Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Głusi poznają historię AK
  Data dodania: 20.11.2017

  Głusi poznają historię AK

  Oferta Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" w Krakowie została dostosowana do potrzeb osób z dysfunkcją słuchu. Chętni mogą już korzystać z nowej ścieżki zwiedzania, która powstała w ramach projektu „Historia wpada w ucho".

 • Nieprzetarty Szlak w akcji!
  Data dodania: 17.11.2017

  Nieprzetarty Szlak w akcji!

  Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku na Śląsku.. odbędą się 23 listopada w Pyskowicach w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu (ul. Kard. S. Wyszyńskiego 49) w godz. 10,00 do 14,00.

 • Zainaugurowano kampanię "Razem koordynujmy cukrzycę"
  Data dodania: 13.11.2017

  Zainaugurowano kampanię "Razem koordynujmy cukrzycę"

  Zachęcanie samorządów, do tworzenia programów polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki, wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi cukrzycy oraz jej powikłaniom, to jeden z celów kampanii "Razem koordynujmy cukrzycę" zainaugurowanej 13 listopada w województwie świętokrzyskiem.

 • Turniej piłki nożnej dla niewidomych w Krakowie
  Data dodania: 09.11.2017

  Turniej piłki nożnej dla niewidomych w Krakowie

  "Pozwól sobie usłyszeć piłkę" - pod takim hasłem 11 i 12 listopada w hali sportowej Com-Com Zone Nowa Huta odbędzie się pierwszy w historii Krakowa turniej piłki nożnej osób niewidomych.

 • Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
  Data dodania: 07.11.2017

  Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

  Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Krakowie, pierwszeństwo w przyjęciu dziecka do żłobka oraz tańsze bilety wstępu do wybranych instytucji. To część udogodnień gwarantowanych w ramach programu Kraków dla Rodziny „N". Wsparcie uzyskają nie tylko dzieci z niepełnosprawnością.

 • 135 osób otrzyma opaski do szybkiego kontaktu z opiekunem
  Data dodania: 06.11.2017

  135 osób otrzyma opaski do szybkiego kontaktu z opiekunem

  "Opaski życia" - urządzenia na rękę, dzięki którym można szybko wezwać pomoc - otrzyma 135 starszych, chorych i samotnych mieszkańców powiatu kraśnickiego (lubelskie). Porozumienie w tej sprawie między samorządami województwa a powiatu podpisano w poniedziałek.

 • Wykluczenie i pasja
  Data dodania: 06.11.2017

  Wykluczenie i pasja

  Już wkrótce aktorzy ze Stowarzyszenia Scena Moliere oraz z Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego (ITAN) powrócą na duży ekran. Trwają już końcowe prace nad filmem dokumentalnym w reżyserii Artura Dziurmana. Krakowianin przygotował też multimedialne przedstawienie „Śladami Brata Alberta", którego premiera odbędzie się w listopadzie w Słomnikach (woj....

 • Specjaliści będą szkolić z komunikacji z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne
  Data dodania: 04.11.2017

  Specjaliści będą szkolić z komunikacji z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne

  Specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie przeszkolą ponad 2,5 tys. pracowników innych placówek ochrony zdrowia, jak należy kontaktować się z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne i ich rodzinami.

 • W Krakowie rusza program pomocy dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi
  Data dodania: 02.11.2017

  W Krakowie rusza program pomocy dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi

  W Krakowie od czwartku rusza program wsparcia dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi "Kraków dla rodziny N". Rodziny te mogą skorzystać z systemu zniżek, ulg i preferencji w komunikacji miejskiej oraz w placówkach oświatowo-kulturalnych i sportowych.

 • Udany mityng pływacki w Tarnowie
  Data dodania: 30.10.2017

  Udany mityng pływacki w Tarnowie

  Łzy szczęścia i smutku 27 października lały się z oczu uczestników, opiekunów i kibiców VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II zorganizowali w Tarnowie po raz kolejny wspaniałe zawody pływackie.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.