Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Data dodania: 17.12.2010

  Mikołaj „był z nami" po raz kolejny

  Mikołaju przybądź, Mikołaju Święty, przynieś nam prezenty! Słowami nowej, jak co roku napisanej specjalnie na tę okazję przez pana Marka Kupca piosenki, dzieci powitały św. Mikołaja w hotelu Novotel Bronowice w Krakowie - na imprezie zorganizowanej przez hotel i Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami".

 • Kraków przyjazny wszystkim turystom
  Data dodania: 05.12.2010

  Kraków przyjazny wszystkim turystom

  Kraków jest odwiedzany przez turystów z całego świata. Aby być miastem przyjaznym i dostępnym dla wszystkich, również osób niewidomych i niedowidzących, wprowadza się wiele usprawnień stosując standardy Unii Europejskiej.

 • Data dodania: 21.10.2010

  W cieniu Sukiennic, czyli Małopolski Notatnik Kulturalny - jesień 2010

  Początek września w Krakowie stał pod znakiem niezwykle spektakularnej kulminacji czteroletniego kompleksowego remontu unikalnej budowli - Sukiennic, czyli ponownego otwarcia Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, zajmującej pierwsze piętro.

 • Data dodania: 07.10.2010

  Z coachem do pracy

  Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych Oddział Małopolski zaprasza do udziału w projekcie „Z coachem do pracy".

 • Data dodania: 03.10.2010

  Odwołano festiwal w Łęcznej

  Festiwal Piosenki, Teatru i Plastyki w Łęcznej ma prawie 18-letnią tradycję i zawsze gromadził wielu uczestników ze środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 • Projekt BAZON w Małopolsce
  Data dodania: 21.06.2010

  Projekt BAZON w Małopolsce

  Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko" w Krakowie prowadzi stałą rekrutację beneficjentów ostatecznych do projektu, którego celem ogólnym jest poprawa dostępu do zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną zamieszkujących teren województwa małopolskiego, poprzez stworzenie struktury poszukiwania...

 • Data dodania: 20.06.2010

  Projekt CAL w Rzeszowie

  Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej" kierowany jest do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zamieszkujących teren miasta Rzeszowa, nieaktywnych zawodowo i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Data dodania: 13.06.2010

  Bez reklamy, kamer i gwiazd show-biznesu

  Jest w Krakowie kobieta, która z cykliczną regularnością dokonuje na oczach świadków niemożliwego. Potrafi jednego dnia zawieźć w jedno miejsce tysiąc dzieci z niepełnosprawnością na raz. Nakarmić je i napoić. Dać im radość i zabawę. O ile niezmienne powodzenie tej akcji można wytłumaczyć logistyczną perfekcją, o tyle niewytłumaczalne w sposób naukowy...

 • Data dodania: 06.06.2010

  Wesprzyjmy niewidomych uczniów z Krakowa!

  Woda zalała Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6. Jest to jedna z największych w Polsce szkół muzycznych dla dzieci z problemami wzroku. Powódź zniszczyła sale lekcyjne, pianina, specjalistyczny sprzęt komputerowy i wiele innych niezbędnych uczniom rzeczy.

 • Data dodania: 02.06.2010

  Piknik wśród znaków zapytania

  Fundacja Wspólnota Nadziei zaprosiła w sobotę, 29 maja 2010 r. swoich podopiecznych z opiekunami i przyjaciółmi oraz gości na wiosenny piknik integracyjny w swojej siedzibie, w Więckowicach pod Krakowem. To właśnie tam mieści się jedyna w Polsce Farma Życia - nowatorskie przedsięwzięcie, jedyny taki projekt realizowany w kraju, wzorowany na inicjatywach...


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.