Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • To był naprawdę niezwykły dzień...
  Data dodania: 06.07.2009

  To był naprawdę niezwykły dzień...

  Bo jak często zdarza nam się widywać siostry zakonne jeżdżące na karuzeli, stojące w kolejce do ogromnej, dmuchanej zjeżdżalni?

 • VIII Przegląd Integracyjny
  Data dodania: 05.06.2009

  VIII Przegląd Integracyjny

    Katowicki Przegląd Integracyjny Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych jest organizowany od ośmiu lat. Tegoroczny odbył się jak zwykle w Teatrze Korez, który życzliwie udostępnia swoje pomieszczenia i obsługę, ale w niezwykłym dniu - 26 maja. Stąd też myśl przewodnia Przeglądu: „Szczęśliwi - Zintegrowani - Kochamy Nasze Mamy".

 • Majówka i przegląd artystyczny
  Data dodania: 25.05.2009

  Majówka i przegląd artystyczny

  W pięknej scenerii gościnnego Domu Kultury „Pod lipami" i otaczającego go parku w Katowicach-Giszowcu świętowano 21 maja Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, którego głównym organizatorem był po raz czwarty Warsztat Terapii Zajęciowej „Unikat" z Katowic.

 • Trochę deszczu, dużo zabawy
  Data dodania: 25.05.2009

  Trochę deszczu, dużo zabawy

  600 uczestników z 14 spółdzielni mieszkaniowych województwa katowickiego. Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Katowice, Pszczyna, Siemianowice, Tarnowskie Góry, Tychy spotkały się na VII Spółdzielczym Pikniku Osób Niepełnosprawnych.

 • Data dodania: 25.05.2009

  Dni Godności w Jaworznie

  W Jaworznie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych organizowane są już od 2001 roku, w przyszłym zatem będą to już 10., jubileuszowe obchody. Widać było, że w mieście mają nie tylko - co oczywiste - wprawę w ich organizowaniu, ale również wielkie serce, z jakim to robią.

 • Data dodania: 15.05.2009

  Obchody Dnia Protestu w Jeleniej Górze

  Inspektorat Pracy we Wrocławiu, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Jeleniej Górze i Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów tamże to komitet organizacyjny obchodzonego 5 maja Europejskiego Dnia Protestu Przeciw Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze.

 • Data dodania: 14.05.2009

  „Więcej niż cały świat”

  Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Szansa" z Katowic dla uczczenia 10-lecia swojej działalności oraz z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa (21 marca) zorganizowało wystawę prac i fotografii pt. „Więcej niż cały świat". Swoje miejsce znalazła w Muzeum Miasta Mysłowice, uroczyste otwarcie odbyło się 5 marca.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Jubileuszowa radość i wesele w „Akcencie”

  W ostatnich dniach minionego roku Śląskie Stowarzyszenie Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych AKCENT w Katowicach obchodziło uroczyście 15 lat swojej pracy. Zwykle przy takich okazjach nie brakuje podsumowań, czasem multimedialnych sprawozdań z działalności, refleksji nad tym, co było. W Akcencie scenariusz grudniowej uroczystości tego nie...

 • Data dodania: 13.05.2009

  LADY D. 2009

  W Centrum Scenografii i Sztuki Filmowej w Katowicach, już po raz siódmy - z inicjatywy posła Marka Plury - 9 marca odbyła się uroczystość wręczania wyróżnienia „Lady D." z udziałem prezydenta Katowic, marszałka województwa, przedstawicieli najwyższych urzędów, firm, organizacji i instytucji Śląska.

 • Data dodania: 13.05.2009

  Solidarna pomoc dla Sandry

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie „Razem do Celu" zorganizowały 1 marca 2009 r. koncert charytatywny, nad którym patronat honorowy objęli: prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza oraz posłanka na Sejm RP...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.