Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Małopolskie testowanie innowacji
  Data dodania: 12.12.2017

  Małopolskie testowanie innowacji

  Trwają testy innowacyjnych metod wsparcia osób zależnych i ich opiekunów. To rozwiązania zgłoszone w ramach pierwszego naboru do projektu grantowego Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych (MIIS). Najlepsze pomysły wejdą do powszechnego użycia, a już wkrótce będą przyjmowane kolejne wnioski od potencjalnych innowatorów. W tej grupie mogą być m.in....

 • Rozdano nagrody w konkursie "Każdy jest komuś potrzebny"
  Data dodania: 11.12.2017

  Rozdano nagrody w konkursie "Każdy jest komuś potrzebny"

  Młodzi wolontariusze - uczniowie szkół powiatu krakowskiego, realizujący projekty w ramach konkursu "Każdy jest komuś potrzebny", otrzymali 11 grudnia statuetki SuperWolo. Konkurs organizuje Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", mająca swą siedzibę w podkrakowskich Radwanowicach.

 • Halny Wiatr
  Data dodania: 09.12.2017

  Małopolska uczy się od osób z niepełnosprawnościami

  Wręczenie odznak honorowych Primus in Agendo oraz występy artystyczne - to tylko część atrakcji przygotowanych na inaugurację II Małopolskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Przekonali się o tym goście, którzy 4 grudnia zasiedli na widowni Małej Sceny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

 • Za niezależnym życiem do samorządów
  Data dodania: 07.12.2017

  Za niezależnym życiem do samorządów

  Przez wiele miesięcy odbywały się spotkania i konsultacje społeczne w całym kraju. W efekcie powstały założenia dla Nowego Systemu Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami wdrażającego postanowienia Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami. Nadszedł czas ich upowszechniania i przekazywania decydentom.

 • „Pomyśl o mózgu" - projekt szpitala Jana Pawła II w Krakowie
  Data dodania: 06.12.2017

  „Pomyśl o mózgu" - projekt szpitala Jana Pawła II w Krakowie

  Ok. 6,6 tys. pacjentów, którzy doznali udaru lub są w grupie jego ryzyka, otrzyma pomoc w ramach projektu „Pomyśl o mózgu", realizowanego przez szpital Jana Pawła II w Krakowie. Program obejmie zasięgiem województwo małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

 • Mikołaj spełnił marzenia...
  Data dodania: 06.12.2017

  Mikołaj spełnił marzenia...

  Kilka dni wcześniej, bo 3 grudnia, do dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia Bądźcie z nami - przyszedł św. Mikołaj. Tradycyjnie spotkał się z nimi w gościnnych salach bankietowych hotelu Novotel Kraków City West. Nazwy hotelu się zmieniały, ale św. Mikołaj zawsze przez ostatnie 24 lata bezbłędnie wybierał drogę w to samo miejsce.

 • Rzeszów: wydrukowano żuchwę w 3D, która minimalizuje komplikacje śródoperacyjne
  Data dodania: 05.12.2017

  Rzeszów: wydrukowano żuchwę w 3D, która minimalizuje komplikacje śródoperacyjne

  Na Politechnice Rzeszowskiej powstał model żuchwy wykonany techniką druku 3D. Jego zastosowanie znacznie skraca czas chirurgicznego zabiegu wszczepienia implantu i minimalizuje wystąpienie komplikacji śródoperacyjnych.

 • Podkarpackie: w regionie powstaną dwa dzienne domy pomocy dla seniorów
  Data dodania: 05.12.2017

  Podkarpackie: w regionie powstaną dwa dzienne domy pomocy dla seniorów

  150 seniorów z terenu dwóch podkarpackich gmin Głogów Małopolski i Krasne uzyska specjalistyczną pomoc, dzięki realizacji projektu „Złota jesień-każdy z nas będzie seniorem". W ramach projektu powstaną w tych gminach dwa dzienne domy pomocy.

 • Certyfikaty dla obiektów kultury przystosowanych dla niepełnosprawnych
  Data dodania: 05.12.2017

  Certyfikaty dla obiektów kultury przystosowanych dla niepełnosprawnych

  33 obiekty kultury w Małopolsce otrzymały 4 grudnia certyfikaty dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zaświadczenia instytucjom przyznał zarząd województwa małopolskiego, a obiekty testowali niepełnosprawni.

 • XX Jubileuszowe Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku
  Data dodania: 21.11.2017

  XX Jubileuszowe Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku

  Nieprzetarty Szlak zaprasza na XX Jubileuszowe Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku - coroczny międzynarodowy przegląd piosenki Artystów niepełnosprawnych, które odbędą się w dn. 1-2 grudnia 2017 r. w Lublinie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.