Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Uczniowska sztuka. Kolekcjonerzy nagród ze Skierniewic
  Data dodania: 04.12.2018

  Uczniowska sztuka. Kolekcjonerzy nagród ze Skierniewic

  „ONI" – to wystawa przedstawiająca prace uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach. 2 tygodnie po jej otwarciu zostało zorganizowane spotkanie z autorami dzieł, które znajdują się w kolekcji Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbyło się 27 listopada w Galerii Gil na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej.

 • Drużyny podczas ceremonii otwarcia
  Data dodania: 03.12.2018

  Herosi pod koszem. Niepokonany Górnik

  Górnik Toyota Wałbrzych wygrał Międzynarodowy Turniej koszykówki na wózkach For Heroes Cup 2018. W decydującym meczu pokonał 55:39 For Heroes Kraków. Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga połowa. W niej pierwszoligowcy zagrali skuteczniej od gospodarzy, występujących w niższej klasie rozgrywkowej.

 • Konferencja „Pełno(s)prawny Student" wkrótce w Krakowie
  Data dodania: 28.11.2018

  Konferencja „Pełno(s)prawny Student" wkrótce w Krakowie

  10 grudnia w Pałacu Krzysztofory w Krakowie (budynek Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Rynek Główny 35) odbędzie się XII edycja Konferencji „Pełno(s)prawny Student".

 • Sklep Charytatywny. Na fundamentach dobroci
  Data dodania: 26.11.2018

  Sklep Charytatywny. Na fundamentach dobroci

  Od 17 września ub. roku w Krakowie działa Sklep Charytatywny. Powstał, aby pomagać finansowo i zawodowo osobom z niepełnosprawnościami. Placówka przy ulicy Wielopole 18A/2 jest prowadzona przez Fundację Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej.

 • 500 zł świadczenia dla osób niepełnosprawnych w Krakowie
  Data dodania: 14.11.2018

  500 zł świadczenia dla osób niepełnosprawnych w Krakowie

  Od przyszłego roku Urząd Miasta Krakowa wprowadzi nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych, którego kwota będzie wynosić 500 zł. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce wychodząca naprzeciw tej grupie społecznej.

 • „Pasjonaci" odkrywają karty. Teatr stawia na serial
  Data dodania: 14.11.2018

  "Pasjonaci" odkrywają karty. Teatr stawia na serial

  Na jesień 2019 r. zaplanowana jest w TVP premiera serialu „Pasjonaci" w reżyserii Artura Dziurmana. W trzynastu odcinkach opowie on historie osób z dysfunkcją wzroku, które występują w Integracyjnym Teatrze Aktora Niewidomego (ITAN). W Krakowie został oficjalnie zaprezentowany zwiastun nowej produkcji.

 • Rekordowy VIII Mityng Pływacki w Tarnowie
  Data dodania: 12.11.2018

  Rekordowy VIII Mityng Pływacki w Tarnowie

  Ogromne emocje zawodników, trenerów, opiekunów i kibiców można było zobaczyć w czasie VIII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali po raz kolejny niecodzienne zawody pływackie.

 • Święto pod ziemią. Wieliczka dla artystów
  Data dodania: 06.11.2018

  Święto pod ziemią. Wieliczka dla artystów

  Czy kopalnia może stanowić odpowiednie miejsce dla działań skierowanych do specyficznej grupy artystów, bo osób z niepełnosprawnością? To pytanie zadawali sobie organizatorzy pierwszego pleneru malarskiego nie przypuszczając, że pomysł się spodoba i powstanie tak długi cykl.

 • Przegląd amatorskich teatrów osób z niepełnosprawnością w Przemyślu
  Data dodania: 25.10.2018

  Przegląd amatorskich teatrów osób z niepełnosprawnością w Przemyślu

  Niepełnosprawni artyści, amatorskie teatry osób niepełnosprawnych z Polski i Ukrainy oraz instruktorzy i wolontariusze wezmą udział w II Międzynarodowych Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku, który odbędzie się w piątek, 27 października w Przemyślu.

 • „Wojna w niebie"
  Data dodania: 24.10.2018

  „Wojna w niebie"

  Poruszający spektakl tworzony przez osoby głuche i niedosłyszące. W ten weekend w Teatrze Słowackiego w Krakowie. - Kiedy Krzysztof Globisz usłyszał, że pracujemy nad takim projektem, od razu postanowił nas wesprzeć – mówi Dominika Feiglewicz, pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.