalskim (klubu warszawskiego), w Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i w Chorzowie. Szóstą imprezą są Mistrzostwa Polski.

 • Data dodania: 27.02.2009

  KaFOS rozpoczyna realizację nowego projektu

  Śląskie Forum Organizacji Pozarządowych KaFOS rozpoczęło realizację projektu „Doradca i asystent personalny - Punkty Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych - budowanie współpracy publiczno-społecznej" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 • Data dodania: 27.02.2009

  W bajkowym świecie osób niepełnosprawnych

  5 listopada w Gliwickim Centrum Edukacyjnym odbyły się bajkowe spotkania z piosenką. W ramach XIX edycji imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku organizatorzy po raz kolejny zaktywizowali oraz zintegrowali osoby niepełnosprawne z całego Śląska, umożliwiając im występy artystyczne na scenie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.