Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Piętnastka Fundacji Ronalda McDonalda
  Data dodania: 24.10.2017

  Piętnastka Fundacji Ronalda McDonalda

  Uroczysta Gala, później konferencja dotycząca realizowanych programów. W ten sposób świętowano piętnastolecie działalności Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce. Goście zostali zaproszeni do Krakowa, gdzie działa jedyny w kraju Dom Ronalda McDonalda. Ostatnio minęły dwa lata od jego otwarcia.

 • Spektakl o tolerancji i empatii dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu
  Data dodania: 23.10.2017

  Spektakl o tolerancji i empatii dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu

  "Teraz tu jest nasz dom" to najnowsza propozycja Teatru Maska w Rzeszowie, przystosowana dla widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Spektakl porusza temat uchodźców, tolerancji, empatii, poszukiwania własnej tożsamości.

 • Urodziny, medale, podziękowania
  Data dodania: 16.10.2017

  Urodziny, medale, podziękowania

  Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji zorganizowała 11. urodziny Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II z ulicy Hodowlanej w Tarnowie. Był tort, prezenty, życzenia, podziękowania i odznaczenia państwowe.

 • Innowacyjne urządzenie ułatwi naukę niewidomym studentom w AGH
  Data dodania: 11.10.2017

  Innowacyjne urządzenie ułatwi naukę niewidomym studentom w AGH

  Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie jako pierwsza uczelnia w Polsce zakupiła urządzenie generujące fale dźwiękowe, dzięki którym osoby niewidome i niedowidzące mogą poczuć trójwymiarowy kształt - poinformowała uczelnia 11 października.

 • Krakowski Park Technologiczny wsparł ośrodki kształcące niepełnosprawnych
  Data dodania: 09.10.2017

  Krakowski Park Technologiczny wsparł ośrodki kształcące niepełnosprawnych

  Krakowski Park Technologiczny, zarządzający krakowską SSE, nawiązał współpracę z dwoma krakowskimi ośrodkami kształcącymi osoby niepełnosprawne, m.in. informatyków. Obok wsparcia finansowego, KPT zaoferował im także gotowość objęcia patronatem klas informatycznych.

 • Strategia przed Kongresem
  Data dodania: 03.10.2017

  Strategia przed Kongresem

  28 września w Gmachu Głównym AGH w Krakowie odbył się Małopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami. To jedno z czternastu wydarzeń poprzedzających III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie. Celem spotkań regionalnych jest m.in. konsultowanie założeń dla Nowego Systemu Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

 • Projekt "otoimplant"
  Data dodania: 03.10.2017

  Słyszą potrzeby głuchych

  Spore zainteresowanie wzbudziła konferencja „Potrzeby i standardy rehabilitacji dzieci i młodzieży z wadą słuchu". 29 września do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" w Krakowie przybyli nie tylko przedstawiciele środowiska. Patronat honorowy objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

 • fot. DKK Development
  Data dodania: 29.09.2017

  Aplikacja do komunikacji osób z niepełnosprawnością

  Aplikacja „Things I Mean" pozwoli osobom niepełnosprawnym komunikować się miedzy sobą oraz z osobami pełnosprawnymi. Dzięki piktogramom użytkownicy mogą tworzyć pojedyncze zwroty, całe zdania oraz listy zadań.

 • Łączy ich Brat Albert
  Data dodania: 29.09.2017

  Łączy ich Brat Albert

  Ideały świętego Brata Alberta nie tracą na aktualności. Przekonuje o tym spotkanie zorganizowane 25 września w Kopalni Soli w Wieliczce. Tam też odbył się finał małopolskiej edycji 15. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych".

 • Podziemna promocja artystów
  Data dodania: 26.09.2017

  Podziemna promocja artystów

  22 września została otwarta wystawa dokumentująca 19. Plener Artystów Niepełnosprawnych „Wieliczka i Bańska Szczawnica - zabytki na Liście UNESCO". Liczne prace można podziwiać do 21 października br. w podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. „Nasze Sprawy".


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON