Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • XV spotkanie z Mikołajem SPN „Bądźcie z nami"
  Data dodania: 13.12.2009

  XV spotkanie z Mikołajem SPN „Bądźcie z nami"

  Już po raz piętnasty 6 grudnia rozśpiewane dzieci powitały św. Mikołaja w hotelu Novotel Bronowice na zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami" świątecznym spotkaniu. Tradycyjnie pracownicy hotelu przeżywali to spotkanie i w przygotowanie go włożyli swoje serca. Nie mogło zabraknąć roziskrzonej choinki i pięknie...

 • Data dodania: 12.10.2009

  Komunikacja z Internetem

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzeszczach w latach 2008/2009 realizował projekt finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Od telespotkań do integracji".

 • Data dodania: 15.09.2009

  Farma Życia umiera

  Tytułowa Farma Życia powstała w Więckowicach w gminie Zabierzów z inicjatywy i pod auspicjami krakowskiej Fundacji Wspólnota Nadziei.

 • Rok rocznicowy 2009
  Data dodania: 15.09.2009

  Rok rocznicowy 2009

  Tytułowy pleonazm, czyli „masło maślane" związany ze szczególną obfitością najrozmaitszych rocznic i jubileuszy w tym roku, dotyczy nie tylko Narodu i Państwa. Zaznacza się także w mniejszej skali: życiu i aktywności grup społecznych, prasy (pro domo sua - dwudziestolecie naszego pisma!), a także środowiska twórców związanych z Fundacją Sztuki Osób...

 • Data dodania: 14.09.2009

  Drużyna husky

  Od ubiegłego roku we wsi Korczyna koło Biecza w województwie małopolskim działa Fundacja Dogoterapeutyczna „Husky team".

 • Data dodania: 03.09.2009

  Razem żegnamy lato

  Konwent Bonifratrów pw. św. Elżbiety Węgierskiej zaprosił do Iwonicza 29 sierpnia przyjaciół i sympatyków na obchody jubileuszu 400 lat obecności Zgromadzenia na ziemiach polskich, połączone ze spotkaniem integracyjnym osób niepełnosprawnych pod nazwą IV Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - Pożegnanie Lata.

 • Data dodania: 10.08.2009

  Centrum Psychoonkologii przy Jednorożcu

  Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN działające w Krakowie od 1999 r. skupia swoje działania na pomocy osobom dotkniętym chorobą nowotworową oraz ich bliskim.

 • Data dodania: 10.07.2009

  Lato, ach to Ty!

  4 lipca w studiu S-5 Radia Kraków wystąpili finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Pod hasłem „Lato, ach to Ty!" odbył się drugi, z zaplanowanych w rytm pór roku, czterech koncertów.

 • Data dodania: 08.07.2009

  Zwyciężać mimo wszystko

  Najpierw Anna Dymna wypowiedziała oficjalną formułkę - „VI pokazy «Zwyciężać mimo wszystko» uważam za otwarte". Zaraz potem rozległa się piosenka towarzysząca kibicom na ważnych zawodach - „Polska, biało-czerwoni", a dalej wszystko potoczyło się zgodnie ze scenariuszem - krakowski Rynek opanowali sportowcy niepełnosprawni. Tylko czy ten przymiotnik miał...

 • Data dodania: 30.05.2009

  Spartakiada w Rudniku

  Druga Spartakiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana z inicjatywy Caritas Diecezji Sandomierskiej oraz Urzędu Miasta i Gminy Rudnik nad Sanem w lekkoatletyce odbyła się 14 maja 2009 roku w Rudniku.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.