Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Podpisanie listu intencyjnego
  Data dodania: 01.02.2019

  Duzi dla Małych. Czas na nową jakość

  Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie potrzebuje co roku ok. 15 mln zł na wymianę wyeksploatowanego sprzętu medycznego. W sfinansowaniu zakupu nowej aparatury ma pomóc akcja charytatywna „Duzi dla Małych". Celem minimum jest zebranie 500 tys. zł w ciągu trzech miesięcy.

 • Muzeum AK z nowym logo i stroną internetową przyjazną niewidomym
  Data dodania: 01.02.2019

  Muzeum AK z nowym logo i stroną internetową przyjazną niewidomym

  Liczba odwiedzających Muzeum Armii Krajowej w Krakowie jest stabilna, ale to za mało - powiedział 31 stycznia dyrektor placówki Marek Lasota. Instytucja ma nadzieję stać się bardziej dostępną - w tym celu opracowała nowy logotyp oraz przyjazną niewidomym stronę internetową.

 • Krakowskie biblioteki dostępne dla wszystkich - debata
  Data dodania: 29.01.2019

  Krakowskie biblioteki dostępne dla wszystkich - debata

  Współczesna biblioteka nie może być tylko tradycyjną wypożyczalnią książek, ale musi być kreatorem dóbr kulturalnych - powiedział PAP dyrektor Biblioteki Kraków Stanisław Dziedzic, 28 stycznia podczas konferencji nt. dostępności kultury dla osób ze specjalnymi potrzebami.

 • Przychodzi Stańczyk po kolędzie
  Data dodania: 28.01.2019

  Przychodzi Stańczyk po kolędzie

  Podopieczni Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych powrócili do Filii 21 Biblioteki Kraków, żeby zaprezentować swoje talenty. W programie przygotowanym na 24 stycznia znalazło się m.in. przedstawienie Teatru Stańczyk „Hej kolęda, kolęda" w reżyserii Renaty Nowickiej. Ponadto została otwarta „Wystawa noworoczna", którą w tym miejscu można podziwiać do...

 • Od lewej: Andrzej Bętkowski, Prezes PFRON Marlena Maląg, Renata Janik, stoją: Andrzej Michalski, senator Krzysztof Słoń
  Data dodania: 26.01.2019

  Będą pieniądze na wkład własny unijnych projektów dla niepełnosprawnych w Świętokrzyskiem

  Organizacje pozarządowe w woj. świętokrzyskim będą mogły się starać o unijne dofinansowanie zadań dla osób niepełnosprawnych, nawet jeśli nie mają wkładu własnego na realizację projektów - zakłada umowa podpisana 25 stycznia w Kielcach między urzędem marszałkowskim a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 • Otwarcie mieszkania chronionego dla osób z zaburzeniami psychicznymi
  Data dodania: 25.01.2019

  Otwarcie mieszkania chronionego dla osób z zaburzeniami psychicznymi

  24 stycznia zostało otwarte w Krakowie mieszkanie chronione dla osób z zaburzeniami psychicznymi przy ul. Babińskiego.

 • CERT coraz bliżej. Ambitny plan Dać Szansę
  Data dodania: 22.01.2019

  CERT coraz bliżej. Ambitny plan Dać Szansę

  Od ponad półtora roku w Wadowicach powstaje Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutyczne. Jego otwarcie może nastąpić już latem, o co zabiega Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych Dać Szansę. To największe przedsięwzięcie w historii tej organizacji, ale w ostatnich miesiącach nie zabrakło nowych inicjatyw.

 • Nowe miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością w Małopolsce
  Data dodania: 15.01.2019

  Nowe miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością w Małopolsce

  Pawilon z frytkami, spółdzielnia socjalna zajmująca się niszczeniem dokumentów oraz hotel z restauracją i centrum opieki wytchnieniowej - to inicjatywy podjęte w Małopolsce. Ich celem jest zapewnienie miejsc pracy osobom z niepełnosprawnością.

 • 20 stycznia charytatywny maraton narciarski w Zakopanem
  Data dodania: 11.01.2019

  20 stycznia charytatywny maraton narciarski w Zakopanem

  20 stycznia na zakopiańskim stoku narciarskim odbędą się charytatywne zawody w slalomie. W ubiegłych latach w zawodach brał udział prezydent Andrzej Duda. W tym roku swój udział zapowiedzieli m.in. ministrowie z kancelarii prezydenta oraz z rządu, a także najlepsi polscy zawodnicy.

 • Medal Świętego Brata Alberta
  Data dodania: 07.01.2019

  Jan Kanty Pawluśkiewicz wśród laureatów Medalu św. Brata Alberta

  Jan Kanty Pawluśkiewicz, małżeństwo Diana i Wojciech Bonowiczowie, a także Krystyna Mrugalska i ks. Stanisław Łada zostali laureatami tegorocznej, 23. edycji Medalu św. Brata Alberta. Wręczenie wyróżnień odbędzie się 18 marca w Krakowie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.