Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Na wiosennej aukcji „Bądźcie z nami"
  Data dodania: 08.03.2019

  Na wiosennej aukcji „Bądźcie z nami"

  Gościnny hotel Novotel City West w Krakowie, jak zawsze od wielu już lat, 4 marca oddał swoją reprezentacyjną salę we władanie artystom z niepełnosprawnością, podopiecznym Stowarzyszenia „Bądźcie z nami" i wspierających ich przyjaciołom.

 • Potrafią pomóc teraz również w Rzeszowie
  Data dodania: 01.03.2019

  Potrafią pomóc teraz również w Rzeszowie

  W czwartek, 28 lutego w Światowym Dniu Chorób Rzadkich odbyła się uroczystość otwarcia oddziału Fundacji „Potrafię Pomóc" w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 9. To pierwszy na Podkarpaciu oddział tej fundacji z Wrocławia, która jako jedyna organizacja w stolicy Dolnego Śląska pomaga dzieciom z wadami rozwojowymi, a jednocześnie prowadzi Ośrodek...

 • Od lewej: Paweł Wójtowicz, Elżbieta Kois-Żurek i Bogdan Dąsal
  Data dodania: 14.02.2019

  Konkurs „Kraków bez barier" w nowej odsłonie

  Jeszcze tylko do 28 lutego krakowianie mogą zgłaszać kandydatów w konkursie, którego misją jest pokonywanie trudności. Konkurs architektoniczny „Kraków bez barier" to jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce o tak szerokim zakresie.

 • Dodatek dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami
  Data dodania: 12.02.2019

  Dodatek dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami

  Urząd Miasta Krakowa wprowadzi w tym roku nowe świadczenie dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami, którego kwota będzie wynosić 500 zł. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce wychodząca naprzeciw tej grupie społecznej. 13 lutego podczas sesji Rady Miasta Krakowa pod obrady radnych zostanie przedłożony projekt uchwały w sprawie ustanowienia...

 • 84 tys. 300 zł z aukcji podczas koncertu charytatywnego "Jestem, bo jesteś"
  Data dodania: 11.02.2019

  84 tys. 300 zł z aukcji podczas koncertu charytatywnego "Jestem, bo jesteś"

  Ponad 84 tys. zł przyniosła 10 lutego licytacja "magicznych przedmiotów" podczas niedzielnego koncertu charytatywnego "Jestem, bo jesteś" w Filharmonii Krakowskiej. Dochód z aukcji, powiększony o wpływy z biletów, zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie wybitnej aktorki Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.

 • Anioły znów przyleciały do radia
  Data dodania: 11.02.2019

  Anioły znów przyleciały do radia

  Wzrasta ranga koncertu kolęd i pastorałek „Kolędujmy z Aniołami". Po ubiegłorocznym sukcesie, zapadła decyzja o kontynuacji inicjatywy. Impreza w Radiu Kraków ma charakter integracyjny i promuje talenty artystów z niepełnosprawnościami.

 • Publiczna przestrzeń w Kielcach będzie przyjazna
  Data dodania: 08.02.2019

  Publiczna przestrzeń w Kielcach będzie przyjazna

  Prezydent Kielc podpisał zarządzenie z dnia 29 stycznia 2019 r. w sprawie wprowadzenia „Standardów dostępności przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych miasta Kielce".

 • Poplenerowy szlak. Powrót artystów na Politechnikę
  Data dodania: 06.02.2019

  Poplenerowy szlak. Powrót artystów na Politechnikę

  4 lutego w Krakowie odbyło się otwarcie wystawy „Królewskie kopalnie soli w Wieliczce i Bochni. Jubileusz XX-lecia plenerów". Dokumentuje ona nie tylko ubiegłoroczny Plener Artystów Niepełnosprawnych. W Galerii Gil można też podziwiać prace z wcześniejszych lat. Na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej pozostaną do 24 lutego.

 • Klub Głuchego Seniora. Nowe miejsce na mapie Krakowa
  Data dodania: 05.02.2019

  Klub Głuchego Seniora. Nowe miejsce na mapie Krakowa

  31 stycznia w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Głuchego Seniora. Działa on w ramach Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej i oferuje różne atrakcje. Już zorganizowano m.in. kulig, a w planach są spotkania ze specjalistami.

 • Dary z Watykanu i relikwie Jana Pawła II na licytacji dla chorych na mukowiscydozę
  Data dodania: 05.02.2019

  Dary z Watykanu i relikwie Jana Pawła II na licytacji dla chorych na mukowiscydozę

  Portret św. Jana Pawła II z relikwiami przekazany przez kardynała Stanisława Dziwisza, obraz i rzeźba ze zbiorów watykańskich, naszyjnik z bursztynem od Agaty Kornhauser-Dudy znajdą się wśród darów, które będą licytowane na rzecz chorych na mukowiscydozę 9 lutego w Jarosławiu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.