Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • „Razem koordynujmy cukrzycę" – Program opieki zdrowotnej nad pacjentem z rozpoznaną cukrzycą w województwie małopolskim
  Data dodania: 16.09.2017

  „Razem koordynujmy cukrzycę" – Program opieki zdrowotnej nad pacjentem z rozpoznaną cukrzycą w województwie małopolskim

  W ramach kampanii społecznej „Razem koordynujmy cukrzycę" Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oraz Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej organizują w Krakowie spotkanie dla władz samorządowych województwa małopolskiego w zakresie poprawy jakości opieki nad chorym z rozpoznaną cukrzycą, a także warsztaty edukacyjne dla pacjentów.

 • Targi Dobroczynności Veritatis Splendor
  Data dodania: 15.09.2017

  Targi Dobroczynności Veritatis Splendor

  Na cztery dni Kraków zamienił się w światową stolicę miłosierdzia i dobroczynności - przekonują organizatorzy pierwszej edycji Targów Dobroczynności Veritatis Splendor. Rozpoczęły się one 14 września, a program wydarzenia obejmuje liczne atrakcje, w tym konferencje i koncerty.

 • Adam Pochopień „Zamek Żupny w Wieliczce"
  Data dodania: 15.09.2017

  „Wieliczka i Bańska Szczawnica – zabytki na Liście UNESCO"

  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie zapraszają na wystawę „Wieliczka i Bańska Szczawnica – zabytki na Liście UNESCO", która prezentuje prace powstałe w czasie 19. Pleneru Malarskiego Artystów Niepełnosprawnych. Można ją zobaczyć od 22 września do 21 października 2017 r. w Muzeum na III poziomie...

 • Płatne staże i szkolenia dla osób niepełnosprawnych w Podkarpackiem
  Data dodania: 15.09.2017

  Płatne staże i szkolenia dla osób niepełnosprawnych w Podkarpackiem

  80 osób niepełnosprawnych z Podkarpacia ma szansę na półroczne płatne staże oraz szkolenia zawodowe. Do końca września Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR) prowadzi nabór w pierwszej turze projektu "Szansa na sukces".

 • Czas Dać Szansę. CERT nabiera kształtów
  Data dodania: 09.09.2017

  Czas Dać Szansę. CERT nabiera kształtów

  W Wadowicach powstaje Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutyczne (CERT). Inicjatorem inwestycji jest Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Dać Szansę, które w tym roku będzie świętować piętnastolecie istnienia.

 • Zawodowy start w bezpiecznych warunkach
  Data dodania: 05.09.2017

  Zawodowy start w bezpiecznych warunkach

  Stowarzyszenie Rodzin Zdrowie Psychiczne realizuje projekt „Młodzi niepełnosprawni - wzór aktywności zawodowej". Na chętnych czekają ostatnie wolne miejsca. Program obejmuje m.in. szkolenia oraz płatne staże zawodowe. Część beneficjentów już zdobyła pracę.

 • Przemyśl wspiera osoby niewidome i słabowidzące w segregowaniu odpadów
  Data dodania: 29.08.2017

  Przemyśl wspiera osoby niewidome i słabowidzące w segregowaniu odpadów

  Pojemniki na odpady na terenie przemyskich osiedli, Rynku oraz PSZOK zostały oznaczone naklejkami w alfabecie Braille'a. To działanie wynikające z zaangażowania miasta w zainicjowany przez ENERIS program „Segreguję – nie widzę przeszkód" usuwający bariery w segregowaniu odpadów wśród osób niewidomych i słabowidzących.

 • Historia wpada w ucho
  Data dodania: 21.08.2017

  Historia wpada w ucho

  Od lipca Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" w Krakowie realizuje projekt „Historia wpada w ucho". Jego celem jest dostosowanie oferty do potrzeb osób z dysfunkcją narządu słuchu. To kolejna inicjatywa z myślą o zwiedzających z niepełnosprawnościami.

 • Katarzyna Samborska
  Data dodania: 09.08.2017

  Kraków Business Run – biegaj dla innych i dla siebie

  Do szóstej edycji Kraków Business Run pozostał niecały miesiąc – jeszcze jest czas na przygotowania. Do wzięcia udziału w bezpłatnych sesjach treningowych i rozpoczęcia biegowej przygody zaprasza Katarzyna Samborska, trenerka ze studia SAMtrening.

 • Wsparcie dla osób z niepełnosprawnością w Małopolskiem
  Data dodania: 03.08.2017

  Wsparcie dla osób z niepełnosprawnością w Małopolskiem

  Likwidacja barier architektonicznych oraz zakup specjalnych środków transportu – to główne zadania, które zostaną zrealizowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2017 roku w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami".


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON