Region V małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie

 • Data dodania: 10.08.2009

  Centrum Psychoonkologii przy Jednorożcu

  Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN działające w Krakowie od 1999 r. skupia swoje działania na pomocy osobom dotkniętym chorobą nowotworową oraz ich bliskim.

 • Data dodania: 10.07.2009

  Lato, ach to Ty!

  4 lipca w studiu S-5 Radia Kraków wystąpili finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Pod hasłem „Lato, ach to Ty!" odbył się drugi, z zaplanowanych w rytm pór roku, czterech koncertów.

 • Data dodania: 08.07.2009

  Zwyciężać mimo wszystko

  Najpierw Anna Dymna wypowiedziała oficjalną formułkę - „VI pokazy «Zwyciężać mimo wszystko» uważam za otwarte". Zaraz potem rozległa się piosenka towarzysząca kibicom na ważnych zawodach - „Polska, biało-czerwoni", a dalej wszystko potoczyło się zgodnie ze scenariuszem - krakowski Rynek opanowali sportowcy niepełnosprawni. Tylko czy ten przymiotnik miał...

 • Data dodania: 30.05.2009

  Spartakiada w Rudniku

  Druga Spartakiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana z inicjatywy Caritas Diecezji Sandomierskiej oraz Urzędu Miasta i Gminy Rudnik nad Sanem w lekkoatletyce odbyła się 14 maja 2009 roku w Rudniku.

 • Data dodania: 27.02.2009

  Cztery dekady troski o kuracjusza z niepełnosprawnością

  Kiedy 9 września 1968 roku uroczyście i z pompą oddawano do użytku Dom Zdrowia w Busku Zdroju, nikt z obecnych nie mógł przewidzieć, jak potoczą się losy obiektu, czym się on stanie za kilka lat lub kilka dekad.

 • Data dodania: 26.02.2009

  Literatura w „ślicznych majtkach”

  W sali Teatru Zależnego Politechniki Krakowskiej przy ul. Kanoniczej w Krakowie, 28 listopada ogłoszone zostały wyniki 15. ogólnopolskiego konkursu literackiego dla osób niepełnosprawnych. Organizatorzy rozdali nagrody, a zainteresowani mogli spotkać się z laureatami i wziąć udział w promocji pokonkursowej książki zatytułowanej tak, jak jeden z...

 • Data dodania: 26.02.2009

  Na wystawie z Rain Manem

  W dniach od 3 do 9 grudnia obchodzony był Europejski Tydzień Autyzmu. W kraju działa Porozumienie Autyzm - Polska, skupiające 45 organizacji działających na rzecz dzieci i osób dorosłych z autyzmem. Jedną z nich jest krakowska Fundacja Wspólnota Nadziei, która 1 grudnia zaprosiła na otwarcie wystawy nazwanej „Rain Man razem z nami", inaugurującej obchody...

 • Data dodania: 26.02.2009

  XII Bal w Korzkwi ze złotym pieniążkiem na szczęście...

  Opowieść zaczyna się 22 stycznia 2009 r. na Placu Wolnica w Krakowie, gdzie czeka na nas, uśmiechnięty jak zawsze, pan Józef - kierowca autokaru z zaprzyjaźnionej z nami od 14-tu lat firmy „Antałek"...

 • Data dodania: 18.09.2008

  Osoby dorosłe z autyzmem aktywne zawodowo

  Fundacja Wspólnota Nadziei otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Organizacja modelu wsparcia w dziedzinie zatrudnienia osób dorosłych z autyzmem" w ramach działania 7.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizowany będzie przez najbliższe 2 lata.

 • III Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy – Pożegnanie Lata w Iwoniczu Zdroju
  Data dodania: 05.09.2008

  III Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy – Pożegnanie Lata w Iwoniczu Zdroju

  Uwaga i zainteresowanie społeczności Iwonicza i okolic w dniach 30-31 sierpnia skupiła się na III Podkarpackim Festiwalu Rekreacji i Zabawy - Pożegnanie Lata. Pomysłodawcą i inicjatorem tej akcji od trzech lat jest dyrektor Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów, br. Eugeniusz Kret.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.