Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Data dodania: 24.05.2011

  Osoby niewidome zyskają polski innowacyjny system ostrzegania

  Polscy naukowcy opracowują innowacyjny - nie tylko w Polsce ale i w Europie - system ostrzegania dla osób niewidomych.

 • Data dodania: 16.05.2011

  Kraków bez barier i portal organizacji pozarządowych

  W sieci pojawia się coraz więcej portali, stron internetowych miast skierowanych szczególnie do osób niepełnosprawnych. Kraków jako miasto turystyczne i otwarte na gości również nie odbiega od tej tendencji. Po modernizacji portalu Magiczny Kraków z głównej strony można przejść do serwisu www.krakow.pl/bezbarier...

 • Data dodania: 11.05.2011

  Anioły „Bądźcie z nami" w Bagateli

  Kraków jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, o mniejszej i większej randze, wydarzeń animowanych przez profesjonalnych twórców i amatorów. Są wśród nich również osoby z niepełnosprawnością, a przykładami ich propozycji z dziedziny kultury są tak znane przedsięwzięcia jak Międzynarodowe Biennale Sztuki Osób Niepełnosprawnych, Festiwal Albertiana czy...

 • Data dodania: 09.05.2011

  Teatry SANS w obiektywie

  W Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka" w Lublinie, w dniach 8-11 kwietnia odbył się XXI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych będący finałem dorocznych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) z Polski, Ukrainy i Białorusi. To autentyczne wydarzenie kulturalne z roku na rok powiększa liczbę uczestników - w tym roku było ich ok....

 • Data dodania: 03.05.2011

  Dzień Szczególnie Otwarty na jubileusz

  Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych ma zaszczyt zaprosić na „Dzień Szczególnie Otwarty" do Galerii „Stańczyk" przy ul. Królewskiej 94 w Krakowie.

 • Data dodania: 20.04.2011

  Udźwiękowiona tablica Mendelejewa

  W Rzeszowie powstaje pierwsza w świecie dźwiękowa tablica Mendelejewa obrazująca układ okresowy pierwiastków, która będzie dostępna w Internecie w połowie maja br.

 • Data dodania: 14.03.2011

  Warsztaty projektowania uniwersalnego w Krakowie

  Na łamach „Naszych Spraw" pisaliśmy już o projekcie Universal Design - Projektowanie Uniwersalne, który ma propagować ideę kształtowania środowiska człowieka w taki sposób, by było ono dostępne dla wszystkich również dla osób z niepełnosprawnościami.

 • Data dodania: 27.02.2011

  Konkurs Medal Prezydenta Miasta Lublina

  Konkurs Medal Prezydenta Miasta Lublina pobierz

 • Data dodania: 27.02.2011

  Projekt "Dzieło Ręki - praca bez barier"

  Fundacja Artes z Krakowa rozpoczęła realizację projektu „Dzieło Ręki - praca bez barier".

 • Data dodania: 24.02.2011

  Rekordowa aukcja w Krakowie

  16 lutego 2011 r. ogodz.18.00 w hotelu NOVOTEL-BRONOWICE, przy al. Armii Krajowej 11 odbyła się czternasta wystawa i aukcja prac plastycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej BĄDŹCIE Z NAMI.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.