Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Nagroda PAU dla Anny Dymnej
  Data dodania: 24.05.2018

  Nagroda PAU dla Anny Dymnej

  W Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu 21 maja odbyła się piękna i bardzo wzruszająca uroczystość, której bohaterką była Anna Dymna, aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Została laureatką nagrody Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) Erazma i Anny Jerzmanowskich.

 • Puchar dla Polski. Wcześniej komplet zwycięstw
  Data dodania: 16.05.2018

  Puchar dla Polski. Wcześniej komplet zwycięstw

  Polska wygrała trzecią edycję IBSA Blind Football Euro Challenge Cup. W finale gospodarze turnieju pokonali Irlandię 1:0. Dwa dni wcześniej ekipy te spotkały się w meczu otwarcia. W Krakowie swoje umiejętności zademonstrowało 6 reprezentacji.

 • Centrum Sportu Niepełnosprawnych już otwarte
  Data dodania: 15.05.2018

  Centrum Sportu Niepełnosprawnych już otwarte

  10 maja w Krakowie nastąpiło uroczyste otwarcie Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany przy Alei Focha, jest własnością Gminy Miejskiej Kraków. W tym miejscu mają przygotowywać się polscy paraolimpijczycy.

 • Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Wadowicach
  Data dodania: 11.05.2018

  Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Wadowicach

  Jak co roku, również i tegorocznie Podopieczni Stowarzyszenia „Dać Szansę” z Wadowic przyłączyli się do obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Dnia 5 maja dzieci i młodzież, członkowie zajęć odbywających się w Świetlicy Integracyjno-Terapeutycznej Szansa w Wadowicach, wyruszyli na ulice miasta, by wspólnie świętować tę niezwykłą okazję....

 • Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika
  Data dodania: 28.04.2018

  Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika

  Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczył XVI Przegląd Teatralno-Muzyczny „O Buławę Lajkonika”, który odbył się w terminie 17-20 kwietnia w Krakowie. Występy artystów z niepełnosprawnościami stały na wysokim poziomie. Na ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród trzeba poczekać do 9 czerwca. 

 • Z historią w tle na królewskim dystansie
  Data dodania: 25.04.2018

  Z historią w tle na królewskim dystansie

  Rafał Szumiec wygrał 17. PZU Cracovia Maraton dla Osób Niepełnosprawnych na Wózkach. W gronie kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Goncerz. Uczestnicy mieli do pokonania pełną trasę maratońską, co stanowiło istotną zmianę w porównaniu z ostatnimi edycjami. Start i meta były zlokalizowane na Rynku Głównym w Krakowie.

 • Kluby 25+ - to jest to!
  Data dodania: 19.04.2018

  Kluby 25+ - to jest to!

  Sytuacja rodzin opiekujących się dorosłymi dziećmi ze znaczną niepełnosprawnością jest bardzo trudna. Dowodzi tego rozpoczęty w Sejmie 18 kwietnia spektakularny protest rodziców i dorosłych podopiecznych.

 • Integracja po krakowsku. Wsparcie i rozwój pod lupą
  Data dodania: 19.04.2018

  Integracja po krakowsku. Wsparcie i rozwój pod lupą

  Niepełnosprawność to nie problem, a nieodkryty potencjał w rozwoju cywilizacyjnym i gospodarczym Polski. Przekonywali o tym prelegenci konferencji „Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój”. Odbyła się ona 16 kwietnia na rozpoczęcie XI Krakowskich Dni Integracji. W trakcie spotkania zostały też wręczone nagrody...

 • Kwiecień na niebiesko. Wkręć się w autyzm
  Data dodania: 11.04.2018

  Kwiecień na niebiesko. Wkręć się w autyzm

  W Krakowie trwają obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. W programie pierwszego tygodnia znalazł się happening „Ubierz Adasia na niebiesko”. Do końca kwietnia zostaną zorganizowane jeszcze różne wydarzenia. Będzie można m.in. poszerzyć wiedzę i wybrać się na koncert Kayah.

 • 21 aukcja „Bądźcie z nami"
  Data dodania: 01.03.2018

  21 wystawa i aukcja „Bądźcie z nami"

  Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowana – jak co roku – przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami" w Krakowie, odbyła się 26 lutego. Już po raz 21. Niemal od początku uczestników i gości wystawy i aukcji podejmuje hotel Novotel City West w Krakowie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.