Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Edukacja w Krakowie. Sport dla każdego
  Data dodania: 24.10.2018

  Edukacja w Krakowie. Sport dla każdego

  Sporo atrakcji przygotowano w ramach Otwartego Dnia Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Uczniowie krakowskich szkół podstawowych mieli szansę m.in. pojeździć na handbike'ach, poczuć się jak koszykarze na wózkach, a także poznać słowa w języku migowym. Wydarzenie zostało zorganizowane 18 października przez Fundację Poland Business Run.

 • Wiara bez barier. Miganie Ewangelii
  Data dodania: 22.10.2018

  Wiara bez barier. Miganie Ewangelii

  15 października odbyła się Ogólnopolska Konferencja Duszpasterstwa Niesłyszących „Jak dziś można głosić Ewangelię Niesłyszącym? - Szanse, wyzwania i zagrożenia". W budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie spotkali się księża z większości diecezji. W dyskusji uczestniczyli też przedstawiciele m.in. Polskiego Związku Głuchych oraz Oddziału...

 • FAR, czyli 30 lat minęło
  Data dodania: 16.10.2018

  FAR, czyli 30 lat minęło

  8 października w Krakowie odbyły się obchody trzydziestej rocznicy powstania Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Najpierw goście wzięli udział w mszy świętej w Bazylice Mariackiej, skąd udali się do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Spotkanie zostało zorganizowane przez FAR – region małopolski.

 • Niepełnosprawni – Kraków OK
  Data dodania: 10.10.2018

  Niepełnosprawni – Kraków OK

  Ponad 14,5 proc. mieszkańców Krakowa stanowią osoby z niepełnosprawnościami. Miasto podejmuje szereg działań na rzecz tej grupy, a najważniejsze z nich zostały przedstawione podczas konferencji „Niepełnosprawni – Kraków OK". Spotkanie odbyło się 2 października w sali obrad Rady Miasta Krakowa.

 • Pilotażowe Centra Zdrowia Psychicznego w trzech miastach Małopolski
  Data dodania: 09.10.2018

  Pilotażowe Centra Zdrowia Psychicznego w trzech miastach Małopolski

  Pilotażowe Centra Zdrowia Psychicznego (CZP) rozpoczęły w październiku działalność w Krakowie, Gorlicach i w Tarnowie. Obejmują one obszar zamieszkały przez około 300 tys. osób – poinformowała 8 października rzeczniczka małopolskiego NFZ Aleksandra Kwiecień.

 • Piętnastka Mimo Wszystko. Święto na K2
  Data dodania: 02.10.2018

  Piętnastka Mimo Wszystko. Święto na K2

  26 września minęło 15 lat od zarejestrowania Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko. Z tej okazji został zrealizowany projekt „Każdy ma swoje K2", czyli wyprawa na Kopiec Kościuszki w Krakowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli wybitni himalaiści: Kinga Baranowska, Ryszard Pawłowski oraz Krzysztof Wielicki. Na wyjątkowym szlaku towarzyszyli osobom z...

 • Kongres na horyzoncie. Debata rozpoczęta
  Data dodania: 01.10.2018

  Kongres na horyzoncie. Debata rozpoczęta

  21 września w Krakowie odbył się Małopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami. To pierwsze z wydarzeń poprzedzających IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR) i grono partnerów, a patronat medialny objęły „Nasze Sprawy".

 • Małopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami
  Data dodania: 12.09.2018

  Małopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami

  ...odbędzie się 21 września 2018 r., od godz. 10:00 w Centrum Obywatelskim, ul. Reymonta 20/39 w Krakowie.

 • 15.Miedzynarodowe Biennale – skromny(?) jubileusz
  Data dodania: 07.09.2018

  15.Miedzynarodowe Biennale – skromny(?) jubileusz

  15 jest liczbą niewielką w wymiarze rocznicowym, ale gdy uświadomimy sobie, że w przypadku biennale oznacza ona trzydzieści lat aktywności inicjatorów i organizatorów tego przedsięwzięcia, sprawa nabiera innego wymiaru.

 • Rekordowa pomoc dla cennych zabytków
  Data dodania: 07.09.2018

  Rekordowa pomoc dla cennych zabytków

  Statystyki NIK pokazują, że tylko w latach 2014-2016 z powodu zniszczeń w województwie małopolskim wykreślono z rejestru zabytków aż 10 drewnianych obiektów. Największym wyzwaniem dla zarządców drewnianych obiektów są niewystarczające zabezpieczenia przed pożarem oraz brak przeglądów technicznych, a to wynika z braku funduszy.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.