Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Postawili na aktywizację zawodową
  Data dodania: 27.05.2017

  Postawili na aktywizację zawodową

  Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska EKON zrealizowało dwie edycje projektu „Aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych osób młodych z woj. małopolskiego". Wzięło w nim udział 80 mieszkańców regionu. Program obejmował m.in. płatne staże.

 • Pielgrzymują bez barier
  Data dodania: 24.05.2017

  Pielgrzymują bez barier

  Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie było miejscem XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Fundacji im. Brata Alberta. Z wstępnych szacunków wynika, że wzięło w niej udział ponad tysiąc osób.

 • Pomnik na 50. urodziny misia Colargola
  Data dodania: 22.05.2017

  Pomnik na 50. urodziny misia Colargola

  Miś Colargol kończy 50 lat! Z tej okazji pierwsze w kraju Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy z okazji jubileuszu tego słynnego misia i odsłonięcie jego rzeźby-pomnika.

 • SANS – pozytywna energia
  Data dodania: 19.05.2017

  SANS – pozytywna energia

  Tegoroczne 27. Międzynarodowe Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) odbyły się 12-14 maja 2017 r. – jak co roku – w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka" w Lublinie. Wzięło w nich udział ponad 20 grup teatralnych z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Tematem przewodnim przeglądu były „Spotkania Cygańskie", który dotyczył wszystkich...

 • Agata Kornhauser-Duda na gali 10. Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem"
  Data dodania: 19.05.2017

  Agata Kornhauser-Duda na gali 10. Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem"

  Małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda wzięła w czwartek udział w gali 10. Festiwalu "Integracja Malowana Dźwiękiem" w Bochni, nad którym sprawowała honorowy patronat. Podczas festiwalu na scenie występują artyści pełnosprawni i niepełnosprawni.

 • „By na ziemi było niebo!"
  Data dodania: 18.05.2017

  „By na ziemi było niebo!”

  W Bagateli „Bądźcie z nami" – z radością i nadzieją „Młodość, mistrzu, jest rzeźbiarkąCo wykuwa żywot cały;Choć przeminie sama szparko,Cios jej dłuta wiecznotrwały."(Zygmunt Krasiński: Do Kajetana Koźmiana)

 • Europa bez Barier – korzyść dla wszystkich
  Data dodania: 17.05.2017

  Europa bez Barier – korzyść dla wszystkich

  Około 80 milionów Europejczyków to osoby z niepełnosprawnościami. To dwukrotność populacji Polski. Wiele z nich z powodu swojej niepełnosprawności ma utrudniony dostęp, bądź jest wykluczona z korzystani z produktów i usług na Wspólnym Rynku Europejskim.

 • A co z integracją?
  Data dodania: 27.04.2017

  A co z integracją?

  Po okresie społecznej aprobaty i autentycznego zrozumienia dla idei integracji społecznej zaczynają się dziać dziwne historie. Rodzicie zdrowych dzieci np. w Lublinie nie chcą, by ich dzieci uczyły się wspólnie z dziećmi z niepełnosprawnościami. Wszelkimi... To znaczy, że od września br. w ogóle zabraknie klas integracyjnych w szkołach, które od kilku...

 • 27. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku już wkrótce!
  Data dodania: 25.04.2017

  27. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku już wkrótce!

  W dniach 12-14 maja 2017 r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS odbędzie się wyjątkowy przegląd teatralny - Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS), podczas którego na scenie zaprezentują się artyści z niepełnosprawnością z Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

 • Lajkonik z artystami
  Data dodania: 20.04.2017

  Lajkonik z artystami

  4-7 kwietnia odbył się XV Przegląd Teatralno-Muzyczny zespołów artystycznych osób niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika". Jury oceniło 21 występów konkursowych i przyznało nagrody w trzech kategoriach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Urząd Miasta Krakowa.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON