Region IV dolnośląskie, opolskie, śląskie

 • Data dodania: 23.05.2011

  Skakać z głową, nie na głowę

  23 maja 2011 r. w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się druga edycja konferencji naukowo-metodycznej pt. „Bezpieczny skok - bezpieczne lato, czyli o urazach rdzenia kręgowego słów kilka". Uroczystego otwarcia konferencji dokonał wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.

 • Data dodania: 19.05.2011

  Turniej rugby na wózkach w Katowicach

  12 maja 2011 r. w Ośrodku Sportowym „Szopienice" w Katowicach odbył się Pierwszy Katowicki Turniej Rugby na Wózkach organizowany przez Stowarzyszenie „Aktywne Życie" we współpracy ze Stowarzyszeniem FAON, objęty mecenatem Urzędu Miasta Katowice.

 • Data dodania: 18.04.2011

  Ośrodek dla dzieci niewidomych na 20-lecie

  18 kwietnia 2011 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach rozpoczęła się inauguracja obchodów 20-lecia działalności Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym z siedzibą w Chorzowie, w ramach której zostanie powołany Społeczny Komitet Honorowy Budowy Regionalnego Ośrodka Pomocy Niewidomym i Niedowidzącym dla dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, w...

 • Data dodania: 07.04.2011

  Festiwal Otwartych Serc w Chorzowie

  Artystów niepełnosprawnych, zespoły integracyjne oraz ich opiekunów i sympatyków zaprosił kolejny raz Starochorzowski Dom Kultury do wspólnego świętowania, organizując VII Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych. Od 25 marca do 3 kwietnia 2011 r. spotkano się pięć razy, aby przez muzykę, taniec, teatr, plastykę oraz film...

 • Wygrały diabły z Dąbrowy
  Data dodania: 07.04.2011

  Wygrały diabły z Dąbrowy

  31 marca w Teatrze Małym w Tychach odbył się koncert galowy XX Przeglądu Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek Specjalnych. Przy pełnej sali prezentowali się najlepsi artyści przeglądu, w którym uczestniczyło 25 zespołów z całego regionu. Jury oceniło, że Grand Prix przypadnie w tym roku Warsztatowi Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Górniczej.

 • Data dodania: 06.04.2011

  Spotkanie pełnomocników w Zabrzu

  W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Zabrzu w poniedziałek, 4 kwietnia br., spotkali się pełnomocnicy ds. osób niepełnosprawnych z województwa śląskiego na V już Forum. Zebrani dzielili się swoimi doświadczeniami, zachęcali do innowacyjnych działań i poszukiwań.

 • Data dodania: 04.04.2011

  Z potrzeby serca

  Nawał informacji ważnych dla całego środowiska, które staramy się w miarę chronologicznie układać w kolejnych papierowych edycjach „Naszych Spraw" (pełne wersje na www.naszesprawy.eu) odsunął na dalszy plan, te które bezpośrednio nas dotyczą. A przecież mamy się czym pochwalić: 28 marca br. w Pałacu w Izbicku, na uroczystej gali piętnastu wyróżnionym...

 • Data dodania: 03.04.2011

  Perły architektury widziane przez dotyk

  Najprawdopodobniej jeszcze w czasie tegorocznych wakacji osoby niewidome odwiedzające Gdańsk będą mogły „zobaczyć" Bazylikę Mariacką, 14 marca zaprezentowano jej kartonowy model.

 • Data dodania: 27.03.2011

  Plastyczne i teatralne podróże w czasie

  W Galerii Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II w Gliwicach 18 marca 2011 roku zakończyła się kolejna edycja Konkursu Plastycznego Śląskiego Nieprzetartego Szlaku, który odbył się w ramach XXI edycji cyklu imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku. Połączona była z uroczystym otwarciem wystawy pokonkursowej. W tym roku konkurs realizowano pod hasłem...

 • Data dodania: 24.03.2011

  Przyjazne biblioteki

  Naukowcy Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przetestowali strony www 18 bibliotek uniwersyteckich w Polsce.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.