Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Puchar dla Polski. Wcześniej komplet zwycięstw
  Data dodania: 16.05.2018

  Puchar dla Polski. Wcześniej komplet zwycięstw

  Polska wygrała trzecią edycję IBSA Blind Football Euro Challenge Cup. W finale gospodarze turnieju pokonali Irlandię 1:0. Dwa dni wcześniej ekipy te spotkały się w meczu otwarcia. W Krakowie swoje umiejętności zademonstrowało 6 reprezentacji.

 • Centrum Sportu Niepełnosprawnych już otwarte
  Data dodania: 15.05.2018

  Centrum Sportu Niepełnosprawnych już otwarte

  10 maja w Krakowie nastąpiło uroczyste otwarcie Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany przy Alei Focha, jest własnością Gminy Miejskiej Kraków. W tym miejscu mają przygotowywać się polscy paraolimpijczycy.

 • Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Wadowicach
  Data dodania: 11.05.2018

  Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Wadowicach

  Jak co roku, również i tegorocznie Podopieczni Stowarzyszenia „Dać Szansę” z Wadowic przyłączyli się do obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Dnia 5 maja dzieci i młodzież, członkowie zajęć odbywających się w Świetlicy Integracyjno-Terapeutycznej Szansa w Wadowicach, wyruszyli na ulice miasta, by wspólnie świętować tę niezwykłą okazję....

 • Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika
  Data dodania: 28.04.2018

  Integracja na scenie. Buławy od Lajkonika

  Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczył XVI Przegląd Teatralno-Muzyczny „O Buławę Lajkonika”, który odbył się w terminie 17-20 kwietnia w Krakowie. Występy artystów z niepełnosprawnościami stały na wysokim poziomie. Na ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród trzeba poczekać do 9 czerwca. 

 • Z historią w tle na królewskim dystansie
  Data dodania: 25.04.2018

  Z historią w tle na królewskim dystansie

  Rafał Szumiec wygrał 17. PZU Cracovia Maraton dla Osób Niepełnosprawnych na Wózkach. W gronie kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Goncerz. Uczestnicy mieli do pokonania pełną trasę maratońską, co stanowiło istotną zmianę w porównaniu z ostatnimi edycjami. Start i meta były zlokalizowane na Rynku Głównym w Krakowie.

 • Kluby 25+ - to jest to!
  Data dodania: 19.04.2018

  Kluby 25+ - to jest to!

  Sytuacja rodzin opiekujących się dorosłymi dziećmi ze znaczną niepełnosprawnością jest bardzo trudna. Dowodzi tego rozpoczęty w Sejmie 18 kwietnia spektakularny protest rodziców i dorosłych podopiecznych.

 • Integracja po krakowsku. Wsparcie i rozwój pod lupą
  Data dodania: 19.04.2018

  Integracja po krakowsku. Wsparcie i rozwój pod lupą

  Niepełnosprawność to nie problem, a nieodkryty potencjał w rozwoju cywilizacyjnym i gospodarczym Polski. Przekonywali o tym prelegenci konferencji „Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój”. Odbyła się ona 16 kwietnia na rozpoczęcie XI Krakowskich Dni Integracji. W trakcie spotkania zostały też wręczone nagrody...

 • Kwiecień na niebiesko. Wkręć się w autyzm
  Data dodania: 11.04.2018

  Kwiecień na niebiesko. Wkręć się w autyzm

  W Krakowie trwają obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. W programie pierwszego tygodnia znalazł się happening „Ubierz Adasia na niebiesko”. Do końca kwietnia zostaną zorganizowane jeszcze różne wydarzenia. Będzie można m.in. poszerzyć wiedzę i wybrać się na koncert Kayah.

 • 21 aukcja „Bądźcie z nami"
  Data dodania: 01.03.2018

  21 wystawa i aukcja „Bądźcie z nami"

  Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowana – jak co roku – przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami" w Krakowie, odbyła się 26 lutego. Już po raz 21. Niemal od początku uczestników i gości wystawy i aukcji podejmuje hotel Novotel City West w Krakowie.

 • Poplenerowy przystanek. Teraz Politechnika
  Data dodania: 28.02.2018

  Poplenerowy przystanek. Teraz Politechnika

  W ramach 68. spotkań artystycznych osób niepełnosprawnych odbyło się otwarcie dwóch wystaw. Wydarzenie zostało zorganizowane 26 lutego na terenie Politechniki Krakowskiej. Miłośnicy sztuki mogą do 15 marca podziwiać nie tylko prace Jerzego Galosa. Atrakcję stanowią też dzieła dokumentujące 19. Plener Artystów Niepełnosprawnych „Wieliczka i Bańska...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.