Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Rynek na sportowo. Droga do zwycięstwa
  Data dodania: 14.06.2018

  Rynek na sportowo. Droga do zwycięstwa

  Mecz siatkówki z udziałem drużyny gwiazd oraz wyjątkowe pokazy sportowe - to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach 15. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”. Wydarzenie odbyło się zgodnie z tradycją na Rynku Głównym w Krakowie, a zostało zorganizowane przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko oraz TVP....

 • Wyjątkowy tydzień, czyli integracja po krakowsku
  Data dodania: 13.06.2018

  Wyjątkowy tydzień, czyli integracja po krakowsku

  Trwa XIX Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”. Jego inauguracja odbyła się 8 czerwca na Rynku Głównym. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta i województwa.

 • Bochnia daje przykład. Integracja malowana dźwiękiem
  Data dodania: 06.06.2018

  Bochnia daje przykład. Integracja malowana dźwiękiem

  Święto muzyki i nauka tolerancji – tak określany jest Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem". Jego jedenasta edycja odbyła się 21-24 maja w Bochni, gdzie swoje talenty zaprezentowały duety, zespoły oraz kabarety. Finałową Galę Laureatów uświetnili niezłomni Skaldowie. Nie zabrakło też innych atrakcji dla uczestników i...

 • „Teatr w Obiektywie” - wernisaż wystawy pokonkursowej
  Data dodania: 30.05.2018

  „Teatr w Obiektywie” - wernisaż wystawy pokonkursowej

  Miejsce: Centrum Kultury/ Lublin, ul. Peowiaków 12 Czas: 9 czerwca 2018 / godzina 12 Wydarzenie: Otwarcie  wystawy pokonkursowej 9. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w  Obiektywie”

 • Nostalgia, wzruszenie, radość i barwne spektakle
  Data dodania: 29.05.2018

  Nostalgia, wzruszenie, radość i barwne spektakle

  Jubileusz to zwykle podniosła i wzruszająca uroczystość, często zabarwiona lekkim smuteczkiem z nutką nostalgii za czasem minionym. Bo zawsze idealizujemy przeszłość, „ten szczęsny czas”, nawet jeśli były problemy, bo przecież zostały pokonane! I to już jest powód do radości, do tego, by śmiech dźwięczał od początku takiego spotkania....

 • Puchar dla Polski. Wcześniej komplet zwycięstw
  Data dodania: 16.05.2018

  Puchar dla Polski. Wcześniej komplet zwycięstw

  Polska wygrała trzecią edycję IBSA Blind Football Euro Challenge Cup. W finale gospodarze turnieju pokonali Irlandię 1:0. Dwa dni wcześniej ekipy te spotkały się w meczu otwarcia. W Krakowie swoje umiejętności zademonstrowało 6 reprezentacji.

 • Centrum Sportu Niepełnosprawnych już otwarte
  Data dodania: 15.05.2018

  Centrum Sportu Niepełnosprawnych już otwarte

  10 maja w Krakowie nastąpiło uroczyste otwarcie Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany przy Alei Focha, jest własnością Gminy Miejskiej Kraków. W tym miejscu mają przygotowywać się polscy paraolimpijczycy.

 • Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Wadowicach
  Data dodania: 11.05.2018

  Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Wadowicach

  Jak co roku, również i tegorocznie Podopieczni Stowarzyszenia „Dać Szansę” z Wadowic przyłączyli się do obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Dnia 5 maja dzieci i młodzież, członkowie zajęć odbywających się w Świetlicy Integracyjno-Terapeutycznej Szansa w Wadowicach, wyruszyli na ulice miasta, by wspólnie świętować tę niezwykłą okazję....

 • Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika
  Data dodania: 28.04.2018

  Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika

  Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczył XVI Przegląd Teatralno-Muzyczny „O Buławę Lajkonika”, który odbył się w terminie 17-20 kwietnia w Krakowie. Występy artystów z niepełnosprawnościami stały na wysokim poziomie. Na ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród trzeba poczekać do 9 czerwca. 

 • Z historią w tle na królewskim dystansie
  Data dodania: 25.04.2018

  Z historią w tle na królewskim dystansie

  Rafał Szumiec wygrał 17. PZU Cracovia Maraton dla Osób Niepełnosprawnych na Wózkach. W gronie kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Goncerz. Uczestnicy mieli do pokonania pełną trasę maratońską, co stanowiło istotną zmianę w porównaniu z ostatnimi edycjami. Start i meta były zlokalizowane na Rynku Głównym w Krakowie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.